Odebrat z přátel

• USA Unfriended (více)

Laura Barns byla obyčejná středoškolačka, dokud se na internetu neobjevilo video, které do nechutných detailů prezentovalo, jak se sťala na jednom večírku. Dříve všemi obletovaná kráska veřejnou potupu neustála a spáchala sebevraždu. V den výročí její smrti se partička jejích spolužáků „sejde" na videochatu, kde řeší obvyklé teenagerovské problémy, dokud se do jejich skupiny nenabourá neznámý uživatel s přezdívkou Billie227. Kromě toho, že ho nejde ze soukromé diskuze vyhodit, je na tomto uživateli zvláštní i to, že ho velmi zajímá, kdo nahrál na internet ono nelichotivé video. A pak se do diskuze zapojí i jejich mrtvá spolužačka... Pocit, že jde o nechutný vtip, brzy vystřídá absolutní zděšení všech zúčastněných. Neznámý uživatel totiž nezůstává jen u slovních výhrůžek a za pravdou jde doslova přes jejich mrtvoly. (CinemArt)

6thSun

Vypněte si u toho facebook a skype, jinak se už během prvních deseti minut zblázníte z nejistoty, jestli ony notoricky známé zvuky právě zazněly ve filmu nebo někdo píše (volá) vám. ()

argenson

Xtá variace na vyvražďovačku se skupinkou uječených teenagerů. Nic novýho a žádný velký umění, ale má to pár dobrých nápadů. A když se na monitoru díváte na film, kterej se celej odehrává na monitoru, tak to má docela koule. ()

Litsarch

Čekal jsem, kdy takový horor přijde a bál jsem se, že až přijde, tak to bude blbost. Kupodivu nebyla a k mému překvapení si film zachovává koncept celou dobu filmu, skvěle a hravě s ním pracuje a herci hrají přesvědčivě, že po nějaké době se divák do filmu prostě zaboří. Není to lekačka ani gore film, ale atmosféra minutu po minutě příjemně nepříjemně thrillerově houstne a to se mi líbí. Sice jsem doufal v nějakou větší logičnost záporáka na síti, ale i tak musím do nadprůměrného hodnocení, protože jsem se upřímně bavil a nenudil. ()

Seabeast

Chcete film Odebrat z přátel shrnout ve dvou slovech? Mám tu na výběr hned z několika variant: ztráta času, brutální sranec, uřvaní vymaštěnci, totální uspávadlo, silné projímadlo, toaletní papír, žvýkací guma, přetékajcí latrína, ucpaný záchod a tak... Stačí si jen vybrat. Nebudu zde ani vychvalovat rádoby originální koncept, který má sice prvenství v tom, že se odehrává celý v oknech sociálních udělátek, ale vůbec nestojí o další pozornost - natož o něm ještě filozofovat. Zpracování podobného charakteru je třeba k vidění u napínavějšího The Den, Cyberbully nebo Open Windows. V menší míře u Megan is Missing anebo zřejmě u nejpovedenější varianty VHS (konkrétně povídka The Sick Thing That Happened to Emily When She Was Younger). Odebrat z přátel je krásná ukázka ve které nefunguje žádné napětí, děsivost a chybí uspokojivý závěr. A teď mě omluvte, musím jít na velkou... ()

JohnCZ

Docela povedená vyvražďovačka, ke které bych snad ještě přidal kolonku komedie. Na to, že se celej film odehrává na jedné ploše počítače s několika rozkostičkovanými webcam záběry na vyděšené teenage xichty, ani na chvilku nenudí a dementní je takovým tím zábavným způsobem. Pěkně je ten duch potrollil jen co je pravda. A film zas trollil mě, neustále jsem házel film na lištu s tím, že mi někdo píše. ()

corpsy

Moja nenávisť voči takémuto štýlu života ( dnes ľudia online pomaly aj vylučujú svoje sekréty ), sa naneštastie pretavila aj do môjho hodnotenia. Keď fandíte tomu, aby ústredné postavy ( chovaním neskutočne odporné náhrady ľudských bytostí ) čo najskôr zažili svoj zaslúžený exitus, niečo nieje v poriadku. Tvorcovia sa snažili ukázať, že takýto spôsob existencie nieje pre človeka dôstojný, ale neurobili to ako sociálnu kritiku, ale ako prekričaný horor-thriller, kde si na konci všetci ( diváci ) vydýchnu, jedni z dôvodu, že to bol predsa len film a nemusia sa báť opäť skočiť na net a chatovať do zbláznenia ( pričom hádžu na facebook svoje selfie [ vlastných výkalov ] ) a tí ostatný preto, lebo sú radi, že sa to už konečne skončilo. Potenciál nebol ani náhodou využitý. ()

Astaroth12 odpad!

Forma tohoto filmu bola pekne na p..u. Nebývam na počítači tak často, ale keby som býval, tak tento film po 10 minúte určite vypínam. Prečo? Samé tabuľky, samé klikačky, normálne ma z toho rozbolela hlava, pozerať to na 110 uhlopriečke, no strašné. Ja som si to predstavoval ako the den, ale ten film oproti tomuto braku je veľkofilm, tam sa veľa vecí odohráva aj inde, než len v piatich miestnostiach s piatimi osobami. Nielenže je tento film nerealistický, lebo keby sa to stalo mne chytím notebook a pekne, krásne ho oj..em o stenu a hneď tomu sráčovy napíše, že uživatel je offline. A pozerať sa celí čas na sračov, ktorý hrajú hru všetky ruky hore, ma naozaj nebavilo. Vraždy skoro všetky mimo zaber, ako skoro všetko v tomto filme a scenár bol jeden z najhorších, aké som vo filme videl. Ale zakopem tento film na záhrade a omnoho rokov moji prapravnuci aspoň budu vedieť, aké pi.....y sa točili v roku 2014. Hrôza, hrôza, hrôza! ()

Marsik

Originální, koukatelné, nenudící, zábavné, povedené, překvapivě žádný větší patos či trapná amatéřina. 70% ()

hous.enka

Škoda, že nejde o úplně originální nápad, protože zpracováním kyberšikany mi mnohem líp sedl snímek Cyberbully. A to nejen díky mnohem lepšímu zpracování, kdy vidíme nekostičkovaný obličej holčiny před hacknutým počítačem, ale zejména proto, že nešlo o nadpřirozeno. No a taky proto, že mentálně je mi blíž Velká Británie, než ukřičená a vulgární (video s kalhotkama) Amerika. ()

maddy

Originálny koncept? Asi ťažko! Totožná forma už bola použitá minimálne v nedávnom The Den alebo Open Windows. Ten prvý ju neskôr (našťastie) narušil a tomu druhému sa rozpadla v rukách, takže áno, Unfriended je síce prvý prípad, ktorý ju striktne dodržuje a tak divák po celú dobu 83 minút sleduje monitor teenagerky, ktorá cez Skype kecá s partiou priateľov, chatuje cez Facebook alebo si púšťa YouTube videá. Ale čo z toho, keď takéto sliedenie na niečí monitor vo filmovej podobe absolútne nefunguje. Teda minimálne nie je po celú jeho stopáž, keďže to po pol hodine začne byť skôr otravné, než by to samotnému filmu pridávalo niečo navyše. Najväčším problémom však je, že Unfriended ako zamýšľaný horor vôbec nefunguje. Na pozorovaní obrazovky Skypu totiž nič strašidelného alebo znepokojujúceho nenachádzam. S napätím sa v takto striktne dodržiavanej forme (monitor počítača) nedá veľmi pracovať, atmosféru sa na Skype nedarí už len z princípu vykúzliť žiadnu a hororové tu v podstate nie je nič. Iba sa od polovice postavy hystericky hádajú až z toho bolia uši, prekrikujú cez seba a keď už má dôjsť k nejakému úmrtiu tak to je tak zbesilo zostrihané, že okrem pár stotinových záberov nie je nič vidieť. Oproti Unfriended tak aj akokoľvek neprehľadnejší found footage snímok vyzerá ako kameramanský klenot. Chýba tu tak všetko čo by nie len horor malo robiť hororom, ale aj film filmom. Ostáva tak len otravné jačanie pred notebookom, ktoré odhaľuje trápny príbeh o namol ožranej spolužiačke. Trinásťročným odchovancom zo sociálnych sietí bez ktorých si nevedia predstaviť ani deň to asi sadne, ale mne celý tento kvázi horor prišiel skôr trápny, než čímkoľvek zaujímavý. Ďakujem, ale ja radšej kliknem na unfriended this movie. CELKOVO: 1* (2/10) ()

TomX2

Námet nie je úplne márny a s dostatočnými ingredienciami by z toho mohol vyjsť solídny found footage horor, avšak samotný námet nijak výrazne nepozdvihne zvyšok filmu, ktorý je vyplnený veľmi slabými stránkami. Samozrejme film má aj svoje svetlejšie momenty a miestami môže ponúknuť niečo zaujímavé, ako celok to však nemá žiadnu hodnotu. Scenár je úplná bieda, postavy sú príšerne napísané, je tu množstvo hrozných dialógov, nezmyslov a vôbec, nejaké pozitíva si tu medzi týmto divák ani nevšimne. Unfriended je prinajlepšom príšerná záležitosť, ktorá sa bude páčiť maximálne deťom alebo v inom prípade ľuďom, ktorý vo filme vôbec nehľadajú akúsi logiku či zmysluplnú vec. Označenie "odpad" tento film vystihuje presnejšie, no má to aj svoje plusy. ()

Lucina84 odpad!

A tomuhle máme říkat film? I když vlastně ano. "Assbook" je vlastně nový svět, kde se lidi mezi sebou baví, sdělují si o sobě informace a za chvíli si na něm začnou dávat rande, ne-li svatbu po síti. Pak jednoho dne tenhle "vir" dostane vědomí, začne se učit geometrickou řadu a... ()

kaylin

Snímek „Odebrat z přátel“ nemá moc dobré herecké výkony, ale na to, aby se prezentovala současná mladá generace, to celkem stačí. Herci jsou spíše otravní, než vyloženě špatní. Přesně podobné kroky byste od nich ovšem čekali, a tak to, co se děje, ani tolik nevypadá jako scenáristický výplod, ale pěkně to k sobě pasuje. Film má dobrou gradaci a na konci jsem docela koukal, ale přitom jsem si uvědomil, jak to skvěle sedlo. ()

Rakosnicek77

No nevím...nápad originální, ale o horor nejde ani náhodou. Sledovat 80 minut pozadí Skype a Fcb konverzace u mne nic děsivého nevyvolalo :-( Chvilkama nuda až zbytečně natahovaná, nebyl to ale zase takový průser... ()

Remedy

Stylová jednohubka, která poměrně kreativně pracuje s konceptem “revenge movie“, neboť na velmi omezeném prostoru domácích počítačů dovede vykreslit vskutku napínavou a děsivou atmosféru. Pořád se ale jedná o hodně jednoduchou “zábavu“, na kterou se fajnově kouká, ale moc se u ní (natožpak nad ní) nemusí přemýšlet. Je to prostě trošku cheesy, ale své kvality to nesporně má. Lepší 3*. ()

Gorehound

Pozreté v telke, a na to, že sa celý film odohráva na Skype a jedna postava je viac nesympatická ako druhá, musím povedať, že si to udržalo moju pozornosť. Možno by som pridal viac ľakačiek alá Paranormal activity, ale aj tak...Zručná jednohubka z minimálneho podkladu. ()