Rudý kapitán

Příběh se odehrává v horkém létě roku 1992, půl roku před rozdělením Československa. Mladý detektiv Richard Krauz se dostává k novému případu – na hřbitově byla vykopána mrtvola kostelníka Kloknera s hřebíkem v hlavě. Krauz zjišťuje, že za jeho umučením stojí bývalá StB a nikdy nenalezený spis zachycující zločiny kněží, na jehož základě StB církev vydírala. Případem posedlý Krauz se vydává napříč rozpadajícím se Československem hledat muže, ke kterému vedou všechny stopy: Rudého kapitána, specialistu na „konečné" výslechy. Krauz však není sám, kdo ho hledá... (A-Company CZ)

XXXXXXXX

Tajemnější než hrad v Karpatech, senilnější než zfetovaný osmdesátiletý čichač lepidla s Alzhajmrem po lobotomii, a divácky atraktivní asi jako 1560. zasedání bytového družstva, na téma: Komunální odpad. Běžte už s těma utahanýma, uondanými a k uzoufání nudnýma retro kriminálkama někam. Smutné, že když už něco být retro thriller, musí to na základě české historie natočit Američan. ()

Mamlas

Polovině slov nebylo rozumět kvůli nedostatečnému zvukaři a mumlání většiny herců. Jo a taky to byla zcela pitomá kravina o ničem od začátku do / včetně konce. ()

Pitryx

Pro mne velmi milé překvapení. Nečekal jsem takovou kvalitu. Bohužel je to přeplácáno postavami, ve kterých jsem se jen těžce orientoval, stejně jako v ději. Je to velká škoda, protože by měl snímek nárok na (mé) vyšší hodnocení. No, zkusím jej ještě jednou, snad to celé lépe pochopím a hodnocení upravím. Velmi dobří herci.+++++Tak ani napodruhé jsem nepochápal zcela vše. Za to ovšem asi filmaři nemohou. Ti odvedli skvělou práci alá Hollywood a proto hodnocení ponechávám. Potřetí však netřeba. 20170704 ()

SAINTS

Cerveny kapitan dokazal vieryhodne vykreslit atmosferu postkomunistickeko Ceskoslovenska konkretne bratislavy z roku 1992,a to je jeho najvadčšim pozitivom.Samotny pribeh je dost zmeteny,motivacie niektorych postav su nejasne a dej je dost nepriehladny.Herci nemaju velmi čo hrat a ani nevedia čo su zač ich postavy.Dost slaba žanrovka. ()

majky19

Asi jsem měl od tohoto snímku příliš velká očekávání, a proto ve mě nyní převládají spíš smíšené pocity. Tento snímek nás zavádí do počátku devadesátých let, která se nesla ve znamení celkové proměny společenské i ekonomické. Jak ovšem jsem měli možnost vidět, zločiny napáchané v minulém režimu neupadaly v zapomnění a byť byla policie propletená s celou řadou bývalých příslušníků Státní bezpečnosti (viz role Martina Fingera), tak v žádném případě od toho nedávala ruce pryč, což jí bezesporu slouží ke cti. Herecké obsazení bylo dobré, Maciej Stuhr byl v roli ctižádostivého detektiva Ríši Krauze velmi přesvědčivý a samozřejmě i plejáda dalších skvělých herců, kteří se představili v menších či větších rolích - Zuzana Krónerová, Ladislav Chudík, Michal Suchánek a další. Jen mě trochu překvapilo, že "Rudý kapitán", kterého ztvárnil Oldřich Kaiser, dostal na place tak málo prostoru, přestože pro další vývoj příběhu byla tato role přinejmenším nezanedbatelná. ()

pekas

Očekávání bohužel předčila výsledek. Zmatené, rádoby akční a ve výsledku zklamání. Tohle se prostě zdaleka nepovedlo tak, jak jsem doufal. 55% ()

subic

Slovensko česká kriminálka, která začne celkem nevinně, bagr vykope mrtvolu, která má v hlavě hřebík a byla pochována v roce 1985. Jenže je léto 1992, Bratislava, sépiový nádech a sem tam proakčněná podívaná. Nevýhodou je, že v tom hraje nebo se aspoň mluví o velké řadě postav a vidět to jednou znamená trochu chaos. Jinak je to solidní. 65% ()

nula87

Bohužel to nejlepší na celém filmu byly asi úvodní titulky. Pak je to dost velká slátanina, která sice občas překvapí nějakým drobností nebo vizuálním nápadem, ale jinak je to pokus o rozehrání vysoké špionážně/thrillerové hry mezi StBáky v důchodu, a to fakt nefunguje. 45% ()

DeDanu

Není to úplně špatné, ale ti, kdož nejsou znalí cyklu Naše Mesto napsaného panem Dominikem Dánem, se asi budou chytat dost těžko. Možná je to film, který člověk víc ocení při druhém shlédnutí (to prej se stalo! :-)))) Líbil se mi nápad s titulky jako titulky novin. Dvě mouchy jednou ranou - informace o tvůrcích i o době, kdy se příběh odehrává. Ale ten zvuk, proboha, kdo byl zvukař? Má u mne hodně velký černý puntík! Nehledě na to, že dabing slovenských herců byl úplně zbytečný... ()

ostravak30

Devadesátá léta se ještě dočkají mnoho filmových a možná i seriálových podob až se budeme divit. Podle mě ještě spousta věcí na odhalení čeká. A právě v devadesátkách hodně lidí řešilo kdo byl na jaké straně a mnoho tisků a svazků nebo dokumentů ještě nestihlo zmizet. Přední komunisté najednou obrátili kabáty a stali se z nich politici anebo podnikatelé. Z některých dokonce miliardáři. Rudý kapitán jsem jako knihu nečetl, ale na filmu kvituji s radostí, že dost naznačuje, jak to bylo v počátcích nově nabyté svobody s přeběhlíky. Taky není moc filmů z naší nebo slovenské krajiny, které by se vtíraly do akčního žánru. Je sice na první pohled vidět, že tohle je u nás tak nějak stále v plenkách, ale alespoň se o to pokoušíme. I když chyby by se našly. Oldřich Kaiser vyskakuje z okna a doslova mizí jako James Bond. Tohle je jedno z témat, které nikdo nechce moc otvírat, mj. i proto, že hodně vlivných lidí má za sebou minulost, o které nechce, aby ji někdo znal. A naše společnost buď na to ještě není připravená nebo ji už stará historie komunismu nezajímá. Přesto na podobné otázky snad zase jednou přijde čas. Herci hrají kvalitně a hlavně Maciej Stuhr je u nás neokoukaný a že se naučil slovensky, za to klobouk dolů. Film není nudný a dvě hodiny díky všudypřítomnému napětí příjemně uteče. Závěrem přidám dvě citace postavy Mariána Geišberga, které jsou bohužel pravdivé a vystihují velmi devadesátky a nakonec i směr, kterým se naše země vydala: "Buď Havel neseděl dost dlouho anebo neseděl vůbec, že pustil takové hovado. Že to nedali někomu normálnímu a ne takovým ochotníkům divadelnickým." ()

Alex696

Ďalší slovenský akoby film. plný vulgarizmov. Akoby vulgarizmy bolo to čo slovenský film potrebuje.  Kde sú časy kedy sa dobrý film zaobišiel bez nich.  Samotný film nič moc. ()

matolos1

Konečne po dlhej dobe na Slovensku kvalitne natočený, herecky výborne zahraný , úžasne vyvrcholený a zostrihaný film. Neviem čo tu robí také nízke hodnotenie. To akože zato že je tu slovensko-český film tak automaticky to musíme porovnávať s Americkými blockbustermi??? Dúfam že to tu ohodnotí aj normálne rozmýšlajúci človek, nie nejaké deti bez mozgu. Ale absolútne mi je to jedno lebo sa mi po dlhej dobe dostal film s kvalitným príbehom. Aj knihu som prečítal a s filmom by som to hodnotil na rovnakej úrovňi.Samozrejme, samotná kniha s filmom nemala veľa vecí spoločných. Najlepšie bol zahraný Eduard Burger na ktorom sa mi páčilo to úprimné starecké zavrhovanie na všetky dôležité veci. Zápletka bola až tak dokonale spracovaná že pri nej som sa úplne vtiahol do deju a na konci som bol v tranze. ()

Joostas

Ideologicky stejné jako Kapitán Dabač,pouze s opačným znaménkem.Kaiser se do věci položil,že mu i máslo z hlavy spadlo.Je to výborný herec,ale přece nemůže donekonečna být ve stavu pokání. Pro větší uvěřitelnost příběhu tam mohli scénáristé/tradičně špatní/vložit pokus o státní převrat. ()

kiararaftl

Davam 4, ale realne by to malo byt za 3,5. Preco? Pretoze hudba je uzasna, Maciej je perfektny, a na slovenske pomery je to viac nez kvalitne, ale to, ze napriek tomu, ze som citala knihu, mi konanie niektorych postav bolo tak nelogicke ze az. A ten, kto knihy nepozna, nema sancu pochopit. ()

Kino na hranici: hvězdy na těšínském nebi

Kino na hranici: hvězdy na těšínském nebi