Rudý kapitán

Příběh se odehrává v horkém létě roku 1992, půl roku před rozdělením Československa. Mladý detektiv Richard Krauz se dostává k novému případu – na hřbitově byla vykopána mrtvola kostelníka Kloknera s hřebíkem v hlavě. Krauz zjišťuje, že za jeho umučením stojí bývalá StB a nikdy nenalezený spis zachycující zločiny kněží, na jehož základě StB církev vydírala. Případem posedlý Krauz se vydává napříč rozpadajícím se Československem hledat muže, ke kterému vedou všechny stopy: Rudého kapitána, specialistu na „konečné" výslechy. Krauz však není sám, kdo ho hledá... (A-Company CZ)

jirkahodr odpad!

Problém vídím v tom , že Suchánek ani Kaiser prostě na tyhle drsné role nejsou. A v jejich podání to je skoro komické nebo i trapné. Kamera je dobrá vizuálně film je úplně v pořádku. Zvukově to bylo trochu divné, je vidět že tu asi nemámé zvkuře kteří mají zkušenosti s akčníma scénama. A to je ten problém asi můžete chtít točit cokoliv ale pokud tady na to nejsou herci a ostatní profese tak to nemůže dopadnout dobře. A to je problém Kapitána, raději si přečtěte knižní předlohu ta je fakt super. ()

Tomko87

Ako bolo to dobré. Som rád, že zápletku ,,Brown štýl,, zmenili. Už v knihe mi prišla príliš rušivo. No nejak to nedotiahli do konca. Proste som sa v tom novom rozuzlení riadne strácal. Atmosféra 90 rokov bola perfektne spravená. Herci hrali skvelo. Trochu mi vadil Stuhr. Prišiel mi totálne bez emócií. Ako robot. V podstate spokojnosť. Nabudúce by mohol byť sequel o ,,Beštií,, ()

Dacsus

Tešil som sa na to od prvého traileru, dokonca som sa pustil do kníh. Žiaľ, treba si priznať, že cesta k plnohodnotnému slovenskému thrilleru bude asi ešte hodne tŕnitá. Pôsobí to značne nesúrodo, a tiež nechcené komické prvky (komáre, čvachtajúca krv) občas dokázali narušiť už aj tak nie práve ucelene vyznievajúci celok. A za ten unáhlený strih by si dakto zaslúžil zopár po papuli. Hodnotím to pritom s veľmi prižmúrenými očami, vzhľadom na to že je to debut, ako aj na to, že čosi podobné u nás hádam ešte nevzniklo. Ovšem, potenciál tu evidentne je. ()

pierre9

Nerozumiem hodnoteniam za 1-2*. Priznávam, že kto nečítal knihu, mohol sa v deji strácať. V každom prípade ale ide o výborne natočený film so skvelým scenárom a dobre vybranými hercami. Stuhr naozaj nemal ďaleko od Krauza ako som si ho pri čítaní predstavoval. Verím, že to nie je posledná Dánovka tejto zostavy. 4,5* ()

rekurseman

Sice bych uvítal tento film jako televizní mini seriál, protože dle příběhu, střihů, kamery, nepodobal se klasickému celovečerňáku. K filmu, film je akční, rychlý, člověk musí dávat pozor, aby se neztratil, moc jmen, špatně pamatovatelných, cítíte strach, ve vzduchu je cítit napětí v celém kině, přejete hlavní postavě zvítezit nad těmi sviněmi a přesto víte, že se mu to asi nepodaří, duch devadesátých let na vás dýchá odevšaď, Bratislava, jak si ji jen málokdo pamatuje. Jediné co bych vytkl byl nejspíše dabing...pokud ten film je původně ve slovenštině..měli to v ní nechat a ne znova překládat...pokud to je originál, tak pak byl nejspíše vadný zvuk. Nicméně co se týče díla, tak musím dát 5/5..spokojenost nade vše. ()

MartinReno

Kto čítal knihu,nech sa tomuto filmu vyhýba širokým oblúkom.Ide totiž o torzo príbehu s odignorovanou pointou,s vystrihnutými postavami a akurát skvelými hercami.Duch doby zachytili vcelku dobre,no to je tak asi všetko. ()

oSiSko

Dominik Dán je pre mňa absolútnou neznámou a neprečítal som ani jednu jeho knihu. Chcel som však podporiť našu kinematografiu a išiel som do kina. Dopredu som si neprečítal a ani len nepozrel o čom to je, čiže jediné s čím som do kina išiel bolo, že viem, že je to detektívka na ktorú sú pozitívne ohlasy, čo pri slovenských filmoch nebýva veľmi obvyklé. Ak budem hodnotiť herecké výkony, kameru a celkovú vizualiáciu a spracovanie filmu, tak dávam palec hore a klobúk dole. Ak však mám hodnotiť ako ma film bavil, tak to také pozitívne nebude. To akým spôsobom boli informácie podávané mi prišlo veľmi komplikované a kebyže si počas filmu mám v hlave konštruovať, že čo všetko s čím a ako súvisí, tak nemám šancu. Bolo to jednoducho príliš prekombinované a človek sa mohol strácať. Nie je to jednoducho žáner pre mňa a na jednej strane som rád, že som si film pozrel a bodaj by sa naše filmy všetky točili v obdobnej kvalite, ale dejovo ma to vôbec nechytilo a určite si to už znova nikdy v živote nepozriem. ()

ProfiDivak

Jedna hviezdička za snahu o zreálnenie žánru pomocou vulgarizmov. Mne sa "cicina" tiež v očakávaní postavila, ale v tom zmätku to dlho netrvalo. ()

metztlimoon

KONECNE typicky slovenske dialogy ake vidno aj v reale a zahrane presvedcivo. Taky Geisberg si nebral servitku pred usta a kludne tam dal pejorativum a nesral sa s tym :) Hviezda dole za ten vlazne chladny koniec (to ako vazne po nahanacke na kolajach len dva dialogy pod Slavinom ci kde? pfff...) 80% ()

rigby

Asi to své kvality má, ale jenom pro někoho. Já to vnímal jako zbytečný film, zcela nezáživný, nesledovatelný, bez jakéhokoli plusu. Zkrátka nenašel jsem vůbec nic, čeho bych se mohl chytit. ()

brasek

Tento snímok ma veľmi pozitívne prekvapil. Je to iný film ako sa točia v našich končinách, je to proste vybrúsený kriminálny thriller z našich končín, z našich dejín. Zápletka má hlavu a pätu, príbeh je vyrozprávaný nadpriemerne. Doba zachytená skvele, absolútne som bol potešený návratom do Bratislavy 90. rokov. ()

hony23

Začalo to nedějně jako čobolsky mrazivá krimi, jenomže pak začala být zápletka zbytečně překombinovaná a akční scény přehnané a celé to šlo do kopru. No Bratislava prostě není ani LA, ani Malmö a snaha udělat ze slovenské metropole město plné zabijáků a tajných agentů působí trochu směšně. Po filmařské stránce ale dobré. ()

VLADEK

Taková visegrádská matlanina se světlými momenty. Souhlasím s larelay ohledně střihu a postsynchronů. Průměrné hodnocení, které se tady ustálilo naprosto odpovídá. ()

Saxos

Nějaká troška atmosféry doby se najde. Jako celek nezajímavé, nudné, žádné napětí, herecky odfláknuté v čele s hlavní rolí, zbytečně prokombinované, ale nerozvinuté, chvílemi směšné. Mohl být pěkný nadupánek, ale potenciál promrhaný. ()

Tomas_PO odpad!

Nie je zrovna najlepší nápad po filme s Meryl Streep pustiť si slovenskú produkciu. Ak by to bol film točený v roku 1992, určité ospravedlnenie by sa hádam našlo. Herecké výkony, strih, investigatívnosť, čí sofistikovanejšie priblíženie obrazu spoločnosti danej doby, no proste celé zle. ()

Roubas4

Český divák má takový problém, je nevděčný. Rudý kapitán je vizuálně skvělá detektivka, která svou pochmurnou, špinavou atmosférou dokazuje, že i u nás to jde. Nejsme schopni ocenit snahu o něco nového, protože tenhle film se vydává směrem, kam málokterý z našich. Je zajímavé, jak jsou všichni schopni nadávat na tunu nelogičností a hledat mouchy snad i na mouše, která v tom vedru v nějaké scéně přelétla, při tom, když se jakýkoliv americký scénárista do scénáře nápadně vyzvrací, jsou všichni schopni nad pár nelogičnostmi mávnout rukou a ty zvratky sníst. ()

bonovox

Slovenský pokus o hollywoodsku kriminálku. Miestami je to slušné pozeranie ale na druhej strane to má strašne veľa múch a zbytočných klišé. Veľmi dobre sa podaril výber hercov a výprava je tiež veľmi kvalitná. ()

pavel13

Snad nejhorší kravina za poslední dobu. Obsahově i myšlenkově póvl film. Navíc vyblitý barvy to korunujou jako nekoukatelnou hovadinu. ()

Kino na hranici: hvězdy na těšínském nebi

Kino na hranici: hvězdy na těšínském nebi