La La Land

• USA La La Land (více)

Moderní pojetí klasického hollywoodského milostného románu umocněné skvělými písničkami doprovázenými velkolepými tanečními čísly líčí vášnivý milostný vztah od něžného vzrušení rozvíjející se lásky až po trpké zklamání z velkých ambicí. (Freeman Ent.)

Pavkan

Normálně jsem se zabouchnul. A to mě varovali. Málokdy se mi stane, že zapomenu na to, že jen sedím v sále, a příběh na plátně prožívám. Nemusí být 3D, ani 4D, stačí když se filmařský um skloubí se schopností dostat z člověka nějaké emoce. Z nirvány mě jen na chvíli vytrhli mí sousedi, kteří se se slovy "To snad není možný" zčistajasna zvedli a odešli. Bylo mi jich líto. Na druhou stranu je krásné, že jsme tak rozdílní. Věc, která jednoho naštve tak, že v půlce představení odejde, může někoho jiného převálcovat (v pozitivním smyslu slova). Rád patřím k převálcovaným. ()

filipvrbik

Jak nemám rád muzikály (zejména Moulin Rouge), tak tento dojemný příběh zamilované dvojice mě dostal. Natočeno je to takřka dokonale a zcela po právu si dnes La La Land vysloužil 14! nominací na Oscary (uvidíme kolik jich nakonec bude). Herecké výnony skvostné a "alternativní konec" byl skvělý...téměř tak dobré jako Hair....95% ()

Paldiny

Asi hodinu som bol frajer a hovoril si ako muzikály nemusím a tento nie je výnimkou. Lenže to som ešte netušil, že tú druhú budem už poslušne prikovaný v dianí. To máte tak, keď dáte filmu šancu, akému nedávate šancu a on to tuší a len sa potmehúcky usmieva, lebo má v zálohe niekoľko tromfov. ()

mclenin

Vizuálna a akustická lahôdka, aká sa dnes často nevidí. Veľké prekvapenie pre mňa toto, Goslingov spev-nespev, Stone-ino herectvo neherectvo vytvárajú romantiku síce idealizovanú, ale bez zbytočnej trápnosti, takú, ktorá ladí, ladí s obrazom, ladí so zvukom, ladí s divákom. Nádherná pocta filmovému svetu, ktorá zanechá emóciu. A ten záver .... to je čerešnička na torte ! P.S. Whiplash je cítiť pán režisér :-) ()

buzzwoody

Bytostně nesnáším muzikály. Dovedete si proto zřejmě představit mou neskrývanou hrůzu, když jsem zjistil, že si jeden z nich omotal kolem prstu letošní Oscary. Líbila se mi představa kooperace režiséra Whiplashe s Ryanem Goslingem a Emmou Stone, ale stále mi překážela odpudivá nálepka "muzikál". Rozhodl jsem se však ochutnat trochu z pověstného soundtracku, což byl zásadní krok. Propracovávajíc se jím, pozvolna jsem počal tát, než konečně přišlo odhodlání se na snímek podívat. Ještě před shlédnutím se mi však podařilo překonat své vlastní očekávání, když jsem se díky hudbě a pár klipům přistihl, jak se na film dokonce těším. La La Land mne však hned na startu dokonale odzbrojil. Damien Chazelle na mě v úvodní sekvenci vypustil takový vichr euforie, div mě to nerozcuchalo a já zůstal jen zírat s otevřenými ústy, naprosto neschopen pojmout takové množství energie, jíž Another Day of Sun zcela srší. Veškeré negativní předsudky, jež chovám vůči muzikálům se vypařily v prvních pěti minutách a já tak mohl nadále nerušeně sledovat fascinující herectví citlivé Emmy Stone a živelného Ryana Goslinga, jejichž chemie je srdcem a nábojem filmu. Jakmile je náboj obalen geniální režií, dokonalou hudbou, brilantní kamerou a vůbec skvělými technickými proporcemi, je úspěch zaručen. V první půli jsem s nimi cítil štěstí z jejich kvetoucího vztahu, v té druhé smutek z jeho pomalého rozpadu. A epilog bere dech, produkujíc slzy štěstí, smutku a dojetí zároveň. Precizní filmařina a krásná pocta starému Hollywoodu. ()

IvoB

Příjemná pocta klasickým muzikálům. Upřímně jsem se musel čas od času pousmát nostalgické notě, kterou Chazelle navozuje např. užitím některých druhů přechodů. Svůj muzikál zasazený do moderní doby pojímá docela staromilsky a melancholicky. Pod vším tím pozlátkem se však ukrývá poměrně prostinký milostný příběh, který vás ze židle nejspíše nenadzvedne. To by zas takový problém nebyl, takové tvrzení se dá v žánru muzikálu aplikovat poměrně často. Spíš mi vadilo, že filmu ve svém středu docházel trošku dech a působil unyle. Písně jsou povedené, ale také se často recyklují. Svůj vrchol si svůj film odbývá na svém začátku a konci, kde se zdá být nejnápaditější. I tak však oceňuji, že podobný film vznikl – nic takového už se prostě nenatáčí. 4* (8/10) ()

Darth Maul

Intímna dráma zasadená do obrovských pestrofarebných kulís. Moderný muzikál o dvoch beznádejných rojkoch, ktorí poznajú tú nepríjemnú pravdu, že v živote nemôžu mať všetko, a v kútiku svojej boľavej duše vedia, že čoskoro príde chvíľa, keď si budú musieť vybrať. Damien Chazelle miluje snívanie. V tomto filme nechal kus srdca. Je to počuť, vidieť i cítiť. /// "Pripíjam na tých, ktorí snívajú... Pripíjam na ich srdcia boľavé..." ()

peetriss

Muzikál, romantika, drama, komedie... tyto žánry mně jsou blízké - tak proč mě La La Land nedokázal zcela vtáhnout a nadchnout, jako mnohé ostatní? Sám nevím. Umělecká, řemeslná i technická stránka filmu jsou na vysoké úrovni, to je bez debat, a žádnou cenu, ani nominaci nezpochybňuji - ty jsou po právu. Jako celek mě La La Land spíš minul, nedokázal mě oslovit příběh ani způsob namíchání žánrové směsice, všechna muzikálová čísla působí tuctově, a vůbec zaujímají pouze okrajovou část stopáže, děj samotný mě pro svou zkratkovitost nedokázal chytit. Čisté "konvenční" drama by tomuto příběhu podle mého názoru sedlo více. Vznikl tak na pohled vymazlený, akademicky přesný film ze světa filmařům blízkého, který je sice fajn, ale posadit na zadek, už vůbec ne dostat mě do rytmu, mě nedokázal. Ono to možná bude asi tím, že filmy ze zákulisí hollywoodského showbyznysu mi obecně nikdy neseděly. Emma Stone výtečně exceluje, Chazelle v mých očích i nadále zůstává zajímavým režisérem, jehož budoucí projekty si zaslouží pozornost. ()

SHit4U

Damien Chazelle patří k těm režisérům, kteří mají celé technické řešení silně v paži a navíc milují souhru obrazu a zvuku, tedy hudby, což mi velmi imponuje. A La La Land je po téhle stránce naprosto dokonalý. Co ale trochu skřípe, tedy podle člověka, který nesnáší muzikály, je scénář, resp. příběh, který je pětistá, či devíti stá variace na to samé. Nicméně díky strhující režii se ve mě ten malý buzerant stejně probudil a na konci chtěl zařvat: "Proč za ním nejdeš?!!! Prooooooč," zatím co mi oči začali vlhnout a já musel dělat, že mi něco spadlo do oka a kontrolovat, zda mám ještě mužské pohlavní orgány. Čtyři hvězdy za strach ze ztráty mužství jsou tedy jasné a jen čekám, co dokáže Damien u filmu, ve kterém nebude silnou roli hrát hudba. ()

Luff odpad!

Po 20 minutách vypínám. O ničem. Navíc děsnej "Jazz" a nesympatická, vzhledově nechutná emma. Ne díky.... Tak jsem si to nakonec k usnuti dopustila do konce. Co to jako bylo? Nic nudnejsiho jsem snad nevidela. Naprostá ztrata casu. Nechapu jak to mohlo dostat naky oceneni a neco to vyhrat. Jo asi tu znim jako barbar, ale toto v sobe nemelo nic. A uzasne filmy jsou hodnoceny jako strasne. Nechapu... Vsici toto vychvalovali, ale toto bylo strasne! ()

Warle

Měl jsem k tomuto filmu asi docela přehnané předsudky. Sice si stále pevně stojím za tím, že je příšerně overrated a že si nezasloužil 6 sošek, ale po docela komorním a nudném začátku není La La Land natolik nesnesitelný, jak jsem si původně myslel. Fajnová muzika a hlavní dvojice dělají hodně pro to, aby byl film docela slušný a koukatelný. Celkově tedy slabší 4*. ()

angloumene

Asi se ze mě stává cynik, ale tehle tanec ve hvězdách mě nějak nechytil. Sbližování hlavních charakterů se mi příliš nedostalo pod kůži a když pak přišli hlavní romantické scény, cítila jsem se převážně trapně. I tak ale musím sklonit poklonu před výkonem Emmy Stone při závěrečném konkurzu. Celková myšlenka filmu je konec konců taky super, jen kdyby to vše nebylo zabaleno do té spousty extrémní romantiky! ()

derryl

Velmi zajímavě natočená a opravdu nevšední romance. Skvělé písně. Výborná Emma Stone! Díky... A myslím, že bez Woodyho Allena by Emma v tomto filmu nehrála. ;-) Objevil v ní potenciál. Oscar za roli v La La Land je na místě. ()

Patrik256

Rozpočet_ 30 million milionov dolarov // Tržby_ 443.9 miliona dolarov // Tržby v ČR*_ 13 588 257 Kč // Diváci v ČR_ 99 623 ()

Prochy38

V kině zvláštní zážitek. Není to film, na který bych do kina normálně šel, ale prostě jsem s dívkou šel. Zklamání určitě ne, protože když jdete do kina na muzikál, očekávání se rovnají nule... Ani tak moc mě nezaujal příběh, který originalitou nijak zvlášť nehýřil, jako především výkony herců. Fakt hledím... Nejen R. Gosling a E. Stone, kteří byli fantastičtí, ale i zbytek osazenstva podává těžce nadstandardní výkon. Velkolepé, hezké, nabušené brutálními hereckými, pěveckými a tanečními výkony. Tečka. ()

Cuzan

Mně se na tom asi nejvíc líbilo to, že byť je to slaďák, tak to nekončí úplně prvoplánovým happpy endem "a žili spolu spolu šťastně až na věky". ()

HydraCZ

La La Land. Můj nejoblíbenější film vůbec. Damien Chazelle po výborném a nervy drásajícím Whiplashovi přivedl v roce 2016 na svět svůj vysněný snímek a nejkrásnější/nejtragičtější love story v dějinách kinematografie. Obecně miluju filmy, které umí využít spojení obrazu a hudby, v La La Landu jsou jednotlivé scény tak skvěle choreograficky odvedené, výborně natočené a s hudbou perfektně navázané, že zažívám naprostou euforii při každém sledování. Úplně nejradši mám pak skladbu/scénu Someone in the Crowd. Nezapomenutelný a emocemi nabitý soundtrack Justina Hurwitze mi v hlavě žije rent free a hlavní téma Mii & Sebastiana mluví samo za sebe... Jednoduchý přesto tak emočně silný příběh o vztahu dvou lidí, kteří si chtějí splnit své sny. Nikdo jiný se dle mě nemohl zhostit těchto postav lépe než právě Ryan a Emma. Každým dalším zhlédnutím nahlížím na příběh a na film samotný z úplně jiné perspektivy a všímám si nových detailů. I proto se mi tenhle film nikdy neomrzí a budu ho nepřetržitě zbožňovat. Jo a pokud z nějakého důvodu nemáte rádi jazz, po tomhle filmu ho budete milovat. ()

Jimmy Kimmel bude zachraňovat Oscary

Jimmy Kimmel bude zachraňovat Oscary