Píseň moře

• Irsko Song of the Sea (více)

V bájné krajině starých Keltů žije na osamělém majáku otec s dcerou a synem. Život celé rodiny se obrátí vzhůru nohama ve chvíli, kdy se ukáže, že malá dcerka je poslední z tuleních víl. Jedině ona totiž může písní moře zachránit všechny pohádkové bytosti, které proměnila v kámen čarodějnice Macha. Po vysoce ceněné animované pohádce Brendan a tajemství Kellsu (nominace na Oscara) přichází irský režisér Tomm Moore s dalším kouzelným příběhem v celovečerním filmu. Nádherně animovaný svět keltských mýtů a nadějeplné vyprávění o síle rodičovské a sourozenecké lásky vynesly mladému režisérovi nejen srovnání s největšími mistry animovaného filmu, ale také už druhou nominaci na Oscara. (Aerofilms)

kraval

Nádherná animace tolik se lišící od nudných a často nehezkých snímků velkých studií, která navíc nabízí také poutavý příběh (opět v opozici k produkci známých animátorských týmů). Film bych si pravděpodobně užil ještě víc, kdyby nějaká na pohled intelektuálně založená paní v sále (kde nás bylo dohromady pět) netlumočila svému sedmiletému harantovi (s také určitě silnou osobností), co překvapivě nestíhal číst titulky, po celou dobu děj filmu. ()

Robbi

Názorná ukázka, že animovaný film lze udělat i bez nebetyčně provařeného enginu na bázi stále stejný očí. Nejen úžasná atmosféra, ale i soběstačný příběh, jemuž zdánlivě, opravdu pouze zdánlivě jednoduchá animace dodává na síle. Měl jsem to štěstí, že jsem viděl verzi bez dabingu a šlo o rozhodně nejsilnější zážitek v tomto oboru za minimálně posledních pět let. ()

KillerZeli

Krásně animovaná pohádka, u které by se většina záběrů dala zarámovat. K tomu má nádhernou hudbu a příběh, který se nepřizpůsobuje dětem a naopak se bude líbit všem věkovým kategoriím. ()

Snathoras

takhle depresivní film jsem už dlooouho neviděl...chvilkama to bylo pěkné, ale na konci filmu jsem se cítil pěkně špatně :/ xD ()

speedy7929

Disney, Pixar a ani iné veľké štúdio nedokáže asi nikdy spraviť niečo takéto. Animované filmy nie sú len o zábave. Toľko emócií koľko sa nachádzalo v tejto podarenej Dánskej snímke som ešte v animácií nezažil. U mňa najlepšia kreslená rozprávka všetkých čias. Ak sa ma bude niekto pýtať po radu vždy odporučím toto ako prvé. ()

sigi2

Neberte na tento film svoje deti, priatelia. Ak teda nemajú aspoň 12 rokov. Mňa to emocionálne oskalpovalo, malú som nevedel utíšiť ešte 15 minút po poslednom obraze. Usmiala sa až doma. ()

dwbmb

Další audivizuální skvost vzešlý z rukou Tomma Moora, kterému se přes zachování osobitého stylu povedlo posunout už tak velmi přívětivou animaci řemeslně ještě o malý kousek výš. Nevím o keltské mytologii zhola nic, takže neumím posoudit, z jak velkého množství pohádek a povídaček je tento film složený. Pravdou ale je, že na mě působí lehce slátaně. Ne, že bych nevěděl, co se v příběhu zrovna dělo, ale neměl jsem nejmenší tušení, proč se to dělo. Ale člověk nemusí vědět úplně všechno. Když to nevěděly ani dvě hlavní postavy, tak já se bez toho taky nějak obejdu :) ()

Maniik88

Krásna originálna severská rozprávka pre staršie deti a dospelých. Netvrdím, že je lepšia alebo horšia ako rozprávky od Pixara či Disneyho, je rozhodne iná a to je len dobre. Tam sme sa dostali do stereotypu, že máme nejaké zo dve hlavné postavy k nim niečo roztomilé, ideálne zvieratko a všetko musí byť za každú cenu vtipné a s happy endom. Pieseň mora je tak trochu smutná, tajuplná a vôbec sa nehrá na vtipnú. Dej bol veľmi pútavý a zaujímavý a samotná pieseň krásna a animácia sa mi páčila. Jediné čo mi trochu vadilo, bolo trochu nejasné konanie postáv a unikla mi možno hlbšia pointa, ktorú som očakával. ()

Alergius

Absence rafinovaného děje či překvapivých zvratů byla absolutně převálcována neobvyklou, ale o to silnější animací. Příběh byl vyprávěn pocitově a nenásilně, krásně to plynulo a nemohl jsem z toho odtrhnout zrak. Nádherné. ()

UncleSam

Kamarádi říkají, že nemám duši, protože tenhle film mě prostě (u)nudil. Šla jsem na něj dvakrát a ani jednou jsem ho nedokoukala. A to jsem z kina nikdy předtím neodešla! Strašně mi vadilo chování postav, příběh mi nepřišel ajímavý a hlavně od začátku víte, jak to celé dopadne. Pro mě prostě ztráta času. Hvězdička za animaci a hvězdička za to, že to není nechuťárna urážející inteligenci. ()

Godhaj

,,Is that your birthday outfit?“ Je trochu zvláštní, že na tomto animovaném skvostu mě nejprve zcela uchvátily zvuky a hlasy. Obojí je zvláštně příjemné na poslech, když nějaká postava mluví, tak je v pozadí slyšet šumění moře či zvuky mořských ptáků, a to je prostě nádherné. Také většina postav mluví tiše a to je velmi libozvučné. Ale samozřejmě nejvíc musím ocenit grafickou stránku. Ta je jednoznačně to nejlepší, co jsem kdy v životě v animovaném filmu viděl. Každý detail je dotažen do dokonalosti, např. mraky na nebi se hýbou jako živé a přitom působí, že je někdo nakreslil vodovkama. A znovu, animace je velmi příjemná na pohled, má to zvláštní atmosféru dětských malovánek a obrázkových knížek, a přitom je za tím obrovský kus práce. Příběh, to je nádherná oslava kulturního dědictví, který nám zanechalo keltské Irsko, zároveň je to pohádkový příběh o síle sourozeneckého pouta, a přitom je to film plný vtipu, nadhledu a lehkosti. Závěrečná pasáž mi skoro vehnala slzy do očí, a to se mi u filmu prostě nestává. Nedokážu přesně slovy vystihnout, jak moc mě tento film učaroval, to se prostě musí vidět. Jde určitě o nejlepší animovaný film, co jsem kdy viděl. ()

DaveSmith

Už nějakou dobu mi po zhlídnutí animáku nebylo tak hezky. Píseň moře je prostě krásnej film plnej naprosto neotřelý a úžasný animace. Příběh nenudí a ve spojení s keltskejma mýtama a opravdu nádhernou hudbou je tohle špička animovanýho filmu. Rozhodně si podobně originální zážitek kdykoli milerád zopakuju. Plus jsem hned po závěrečnejch titulcích googlil Lisu Hannigan a zjistil jsem, že dělá opravdu dobrou muziku. Takže díky za tenhle objev. ()

Talina

Krásná pohádka! Má to srdce a hoodně hodně emocí. Za ten typ animace bych normálně 5 hvězd nedala, ale tento snímek mě tak chytil za srdce, že bych musela být bezcitná, abych to hodnotila hůř. ()

dkas

Taková "jiná" pohádka. Ta animace, ta je výborná. Prostě jiná. Skvěle pasuje hudba a zvuky vůbec. K dokonalosti tak chybí jen o trochu lepší příběh, kdy zvláště ke konci trochu dochází dech. ()

BardDeLune

Emoce versus žádné emoce, tento příběh byl použit již několikrát ale tato irskem nasátá verze je tak přístupná a dojemná až z toho bolí hlava. Nádherné melodie a animace doplňuje dojemný příběh, který by měli docenit i dospělí. ()

germiny

No jakože hezké to bylo. Sice se poměrně dlouho víceméně nic nedělo, ale zase když se dělo, tak se rozvinul opravdu pěkný pohádkový příběh. Ale Kells mi seděl víc. ()

Kino Světozor slaví Patnáct let

Kino Světozor slaví Patnáct let