Píseň moře

• Irsko Song of the Sea (více)

V bájné krajině starých Keltů žije na osamělém majáku otec s dcerou a synem. Život celé rodiny se obrátí vzhůru nohama ve chvíli, kdy se ukáže, že malá dcerka je poslední z tuleních víl. Jedině ona totiž může písní moře zachránit všechny pohádkové bytosti, které proměnila v kámen čarodějnice Macha. Po vysoce ceněné animované pohádce Brendan a tajemství Kellsu (nominace na Oscara) přichází irský režisér Tomm Moore s dalším kouzelným příběhem v celovečerním filmu. Nádherně animovaný svět keltských mýtů a nadějeplné vyprávění o síle rodičovské a sourozenecké lásky vynesly mladému režisérovi nejen srovnání s největšími mistry animovaného filmu, ale také už druhou nominaci na Oscara. (Aerofilms)

skeptic

Príbeh chlapca, ktorý sa postupne zbaví strachu z vody, to je len vedľajšia taká "mimochodom" linka, ktorých tam asi bude viac. I tak príbehovo/dejovo to pôsobí skôr jednoducho. "Výtvarná" stránka je veľmi zaujímavá, spolu s hudbou tvorí miestami zvláštnu príjemnú atmosféru, nabitú emóciami, tá animácia je naozaj napaditá, postavy "kreslené", nebo namaľované ako s vodovkami, prostredie kubistické(?). Nešlo si nevšimnúť akúsi "dvojmosť" medzi postavami hlavná sova (matka) obor (syn)...a... babka detí (matka) otec detí (syn) ich príbehy a výzor sa až nápadne shodovali, ale nie až na toľko aby to pôsobilo "na silu", pozornejší si to asi všimnú.. Inak VEĽMI príjemný oddych od Pixaroviek a spol. :) 85% ()

Hapretor

Suprová a zajímavá animace ... úplně něco jiného než ta "počítačová" ... to už je i někdy protivný ... a je to totální ždímačka emocí ... měl jsem koukat v nějakym pro mě cyničtějším období ... takhle sem měl pořád slzy v oku ... poutavé a dojemné ... těžko vyjádřit jen slovy. ()

Kiisaki

Pro animované pohádky mám opravdu velkou slabost a už v prvních minutách mi bylo jasné, že Píseň moře překoná vše, co jsem dosud viděla. Překrásná a nevinná pohádka o dobrodružství roztomilé selkie a jejího staršího bratra představuje divákům irské pověsti v opravdu milém provedení a s kouzelným hudebním doprovodem. Při sledování jsem měla nádherný pocit, bylo to jako pomalu rozbalovat vánoční dárek. Nejspíš nikdy nepochopím, proč si zlatou sošku (znovu) odnesl komerční hit studia Disney. Píseň moře má duši. ()

darkreider

Krásna hudba, príbeh aj podmanivá animácia. Ku koncu som hľadel ako tuleň na polárnu žiaru a premýšlal, či dostanem to posledný kúsok skladačky, ktorý mi to úplne osvetlí. Nedostal som, ale nevadí, indícií zanechali viac než dosť na myšlienkové rozjímanie. ()

Othellko

Jedným slovom waw. Veľmi pekné, precítené a zaujímavé. Tento animák ma zaujal a fakt že bavil. Emócie pracovali na plné obrátky. Nebola to žiadna komerčná blbosť, akých vzniklo v poslednej dobe veľa a to zbytočne. Toto je pre zmenu film zo sveta menej známych o to pre nás zaujímavejších keltských mýtov. Vrelo odporúčam. ()

fraktal

Magické vyprávění připomínající Coraline od Neila Gailmana, jen ještě o jednu kategorii lepší. A to říkám coby fanoušek N.G.. Velmi příjemné, civilní a přitom velice jemné (pohádkově citlivé) vyprávění neulpívající na prvním dojmu. Kupř. žádná z postav není zcela kladná (či záporná) - ale vše je popsáno v souvislostech - jak žal způsobuje zatmění ostatních emocí, jak stesk probouzí žárlivost a jak naděje je oslnivou... ()

gazogazo

Je to dobré, daleko nad úrovní většiny Disney animaku. Zároveň je to ale o dost slabší nez animak Secret of Kells , kterej to I do jistý míry vykrada, třeba animaci. Nebo se inspiruje : když jsou oba zasazený I do stejného prostředí. ()

Torgal

Podobne ako pri predchádzajúcom režisérovom počine The Secret of Kells aj tu víťazí originálna výtvarná stránka nad obsahom. Tentokrát je ale mystická atmosféra tlačená do popredia až príliš a jednoduchučký príbeh s ňou ťažkým spôsobom nestíha. Skrátka a dobre, opäť ma to nechytilo. 5+/10 ()

grosek

Jedinečná pohádka. Naprosto se vyhýbá mainstreamu animáků. Zabředává do fantasy sféry a diváka do ní jednoduše a nenásilným způsobem vtáhne (věřím, že i ty, co nejsou fanoušky fantasy a všeobecně pohádek). Tato pohádka je důkazem toho, že animované filmy a pohádky je možné tvořit i mimo módní trendy, a to bez zbytečných kravin, které beztak na děti nemají moc dobrý vliv (prvky násilí, přílišné tlačení na pilu, co se humoru týče a zkrátka „vyblbování“ a divokost pohádek – jen kvůli tomu, aby u toho děti vydržely sedět až do konce). Ačkoli se pohádka příběhem orientuje především na propojení s keltskou mytologií, vykresluje také vztahy v rodině. Podmanivě a s jistotou zobrazuje věty, činy a situace, které v rodinách nastávají, ale nehovoří se o nich, protože by se někomu mohly zdát příliš přirozené, osobní a tím pádem směšné. Film zobrazuje vztahy mezi rodiči a dětmi, mezi rodiči navzájem a mezi sourozenci tím nejčistším a do hloubky zaměřeným způsobem. Vyvrcholení příběhu se dotkne i nejzarytějších skeptiků a dojme čistým způsobem malé děti citlivější povahy (mluvím ze zkušenosti, kdy jedno šestileté dítko prohlásilo: "Víš, já mám z toho mokrá očička," přitom se usmívalo a neodtrhlo oči od obrazovky až dokud nedojely titulky). Víc takových pohádek PROSÍM! :) ()

HOFMAN

Posvátná geometrie (kruhy, mandaly, zlaté řezy lastur a galaxií...) skoro v každém záběru, vzpomínky kdykoli vyvolatelné z vláken vlasů a meditativní hudba. Už jen to má univerzální přesah. ()

NorseSword24

Pekná animácia, ktorá mi trochu pripomínala Van Gogha nalaďovala mystickú, rozprávkovú atmosféru. Postavy, sú dobre napísané a predovšetkým hlavný hrdina vďaka ktorému som sa vcítil do pohľadu malého chlapca. Má to jednoducho kúzlo podobne ako Mijazaki. Len je to viac cielené na malé deti a to je to čo to ťahá dole. ()

alanP

Kruhy pod molem Kruhy ve vrbě Kruhy v pěstích Kruhy před očima Kruhy jak vzteklí psi Svistot kruhů mezi tlapama Tak mi pomož rozplést ty kruhy Tak už mi pomož rozetnout ty nekonečný kruhy ()

haWranka

Opravdu nádherná věc. Příběh sice vcelku prostý, ale ale to vůbec nevadí. Tady nejde v první řadě o příběh, jako o atmosféru. O hudbu a překrásnou grafiku, která v každém musí vyvolat spoustu emocí. (Ale bacha na sovy! :) ()

Khalia

Mé první setkání s géniem jménem Tomm Moore. Píseň moře považuji za o mnoho lepší než Tajemství Kellsu, možná proto, že je zde mnohem více magie, mystiky a jakéhosi optimismu, který buší všemi směry na lidskou duši. Zatímco Kells ve mně vyvolával přemýšlivé stavy, Píseň moře mne nechala sedět s otevřenou pusou ještě dlouho po titulcích. Varování: Snímek hraje na city a lidskost. ()

Shaleman

po dlouhé době pohádka, která svým jednoduše geniálním vizuálem, podmanivou hudbou a v podstatě jednoduchým příběhem lehce zastíní vysokorozpočtové animáky plné (skrytého) násilí, komedie, sebeironie a velkolepých explozí. Jednoduše řečeno... Po dlouhé době POHÁDKA! ()

Kino Světozor slaví Patnáct let

Kino Světozor slaví Patnáct let