Papírová města

• USA Paper Towns (více)

Hrdinou příběhu je Quentin Jacobsen (Nat Wolff), normální, trochu bojácný kluk, který má od dětství rád nespoutanou sousedku se jménem dlouhým jako její nohy: Margo Rothovou Spiegelmanovou (Cara Delevingne). Spíše než by byli kamarády, je ale Quentin pravidelným svědkem jejích neuvěřitelných dobrodružství a také jejím tajným ctitelem. A to až do jedné noci, kdy mu Margo nečekaně zaklepe na okno jeho pokoje a vytáhne jej na podivuhodnou trestnou výpravu namířenou proti jejímu bývalému příteli spojenou s vtipnou a několikanásobnou pomstou. Díky této noční výpravě se Quentinovi nejen splní sen o sblížení s tajnou láskou, ale prožije i dobrodružství, kterým se zatím spíše vyhýbal. Jenže druhý den ráno jejich společné dobrodružství skončí a nastane nový den. Margo ve škole chybí. I další dny. Quentin začne pátrat a brzy si uvědomí, že Margo miluje záhady a také, že pro něj zanechala určité stopy a zašifrované vzkazy. Jak moc ji vlastně zná? A co jsou to ta papírová města, o kterých Margo mluvila? A tak jej díky Margo čeká další dobrodružná výprava, na které jej tentokráte doprovází jeho nejlepší kamarádi. Ale už to není výprava za pomstou, ale cesta za záhadou jménem Margo Roth Spiegelmanová a možná také za velkou láskou. (CinemArt)

kaylin

Hezký film o tom, co se všechno může stát ve chvíli, kdy se zamilujete. Tyhle filmy dospívání a zlomu, kdy člověk odchází ze střední, jsou docela vděčné, a to i proto, že jsou většinou velmi dobré. Tenhle je dobrý. Je vtipný, je nostalgický a je místy skutečně krásně absurdní, což jsem si prostě užíval. Padla na mě mírná vzpomínková nálada. ()

Mikita

Teprve 16 komentářů a 172 hodnocení? Tohle asi nebude biják, co táhne do kin davy, což je možná docela škoda, protože tahle vtipná z části road movie by si pozornost jistě zasloužila. Možná je problém v tom, že nevíte, jak to lidem popsat, jak je nalákat. Sama teď nevím, jak vám vše zpropagovat, jak zdůvodnit ten plný počet. Nečetla jsem předlohu (zatím jsem v první třetině), což je myslím spíše ku prospěchu. Je až milé překvapení, jak film vybočuje z klasických teenagerovských filmů, i když v sobě má stále stejné prvky. Dokonale jsem se vžila do příběhu, omládla jsem a s partou přátel řešila znovu první lásky, toužila po dobrodružství a hledala něco, co mě udělá šťastnou už dnes. Nejvíc mě ale baví to idealizování lidí kolem sebe, film je dokonalou ukázkou toho, jak si můžeme do svých idolů zobrazovat svá vlastní přání. Realita je často tak jiná. Občas prostě vidíme jen to, co sami chceme. Doporučuju jako letní jednohudbku pro zasmání, možná trochu k zadumání, ale pravdou je, že to je z prostředí střední školy, takže pozor na cílovou skupinu. ()

Rakosnicek77

Jak bych to řekl... Bavilo mně to, film uběhl jako voda, nenudil jsem se a přesto tomu něco chybělo. Bylo to průměrně obyčejné, přesto zábavné a koukatelné :-) ()

slunicko2

21letý Nat Wolff (Quentin, hledá dívku Margo) a ještě spíš 19letý Austin Abrams (Ben, nejmenší z party) mi připadli zajímavější než celý film. ()

Kaluž

Tohle bylo strašný. Chvilku se zdálo, že bych to mohl zařadit k sérii mých oblíbených feel good indie snímků cílených na vnímavou omladinu (Charlieho malá tajemství, Kouzlo přítomného okamžiku či Něco jako komedie), jenže Papírová města mají spíše blíž těm pitomoučkým výplachům, který tak často znásilňují naše kina. Dva body za pohodovej soundtrack a občas povedený humory, jinak je to vesměs šmíra hodná zapomnění. ()

Lucjen

Už začínam byť tých nových teenagerských komédii ktoré sú iné, nové, vybočujúce z koľají, prejedená. Nebolo to zlé, herci sú príjemní, postavy samé o sebe tiež a veľmi oceňujem triezve zobrazenie hlavnej ženskej postavy. Quentinovo precitnutie na konci filmu ma nadchlo. Hudba tiež skvelá. Keby sa objavil na plátne pred The Perks Of Being a Wallflower, možno by som bola unesená. No Charlie tému dospievania zvládol tak neskutočne dobre a prišiel s niečim tak iným, že Papierové mestá sú už len ďalšie v poradí. / Film má u mňa uznanie aspoň za to, že funguje rovnako slušne aj na druhé pozretie. ()

dom156

Scénáristi si ze mě asi dělají prdel. Naschvál jsem četl knižní předlohu a pak jsem s očekáváním zapnul film. Nejprve chci říct, že chápu že děj musí nějak osekat, ale co s ním provedli je na přes hubu. Nejenže zkracovali až moc děj, ale také si totálně vymýšleli, přidávali postavy a druhou půlku filmu si krom snad 3 scén celou vymysleli a postavili tak knížku na hlavu. Malý příklad: několik lidí jede někam (nechci zde psát spoiler) a pospíchají dle filmu aby byli zpátky na maturitní ples, ale v knížce pospíchají aby někoho stihli a odjeli z předání maturitního vysvědčení (bylo dávno po plese). Být autorem knižní podoby (John Green) tak jsem velmi zhnusen. Hlavní hrdinové byli nesympatičtí až na půdu a přál jsem jim ať chytnou lepru a já na ně nemusím koukat. Chvíle a to zvlášť v druhé půlce filmu jsem měl nutkání film vypnout. Od odpadu film zachránila první polovina a docela příjemná hudba nic víc. ()

hygienik

SPOILER!! Partička chlapcov, budiacich dojem bisexuálov, sa aj s kamoškami ženie za chymérou reprezentovanou nesympatickou Carou Delevigne, ktorá sa všetkým mstí a nečakane mizne. Chlapci trúsia tipické teen reči, ktoré sú viac trápne než vtipné. Femme fatale Margo kontruje tézami tipu: Toto je tvoja konfortná zóna, ale všetko dobré čo chceš od života, sa nachádza ďaleko za jej hranicami. A to, čo by človek mal chcieť rozhodne nie je rodina a práca. Čo je teda oným svätým grálom dospelosti, ktorý Margo hľadá, sa nedozvieme, lebo to nevie ani ona sama. Ale snáď sa to dozvie aspoň ten, čo si prečíta knižnú predlohu. Bola adaptovaná veľmi zle a scenáristi nepovažovali za nutné vysvetľovať veľa vecí. Keď Quentin dostane kopačky, prijme to s pochopením životom ubitého štyridsiatnika a vôbec mu nevadí, že bol Margo využitý a vodený ako bábka. Veď to bolo predsa to najlepšie, čo doteraz zažil. Film by zachránila malá rošáda, ak by bola Lacey (Halston Sageová) obsadená do hlavnej úlohy - aspoň by sa bolo na čo pozerať. Nevyriešil som záhadu, kto je cieľovkou filmu. Baby, chalani, obe pohlavia? Už viem: NIKTO. V každom prípade ma film odradil od čítania rovnomennej knihy. ()

kajas

S tvorbou pana Greena jsem se seznámila přibližně před rokem, protože mě velmi zaujal snímek "Hvězdy nám nepřály". Přečetla jsem tedy několik jeho knih (včetně "Papírových měst") a teď už se bez ostychu řadím mezi greenofily. K tomuto filmu mám vlastně stejnou výhradu jako k předloze: Green má tendenci vyprávět příběhy sympatických mladíků, kteří se zamilují do neobvykle uvažujících děvčat (= arogantní nány nevážící si přátel a rodiny). Quentin s Margo jsou bohužel přesně tím případem, takže divák/čtenář opravdu nechápe, proč Q hledá všechny ty možné i nemožné stopy vedoucí k nalezení jeho "vyvolené". Tvůrci také provedli několik úprav oproti knižnímu zpracování, většinou jsou to ale změny k lepšímu. Ve filmu každopádně najdete dost zábavných momentů, soundtrack je velmi příjemný na poslech, hereckému obsazení v čele s Natem nemůžu nic vytknout (jen mi trochu neseděl představitel Bena, vypadal tak na 12 let). Inteligentní podívaná o teenagerech pro teenagery. A plusový bodík za cameo Ansela Elgorta, radostně si povzdechlo celé kino :). ()

Reesam

Třeba jsem ten film zkrátka nepochopila tak, jak bych měla. Ale kromě herců a hudby mi na tom nepřišlo nic, čemu bych mohla dát plusové body. Neříkám, že se na to krásně nekoukalo, ale zkrátka mi to nic neřeklo. ()

Martpod

Byť příběhu úpravy prospěly, na kvalitní převedení na plátno jich nebylo dost. Jinak sympatický příběh, který se celkem šikovně vyhýbá patosu, tak jen nerozhodně přešlapuje na místě, místo aby využil možnosti, které skýtá knižní předloha a výsledek je stejně rozpačitý, jako hlavní postavy. Paper towns měla radši zůstat jen papírová. ()

Linda.csfd

To jsem si jednou večer připadala strašně smutná a opuštěná a zrovna jsem dočetla knihu Papírová města a nenapadlo mě nic lepšího, než si pustit film, po kterém jsem si připadala ještě tisíckrát opuštěnější než kdy jindy. Dějově ploché, málo dynamické, avšak s velkým poselstvím. To je ovšem trochu odlišné v knize a ve filmu. Kniha popisuje především to, že jak vidíme a vnímáme daného člověka vypovídá mnohem víc o nás než o něm samotném. Pokud se zeptáš jaká je Margo, každý ti dá úplně odlišnou odpověď, která vypovídá o člověku, kterého se ptáš. Poselství filmu bylo poněkud přímočařejší - a to užívat si okamžiku a přítomnosti, protože zázrak se stane každému z nás, ale nejdůležitější je si toho všimnout. Popoplujem. ()

applause

Musím říct, že tohle zpracování podle knižní předlohy Johna Greena se mi líbilo více, než předešlé, ale nelíbil se mi konec. Přišlo mi to takové bezduché, ale zároveň to zanechávalo spoustu prostoru na zamyšlení. Margo nebyla žádný zázrak, ale jen obyčejná holka. Tím nám chce autor říct, že člověk, kterého si idealizujeme, podle svých představ, není takový, jak si myslíme. A to je dobrý způsob, jak předejít zklamání ;). ()

berusche

A o čem to mělo být? O hledání sama sebe, o lásce, o mládí, o nových možnostech, o odvaze, o dobrodružství, o přátelství? Já nevím, byla to bída. Dějová linie o tajemné dívce a skupině, která ji někde nahání, byla dost o ničem. To ostatní byl balast, který nebyl zas tak podstatný. A celé to graduje za zvuku puberty, kterou jsme měli možnost vidět v takovém rozsahu na plátně nesčetněkrát. Věřím ale, že své diváky to mezi cílovou skupinou 16- najde. ()

TheDon

Docela povedenej týnejdž film o tom, jak parta školních lůzrů, hrající ve školní kapele na ty klárinety , hledá jednu nehezkou,trošku vypatlanou a rádoby tajemnou švizdu. Vlastně je fajn, že se tam ta tajemná koc vyskytuje jen na začátku a na konci, protože se na ni moc dobře nekouká. Každorozhodopádně vcelku příjemná, nenásilná a koukatelná jednohubka. 55% P.s.: BROJLER : to by mě mohlo, jet za kozou dva tisíce kiláků a pak se nechat poslat do hajzlu...blééé ()

Marqta

----"Maybe we do not win the lottery. Or marry someone of royal blood. Whether the ball in the basket in the last second. But that does not mean we will not experience great adventures. I want a hug. We will meet wonderful people and create indelible memories. The trick is to see it before it's too late."---- ()

Aljak

Film, ktorý patril medzi tie, na ktoré som sa nesmierne tento rok tešil. Realita = prekvapivo veľké sklamanie. Po TFIOS bola laťka predsa len príliš vysoko, a Paper Towns bolo napokon odosť slabšie (skutočne priepastný rozdiel). Nieže by film pôsobil tuctovo, to naozaj nie. Skôr by som povedal, že bol originálny - ale žiaľ nie tým spôsobom, keď je tá originalita zároveň chvályhodná. Voľnomyšlienkarská a nezávislá Margo na mňa pôsobila strašne nesympatickým dojmom. No a Quentin - typická naivka, chalan sa až príliš zasníval. Na príbehu sa mi páčil akurát ten symbolizmus papierových miest a stôp, ktoré Margo zachovala. Ale inak nič moc, spočiatku to pôsobilo ako teenage comedy, ktorá postupne prekvitala do road dramédie. Aj keď sa klišé nekonalo, to už tomu naozaj ani trochu nepomohlo. Zatiaľ jedno z najväčších sklamaní roku 2015. ()

M.i.k.e

další ze současné módní vlny teen-indie movie,který má všechny atributy,které podobný film potřebuje.Slušný příběh,sympatické hrdiny a dobrý soundtrack.I když už mi náct neni nějaký ten pátek,mám tyhle film celkem rád a Paper Towns mi ve výsledku úplně nejvíc připomnělo můj asi nejoblíbenější film z tohoto žánru - Perks Of Being Wallflower.Nepřekvapilo by mě kdyby tohle byla pro cílovou skupinu nová kultovka...70% ()

Záporácká týmovka od Marvelu našla režiséra

Záporácká týmovka od Marvelu našla režiséra