Charley Waite (Kevin Costner), Boss Spearman (Robert Duvall), 'Button' (Diego Luna) a Mose Harrison (Abraham Benrubi) sú muži s nie celkom čistým svedomím. Žijúc na divokom vidieku, kde jediné zákony určuje príroda, a riadic sa spoločným, slobodným "Zákonom Západu"; snažia sa uniknúť svojej minulosti a nájsť mier v duši. Násilie je to posledné, s čím by chceli mať dočinenia. Ale jedno z okolitých miest, vedené tyraniou a strachom, ich donúti "Zákon Západu" odložiť a naši hrdinovia sa dostávajú do konfrontácie so zlom, i vlastnými vnútornými démonmi. Nehovoriac o tom, že samotár Charley v rovnakej chvíli stretáva okúzlujúcu Sue Barlowovú (Annette Beningová), ženu, ktorá zlomí jeho srdce. (POMO)

iXtr3m3

Minimalistický počin, ktorý stvorilo pár nadšencov pre iných nadšencov žánru. Drsné, realistické, so srdcom. Radosť pozerať Kevina Costnera a pána Duvalla, ako si dávajú v drsnom svete bez príkras proti partii bezcharakterných pištoľníkov a jednému rančerovi. ()

Hopper

Že by Costner smeroval ku comebacku ? Open Range možno nie je taká "bomba" medzi westernami ako bolo Eastwoodove dielo Unforgiven, ale snaha je evidentná. Občas síce film pôsobí ako strihnutý z Pilcherovej gýčovitými scenériami, ale minimálne shotout stál za to. Otázka je, či by nebolo vhodné ešte skrátiť stopáž najmä na konci filmu, pretože tam už sa to vlečie. Duvall aj Costner sú celkom charizmatickí, Bening už je po záruke ale ku Costnerovi sa tu hodí. ()

Giggs

Na zaklade nie uplne najlepšich hodnoteni, som veľa nečakal. No na moje počudovanie to nebolo vôbec zle. Sice jednoduchy western (kde od začiatku viete, ako to skonči), no nemôžem neoceniť skvelu druhu polovicu so zaverečnou prestrelkou. Kevin to proste s westernami vie. ()

dopita

Nadprůměrný western, to bych do Costnera neřek, pro mě byl už dávno odepsanej. Třeba ještě v budoucnu něčím překvapí. ()

lisi26

Miluju scénu, kdy Kevin přijde před desperáty a zeptá se hlavního: "Ty jsi ten, co zabil našeho kámoše." "Jo to jsem já." ... prásk! Super akční western, mého oblíbence Kevina Costnera. ()

cab

(Kevin Costner) znovu pred kamerou i za ni jako jezdec divokeho zapadu, ktery se svou skupinou honaku vedou do urcite miry poklidny zivot az do osudne chvili, kdy se dostanou do pre s par chlapama z mesta Harmonville. Jednou velkou vadou na krase je, ze podobnych westernu bylo natoceno spousta a tento neni tak vyrazny, aby si divakovi vryl nesmazatelnym pismem do pameti. 65% ()

Bohemák

Příznivci šablonovitých westernů nebudou mít příliš co vytknout: zločin, hrdinství, pomsta, přátelství, slzy, láska, Kostěj ve velké formě. ()

Merkin

Oh!How to say?Příliš černobílé, místy hloupé, občas nudné. Silný moment s doutníkem a čokoládnou otupily tři falešné konce a podivný závěr. ()

Michalechal

Western jak má být! Kevin Costner v roli vysloužilého vojáka - pistolníka, jenž je nyní potulným honákem. Spolu s Robertem Duvallem se postaví zlému a podlému "velkostatkáři" (řeknu-li to česky), aby pomstili smrt svého přítele. V cestě jim stojí spolu s velkostatkářem také proradný a zbabělý šerif. Pomůžou našim spravedlivým obyvatelé vystrašeného městečka? Najde Kevin v pauzách mezi střelbou a nabíjením svou lásku? Takže velký doporučení všem! :-) ()

Burdock

Utahané až běda. Pěkná střílečka na konci mi nenahradí předešlých 1,5 hodiny klišé, stoprocentní předvídatelnosti, vyplňovacích dialogů jak z manuálu, zmatečného jednání hrdinů a fetišistických pohledů do krajiny. Takže doporučuju přescrollovat až k finální střílečce a pustit z hlavy. ()

Wishkah

Tak trochu komorní a vcelku realisticky pojatý western. Scénáristicky by to chtělo nejspíš dost poopravit, protože se tam chvilku mísí romantika klasických westernů, s drsnou realitou tehdejšího západu a kromě dvou hlavních postav jsou ostatní ploché jak žehlící prkno, ale kašlu na to. Já mám westerny rád a tenhle, ačkoli je trošku zbytečně natahovaný má své kouzlo a je řemeslně natočený. Navíc Kevin Costner se pro western narodil a Robert Duvall je ohromný sympaťák. Mě se tenhle film líbí. a i když nepatří mezi mé top westerny tak si jej rád kdykoliv prohlídnu ()

D.Snake

Jeden z těch lepších novodobých westernů. Celý film se táhne v celkem poklidném tempu aby pak vyústil do jedné z nejlepších filmových přestřelek. 8/10 ()

Alf

jestli je tohle nejlepší western posledních let, tak je tenhle žánr v docela pěkně hluboké krizi, všechno je zdánlivě jak by mělo být, Costner navíc vypadá překvapivě stylově, ale prostě to nefunguje.... ()

Jeržik

Tak trochu jiný wester, řekl bych. Každopádně mě tu Costner dostal spíš jako režísér, než jako herec. Tam kde ostatní vystřílí všechen svůj prach, Kevin chytře rozehrává "kostýmní konverzační drama z divokého západu" a tam kde ostatní končí (stopáž běžného westernu), se Kevin teprve začíná rozjíždět. Možná je bude pro někoho zklámání ale myslím, že závěrečné minuty většině všechno vynahradí. 70% a laskavě bez CZ dabingu;) ()

Klay

Příjemně staromódní western, jehož síla z 90% spočívá ve dvojici sympatických, skvěle vykreslených hrdinů, které jsem si v průběhu filmu oblíbil dost na to, abych se při závěrečném zúčtování upřímně obával o jejich životy. A to je pro mě moc dobré vysvědčení o funkčnosti filmu zaměřeného hlavně na charaktery. V Costnerově a Duvallově minimalistickém hereckém podání zní i mírně patetické fráze přesvědčivě a neobjevný, pomalu plynoucí děj dokáže spolehlivě zaujmout a emocionálně zapůsobit. ()

Dallas

Veľmi pekný film aj o tom ako by sa mali správni chlapi správať. Robert Duvall je skvelý a celkovo sú výkony hercov výborné. Záverečná prestrelka je poriadne drsná a tak to má byť. Costner točiť dobré filmy nezabudol aj keď sa to tak mohlo zdať. Krajina strelcov je poctivá filmárčina. 70% ()

Zemřel herec Michael Gambon

Zemřel herec Michael Gambon

28.09.2023

Costnerův western nabírá první herce

Costnerův western nabírá první herce

14.08.2022

Po letech příprav se oscarový režisér a slavný herec Kevin Costner (Tanec s vlky, Yellowstone) chystá konečně vrátit za kameru. Vybral si k tomu svůj srdeční projekt Horizon, jenž bude epickou… (více)

Kevin Costner se vrací k režii

Kevin Costner se vrací k režii

30.01.2022

Takřka dvacet let od jeho posledního režijního pokusu s chválenou Krajinou střelců se Kevin Costner (Tanec s vlky, Yellowstone) vrátí za kameru. A opět nás hodlá poctít epickým westernem, který ještě… (více)

Kevin Costner chystá desetihodinový western

Kevin Costner chystá desetihodinový western