Odebrat z přátel

• USA Unfriended (více)

Laura Barns byla obyčejná středoškolačka, dokud se na internetu neobjevilo video, které do nechutných detailů prezentovalo, jak se sťala na jednom večírku. Dříve všemi obletovaná kráska veřejnou potupu neustála a spáchala sebevraždu. V den výročí její smrti se partička jejích spolužáků „sejde" na videochatu, kde řeší obvyklé teenagerovské problémy, dokud se do jejich skupiny nenabourá neznámý uživatel s přezdívkou Billie227. Kromě toho, že ho nejde ze soukromé diskuze vyhodit, je na tomto uživateli zvláštní i to, že ho velmi zajímá, kdo nahrál na internet ono nelichotivé video. A pak se do diskuze zapojí i jejich mrtvá spolužačka... Pocit, že jde o nechutný vtip, brzy vystřídá absolutní zděšení všech zúčastněných. Neznámý uživatel totiž nezůstává jen u slovních výhrůžek a za pravdou jde doslova přes jejich mrtvoly. (Cinemart)

Lilith03

Neskutečně originální nápad, který nám představuje sice absolutně nesympatické postavy, na druhou stranu všichni herci to zahráli na výbornou. Troufám si říci, že zvládnout tohle na jeden zátah by mělo problém i spoustu špičkových herců a o to víc mě překvapuje, že to takhle dobře zvládli. Jejich strach se postupně zvyšoval a oceňuji i drobné detaily, které tomu dost pomohly jako třeba zmatené přejíždění myší, mazání a přepisování zpráv a především lagy a načítání. ()

pedvora

Jestli jste teenager 13 - 19, tak se vám to asi bude líbit. Horor to není ani omylem, pointa žádná, řekla bych, že je to spíš návod jak ovládat Skype a Facebook. Některé slabší povahy by mohli získat trochu ponaučení, že hloupé cyberžerty se nevyplácí...Ale asi jsem stará perza a už tomu nerozumím. Ale kinosál se královsky bavil, takže jako taková odlehčená americká komedie 21.století dobrý, proto volím tak 1 - 2*. ()

TinaMar

Nebylo to špatné, ale vlastně se tam nic moc nedělo až na konci, jen sledujete jak si pár přátel píše, pak se díky "duchovi" pohádá, ale zase na druhou stranu to zase bylo něco nového ,dalo se na to koukat. ()

FilmFan

Popravdě jsem celkem posera a u hororů se lekám a bojím téměř pořád. Tady jsem se leknul asi tak jednou. Na druhou stranu to ve mě zanechalo tíživý pocit toho, že teď už na nás můžou bubáci útočit i přes facebook. Přirovnal bych to asi ke Kruhu. Potom co jsem ho viděl se už taky začnu bát pokaždé když se nám začne zrnit televize. A co mě ale fakt zaujalo bylo to jak byl ten film natočenej. Nevěřil jsem tomu když jsem šel do kina, jenže vy tam fakt až na poslední 4 vteřiny vidíte akorát obrazovku počítače. A i když je to místy otravné a zdlouhavé tak mi přijde, že toho dokáže film patřičně využít. Za mě ( hlavně za nápad ) 3*. ()

MovieDegent

Celkem dobrý nápad, akorát mohl být o trošku lépe zpracovaný...chat mezi mladými lidmi byl vystižen přesně, akorát nevěřím, že by lidé v tomto věku neznali a nepoužívali zkratku CTRL+C - CTRL+V ...občas jsem se i zasmál, což je na hororu zvláštní :-D ()

Mesmeric

To vůbec nebylo marné, vůbec ne. S.Jobs by byl nadšen, jak jeho Ukouslé jablko obstálo v hlavní roli. Až na ten krkolomný závěr slušná podívaná s trochou té sado maso vložky sexuálně neukojených týnejdžrů. Za mě za 4 z 5 a prosím více takových. ()

Pesamenteiro

Zmatené (a to opravdu hodně, místy jsem měl opravdu problém určit, co se vůbec děje), nepříjemně ukřičené a strašně, ale strašně bezobsažné.. V podstatě z toho mohla být fajn 20 minutová jednohubka, ale takhle to bohužel jako horor, a už vůbec ne jako thriller, nefunguje... Do určité míry se nicméně dá mluvit o náznacích originality, a pokud by se někteří režiséři pokusili jít tímto směrem, mohlo by to být docela fajn, ale takhle, soudruzi, opravdu ne. Spíš nuda, spíš šeď, spíš podprůměr. ()

Shay

Tak takové horory by se mohly objevovat každý den. Říkala jsem si, co ještě přijde a co mě ještě překvapí. Skvělé zpracování a nápad. Velmi dobrá práce. Herci byli báječní. Rozhodně stojí za to. Dala bych ten film ještě jednou bez výčitek svědomí a klidně ještě třikrát! Pecka!! :) ()

SteewCZ

Důvod proč nemám rád horory. Jsou na stejné brdo. Většina z nich. Tenhle je jak z kopíráku... OVŠEM, je zajímavě zpracovaný, a jakoby natočený z pohledu plochy na PC a se mi líbilo. Ovšem film je klasicky jedno velké klišé. Hold už nebudu dávat na rady a na horory prostě koukat nebudu. To, kdy jsem fakt dostal strach bylo, že mi zamrzl počítač při klikání na hodnocení "odpad" ... tak jsem tomu z milosti dal jednu hvězdu. ()

D503

Zajímavý nápad a slušné provedení ale bohužel někde v polovině se všechno úplně rozsype a už se to nezlepší. Velká škoda a promarněný potenciál. ()

Richie4422

Ironicky, tento horor nebol natočený na sledovanie vo veľkej kinosále. Naopak, najväčší zážitok budete mať v noci, sám s notebookom/PC pred sebou. Celý film sa odohráva na pracovnej ploche jednej dievčiny, kedy počas skajpovania začne šarapatiť neznámy hacker, ktorý predstiera byť zosnulou kamarátkou. Alebo je to naozaj duch? Na to, že ide o skupinový videohovor, si film drží svoju úroveň nepríjemnej hororovej atmosféry. ()