Hrdina

Rozpočet historického válečného velkofilmu HERO několikrát překročil prostředky vložené do oscarového filmu TYGR A DRAK. Režisérem filmu je dvojnásobný laureát Zlatého Medvěda a ceny BAFTA, třikrát nominovaného na Zlatou Palmu Zhang Yimou. Hereckými hvězdami jsou Ziyi Zhang (která zazářila v již zmiňovaném filmu Tygr a drak) a Jet Li (Romeo musí zemřít). Děj se odehrává před 2000 lety za vlády dynastie Qin a vypráví příběh hrdinného válečníka a ochránce krále, před kterým stojí obrovský úkol - sjednotit Čínu a krále tak učinit Imperátorem. Producenti při natáčení spolupracovali s čínskou armádou a tak mohly vzniknout jedny z nejefektnějších scén dějin historického válečného filmu. Tvůrci zvedli laťku pořádně vysoko. (oficiální text distributora)

leon_id

Audiovizualni orgie! Obsahove me to sice trosku mijelo, ale nic to nemeni na tom, ze sem si akcni sceny naramne uzival. Za vsechny napriklad souboj na jezere me bral doslova dech. Dlouho sem premyslel nad plnym hodnocenim, ale k uplne spokojenosti me chybel fakt, ze ten film nema uceleny dej a ten konec uz se mi zdal moc pritazeny za vlasy [90%] ()

Cracker

Po estetickej stránke veľmi úhľadné ale čo sa týka efektov, jednoducho hrôza. Skazili mi celý konečný dojem z filmu... A čo ma iritovalo ešte viac bolo to "lietajúce bojové umenie", toto fakt nemusím a vždy potom idem s hodnotením dole. Aspoň že tam bol Jet Li inak by som film odvrhol a s radosťou zabudol... ()

ElizabethBay

Pro mě tento film představuje čistou esenci lyrického vyprávění. Je vlastně dokonalý, a to po všech stránkách. Nikdy jsem navíc nezažila film, který by mohl tak jak Hrdina, při každém stopnutí působit jako wallpaper. Nádherně vizuálně-hudební stránka s neokoukaným tématem, je pro mě jasný 90% snímek. ()

HiddenDragon

3 bojovnici a jeden Bezejmenny. 3 verze pribehu a jeden cisar, ktereho je nutno zabit. Cinska historicka bajka s mrstnym Jet Lim v hl. roli, ktera velmi zretelne tezi z uspechu filmu "Tygr a drak" (2000). Podobny sermirsky balet, ktery tyto filmy proslavil (i kdyz ne vsem se tento schvalne prehnany, spise pohadkovy styl libi), ale bohuzel i hodne podobna hudba. Ta je sice krasna, ale pouziva stejne nastroje a nektere motivy mi prisly vylozene zkopirovane. Pokud to pominu, tak filmu neni prilis co vytknout, snad jen ze tech souboju je nekdy az prilis a ze je tu hodne veci vylozene pro efekt. Je to jako zmineny "Tygr a drak" vpodstate cinska pohadka, legenda, a ta musi byt jistym zpusobem nerealna a nadpozemska. Presto trochu cerpa (alespon dle pocatecniho a zaverecneho film. textu) z historie a vypravi o zrodu prvni dynastie Cchin a sjednocovani Ciny. Pribeh o porazce tri skvelych bojovniku, Nebeskeho, Snehove vlocky a Zlomeneho mece, je vypraven nanekolikrat, a vzdy v jinem barevnem podani, coz s minimalistickymi exteriery (mysleno bez dekoraci) dela vizual tohoto snimku velmi orginalnim. Nejdulezitejsi je ale skvela politicko-eticka pointa a vubec "filosofie mece", ktera je podle me dokonala a - ackoliv je to asijsky film - ta podobnost s krestan. "miluj blizniho sveho" se nezapre a cisarova vize muze klidne souperit s myslenkami demokracie. Nerikam, ze "ucel sveti prostredky" (jako v Machiavelliho "Vladari") nebo ze vlada jednoho cloveka jsou vzdy na miste, ale podani, jak to predvadi "Hrdina" nutne budi v cloveku uvahy o vyssich principech. Koneckoncu i demokracie a komunismus jsou v dusledku naproste utopie a "ideal" zrejme osciluje nekde mezi vsemi zminenymi rezimy. ()

iXtr3m3

Dávam štyri hviezdy ako v prípade Tigra a draka, ale kým pri ňom to boli veľmi silné štyri hviezdy, tu sú to veľmi slabé štyri hviezdy. Problém tkvie v hlavných postavách a príbehu okolo nich. Tam, kde Tiger a drak stavili nielen na podmanivý vizuál ale aj herectvo a charizmu svojich dvoch hlavných postáv a romanci okolo nich, tam Hrdina zlyháva, lebo buďme úprimný, o koľko je Jet Li lepší bojovník od Chow Yun Fata, o toľko je Chow Yun Fat lepší a charizmatickejší herec od Jet Liho. Keď odhliadnem od tohto porovnania tak dostávam samozrejme famózne bojové sekvencie, ktoré ale samozrejme od Jet Liho očakávam a beriem ako istotu. Škoda, že nič viac ani nič menej. Za celkový dojem ale hodnotím tak, ako hodnotím, aj keď význam a váhu popisujem vyššie. ()

BlueZero

Veľmi dobre sfilmovaný príbeh, ktorý je skôr trochu krvavejšou rozprávkou. Škoda, že film dostal aj typický čínsky rukopis s lietajúcimi bojovníkmi. Ale aj napriek tomu dokázal odovzdať pointu. ()

Hopper

Vizuálne naprosto úchvatný poetický film, s atmosférickou hudbou v podaní Tan-Duna evokujúci do značnej miery Tiger a drak. Jet-Li je skvelý a skutočne sa človek pýta, prečo musí zarábať na nájomné v niektorých úplnych kravinách. Príbeh môže byť pre niekoho trochu neprehľadný a pre Európana ťažko stráviteľný, ale pokiaľ človek akceptuje "pravidlá hry" dostane sa mu zážitku par excellence. ()

cab

Po Tygru a Drakovi další bombastický, vizuálně a barevně dokonale sladěnný velkofilm z východu. Ukázka užasných soubojů. V životě byli důležitějsí a podstatnějsí věci za které se i umíralo. V té době láska neznamenala vše ...čekám na dalsi podobné trháky. 100% ()

Theraphosa

Bezpochyby visuální bonbónek s pro mě dokonalým Bezejmeným. Závěr je kapitola sama o sobě a každý si ho může vyložit jinak. Pořád ale nemůžu překousnout (stejně jako u Tygra a Draka) záběry zobrazující boj s naprostou ignorací gravitace. Obešel bych se i bez nich a na jejich úkor jsou to "pouhé" 4 hvězdy. 80% ()

Callas

7/10 Pro mě jeden z mála konkurentů pro krále tohoto žánru "Tygr a Drak". Po vizuální stránce chybu nemá, ovšem trochu ztrácí na plnosti příběhu, asi už jsem přesycen mnoha podobnými "Legendami", takže už je nedokážu vzít tak za své jako ve výše zmíněném Tygru a Drakovi. ()

Eraserhead

Měl jsem z toho skoro stejný pocit jako z Tygra a draka a proto dávám jen o jednu hvězdičku víc, protože nuda nezabrala podstatnou část filmu jako u Tygra. Jinak podívaná to je opět úžasná. ()

Revolver

Vizuálně naprosto dokonalé, ovšem samotné bojové scény by vystačily na celý film a nesmyslná příběhová složka by se dala klidně vypustit. Naprostý vrchol Čínských Kung-fu/velkofilmů. ()

Teg

Půl druhé hodiny dlouhé rozjímání s flashbacky s neustálým větrem jenž nadýmá vlny sametu a čechrá potopy černých vlasů. Jen pár příjemně natočených scén a neustálá zvědavost která verze příběhu bude nakonec pravdivá mě donutily dát téhle hrůze alespoň dvě hvězdičky. Obsah = 0. A to milosrdně opomenu zhodnotit jednu příběhovou nelogičnost plynoucí z poslední verze příběhu. Maucta. ()

B4TM4N

V podstatě historická romance s jednoduchou (po odhalení ^_^ ) zápletkou, ovšem vizuálně naprosto jedinečná filmová poezie. V celkovém součtu slabší než Tygr a drak, ale třeba souboj v zahradě...pohádka! ()

zbysik

Opravdu nechapu tak vysoke hodnoceni zde na CSFD. Lidi, proberte se a nedavejte vysoka hodnoceni ze soucitu. Ano, vypada to uchvatne a cele je to bez chyb natoceno, ale co vic? Ty dve hvezdy jsou vlastne jen za tu skvelou vizualni stranku, ale kdybych mel hodnotit pouze samotny film, tak ten k odpadu nema daleko. Tomuto filmu totiz schazi duse, nejaka myslenka postupujici skrze film. A ti bojovnici ve stylu 'Matrix'? Tak to se mi jiz poradne zhnusilo ve stejnojmenne serii. ()

Locksmith

Nevím, možná by si tento snímek zasloužil vyšší hodnocení. Scény byly dobře zpracované, zvláště barevná symbolika (byť mi téměř určitě unikl pravý význam jednotlivých barev) mne uchvátila. Naproti tomu mi příběh přišel jaksi prázdný - s výjimkou poslední čtvrthodinky, která ve mně zanechala hluboký dojem. Bojové scény, jedna z hlavních devíz tohoto filmu, mne nezaujaly a většinou mne dokonce začaly po krátké chvíli nudit. I když uznávám, že prostě na tento druh asijských snímků nemám správnou mentalitu (já truhlík tři minuty dumal, jak se lze dostat k oltáři uprostřed jezera bez přístupové cesty, a vůbec mi nedošlo, že prostě stačí přejít po jezerní hladině...). ()

DailyDreamer

Většina bojových filmů má příběh, který existuje jen aby vyprávěl akční scény. Hrdina má akční scény, které existují aby mohli vyprávět poetický příběh s nádhernou pointou. Obsazení tvoří čínská herecká elita a taky to podle toho vypadá. Barevně hypnotická vizuální stránka v kombinaci s překrásnou hudbou, tvoří dohromady nezapomenutelný filmový zážitek. ()

Josh Brolin od Matky boží

30.11.2008

Jet Li láme rekordy

Jet Li láme rekordy

28.11.2007

Kromě končetin svých protivníků, samozřejmě ;-). Možná vám po jeho průměrných filmech natočených v Americe a několika lehce nadprůměrných v produkci Luca Bessona přijde, že Jet už má dny své největší… (více)