Hrdina

Rozpočet historického válečného velkofilmu HERO několikrát překročil prostředky vložené do oscarového filmu TYGR A DRAK. Režisérem filmu je dvojnásobný laureát Zlatého Medvěda a ceny BAFTA, třikrát nominovaného na Zlatou Palmu Zhang Yimou. Hereckými hvězdami jsou Ziyi Zhang (která zazářila v již zmiňovaném filmu Tygr a drak) a Jet Li (Romeo musí zemřít). Děj se odehrává před 2000 lety za vlády dynastie Qin a vypráví příběh hrdinného válečníka a ochránce krále, před kterým stojí obrovský úkol - sjednotit Čínu a krále tak učinit Imperátorem. Producenti při natáčení spolupracovali s čínskou armádou a tak mohly vzniknout jedny z nejefektnějších scén dějin historického válečného filmu. Tvůrci zvedli laťku pořádně vysoko. (oficiální text distributora)

mirec88

Krásny film s takými nádhernými obrazmi a scénami, že sa vám bude rozhodne zastavovať dych. Choreografia niekedy až snových súbojov je nádherná a celková skladba filmu. Páči sa mi, keď sa beztrestne porušujú fyzikálne a gravitačné zákony, je to proste lahôdka pre oči. Bohužiaľ nemôžem dať plné hodnotenie, lebo mi tam niečo chýbalo. Možno to bola miestami, hoci len slabá, ale predsa len nuda alebo nejaký silnejší príbeh. No, zdalo sa mi, že forma trošku ale fakt len trochu prevýšila obsah. Možno, keď to vzhliadnem ešte raz zvýšim, ale plný zážitok som žiaľ nemal, hoci som bol vopred plne rozhodnutý dať plné hodnotenie. To je niekedy chyba. ()

klima777

Vizuálně krásné, ideově velmi, velmi pochybné. Crouching Tiger, Hidden Dragon také není žádný zázrak, ale nepostrádá určitou intimitu a niternost (a na čínské poměry snad i svobodomyslnost). ()

Dreadd

Snaha natočit dokonale vycizelovaný historický epos nebyla úplně marná. Příběh je soubojem nikoliv mečů, přestože se jimi ohání téměř každý, ale především myslí (nejsilněji mezi králem a Bezejmenným). Nicméně chvílemi bylo těch kamerových a počítačových fines až příliš (například virtuální kamera sledující trajektorii šípu byla hodně nepovedená, stejně jako kapky vody při souboji s Nebeským nebo kmitající plameny v paláci). Nastolené harmonické tempo rovněž dokáže odhalit některé nedostatky. Co se však bezpochyby dá označit za dokonalé je barevná stylizace (vše nejen nádherně ladí, ale zároveň má i svůj smysl), kterou doplňuje orientální soundtrack. ()

Pedross800

Tak jsem dostal chuť na oddechovku plnou excelentních bojových scén a toho se mi dostalo vrchovatě. Choreografie úžasná, taky mě trošku to trikové lítáni vadilo, ale dalo se. No a překvapivě se mi dostalo i úžasného estetického zážitku. Vizuální stránka filmu je stejně dokonalá jako ty bojové scény. O hudbě a její dokonalosti se u asijského filmu asi už ani nebudu zmiňovat, to už beru jako samozřejmost. A co se týká dějové stránky, příběh je sice jednoduchý, ale má své kouzlo a kus pravdy (není potřeba za každou myšlenkou hledat komunistickou propagandu). Sečteno a podtrženo, dostal jsem od tohoto filmu mnohem více než jsem sám očekával. Nádhera skoro za plný počet. ()

Autogram

Priznám sa, že nie všetky dejové obraty tohto filmu som pochopil a tiež neobľubujem absolútne ignorovanie fyzikálnych zákonov. Ale tu mi to podali v takej vizuálnej forme, že som neodolal sledovať aj súboje lietajúcich ľudí a nerovné súboje proti prírode. Niektoré scény so šípmi sa vymykali akémukoľvek chápaniu a súboj červeno odetých žien v jesennej prírode bol priam umeleckým dielom. Tri hviezdy za zážitok, ale druhýkrát to už pre plné pochopenie nepotrebujem vidieť. Dosť ma prekvapilo, ako sa z toho nakoniec vykľula protivojnová myšlienka. –––– Výstřely mohou zničit naše království i zplenit celé naše město. Ale nevyhladí kaligrafické umění. A teď můžete proniknout do jeho zázračné podstaty. ()

Danikaa

Krásne zábery, ktoré by samé o sebe mohli tvoriť obraz. Krásny príbeh, krásna hudba. Skoro ako rozprávka pre dospelých za veľa peňazí, stála však za to a tie peniaze tam bolo vidieť. Úžasné interiéry, exteriéry, kostýmy a hlavní predstavitelia. Veľkolepé, je ten správny výraz. ()

Molir

Vizuální orgie, příběh sice nikterak komplikovaný, ale rafinovaně odkrývaný po kouscích, a pokud někomu vadily v Tygrovi a Drakovi místy trošku moc natahované poetické scény, tak to se tady nekoná... prostě film, do kterého si člověk "lehne" a nechá se unášet a při závěrečných titulcích se nemůže zbavit pocitu, že to bylo sakra krátké... ()

Death

Dalsi skvely film z asijske produkce. Nemuzu nezminit uchvatnou vizualni stranku, ktera byla propracovana do nejmensich detailu. Pozadu nezustalo ani zpracovani a treba scena s tisici sipy lemujicimi oblohu je velice pusobiva. Vubec souboje jsou skvele zvladnuty a spis nez akcni rubarnu pripominaji mnohdy rozpohybovane umelecke dilo. Nekdy je ale uz tech barev, zpomalenych zaberu a snah o co nejvetsi umelecky dojem prilis a misty to pusobi az kycovite. Dalsim velkym trumfem Hrdiny je ale bezpochybu silny pribeh, ktery je navic vypraven netradicne, takze jeho jadro odhalujeme postupne. Napoprve se z toho muze cloveku trochu zamotat hlava (jde ale jen o zvyk). Jinak jeste nemuzu nepochvalit zaver, ktery je absolutne "nehollywoodsky", ostatne jako cely film a za to ma minimalne u me nejake ty premiove bodiky navic. ()

Kaja

Děj příběhu je velice chabý, přesto skvělé efekty a přírodní scénérie byly úžasné. Souboje bez gravitace země sme si už ale užili v Tygru a Drakovi, takže už jen menší repeté. ()

ssfan

Nemám rád tyhle filmy, kde se při bojových scénách vznášejí herci nad zemí a všechno je pouze trikové. Možná, že podle mnoha z vás je dějově i herecky tento film velmi dobrý, ale já dávám jen 45%. ()

blixadovan

Nejsa znalcem tohoto filmového žánru, byl jsem unešen. Buď navzdory tomuto a nebo právě proto. Každopádně, vizuální stránka mnohonásobně předčila příběh samotný, ten byl až příliš vykonstruovaný a ve finále i trochu moc překombinovaný. Čistá filmová krása, obrazová dokonalost, střídmé, ale podmanivé bojové scény. Na další film z podobného "ranku" se těším velmi. ()

BuryGol

Vizuální orgasmus. To mě napadlo po skončení filmu. Ale jenom krásný koukání film nedělá. Chvilkama jsem se v píběhu ztrácel a potý co mě Tony Jaa uchvátil soubojema bez efektů a lanek, mě souboje v tomhle filmu vyloženě bily do očí. Čínská mentalita je holt trochu jiná, kór když to je dva tisíce let zpátky. Celkově to šlo, i ta stopáž byla akorát. Akorát to lítání a běhání po vodě mi lezlo na nervy. Takže Číňani krom skvělý kuchyně uměj stvořit i kvalitní filmy. Hm, hm...jen tak dál a příště trochu víc příběhu než toho okolo, pane Zhangu. ()

Josh Brolin od Matky boží

30.11.2008

Jet Li láme rekordy

Jet Li láme rekordy

28.11.2007

Kromě končetin svých protivníků, samozřejmě ;-). Možná vám po jeho průměrných filmech natočených v Americe a několika lehce nadprůměrných v produkci Luca Bessona přijde, že Jet už má dny své největší… (více)