Bílý dům dobyli a teď si teroristé vezmou ještě větší sousto. Na pohřeb britského premiéra se sjedou lídři celého západního světa a díky bezpečnostním manévrům by Londýn v tu chvíli měl být tím nejbezpečnějším místem na zemi. Místo toho se ale stane smrtící pastí. Překvapivé a drtivé útoky za sebou zanechají světové vůdce v pozicích mrtvol, výbuchy šíří zkázu a monumenty anglické metropole jsou v plamenech. Londýn a západní svět se během chvíle ocitnou na kolenou. Hrozivé situaci a budoucnosti v totálním chaosu se znovu postaví Gerard Butler po boku s britským agentem. Záchrana nespočívá v předvídatelných vojenských manévrech, ale v poctivé ruční práci. (Bontonfilm)

Wacoslav1

Ale Miku vždyť to byl policista! Tohle nevypadá jako standartní policejní zbraň!!! Tak očekávaný návrat dvojice Butler, Eckhart se u mě rovnal sázce na jistotu a byl jsem přesvědčen o tom, že tenhle filmák mě nezklame a teď můžu říct, že rozhodně nezklamal. Olympus sice zůstal nepřekonán, ale to není žádná ostuda, protože laťka byla holt nastavena vysoko, ale vyrovnán určitě a ten komu se Olympus líbil by měl být spokojený i teď. Jasně, že to není inovativní je to další příspěvek na téma filmová recyklace a v podstatě je to v bledě modrým to samý co předchozí film, akorát, že se tentokrát neomezuje na dění na ploše jednoho uzavřenýho místa, ale roztahuje se na území celýho města. Pochopitelně najdeme tu spoustu klišé viděných v jiných filmech o tom žádná, ale v rámci možností je to kurevsky dobře udělaná recyklace a co je nejdůležitější nenudil jsem se ani minutu a to je určitě neklamná známka kvalitního akčního filmu. Útok na bílý dům z prvního dílu sice zůstává nepřekonán, ale i tady se dočkáme velmi ambiciózní destrukce, byť CGI možná je z trochu slabšího soudku, ale co už třeba Expendables 3 měli 2x větší rozpočet a taky tam ty efekty za moc nestáli no a především film se může určitě pyšnit největším počtem zabitých významných státníků dohromady, takže pokud razíte zásadu mrtvý politik dobrý politik, tak je to přesně film pro vás. Jinak co se samotných akčních scén týče, tak určitě potěší fakt, že tvůrci dnešních akčňáků snad a, že jim to sakra trvalo pochopili, že zběsilej střih a rozklepaná kamera nejsou ta pravá cesta a tak je tu znatelný návrat k oldschol stylu jako ve zlatých osmdesátých a devadesátých. Všechno je krásně přehledné kvalitně nasnímané a tak nic nebrání tomu užít si nasranou mašinu na zabíjení Butlera opět v akci. Snad jediný co zamrzí je minimum osobních soubojů a zde se tak tvůrci zaměřují spíš na jednorázová efektní zneškodňování, ale vrážení nožů do lebky jde Gerardovi pořád dobře a hláškování taky. Co se story týče nemá to smysl nějak rozpitvávat samozřejmě, že za vším je lehkej émerickej fail a jedna raketa která zasáhla všechno kromě svého cíle. Jedna vymasakrovaná svatba je pak určitě dobrým motivem k tomu zrušit jeden pohřeb, ale Mika Baninga tohle nezajímá motivy těch holomků teroristických jsou mu ukradený prostě chce jenom přežít tím spíš když na něj doma čeká manželka navrch ještě z děckem na cestě. Tohle měli všichni ti islámští tupci pochopit a odtáhnou zpátky do prdelstánu dokud k tomu měli možnost a mohli sejmout i Americkýho prezidenta kdyby jejich vůdce nebyl pomatenej kokot a nechtěl mu za každou cenu naživo useknout hlavu před celým světem, aby si to potom mohl dát na youtube, ale koho to sere nikdo neočekává, že se v takovým případě budou záporáci chovat logicky. Takže tak pokud jste fanoušky akce ve starým stylu a nepotrpíte si na ten současnej takzvaně moderní proud tohoto žánru, kdy k tomu aby byl nějakej film komerčně úspěšnej v něm musí za každou cenu pobíhat super kokot v super kostýmu, tak na to klidně vyražte. Takováhle stará škola už se moc nevidí a kdo ví kolik podobných snímků ještě vůbec uvidíme jo a rozhodně nečtěte některý erudovaný komentáře tady ve stylu kdo má rád akci ať se odstěhuje a podobný nesmysly. Já osobně doufám, že se snad dočkáme i třetího pokračování. Námět už bych na něj měl a název taky Prague has Fallen a konečně by mohl někdo udělat čistku i mezi našimi politiky, i když zase kdo by se z takovou lůzou zahazoval, že jo...90% () (méně) (více)

tron

Londýn v plameňoch je úžasné béčko. Dvojka ma bavila oveľa viac, ako nudná jednotka. Tá sa mohla pochváliť len pasážou prepadnutia a tým to haslo, kým sequel ponúka oveľa viac atraktívnych momentov. Tvorcovia nás neotravujú jednorozmernými postavami, siahodlhými dialógmi, ani otravným prezidentovým synom (a vdovskou traumou jeho otca). To všetko tu je, ale v minimalistickom počte. Namiesto toho nás ovalili vydarenou akčnou jazdou, ktorá bola miestami natoľko WTF (likvidácia premiérov a prezidentov), až bola mrazivá (obetovanie vrtuľníka). Celé to bolo tak strašne nelogické (napríklad... nie, fakt kašlem na to), že som nad tým ani sekundu nepremýšľal. Radšej som si užíval niekoľko vynikajúcich a poriadne (v dobrom) dlhých akčných scén: od úvodného útoku (jemne kopíruje útok z jednotky), až po skvelé finále s bojovou jednotkou, ktorá Butlerovi kryje chrbát a je akoby nakrútená na jeden záťah. Za istých (zvrhlých) okolností by som si rád pozrel alternatívnu verziu, v ktorej japonská, talianska, nemecká a francúzska hlava štátu prežije spolu s americkou a ako tím by postupoval naprieč Londýnom až do, nuž, až do aleluja a ešte ďalej. ()

T2

║Rozpočet $60miliónov║Tržby USA $62,524,260║Tržby Celosvetovo $205,754,447 Tržby za predaj Blu-ray v USA $11,021,038║ Tržby za predaj DVD v USA $8,760,814║ Nezničiteľný Butler vs stovka teroristov ani na druhý krát v roku 2016. Mega bijec Gerard Butler neoslnil a ponúkol len ľahkú béčkovú výplachovku, ktorá je aspoň ako tak pozerateľná ale na prvý diel sa to nechytá ani náhodou. Hlavne záver je už trošku moc prestrelený s tou likvidáciou akú predvádza napríklad taký Seagal v jeho akčných béčkach, tu to nemá to správne miesto. K tomu okaté digitálne výbuchy kazia akúkoľvek budovanú atmosféru okolo útoku teroristov, nuž je to tu ako na hojdačke, dobré scény striedajú dosť nezmyselné, priemer. /videl v kine: 55%/ ()

Vančura

Samozřejmě je to film blbý až hrůza (a ten všudypřítomný americký patriotismus tomu v očích některých lidí taky zrovna dvakrát nepřidá), ale já se u něj docela dobře bavil a přišlo mi to celkem napínavé. Třeba takový Emmerichův Útok na Bílý dům byl ovšem mnohem větší prdel - Babak Najafi mě coby režisér akčního filmu příliš neohromil. A ve vší úctě k UPP - ty triky mi bohužel přišly dost hrozné - look umělosti z nich trčel jak sláma z bot. Současně jsem se při sledování nemohl ubránit dojmu (a ten film mi tím byl nejvíc protivný), že PÁD LONDÝNA je něco jako splněná perverzní fantazie spousty lidí (a to zdaleka nejenom islámských teroristů) - nechat na plátně zabít hromadu světových lídrů a bortit ikonické londýnské monumenty, z toho by v reálu všechna světová média zešílela, protože by jim to zbořilo veškerou sledovanost a čtenost od počátků věků; Havárie Tu-154 u Smolenska z dubna 2010, při níž zemřel polský prezident a prakticky celé nejvyšší velení polské armády, se vedle toho jeví jako bezvýznamná epizodka. Nu, kdo chce kam... tak dlouho se o tom budou točit filmy, až se to jednou může stát realitou. Btw. nemohu se zbavit dojmu, že čím je Morgan Freeman starší, tím debilnější role dostává - jeho postava je ve filmu v podstatě jen do počtu, aby nalákala víc lidí do kina, a objevuje se tam zcela minimálně. ()

nash.

Jasně je to blbina. Jasně, je absolutně nelogická a plná nesmyslů. Jasně, velká akce by se utajit nedala, zejména pokud se plánuje roky. Navíc je to celé zbytečně komplikované, když stačilo nenápadně podminovat hřbitov. Ale zase by to nebylo tak efektní a svým ujetým způsobem zábavné. Ani mi nevadilo, že Najafi naládoval snad všechna existující žánrová klišé do kulometného pásu, natáhl a pak to do publika pustil v jedné dlouhé nepřerušované ohlušující dávce, včetně duchaplných řečí při umírání, předčasného jásání "zvládli jsme to", potlesku řídícího centra a závěrečného motivačního proslovu. Prostě nenáročný akční výplach, kde jsou prodlevy mezi jednotlivými akčními sety minimální, akce odsýpá tak, že není čas vydechnout, a k tomu nepřemožitelný Butler hláškuje rychleji než nabíjí a bez výčitek kuchá všemožné Kumary (teď nevím jestli by na film neměla EU uvalit embargo a neziskovky ho zažalovat nebo alespoň veřejně odsoudit). Není to nic pro ortodoxní myslitele, ani nic co by fanda akce musel vidět dvakrát, ale jedenkrát jsem si to užil a nenudil se. A to dokonce ani u akčním filmů není pravidlem. ()

• Morgan Freeman (Allan Trumbull) kvôli propagácii filmu poskytol svoj hlas pre mobilnú navigáciu Waze. (figliar)
  • Tržby ze severoamerických kin činily 62,5 milionu dolarů, součet těch celosvětových dosáhl 205,8 mil. (NIRO)

Tři další Pády s Butlerem v plánu

Tři další Pády s Butlerem v plánu

11.11.2019

Po Pádu Londýna padne i Air Force One

Po Pádu Londýna padne i Air Force One

01.11.2016

Tři roky staré akční béčko Pád Bílého domu vydělalo 161 milionů dolarů a jeho letošní pokračování Pád Londýna rovnou 195 milionů dolarů. Co to znamená? Že teroristé nenechají Mikea Banninga na pokoji… (více)