Dvoudílný televizní film vypráví příběh Harryho Houdiniho, první skutečné americké superstar, která se proslavila po celém světě. Přistěhovalec z východní Evropy Ehrich Weiss, jenž začínal jako kouzelníček v podřadné cirkusové show a dotáhl to až k vyprodaným koncertním halám, proslul pod uměleckým jménem Houdini. Oscarový Adrien Brody ztvárnil hlavní roli velkého Harryho Houdiniho, který si klestí cestu ke slávě, zaplétá se do špionáže, bojuje proti spiritistům a setkává se s největšími osobnostmi své éry - americkým prezidentem počínaje a sirem Arthurem Conanem Doylem či Rasputinem konče. Drama Houdini je strhující podívanou, která nás zavádí do hlubokých zákoutí Harryho duše a odkrývá nám zákulisí mágova života skrze jeho triky, vize i mistrovské iluze. Vedle Brodyho se ve filmu představí také Kristen Connollyová v roli Bess Houdiniové, Harryho životní lásky i jeho pravé ruky, a Evan Jones jako Harryho asistent a důvěrník Jim Collins. (HBO Europe)

Sidenius

Hezky zpracované, opravdu popisující život mistra úniků po němž cca 80 let opakují jeho triky lidé jako Copperfield. Ve své době až nadčasový člověk. Moc se mi líbilo i to že produkci dělal history a ne typicky komerční mainstream. ()

Beaka9

Cose týče výpravy krásné, herecké obsazení více než uspokojivé. Průměrného diváka samozřejmě nejvíce potěší, že se dozví, jak to ten Houdini dělal... Ale není se třeba bát, některé triky zůstaly neprozrazeny. A tak pořád nevím, jak se mu podařilo zmizet slona?? ()

Bragi66

Je to laciná TV inscenace, která vzbuzuje závažnou otázku, jak je možné rozmazat skutečně zajímavé téma tak naprosto povrchním, nudným a prvoplánovým způsobem ve dvou dílech. Kdo by zde hledal tajemno nebo nákuk do zákulisí kouzelnických triků, tak bude zklamán. Zato laciných a přiblblých televizních triků, kdy v jednom záběru máme slona, pak střih - a slon zmizí, takových triků tam lze najít kýble. Nejmysterióznější z nich je Čínská vodní močírna, kdy Houdiniho pověsí do jakési telefonní budky, pak zatáhnou oponu a on se náhle tajuplně objeví před oponou. Tak tohle je ten fenomén, který ohromoval davy? Další velmi zajímavé téma té doby - spiritismus - je uchopeno tak blbým způsobem, že by se za něj nemuseli stydět ani Bakaláři. ()

cartyci

Adrien Brody ma stále viac a viac presviedča že je výborný herec.Stvárnenie Houdiniho bolo perfektné.Celkový film veľmi dobrý s poodkrytím pár trikov . ()

mskarabeus

Skvělé! Výborní herci, krásná výprava, napínavý děj, u kterého jsem se ani minutu nenudil, prostě pro mě jeden z nejlepších filmů.... ()

Rorschach_SK

Keď sa Vám tvorcovia na začiatku životopisu prihovoria, že to čo uvidíte sú fakty, ale zároveň aj fikcia - viete že bude pravdepodobne nasledovať veľký prúser (dokonca si, bez odpovede, môžete tipnúť, čo kam patrí - čo mi to len pripomína?). Začína to hlavným hereckých obsadením - nie že by som nemal Adriena Brodyho rád, to nie - ale sakra, videl niekto, kto mal na starosti casting, fotku Houdiniho? Absolútne odlišné črty tváre, ale hlavne 22 cm rozdiel vo výške - ktorá bola pre Houdiniho typická v podstate mu umožňovala viacero jeho legendárnych kúskov. Ďalej absolútne, ale absolútne nevhodne použitá hudba, na dané historické obdobie v kombinácii a naoko "efektnými" zábermi ako z niektorého dielu CSI - mám podozrenie, že režisér sa nechal moc inšpirovať novým Sherlockom Holmesom, ale zabudol že má sakra točiť životopis, nie akčnú historickú kriminálku. Môžem pokračovať jeho "špiónskou kariérou", ktorá bola tak pritiahnutá za vlasy, že som mal miestami pocit, že sledujem historickú epizódu z Mission Impossible - s čím, podľa tvorcov vraj súvisí aj Houdiniho smrť(wtf -really?). Samotnou kategóriou je réžia a scenár, ktorý už aj tak zmršený príbeh nedokázali udržať pokope a absolútne ho zdegradovali do zmesi obrazov, bez toho, aby vedeli, čo chcú vlastne povedať. Na záver: History Chanel by mať ostať u svojích debilných "reality šou" a mimozemšťanov - HBO by si malo nabudúce dať pozor, pod akú blbosť sa podpisujú - a čo sa týka režiséra a scenáristu = oboch zavrieť do čínskej vodnej mučiarne a zahodiť kľúč. ()

sml41

O Houdinim som si už čo to prečítal, myslím, že celkom zaujimavo podaný príbeh. Mohli zajsť však aj do väčšich extremov ako sa skoro zadusil pri pokuse o unik z hrobu. Jedine čo ma doslova "sralo" bol štýl hudby zvolenej pre tento film - mne to tu vôbec nesedelo. Zato by som hudobnu režiu zavesil za "koule" a ponoril do vody.... ()

JerryPilsen

Určitě ne historicky přesný,ale stylově vyprávěný životní příběh.Člověka úplně vtáhne do dané doby.Brody je opět skvělý. ()

And09

Zcela neplánovaně jsem tento film zapnula, aniž bych vůbec tušila o co se jedná. Stačilo mi pár minut a byla jsem naprosto ohromená a nedokázala se od obrazovky odtrhnout. Adrien Brody jako Houdini má neuvěřitelné charisma, hned mě dokázal oslnit a já mu naprosto všechno hltala. Nejvíc však oceňuji propracovanost všech detailů při odkrývání triků - to je jednoduše dechberoucí. Každá scéna dokáže naprosto upoutat a divák se snad nemůže na chvíli nudit. Mimo kouzelnický svět je nádherně vykreslen vztah Harryho s Bess, který (i přes všemožné hádky a jiné excesy - což možná tím vztah ještě více přibližuje) se sám zdá být nakonec neobyčejně silný a romantický (konec mě vždycky dokáže pořádně dostat do kolen). ()

Milonak

Houdini asi žil zajímavý a možná až moc "plný" život, ale mě tohle ztvárnění prostě nebavilo, převážně spíš nudilo. Triky, něco ze života - triky, něco ze života - triky, něco ze života.......A tak pořád dokola nezáživným způsobem. ()