Píseň moře

• Irsko Song of the Sea (více)

V bájné krajině starých Keltů žije na osamělém majáku otec s dcerou a synem. Život celé rodiny se obrátí vzhůru nohama ve chvíli, kdy se ukáže, že malá dcerka je poslední z tuleních víl. Jedině ona totiž může písní moře zachránit všechny pohádkové bytosti, které proměnila v kámen čarodějnice Macha. Po vysoce ceněné animované pohádce Brendan a tajemství Kellsu (nominace na Oscara) přichází irský režisér Tomm Moore s dalším kouzelným příběhem v celovečerním filmu. Nádherně animovaný svět keltských mýtů a nadějeplné vyprávění o síle rodičovské a sourozenecké lásky vynesly mladému režisérovi nejen srovnání s největšími mistry animovaného filmu, ale také už druhou nominaci na Oscara. (Aerofilms)

angloumene

Na Píseň moře jsem se zatraceně těšila, což asi mělo ve výsledku vliv na to, že jsem nakonec nebyla totálně unešená, jako třeba u Brendana. Přesto se jedná o kouzelnou pohádku se skvělým příběhem, který má tentokrát mnohem víc barev, než je jenom černá a bílá. Celkově 82 %. ()

cepice

pěkná a neotřelá animace, skvělá hudba, hodně slabý příběh, zhulená matka, smutný otec, nemluvící sestra, která je tuleň. No, jako pohádka dobré, hlavně svým neotřelým zpracováním. Příběh je velice chabý. ()

Myshkin

Velice osobitá a nezvyklá animace v kombinaci s mytologickou látkou vytváří dojemně křehký film. Díky filmům Tomma Moora můžu na plátně a vůbec ve filmu pro široké publikum slyšet ( byť jen rudimentální) gaelštinu a zase jednou vidět něco ze staré keltské kultury, která snad stále, řečeno slovy z filmu, zůstává ve vzpomínkách a písních dnešních Irů. Posmutnělý příběh, občas odlehčený trochou humoru a podpořený tklivou, éterickou hudbou (hl. melancholická amhrán na farraige, píseň moře), v sobě měl ducha, který mě při sledování naprosto prostoupil. ()

.baris.

Pane Bože, to je nádhera...! V životě jsem u žádného animáku neměla tak intenzivní pocity jako u tohohle. Od začátku až do konce jsem seděla zařezaná s pusou dokořán. Nenašla bych jedinou chybičku - hudba, myšlenka, animace, všechno doladěný do nejmenšího detailu. Ach jo... Chtěla bych bydlet v Irsku u majáku a kamarádit se s tuleni. ()

Patrik256

ocenenie: Oscar - nominácie: animovaný film // Tržby v ČR*_ 1 740 607 Kč // Diváci v ČR_ 17 636 // Jedno Nadherne jeden a pol hodinove predstavenie plne vynikajucej animacie , nadhernej hudby , vyborneho deja , sprevadzane emociami ktore este dlho po skonceni filmu ostanu v nas. ()

mclenin

Nádherná animácia, nádherná hudba, pekný príbeh, (ja osobne mám rád severské prostredie a mytológiu), nič viac dodávať netreba. ()

Rozjimatel

Na prvý pohľad veľmi originálne, hlavne čo sa týka výtvarného poňatia. Animácia je veľmi pekná, do toho krásny hudobný motív, pekný príbeh v úžasnom fantazijnom svete, takže o atmosféru je postarané. Dosť to pripomína Mijazakiho (okrem animácie), takže inšpirácia je zrejmá. Keď už sme pri tom porovnaní, tak za Mijazakim to zaostáva v jednej veci a to vo vykreslení postáv. Moorovým postavám chýba ten život, ktorý dokázal vdýchnuť svojim postavám Mijazaki, tak trochu šuštia papierom. ()

jarmik

Bylo to krásné. Umělecky i příběhově, moc moc moc. Všichni chválí, že autor dokázal bez humoru stvořit vynikající animák, což jiní a slavnější dokážou jen s humorem. A mně tam ten humor chyběl. Jinak to bylo dokonalé a graficky opravdu úchvatné, ale byla to pohádka a u pohádky já se chci zasmát. Nemusí to být humor na úrovni Simpsonů nebo přehnané hlášky jako ve Finding Nemo, ale alespoň občas něco, alespoň na konci, když už to vše dobře dopadne! :) No a ještě jedna poznámka, když hraje jedna melodie od začátku do konce, začne vás pomalu ale jistě srát. ()

Renfield

Jednoduše, za to kouzelně animovaný svět legend, který je navíc doprovázen magickým soundtrackem, tady doslova ožívá před očima. Lepší je vstoupit, nechat se unášet pohanskou mystikou a neklást si otázky, na které film neodpoví. 80% ()

Lovely.Bones

100% lepší po každé stránce! Tohle je teprve bomba. Všechno, co mi přišlo zvláštní na jedničce, tak je tady upraveno a dovedeno k dokonalosti. Hlavní hrdina se znovu může na první pohled zdát jako dosti nesympatický, ale na rozdíl od Brendana alespoň známe hrdinovu motivaci k tomu, aby se choval jako kre*én. Začátek je nádherný, krásně nás uvede do děje i celkové atmosféry filmu. A ještě k tomu, hned na začátku filmu můžeme slyšet hlavní píseň film, která je naprosto nádherná. Kam se na to hrabe Aisling a její písnička. Animace je stejná, pouze vy-upgradovaná a možná i o trochu barevnější. Ani se těm Američanům moc nedivím, že tomu toho Oscara nedaly. Pro mě to je určitě lepší, než Velká šestka, ale takhle to bude mít pravděpodobně každý Evropan, protože máme přeci jen jiné cítění k tomuto stylu animace. Lec kdejaký Američan by si mohl myslet, že tohle je nějaký nový film od Myazakiho (který už ovšem filmy dělat nebude). Ano. Až na takovéto úrovni to je. Doufám, že to jednou uvidím s tím, prý velice dobrým, českým dabingem. Jestli se vám líbil Brendan, tak si tohle puste určitě taky. Jestli jste Brendana neviděli, tak si tohle puste jako první. Zjistíte, jestli vám tahle animace a styl vyprávění příběhu sedne a potom se můžete pustit na tu, ještě trochu syrovější verzi. Doporučuji :D ()

Marys

Milá príjemná rozprávočka, ktorá zahreje pri srdci. Pútavá animácia, zaujímavý príbeh, množstvo odkazov na mytológiu a zvyky, ktoré sú nám blízke, no zároveň už veľmi vzdialené. Ako pohladenie od mamy. ()

Pevek2

Perfektni po vsech strankach. Animovany film, ktery je moudry, nezny a pritom vytvarne svebytny a originalni jsem nevidel ani nepamatuju. ()

Pawlisman

Moc pěkné. Film samozřejmě pro děti, avšak slušný příběh, který může sledovat i dospělý. Hlavním přínosem je samozřejmě úžasná animovaná stránka, která je prostě super. Na konci už film trošku ztrácí dech, i přesto nemohu jinak než 5*. 8,5/10 ()

Atheas

Toto je tak nádherně plující omalovánka pro holčičky :) Nepochopil jsem některé souvislosti. Musel jsem hluboce přemýšlet nad poselstvím této pohádky několik minut po konci filmu a stejně mi bylo nejasné. Pro děti věkové skupiny 20-75 let. Dojmy - příliš ufňukaný bratr, šílené sovy, stará blaznívá sova, halucinogenní světýlka, tulenní víla. Někdo při tvorbě si musel šňupnout. Uklidňující melodie :) ()

dee.n

Song of the Sea je pro mne nejlepším animovaným filmem, který kdy vznikl. Je vizuálně tak nádherný a zároveň tak odlišný od klasické americké animace, na kterou jsme zvyklí. Příběh na základě keltských legend je okouzlující a neskutečně jemný a emotivní , velmi mne zasáhl. Chytrá, a také hodně smutná, přesto pohádka, co pohladí po duši.Obsahuje rovněž nádhernou hudbu, ústřední píseň je nezapomenutelná. ()

M1k9

Nádhera. Hodně promyšlená pohádka se skvělým grafickým zpracováním. Osloví děti a snad i dospělé. Viděno několikrát. 8.5/10 ()

husokachna

Nikdy jsem nebyl velkým fanouškem Pixaru (ještě jednou a naposledy - Auta nechutně a bezostyšně vykradly Doktora Hollywooda, pliju na ně), Disneyho a vůbec animovaných filmů. I když mám rád pohádky a dětské vyprávění, tak nějak nechápu, proč bych se na ně měl dívat. Když už mě něco zasáhne, tak je to většinou japonské anime. Styl vyprávění i jeho tempo mi přijde úplně jiné (amatérský pohled) a to se mi líbí. Stejně tak Píseň moře, i když má docela klasickou strukturu vyprávění, byla pro mě svým "keltským pohledem" osvěžením a moc mě bavila. A když zahodila klasický pohled na antagonistu/záporáka, byl jsem ztracen. A už tak krásná báchorka o Selkie je navíc zabalená v dechberoucím provedení. Na konec jsem si i pobrečel a absence full happy endu (terminus technicus) mě potěšila. Valérie a Mariana taky jenom fascinovaně koukaly, takže učarování fungovalo napříč generacemi. Za ty slzy na závěr dám velmi subjektivních 5 tuleňů, pokud bych chtěl být objektivní, budou to asi jenom poctivý čtyři, tempo vyprávění totiž chvílema kolísá. PS: Jak moc velkej frustrát a ego honimír musí člověk být, aby napsal k něčemu, co se mu nelíbí, víc než 500 slov nesmyslných canců. Ano, mluvím k tobě RedAKu... EDIT: no to jsou zase rádoby chytrý kecy Jardo....prostě to bylo krásný a líbilo se mi to. Tečka. ()

TomasKotlant

Rozjíždí se to pomalu, neboť jsem si už začínal říkat, kam se poděla ta super atmosféra z traileru. A ono ejhle, najednou to začalo gradovat a to finále je naprosto parádní, že mi až slzely oči (psát sem, že jsem brečel nebudu, i kdyby to byla pravda). *** Ve zkratce: Tulení víla forever! *** 25. 3. 2015, kino Aero, původní verze s titulky ()

Kino Světozor slaví Patnáct let

Kino Světozor slaví Patnáct let