Spotlight

• Česko Světelný bod (více)

Mark Ruffalo, Michael Keaton, Rachel McAdams a Liev Schreiber v hlavních rolích skutečného příběhu, ve kterém reportéři amerického deníku The Boston Globe odhalili masivní skandál zneužívání nezletilých představiteli místní arcidiecéze. Případ neměl dopad pouze na pár obviněných duchovních, ale otřásl celou katolickou církví. (Falcon)

tomkat

Třikrát sláva, po všech těch letech zas jeden poctivý kus investigativně-novinářského filmu. Osobně mě nepřestává fascinovat, jak žánr, kde se z mnoha ,,hollywoodských" úhlů pohledu ,,prostě nic neděje", může tak účinně fungovat. Zároveň i v tomto případě se té účinnosti docílilo hlavně kvalitními herci - ti zaslouží pochvalu největší. Silné, aktuální téma a soundtrack jsou pak dvě třesně na dortu. Kéž se tyhle filmy točí i dál. ()

Akinaz

Skvělá práce... úžasní herci, režie, kamera i scénář. Dostala jsem vše, co jsem doufala. že dostanu a i něco navíc. O závažnosti tématu nelze polemizovat, takže klobouk dolů před odvahou, ujmout se takového sousta s takovou grácií. Musím říct, že film dosti poupravil můj všeobecný názor na církev a na její "propagandisty" v podobě všech možných hodnostářů. Jednou větou: Hnus několika let zametenej pod koberec. Alespoň do jisté doby. Film si svá ocenění právem zaslouží, stejně jako si zaslouží celých 5*. ()

Peti_Zu

Pod lampou je největší tma. Hrůzy skryté v řadách kněžích ospravedlněné božským odpuštěním rozplétané v dávkách, jež udržují diváka stále zaujatého. Náhled po pokličku investigativní žurnalistiky v doprovodu skvělých hereckých výkonů (Keaton, Ruffalo a Schreiber). Chvíli jsem se ztrácela v nepřeberném množství jmen, nicméně výsledný dojem to nijak neovlivnilo. ()

Parisienne09

O tom, kterak slušná společnost dokáže aplikovat dvojí metr. Proč? Ó ne! Co je to za otázku? Samozřejmě pro peníze. O nic jiného, co svět světem stojí, nikdy nešlo, když "slušná" společnost pokaždé něco prostě "přikryje". Výborný scénář, skvěle vykreslené charaktery jednotlivých postav, které se od malých ústupků a přehlédnutí musejí potýkat s vlastním svědomím a nakonec udělat odvážný krok. ()

omega_SK

Jednorazovka aj to dost nezazivna. Predloha jeden kolosalny HNUS. Hmmm teda vlastne slovicko hnus dostatocne nevystihuje to primitivne chrapunstvo celej tej chorej institucie, ktora by mala predstavovat vzor cistoty, zial v skutocnosti predstavuje uplny opak. FUJ prasatá flanďácke zdegenerované !!! ()

Blind307

...v každej sfére je niečo zhnité a treba proti tomu bojovať...každý systém tvoria ľudia a keď sú zlí treba ich odhalovať a znemožniť im činnosť...nielen v cirkvi, ale aj v bulvárnych médiách...filmárčina dobrá, MK presvedčivý...minipostava s muffinmi wau...nič som od filmu nečakal, ale na dramaturgiu filmu The Post to nemalo...príbeh je tak silný, že som predsalen sklamaný - dalo sa podľa mňa trochu viac napätia do toho "napchať"....3*** na 4 u mňa zďaleka nie... ()

skorapky

Fakt hustý, hlavně ty závěrečné seznamy mist zneužívání dětí po celém světě.... No ještě že, když syn v první třídě donesl přihlášku do náboženství, co vyfasoval ve škole, tak jsem ji roztrhala a hodila do koše a začal chodit na flórbal. Film dynamický,zvedal mě ze židle i když žádný akčňák. A jak to postupně narůstalo, jako morová nákaza. Jestli není lepší být ateista-neznaboh , který věří v dobrý hokej,tenis,fotbal nebo dobrý film. ()

Zaks

Je toto naozaj pravda? Ťažká rana pre cirkev. Podľa filmu je štatisticky 6% zo všetkých kňazov pedofilov, platí to aj u nás? Dialógovo náročný film o práci investigatívnych novinárov, ktorý kladie viac otázok ako dáva odpovedí. Skvelé herecké výkony redaktorov Spotlightu a zvlášť by som vyzdvihol výkon Marka Ruffalo, ktorý majstrovsky stvárnil nervózneho redaktora idúceho tvrdohlavo za svojim cieľom. Hudobný doprovod veľmi presne pomáhal gradovať dej v dôležitých pasážach filmu. ()

StarFsh

Tento film som videl hneď po Spielbergovom The Post a musím priznať, že sa mi tento film javí, ako o málo lepším a menej tendenčnejším. Celkový dojem mi kazil iba príšerný český dabing. ()

pbhroch

Tak z těchto filmů mne vždy mrazí, zvláště pokud je to točené podle skutečnosti. Netečnost společnosti a neprůstřelnost církve v otázce zneužívání dětí. To se pak otvírá i nůž v kapse. 5 hvězd dávám výjimečně, ale tohle by si minimálně 4,5 zasloužilo. Určitě stojí za zhlédnutí a nemyslím si, že je to dlouhé, více zkrátit by to asi ztratilo autentičnost. Vypadá to, že Tom McCarthy bude lepší režisér, než herec. Jen tak dál, na tohle téma musí mít člověk koule. ()

babuca

Pokiaľ by som mal hodnotiť iba film tak 55% = 3 hviezdičky ⭐️⭐️⭐️ Neviem či tak zložitá záležitosť sa dá dosť aktraktívne sfilmovať a ukázať hĺbku problému a ako prácne sa k výsledku museli tí novinári dopracovať. Miestami unavujúce a strácal som sa v tom. 🥴🥱 Čo sa ale závažnosti problému týka jednoznačne 5 hviezdičiek. ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️ Temer nikto ani veriaci to nechcú vidieť až dovtedy kým sa to bytostne netýka aj ich. Boja sa lebo to otrasie v základoch s ich vierou. Ale malo by to otriasť s CIRKVOU ako z organizáciou ale ONI hore to vždy ustoja. ()

stuj

Silné zejména díky tématu a hercům. Příliš mnoho jmen ale hlavně ze začátku ztěžuje orientaci. Vtáhnutí do děje pak není tak rychlé a hladké. ()

Nag0

Bravó. Nikto neumrel, nikto tam myslím ani len neplakal, nanajvýš sa tam niekto na pol minúty rozzúril, v skratke, nikto prehnane nehrá na city. Čuduj sa svete, je z toho všetkého neuveriteľne autenticky natočená dráma na nevídanej úrovni. Kde v iných filmoch by to boli flashbacky na detské roky obetí, či srdcervúci plač hlavných postáv, tu sa scenár drží skutočných udalostí bez nejakých sentimentálnych omáčok. Jeden predsa nepotrebuje zdrvujúci pohľad na herca s paprikou v očiach, aby cítil že celá záležitosť je viac ako poľutovaniahodná. ()

Andrew88cz

Životopisný příběh o tom, jak církev dokáže utajit tak velkou věc, jako je zneužívání dětí a to opravdu ve velkým. Cílevědomý tým žurnalistů se pouští do akce k získání důkazů o sexuálním zneužívání dětí od farářů. Ano zní to bláznivě a ani mě by nenapadlo, že něco takového je vůbec možné natož u téměř 90 případů a to pouze v Bostonu. (8/10) ()

Alexguba

Jako dokument by to bylo asi lepší, protože tohle filmové zpracování bylo za mě hrozný fail. Hudbou nastavovaná nezáživná, nudná záležitost. Mark Ruffalo snad ještě nikdy tak blbě nezahrál, mám ho jinak rád. Závěrem - skvělý námět, zbytek strašné. Vysoké hodnocení holt není zárukou toho, že se to bude líbit každému. Třeba já to skoro nedokoukal. ()

peproch

Toto drama se odehrává vlastně reportážně, tak jak jej zažívají oni reportéři. Rozčilení, pocit ohavnosti, znechucení, touhu dopátrat se vyšetření, to vše se povedlo nádherně zachytit ve snímku o provalení organizovné pedofilie v diecézi. ()

Z La La Landu na Měsíc

Z La La Landu na Měsíc

24.06.2017

Damien Chazelle (Whiplash, La La Land) se letos stal nejmladším režisérem, který má doma na poličce Oscara. Jeho další film tak doprovází astronomická očekávání, před nimiž by se kdekdo schoval k… (více)

10 nej filmů roku 2016 dle ČSFD.cz

10 nej filmů roku 2016 dle ČSFD.cz