Papírová města

• USA Paper Towns (více)

Hrdinou příběhu je Quentin Jacobsen (Nat Wolff), normální, trochu bojácný kluk, který má od dětství rád nespoutanou sousedku se jménem dlouhým jako její nohy: Margo Rothovou Spiegelmanovou (Cara Delevingne). Spíše než by byli kamarády, je ale Quentin pravidelným svědkem jejích neuvěřitelných dobrodružství a také jejím tajným ctitelem. A to až do jedné noci, kdy mu Margo nečekaně zaklepe na okno jeho pokoje a vytáhne jej na podivuhodnou trestnou výpravu namířenou proti jejímu bývalému příteli spojenou s vtipnou a několikanásobnou pomstou. Díky této noční výpravě se Quentinovi nejen splní sen o sblížení s tajnou láskou, ale prožije i dobrodružství, kterým se zatím spíše vyhýbal. Jenže druhý den ráno jejich společné dobrodružství skončí a nastane nový den. Margo ve škole chybí. I další dny. Quentin začne pátrat a brzy si uvědomí, že Margo miluje záhady a také, že pro něj zanechala určité stopy a zašifrované vzkazy. Jak moc ji vlastně zná? A co jsou to ta papírová města, o kterých Margo mluvila? A tak jej díky Margo čeká další dobrodružná výprava, na které jej tentokráte doprovází jeho nejlepší kamarádi. Ale už to není výprava za pomstou, ale cesta za záhadou jménem Margo Roth Spiegelmanová a možná také za velkou láskou. (CinemArt)

marhoul

Příjemná "teen" záležitost. Inteligentní, zábavná, s určitým poselstvím. Vítám, chválím! Hezky natočeno. ()

heyda

Jsem rád za každou takovou milou romantickou nezávislou jednohubku pro mladé. Perfektně mi to sedlo do nálady a ač neznám knižní předlohu, tak film bych rozhodně doporučil. :-) ()

MontyBrogan

Keď som zistil, že ide o ďalší pokus prostredníctvom teenagerov ukázať zase len americkým teenagerom (nie, s ponosovaním pubertálneho zasrana, že musí stihnúť pred plesom ešte zohnať limuzínu, sa fakt mimo Ameriky jeho rovesníci stotožňovať nebudú), akí sú výnimoční, skvelí a treba si carpe diem, pretože panta rhei, bol som trochu znechutený a dúfal som, že dej sa preklopí do dobrodružného príbehu ako sľuboval. Nestalo sa. Som na to asi starý. Teda nechcem sa robiť chrumkavý, ale tak ako si už nekupujem Happy Meal, alebo spomínaných Pokémonov, nepotrebujem viac ani počuť, že si treba užívať než príde zodpovednosť. Odkaz na Fight Club potešil, teda aspoň dovtedy, kým som začal uvažovať, či ho tu nie je škoda. ()

BMW12

Přesně tyhle romantický filmy miluju. Setkáváme se zde s Quentinem, který celý život miluje Margo a jedné noci dostane příležitost s ní prožít bláznivou noc. Poté se však záhadná Margo vytratí a je na Quentinovi a jeho přátelích, aby jí našli. Quentin tak podniká 1900km dlouhou cestu za svou láskou. Příběh je opravdu skvělé napsán, skvěle do toho pasovali Quentinovy kamarádi, velice se mi líbila záhadná Margo a samozřejmě skvělý Quentin v podání Nata Wolffa. Konec filmu a vlastně celého příběhu je hodně netradiční, ale o to víc se mi líbil. ()

poz3n

Stranger Things meets teen movie. Aneb jako kdyby Spielberg natočil Kingovku o hledání smyslu dospívání. Pro mě naprostá trefa do černého, počínaje skvělou ústřední dvojcí, bezvadným synťákovým soundtrackem, až po závěr, který v sobě nese nečekaně smysluplné poselství. Pokud byste měli chuť na něco podobného, dejte šanci třeba White Bird in a Blizzard. 9/10 ()

rikitiki

Lehce nostalgický snímek posledních dní, které kamarádi ze střední tráví spolu, než se rozejdou do světa, na jiné vysoké školy. Romantická linka - k mimochodem hodně protivné dívce - je jen záminkou pro vykreslení přátelství mezi několika dospívajícími kluky. ()

hansel97

Kam se na tohle hrabou ty nepřející hvězdy! (Ono už jen hnát se za Carou je něco jinýho, než nahánět na kluka ostříhanou Shailene Woodley.) Film má výbornou humornou atmosféru a pro mě ojedinělý greenovský styl, který se mi líbil už na hvězdách, ale tady odvedli prostě mnohem lepší práci. Asi se mi to o dost víc líbily hlavně postavy, protože ve TFIOS byli jen ti dva dojemní umíráčci. (Neříkám, že jsem je neměl rád). Tahle part lidí byla prostě naprosto o něčem jiným a dodala filmu potřebnou zábavnou šťávu. Jen mě teda mrzelo, jak málo tam byla Cara, ale jsem velmi rád, že jsem jí viděl hrát, protože je skvělá. A i když jsem si myslel, že jí role dávají jen, protože je modelka, beru to zpět. Hrát umí a Margo byla skvělá. Ještě bych řekl, že i když nenávidím přeslazený happy endy, fakt jsem se ke konci modlil, aby to skončilo jako jeden mega giga happy end. Nestalo se a je to dobře... Tomu filmu by to škodilo a asi by se mi nakonec nelíbil tak moc. Byl by kýč. ()

ARI50

Až na po druhé mě film přesvědčil o svojí kvalitě a hlavně při skvělém zábavném příběhu kde jsem se fakt zasmal a hlavně u obsazení a skvělé hudbě jsem se dobře bavil. ()

Beastmaster4

Krásný příběh o tom, jak některé věcí mohou být obyčejně srozumitelné, i když se zdají být neuchopitelné a daleké. O tom, že život není žádná záhada, jen neustálé hledání, loučení a poznávání nového i ztraceného. Absolutně mě to dostalo, i když v hloubi jsem si vědom, že to nebylo nic tak výrazného. I tak mě ale atmosféra pohltila a příběh okouzlil, nemůžu jinak, než za 5, které dávám jen velmi zřídka :-) ()

Kamca_

Další film, od kterého jsem čekala daleko víc. Hlavní hrdinové mi sice padli do oka, ale nějak to nestačilo na to, abych dala 4 hvězdy. Role Nata Wolffa byla na můj vkus až moc naivní. Být zamilovaný do holky, která vlastně neví, co chce a kdo ví, jestli to někdy vědět bude .. To není zrovna extra výhra. Konec filmu mě taky docela zklamal .. I když to asi bylo lepší než klasickej trapnej happy end. Ale pořád si myslím, že by se to dalo zakončit líp. Lepší 3 hvězdy, 60%. ()

Caelos

O dost dospělejší než Hvězdy nám nepřály. Kdyby to skončilo jinak, byl by to o třídu horší film. O Caru Delevingne se začnu blíže zajímat. ()

Borrtex

Už při vstupu do kinosálu mi při pohledu na věkovou kategorii diváků bylo jasné, že zřejmě opravdu půjde o další perfektně zpracované romantické teen drama, podle bestsellerové knižní předlohy, jejíž autorem je jeden z předních spisovatelů nynější doby!!! Ale ejhle, bohužel, ono to tak asi úplně nebylo. Film se po celou dobu stopáže jakýmsi prapodivným způsobem snaží hrát na komedii s lacinými vtípky, které by měl asi každý dnešní náctiletý pochopit. Jediný kdo se v kině ale smál, byly bohužel dvě (pravděpodobně devítileté) holky vedle mě, které po prvních pěti minutách odešly, jelikož si uvědomily, že jsou vlastně na špatném filmu (Arthura a Minimojové hráli v ZOO). Kromě téměř jednotvárného a nicneříkajícího děje, který se vztahuje pouze na hledání jedné jakési divné holky, která v obličeji tak trošku připomíná spíše mužskou podobu neandrtálce z reklamy na Loreal, se vlastně ani nic neděje. Partička nejlepších kamarádů, v jejíž čele stojí zamilovaný zoufalec a grcající patvor se žene na kraj světa aby našla osobu, která vlastně ve finále ani nikoho nezajímá. Osobu, která za sebou zanechává stopy proto, aby ji nikdo nehledal a nejezdil za ní. Konec. Dobrý, že? :-) ()

Lacike

Celkom slusna romantika so sympatickymi hercami a nejakym tym filozofickym presahom, ale uz si na tieto teenage filmy pripadam stary, takze som to ledva dopozeral. Ale kto je v podobnom veku ako hlavny hrdina, tak z toho môze byt nadseny. 5/10. ()

JohnCZ

Margo always loved mysteries... I could never stop thinking that maybe she loved mysteries so much that she became one. Paper Towns byl pro mě bezkonkurenčně nejočekávanějším filmem roku. Knižní předloha Johna Greena se totiž hned po přečtení zařadila mezi srdcovky díky pohodovému stylu vyprávění a množství myšlenek, které mě osobně velmi oslovily. Film to má však o něco těžší. Adaptace je to bezpochyby povedená, určité zdlouhavější pasáže přeskakuje pár střihy (prostřední část - několikatýdenní hledání stop), ale celkové vyznění se nemění, byť možná není tak důrazné a nejsem si jist, zda nečtenář docení poselství příběhu a celkovou pointu. Co se obsazení týče: spokojenost. Cara Delevingne v roli Margo září, působí dostatečně odlišně a tajemně a divák ji žere každý mimický záchvěv, Nat Wolff jako Q také není špatnou volbou a jeho naivní posedlost k zidealizované Margo je perfektní. What a treacherous thing to believe that a person is more than a person. ()

hous.enka

Co je na Papírových městech mysteriózního, to by mě opravdu zajímalo. Pokud to není obočí Cary Delevigne, tak fakt nevím. A teď vážně: Cara je mizerná herečka a ten kluk, co hrála Quentina, tak to byla taky slabota. Na Papírových městech se mi líbila snad jen myšlenka papírového města (tedy místa, které existuje pouze na mapě, nikoli ve skutečnosti), kterým malíři map svoje mapy podepisují. Nemám problém s filmy pro puberťáky, mám problém s filmy pro puberťáky, které se snaží říct mnoho, ale neříkají nic. ()

Vxxx

"Isn't there something that could make you happy right now?" Obsahuje spoilery...asi. Myslím, že kdybych nečetla knihu, film by mi toho moc neřekl. Je to sice příjemný a odpočinkový film, ale vlastně... o co tam jde? Nechci tu psát o tom, co jsem si představovala a nepředstavovala jinak, když jsem knihu četla. Tisíc lidí - tisíc představ. Chci se jen pozastavit nad tím, že tvůrci opomněli zapracovat do filmu hlavní myšlenku knihy. Nitky. Když malá Margo najde mrtvého pána, mluví o tom, že se mu asi zpřetrhaly všechny nitky. (To vám titulky v kině neřeknou. V titulcích se "v něm něco zlomilo"). V knize později té noci, kdy prožívají honbu za pomstou, Margot řekne, že se jí v Orlandu pomalu trhají nitky. Proto, když zmizí, Q má v určitém období strach, že se všechny nitky zpřetrhaly a že ji najde někde pod stromem, s kulkou v těle. Celé to hledání není o ohledání lásky, ale o hledání života. Převážně se potřebuje ujistit, že je Margot stále naživu. A to se mi v té knize líbilo. Na rozdíl od jiných hlavní postav Johna Greena, byla postava Q velmi nesobecká. Vlastně ani ta kniha nebyla tak dobrá, ale myslím že z ní, minimálně emočně, mohli vytřískat mnohem víc. Chvíle, kdy to chtěl Q vzdát, protože uvěřil tomu, že Margot chce jen pozornost a že jí nikdy na ničem nezáleželo. Zabralo by to dvě minutky :( Chybělo mi tam jakékoli drama. To tomu filmu nemůžu odpustit. A jedna jediná další věc je, že zbytečně vypustili nejkomičtější prvek z knihy. A to ten, že na celý ten roadtrip za Margot odjíždí těsně před plesem v těch hábitech pod kterými nemají jiné oblečení! (Pak už ta trička u benzínky dávají smysl, no ne?). Obecně celý ten road trip vyprávěný po hodinách je jedna z nejvtipnějších pasáží ze všech knih Johna Greena, ale co. Z kina jsem odcházela maličko zklamaná. Fault in Our Stars dopadlo teda rozhodně lépe. Ale tam i ta kniha měla děj. Paper Towns nepatří k těm nejlepším knihám a asi to nebude ani filmový hit. Ale peněz za kino nelituji a to je hlavní :) Mimochodem představitelka Margo byla úplně skvělá. Velmi přirozená. Nejdřív jsem si říkala, že mi do té role nesedí a během minutky jsem si na ní zvykla a neumím si v té roli představit nikoho jiného. 3* - silnější průměr ()

Wysch

Jéé, to bylo roztomilý! Velký sorry za rádoby anglikanismy v tomhle komentáři. Dvě scény jsou naprosto luxusní cinematography záležitost, a myslím, že ve mně zůstanou hodně dlouho, minimálně teda aspoň jedna. Cast je skvělej (Nat a Cara byli rozhodně dobrá volba, zajímalo by mě, jak by vypadala Emma Blackery, ale Cara v úvodní sekvenci táhne dobře; Halston je luxusní volbička), soundtrack má koule, a samozřejmě nejvíc těší fakt, že takovejhle happyend potěší nejednoho milce evropskýho filmu. Hurá. Knížka měla ještě surovější ending, ve kterým vlastně nic nedopadlo dobře až na poslední slib, kterej ve filmu chybí. Ale film tak má trochu silnější pointu, si myslím, ačkoliv shocking value menší, spíš žádnou. Jinak ale těší obdobná výstavba jako v knize - tři části, každá trochu jiná, z nichž nejzábavnější je bezesporu ta první ninja-část, nejvíc vypointovanou ta závěrečná s road tripem a myšlenkou o tom, že představa je přestava, ale wrong cannot be right a že ideál není vždycky správnej. A že uvědomění si sebe sama a svých cílů a odpovědnosti vůči sobě i ostatním může bejt pro náctiletýho kluka před vejškou mnohem větší terno než honba za (možná) idealizovanou láskou. Kdybych byl stejně starej jako Q, volím stejně, kdybych měl znalosti kluka o deset let staršího, mrdám na to a zůstanu s ní, protože něco na tom fejku a pejpr townech fakticky je. But God, I wished I had this kind of adventure when I was eighteen nineteen. ()

Riddick77

Filmová adaptace Greenových Papírových měst dopadla možná až nečekaně dobře, když vyprávění o lásce, opravdovém přátelství a hledání sebe sama potěší každého, kdo preferuje nenáročná feel-good dobrodružství plná mladické nerozvážnosti, elánu a naivity. Snímek nikterak nevybočuje z žánrových vod, alespoň pokud jde o strukturu příběhu, ačkoliv není zřejmě tak předvídatelný, jak by se mohlo na první pohled zdát. Nicméně půvab „Měst“ tkví v interakcích mezi sympatickými postavami, vkusném humoru a pohodové atmosféře, která se proplétá celým snímkem od začátku až do konce. Chcete-li vyrazit do kina na příjemnou letní romanci o mladých (leč nejen pro mladé), pak jsou Papírová města bezesporu trefou do černého. Není to sice čistý střed, ale pořád hodně nadstandardní počin. Recenze zde. ()

Sidonka

Film o záhadách. Když něco špatně vyhodnotíme, mystifikujeme především sami sebe. - Anebo ještě trochu podrobnějii - některá tajemství a údajná sdělení, narážky a poselství od druhých si vytváříme sami v sobě na základě nesprávných úsudků, předpokladů, předpovědí, předsudků a špatného vyhodnocování informací. - Hlavními postavami příběhu jsou sice nedostudovaní středoškoláci, nicméně nic nebrání tomu aby se projekce zúčastnil a následně zamyslel i starší divák. ()

Záporácká týmovka od Marvelu našla režiséra

Záporácká týmovka od Marvelu našla režiséra