Rudý kapitán

Příběh se odehrává v horkém létě roku 1992, půl roku před rozdělením Československa. Mladý detektiv Richard Krauz se dostává k novému případu – na hřbitově byla vykopána mrtvola kostelníka Kloknera s hřebíkem v hlavě. Krauz zjišťuje, že za jeho umučením stojí bývalá StB a nikdy nenalezený spis zachycující zločiny kněží, na jehož základě StB církev vydírala. Případem posedlý Krauz se vydává napříč rozpadajícím se Československem hledat muže, ke kterému vedou všechny stopy: Rudého kapitána, specialistu na „konečné" výslechy. Krauz však není sám, kdo ho hledá... (A-Company CZ)

adako

Skvelé ako akčný film, totálne zlyhávajúce ako detektívka. Toľko chválený vizuál skutočne stojí za to, príbeh však nedáva príliš zmysel a nefunguje. Odohrá sa tam toho celkom dosť čo by nás malo posúvať k „veľkému“ odhaleniu, no keď na konci konečne príde, zistíte že sa nič z toho vôbec stať nemuselo. Druhá vec sú herecké výkony, predstaviteľ hlavnej úlohy ma vyslovene štval, to jeho neustále škľabenie a intonácia mi prišli strašne umelé a dosť rušili. Ako som ale napísal na začiatku, super akčný film. ()

TOPmoovie

reziser michal kollar je tazky looser. rezisersky utrapa ale kamera inak dobra. vynikajuce triky, maskovanie budov a okolia na 90te roky je spickove. no utrpne vykony hlavne niektorych slovenskych hercov. strasne to vyrusovalo. dej isiel rozvlacne nezrozumitelne, dialogy uplne umele amatarske. ceski herci to zachranili, ale iba ti ktori nehovorili slovencinou. a pouzivanie oplzlych nadavok bolo pouzivane casto, lacno a uplne neucelovo. celkovo hroza. strata casu. ()

Jarda68

Vizuálně strhující,svižný,drsný,atmosférický thriller,kterému ubližuje překombinovanost a určitá zmatenost děje...75% ()

Motherlovebone

Parádní film tak někam do půlky. V momentě, kdy nesmiřitelný policista zamíří po stopách oldřicha vyzbrojen výkresem, se z toho stává parodie na desperáda. Těžko říct, proč se to jmenuje rudý kapitán, když mu věnujou celkem čtvrt hoďky. Ale atmosféru to mělo, takže trojčička je zasloužená ()

joywork

Na film jsem se těšil, protože jsem knihu četl a rovněž poslouchal zpracovanou jako audio knihu, kterou mohu plně doporučit. Namluvil ji Josef Vajda a mohu říci, že to je nejlépe namluvená audio kniha, kterou jsem kdy v životě slyšel. Tento herec a dabér namluvil všechny postavy, které rozlišoval mezi sebou intonací, zabarvením hlasu, přízvukem - no prostě koncert mluveného slova ! A ještě musím říct, že jde o neupravovanou, nezkracovanou verzi tištěné předlohy ! Nyní se vrátím k filmu samotnému. V tomto případě znalost knižní předlohy je pro mne takovým handicapem, že nejsem s to, akceptovat filmové zpracování příběhu. Zde nejde o to, že scénaristé vypustili jednu dějovou linii s templářským pokladem. Zde je prostě zásadním způsobem pozměněno vše, snad jen krom faktu, že kostelníkovi byl zatlučen do hlavy hřebík. Jednotlivé postavy se chovají jinak, dvě postavy jsou sloučeny do jedné, ti co v knize přežívají, ve filmu umírají a naopak a jiné postavy jednají zcela jinak oproti knižnímu vyprávění. Celý příběh ve filmu je i značně nepřehledný a pro mě nezajímavý. Nesedí mi ani herci vybraní do rolí typově. Suchánek jako estébák Raninec ? To snad není myšleno vážně. I z "Červeného kapitána", krerého hraje Kaiser, je vytvořen magor a narkoman - ptám se - proč? Takto bych mohl ve výtkách pokračovat do nekonečna. Pro mě největší zklamání letošního roku. ()

WikingVik

Místo 115 minut dobré detektivky, 115 minut těžko stravitelného zmatku. Jak by řekli chalani v zemi původu tohoto díla: kokotina. ()

Mates Hradecky

Špatně udělaný postsynchronní zvuk a český dabing- některým postavám vůbec nebylo rozumět. Celkově slabý film, kladem snímku je dokonale vystižená dobová atmosféra i reálie. ()

Pavelkedar

Tak to se nepovedlo, i když to mělo něco do sebe. Supr námět pohřbený režií, střihem a jak píše larelay-tragické postsynchrony a to zejména v 1. 1/2 .Zvukař musel být "hluchý jako řeznický pes", jinak si to nedovedu představit,dialogům bylo sotva rozumět. ()

Al90

Ve filmu jsem se ztracel,nekdy jsem nevedel o co prave jde..cili dve hvezdy za dobre vykresleni 90 let :) ()

zekon

Otřesná kamera i díky tomu zmatek. Přišlo mi to jak studentský film. Nemá to ani pořádný začátek, ani smysluplnou zápletku a ani konec. ()

chrisler

Postaviť film ako adaptáciu knihy a v podstate vynechať jeho pointu... Proste kniha bola neskutočná a s rovnakými očakávaniami som púšťal aj film. Celý dej sa mi zdal veľmi divne kúskovaný, strih prehadzoval dej z miesta na miesto bez nejakých vysvetlení.. keby som nečítal knihu, neviem či by som vôbec pochopil.. alebo možno práve vtedy by mi to dávalo väčší zmysel, pretože som sa viac zamýšľal nad prepojením knihy a filmu, než nad filmom samotným. Každopádne sceneria Blavy je mega dobre zvládnutá. Aj kamera zaujímavá aj keď možno trochu silená do moderných záberov. Herecké výkony spoko aj keď sem-tam bolo problém rozumieť dialogy. Každopádne obrovská škoda, že takto zvrzali dokonalú predlohu. ()

Jard

Diela Dominika Dána si naozaj zaslúžia filmovú podobu a snímok Červený kapitán sa veľmi dobre podaril. 80% ()

Monditrade

Excelentní film o po sametových poměrech u polišů....poprvé se někde po pravdě "zmínil" o tom, že komunisti předali svou moc po domluvě dementnímu Havlovi a jeho kumpánům.....ale k filmu... film je jak z USA... šlape jak má,jen Suchánek se tam opravdu nehodí... tomu bych nevěřil,že je zabiják jak hovado... to Kaiser to zahrál bravurně....palec nahoru ()

chosan

Ze začátku nuda říkal jsem si co to je za pí..... ale pak se to nějak rozjelo a vyšlo mě z toho docela koukatelný film za 55%. ()

Capri2016

Tento film je nutnost si pozriet, aby sme nezabudli zverstva co sa stavali v 90-tich rokoch. Dovodov preco ist na tento film je hned niekolko: 1) Vyborny scenar - predloha Dominika Dana. 2) Vyborne herecke vykony vsetkych predstavitelov - ci uz hlavny hrdina, ktoreho hraje vyborne pohladny polsky herec Maciej Stuhr, jeho kolega a vo svojej asi najlepsej filmovej role Marian Geisberg, tradicne vyborna Zuzana Kronerova, mrazivy vykon Cerveneho kapitana Oldricha Kaisera a takto by som mohla pokracovat. 3) Vynikajuca kamera, ktora pouziva farby ktore Vas prenesu do 90. rokov. Ja film urcite odporucam vidiet kazdemu "Cechoslovakovi". Upozornujem ale slabsie povahy (Vas damy), ze aj toto nie je zrovna film pre citlive zaludky - lebo 90. roky proste boli drsne.... ()

JimWalker007

Film, pri ktorom som sa vedel vcítiť do pocitu hluchoslepého diváka a v duchu som prvý krát túžil po titulkoch pri filme s českými a slovenskými hercami. Také ozvučenie filmu by malo byť jednoducho trestné. A v kombinácii s tmavými scénami, chaotickým strihom tak vzniklo namiesto kvalitného trileru len nezrozumiteľné torzo. Ako keby sa niekto pokúsil zložiť auto a mal na to polovicu súčiastok z trabanta a polovicu z ferrari. Začiatok, titulky skvelé, atmosféra, filtre, dialógy pekne rozbehnute, už pri scéne na patológii sa človek teší na skvelý zážitok...a potom sa to celé sunie - ako hovoria v Čechách - do kytek a pod kytky. Scénarista Šifra zašifroval dej, že na to má fifíka len Fifíková. Takže dve hviezdičky za charizmatického Stuhra a výbornú kameru Kacpera Fertacza. ()

PJD

Film podle velice podařené knižní předlohy. Scénárista se snažil děj zjednodušit a ponechat podstatu, což považuji za dobrý nápad, ale provedení bohužel v tomto směru vubec nevyšlo. Oproti knize zjednodušený děj je podán velmi nesrozumitelně což je hlavní nedostatek filmu a korunováno je to špatným ozvučením dialogů jak v české tak slovenské verzi. Jinak obrazově, na efekty a akci podařeně natočené úseky, které ale autoři prostě neuměli smysluplně poslepovat dohromady a vytvořit kompaktní celek. Škoda. Edit 2019: na třetí skouknutí, když už člověk ví jak to do sebe zapadá, je to koukatelnější. Film 75%. Audiokniha v podání Jozefa Vajdy 90%. ()

camomilla

Rudeho kapitana jsem si chtela uzit v kine a zroven trosku podporit ceskou kinematografii. Bohuzel jsem mela vzit do ruky knihu, protoze jsem odchazela vcelku zklamana. Ne ze by to byl uplny prusvih, ale prislo mi to tak nejak cele jednoduche, bez prekvapeni. ()

Kino na hranici: hvězdy na těšínském nebi

Kino na hranici: hvězdy na těšínském nebi