Dvoudílný televizní film vypráví příběh Harryho Houdiniho, první skutečné americké superstar, která se proslavila po celém světě. Přistěhovalec z východní Evropy Ehrich Weiss, jenž začínal jako kouzelníček v podřadné cirkusové show a dotáhl to až k vyprodaným koncertním halám, proslul pod uměleckým jménem Houdini. Oscarový Adrien Brody ztvárnil hlavní roli velkého Harryho Houdiniho, který si klestí cestu ke slávě, zaplétá se do špionáže, bojuje proti spiritistům a setkává se s největšími osobnostmi své éry - americkým prezidentem počínaje a sirem Arthurem Conanem Doylem či Rasputinem konče. Drama Houdini je strhující podívanou, která nás zavádí do hlubokých zákoutí Harryho duše a odkrývá nám zákulisí mágova života skrze jeho triky, vize i mistrovské iluze. Vedle Brodyho se ve filmu představí také Kristen Connollyová v roli Bess Houdiniové, Harryho životní lásky i jeho pravé ruky, a Evan Jones jako Harryho asistent a důvěrník Jim Collins. (HBO Europe)

arram

Velmi příjemný seriál o jednom z nejznámějších iluzionistů. I přes to, že si History některé věci upravila podle své potřeby, je seriál hodně povedený, Na zkrácení nudných večerů ideální. ()

kolodej1

v hlavní roli s mým oblíbencem, přesto nejsem úplně nadšený, asi proto, že scénář si dal za úkol zmapovat v podstatě celý život tohoto muže a tak nezbylo nic jiného, než těkat sem a tam. Ucelenost příběhu tak nutně musela trpět. Podle mého je to na závadu a prožitek z takového filmu pak nemůže být dostatečně silný. Na druhou stranu tím nechci říct, že by bylo všechno špatně, rozhodně jsem se nenudil, přestože se jedná o téma, které mi není právě blízké. 70% ()

Saxos

Pěkně zpracovaný příběh H. H., který vždy říkal, že všechny jeho úniky jsou pouze triky. Bohužel doplatil na svoji zálibu, neustálého nechání se mlácení do břicha. Špionážní část je také logická. Měl vlastně doslova otevřené dveře ke komukoliv po celému světě, tak by byl div, kdyby po něm tajná služba neskočila. A. C. Doyle byl opravdu velký propagátor spiritismu. Klady: výborná hudba, odtajnění některých triků, autentické záběry z pohřbu, ukázky podvodného spiritismu, dobrý Adrien Brody. Ty tři hodiny utekly nějak moc podezřele rychle. ()

rigby

Překvapilo mě, že se jedná "pouze" o televizní film. Podívaná je to velmi akční, na tu celkovou délku je to tak akorát. Divák si nevydechne, stále se děje něco nového a něco neuvěřitelného. Pro mne byl navíc bonus vzdělávací, protože osobnost Houdiniho jsem dosud neměl čest poznat. Po shlédnutí tohoto filmu si o něm něco rád přečtu. Chválím také výběr hlavního představitele, Adrien Brody je v této roli naprosto skvělý a uvěřitelný. Pro mě úchvatná záležitost, na kterou se znovu ještě jednou podívám. 4+ ()

fafejt001

TAK tohle se povedlo . Adrien výborný a sekunduje mu krásná Kristen . Mělo to švih , napětí , momenty překvapení . Pocta Houdinimu jak vííno . Bravooooooo . ()

mucho3

Tohle jsem zhltnul v jednom kuse,co jsem očekával to mi bylo dáno.Adrian Brody to jako mistr útěků zvládl skvěle. ()

Ace.A.T.L.

Zajímavej počin. Podání Adriena je parádní, vyprávění sice přeskakuje, ale celkově to působí hodně příjemně a ne nudně. Zkouknul jsem to jedním dechem a nenudil jsem se vůbec. Za mě 4* a ROZHODNĚ DOPORUČUJU ()

Hvězdář

Životopisný film udělaný tak, jak má být. Zajímavý od začátku do konce po všech stránkách. Má jen jednu vadu na kráse - uměle působící animace vysvětlující některé triky. ()

PTuranyi

Výborne natočený životopisný film veľkého kúzelníka, alebo ako sám vo filme hovorí herca, ktorý výborne klame. Životný príbeh majstra únikov, ktorý dokázal uniknúť odvšadiaľ ale pred smrťou uniknúť nedokázal. Perfektná produkcia, skvelí herci a moderný strih. ()

Richie4422

Skvelý casting,skvelé masky a The Great Houdini. Veľmi svižné prevedenie príbehu o chlapíkovi, ktorý stále pred niečim utekal. Tá svižnosť tempa robí film veľmi zábavným a pozerateľným, len človek by chcel niekedy spomaliť, niečo sa dozvedieť a nie je to v tomto prípade umožnené. Spôsob vyprávania ma potešil. ()

HMTD

Velký život, velkého může. Skvělí scénář a na televizní film mistrovská režie. Je vidět, že se pomalu stírají rozdíly mezi tím co se točí pro kinosály a co pro televizi a to zejména když se zaplatí kvalitní herecké obsazení a dobrý režisér. ()

zekon

Těšil jsem se, nicméně jsem byl spíš zklamaný. Strašně utrahané se spoustou hluhých míst a velmi nezajímavě odvyprávěno. Spousta zajímavých informací a myšlenek, nicméně režisér se moc nepředvedl. ()

Aha

Po prvej časti veľké sklamanie. Absolútne chaotický film - vo forme, v scenári, v réžií, vo všetkom. Prerody postáv sú zo scény na scénu, dej napreduje na papieri, nie ani cez vnútro postáv, ani cez uvedomenie diváka, všetko je len pro forma natočiť film o najväčšom utečencovi. Vlastne to ani nie je film, pôsobí to skôr ako reklama. Michael Bay je oproti tomuto oscarový tvorca. Preboha. Buďme moderní, narvime tam súčasnú hudbu, súčasné hlášky, vôbec nemusíme brať do úvahy dobu, silu príbehu, nič. Hlavné, že je 500 stihov za sekundu na jednu reťaz, pôsobí to strašne cool. A ešte je to k tomu aj televízny film. Ľudí za takéto niečo by mali trestať. ()

terordemon

Parádne natočený životopisný film s hudbou napínavejšou než väčšina súčasných hororov. Adrien Brody je úplne skvelý, životopisné úlohy mu vždy išli. A ostatný herci zdatne sekundujú. Totálna televízna pecka, ktorá aj napriek obrovskej skoro 3 hodinovej dĺžke nenudí. Dôkaz že aj životopisné filmy môžu byť natočené napínavo, zábavne a štýlovo. Veľmi príjemné prekvapenia. 90% ()

Snakefinger

Adrien Body je skvělý herec, co už koneckonců dokázal ve filmech jako Pianista nebo Svěrací kazajka (ta patří k mým nejoblíbenějším filmům vůbec) a i tady svoji naprosto geniální hereckou formu potvrzuje. Film z produkce HBO je natočen v výpravném stylu a celé mě to navedlo, že si někde seženu knihu o Houdiniho životě. Tleskám. ()

Kivis

Děj měl spád, oba díly jsem tak zhltnul hned po sobě. Oceňuji, že se děj držel skutečného příběhu, nakolik je to jen ve filmovém zpracování možné. Právě ideální mix historické reality a fikce oceňuji na Houdinim nejvíce. Povedená pocta prvnímu opravdu velkému jménu ze světa magie a kouzel... pardon... jsou to jen iluze :o) Setkání Houdini a Doyle mě zaujalo už v Pravdivé pohádce a tady je vygradováno k dokonalosti. K dokonalosti Dokonalého triku však filmu chybí nějaký závažnější zvrat, nečekané rozuzlení,... ale to by pak už možná utrpěl ten správný mix historické reality a fikce... zkrátka je to začarovaný kruh... a vynikající film. ()