Willie a Marcus, dvojice trestanců, specialistů na vykrádání trezorů a bank, tráví vánoční čas tím, že objíždějí velká nákupní centra v převlečení za Santu a jeho elfa s motivací přepadnout všechny obchody po cestě a napakovat se na Štědrý den. Tento plán se však zkomplikuje, když potkají osmiletého chlapce, který se jim pokouší vysvětlit pravý smysl Vánoc... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Tomas_PO

Už v podstate Vianočná klasika, pre dospelých. Popri všetkých pozitívne romanticko naladených Vianočných filmov príjemné ozvláštnenie. ()

0kozel

Perfektní vánoční film na štědrej večer. V době když už je člověk přeslazenej z vánočního cukroví, sledování pohádek a vůbec vánoční atmosféry. Tak přesně tehdy jsem poprvé narazil na tento film a byla to úplná pecka. Santa je kriminálník píchá, chlástá, nadává a rozhazuje plnýma hrstmi skvělý humor na všechny strany. ()

Lenny_cz

Jestli vás už unavují ty americké vánoční filmové Vánoce, kde vidíte vánoční stromky a blbosti na každém rohu, všechny veselé lidi s tou svojí přetvářkou, malé rozmazlené fracky, které mají pod stromkem hromadu dárku tak ten to filmový kousek je pro vás. Vánoce z pohledu člověka, který je nesnáší a využívá jen na krádeže je dobrý nápad na zpracování. Pochybuji, že by v dnešní době prošel taky snímek s tolika vtípky na černý a rasistický humor, v pokračování z roku 2016 si taky dokázali udržet laťku, ale v roce 2023 je to ještě horší popravdě s touto tématikou. Co věta nebo scénka jsme se nedokázal nesmát. Pustit si jedničku nebo dvojku na vánoce člověk neudělá chybu. ()

Xylobalsam

Naprosto parádní, místy až kultovní anti-vánoční snímek. Co za výkon předvádí Billy Bob Thornton, to je úlet. Největším úchylem se zdá být dement, který překládal název do češtiny, to se jentak nevidí. ()

Dalik

Role santy je pro Billyho jak usita na miru. Typicky ozralecky povalec, ktery vecne nema prachy na chlast a je mu jedno ze si nachcije do trenek. Jelikoz si o Vanocich myslim svoje, tak tenhle film u me zabodoval. ()

rubii

Opravdu zajímavé pojetí a zfilmování vánoční doby. Ten kdo by očekával rodinnou komedii, tak ať na to hned zapomene. Billy ja fakt dobrej, ale na tomhle filmu mě nejvíc mrzel scénář. Nejsem nejslušnější, ale tohle bylo fakt moc i na dlaždiče s 30 letou praxí v pokrývání. ()

DonParegio

Santa ukázal svoju pravú tvár.:) 40% textu sú nadávky,bez nich by to nebolo ono. Neslušné výrazy v nesprávvnom čase na nesprávnom mieste robia tento film originálnym. Pochybujem že by nejaká televízna stanica zahrnula tento film do štedrovečerného programu. ()

Wordfish

vynikající, pro silné žaludky, černý humor a cynismus milujíc diváky, co obdivují staré dobré vychlastané hrdiny. Smrt klaďákům, Thornton je král ! ()

killa black

Tak tohle jo, hodně nekorektní a drsná komedie plná vostrejch hlášek na téma vánoce, chlast, anální sex a vše co souvisí s díkůvzdáním. Thornton je dobrej stejně jako ostatní herci (nejvíc jsem se smál šéfovi ochranky, jak žere nějaký ovoce) a vlastně i příběh se mi líbil. Prostě praskněte purpuru na plotnu, místo punče do sebe hoďte B52 a bavte se. ()

saaaky

Ať se člověk snaží vymyslet sebelepší kritiku, hůř jak za průměr to prostě dopadnout nemůže. Ta komedie má šmrnc, punc vtipu, nadšení, flegmatismu, ale na to všechno ještě porci slušné kvality a opravdové zábavy. A to jen tak nějaká komedie nemá. Není to vůbec špatné a sám jsem nyní měl velké dilema, kolik hvězdiček nakonec dáti :-) ()

MrSalieri

Tak správně sprostej vánoční film jsem neviděl... sice stojí a padá na Thorntonovi, jeho santu, kterej pije, chlastá, kouří a píchá jsem mu opravdu věřil a i když je snímek klasicky americký, za ten závěr jsem byl docela rád. Prostě vánoční film jak má být, akorát ne pro děti. ()

veere

Zase uzrál vánoční čas a já se můžu podívat na svůj nejoblíbenější vánoční film. Thornton ala Santa je vskutku úchylný, chlastá, vobjíždí každou babu, vykrádá sejfy a má děti velmi rád... Co chceš? Auto fragelstick. Co to kurva je? Autofragelstick. Dostaneš leda hovno. ()

Lukkyn

Hou Hou Hou řekl Santa a poté nasál několik loků burbonu :-) Billy Bob jako santa alkoholik a děvkař nemá chybu. Nakýbluje se do cizího bejváku, s klukem a stařenkou a horkým bazénkem!!A jednou za rok udělá nějakou tu prácičku v obchodáku s malým liliputem aby měl za co všechen ten chlast kupovat!!!Výborná komedie s originálním příběhem dokonce se mi líbila i ta část kdy se v Santovi ozvalo svědomí!!Super zábava na večerní vánoční čas :-) ()

dawexx

Miluju Santu, to je prostě moje osobní srdcovka. Sprostý, ujetý, pro děti nevhodný, ale svým způsobem geniální. ()

Komedii Santa je úchyl! čeká pokračování

11.08.2008

Jim Carrey a jeho „prison break“

Jim Carrey a jeho „prison break“

06.06.2007

Všichni ještě pamatujeme časy, kdy Jim Carrey bral 20 miliónů za jednu roli. Dnes hraje ve filmech, jejichž celý rozpočet jen tak-tak dosahuje tuto částku. Jim má buď dobročinné sklony a touží hrát v… (více)