La La Land

• USA La La Land (více)

Moderní pojetí klasického hollywoodského milostného románu umocněné skvělými písničkami doprovázenými velkolepými tanečními čísly líčí vášnivý milostný vztah od něžného vzrušení rozvíjející se lásky až po trpké zklamání z velkých ambicí. (Freeman Ent.)

tomino28

Mám z La La Landu velkou radost, ale opravdu moc velkou. Před projekcí jsem totiž měl velká očekávání, a to málokdy dopadá dobře. Tady se ale povedlo Chazellovi všechno dokonale sladit, od ústřední dvojice, vizuální pestrobarevnosti a silné hudební stránky až po přesvědčivý a ve své podstatě dokonalý konec. Takových lahůdek najdete ve světě filmu v dnešní době jako šafránu, o to více, s úctou a údivem, tleskám. Bravo! ()

hufnagel

Návrat muzikálov zo 50-tych rokov minulého storočia v štýle Gene Kellyho,vrátane kompletnej choreografie tanca a obrazu,topánok a stepu.Zdá sa,že Hollywood hľadá nových divákov pre swing a jazz.Odborná porota je za podľa Zlatých Glóbusov. ()

halberdier

Chazellův Whiplash se mně hodně líbil a patřil mezi to nejlepší, co rok 2015 v českých kinech přinesl. Přestože jazzu nijak neholduji, tak právě hudba v tomto filmu byla skvělá. A režisér jazz propašoval i do svého nového filmu. Tentokrát jde o muzikál a je pravdou, že tento styl nemusí každému úplně sednout. Nicméně hudebních čísel ve filmu není zas tolik, takže zde má své místo i příběh a romantická rovina. Proto film funguje i jako klasický filmový příběh. Taneční čísla jsou fajn, hudba a písničky skvělé, Emma Stone a Ryan Gosling výborní. Závěrečná koláž je pak podobně úderná jako finále Whiplashu. Přesto není pro mě La La Land takovou bombou jako Whiplash, nicméně bude opět patřit k tomu nejlepšímu v tomto roce. ()

unanimite

Naozaj nerozumiem tomu, prečo tento film dostal 7 Zlatých glóbusov... Sedem? Seriously? Za čo? Dej - NUDA. V skratke - dvaja bieli talentovaní američania idú za svojím snom a skupinky černoškov im pri tom tancujú a spievajú. #rasistickyromanticke Hudba - NUDA! Herecké výkony - NUDA! Spev fistulkou - NUDA dupľom. Ryan Gossling nevie veľmi tancovať - WTF? Tancovanie na hviezdičkovom plátne, pričom vidno, že ten vymakaný pár nie sú dvaja hlavní protagnosti... - VÁŽNE? Klišé, gýč a pátos - GRC. Priznávam, odišli sme po prvej hodine, pretože sa na to nedalo pozerať, nevyvolávalo to emócie, imerzia bola na bode mrazu, scény, ktoré mali byť hlboké, silné a romantické, boli hlavne na smiech. Starý žáner môže zažiť revival (napr. western Divoký Django od Tarantina), ale tento muzikál je len slabulilinký odvar a kópia muzikálov 50. rokov bez žiadneho posunu do 21. storočia. Fred Astair robí pri pohľade na Gosslinga v hrobe piruety. Dávam jednu hviezdu, za úvodnú scénu. VEĽKÉ SKLAMANIE. ()

janinka123

La La Land je skvělá podívaná. Ryan Gosling i Emma Stone byli výborní. Film mě uchvátil svou atmosférou, krásnou hudbou a nádhernými tanečními čísly. ()

Grimaldi

Od samého začátku jsem o film neměl zájem,kdyby nebylo pochvalných recenzí a přátel,v brzké době bych snímek nespatřil…..a to by byla asi má největší filmová chyba.Něco tak krásného a milého,co zároveň je poctou klasikám,ale hlavně...hlavně vám dodá pocit že svět je krásný a že stojí za to žít a to tak že si budeme život užívat každou minutu i přes všechny těžkosti co máme.A to všechno díky až přímo božské hudbě,hlavní herecké dvojici a režisérovi,o jehož kariéru se začnu hodně zajímat. ()

paradoxman

Ryan nosil celý film pěkné Omegy, hned se jdu podívat, za kolik se takové pozlacené vintage ze 60. let dají koupit. Určitě mi budou slušet! Jinak Emma Stone má neuvěřitelně otravný výraz a nedokázala se ho zbavit po celých 127 minut. Tancovat taky moc neumí, alespoň oproti Goslingovi, a tak ji chválím alespoň za bezchybný playback. Což se nedá říct o účastnících skupinových popěvků, které ovšem byly jen dva a to hned na začátku. Naštěstí.. ()

r007

Tento film mě jednoznačně zklamal. Mám ráda muzikály i hudební filmy, ale asi jsem čekala víc. Ani jednou jsem z žádného z hlavních představitelů necítila vášeň,( možná k hudbě nebo filmu ) o lásce ani nemluvě. Emma Stone tomu byla o něco blíž než Ryan, ale jejich příběh byl trochu divný. Ani jeden z nich se nepokusil vztah zachránit a přitom toho nakonec oba litovali ? Možná jsem to jen špatně pochopila. Nicméně velkolepá taneční čísla na mě působila spíš rušivě a rozhodně tento film nechci vidět znova. Nejlepší scény pro mě byly ty , kdy se Emma účastnila konkursů. Tam působila velmi přesvědčivě. Mnohem lepší hudební film je Sing street. Doporučuju všem, kdo mají rádi hudební filmy. ()

luki00

Vydal jsem se do kina a nechal jsem výběr filmu na mou přítelkyni.. Po počátečním rozčarování výběrem filmu La La Land jsem se přenesl.. Ačkoliv neholduju tomuto žánru, nevyhledávám jej a ani by mě nenapadlo přepnout jej doma na televizi. Musím uznat že mě to bavilo...bavilo a to dost.. Ryan Gosling jak jej znám s akčních čí romantických filmů, mě neskutečně překvapil a bavil. John Legend perfektní tak jak ho nikdo nezná. Jediné mínus ale mám. A to Emma Stone. Tak jak ji znám z jiných filmů, krásnou, upravenou, prostě k sežrání.. tady se mi zdála, že by minimálně o 10 let zestárla.. ()

Billiecz

Když jsem šla na La la land, tak jsem netušila jak moc na mě muzikál zapůsobí, že jsem si návštěvu kina zopakovala a klidně bych šla znovu! Nepatřím mezi nějaké "profesionální" kritiky filmu, proto zmíním jen to,jakým způsobem se film dotknul mé osoby. Úvodní scéna mě příliš nenadchla, svým způsobem mi přišla trochu zbytečná. Ale pak přišlo to, co ve mě vyvolalo šílené emoce.. radost střídající smutek a naopak.Jejich počáteční oťukávání,ta uvěřitelná chemie mezi Emmou a Ryanem, scéna na lavičce při západu slunce, návštěva planetária nebo Ryanova procházka po molu s jeho "city of stars".Mimochodem věřím, že nejsem jediná, co si od té doby tuto písničku všude píská. Po poměrně veselé polovině filmu nastává zlom, kdy si pár musí vybrat mezi svým snem a láskou a závěrečná projekce reality vs. alternativního konce mi snad i zlomila srdce, protože jsem neviděla překážky, proč by nemohli mít obojí. V kině, kde po úvodní půl hodině se zvedlo několik lidí a odešlo(stejně tak zde z komentářů), jsem ale pochopila, že film není pro každého.Je určen lidem, kteří sní, kteří mají romantické představy a nejraději by si také zatančili v Paříži nebo na mléčné dráze...(because Here's to the ones ,who dream, foolish, as they may seem...) Takže 14 nominací na Oscara a 7 Zlatých globů je dle mého názoru oprávněných,protože filmy jako La la land se už prostě netočí... ()

hony23

Natočit muzikál s jazzovou hudbou, to chtělo věru odvahu, protože kdo dnes poslouchá jazz? Filmařsky je zvládnuté bez chybičky, dějově se však jedná o tisíckrát omletou love story. Možná při ní zvlhnou všechny romantiku v běžném životě postrádající pipiny a leckterá buznička si pohoní šulínka při pohledu na všechny ty barvičky, pro heterosexuálního diváka jsou však 2 hodiny této roztančené pomády na hranici snesitelnosti. ()

Anetulicek

Filmom som sa nechala unášať až tak, že som skončila na hviezdičke číslo 5... Na dnešnú dobu, keď sa producenti predbiehajú, ktorý skôr do filmu hodí rappovú pasáž, je to krásne spracovanie, plné nádherných tónov. Tento projekt mal v sebe všetko, aspoň pre mňa. Cítila som hudbu, cítila som emócie, muzikál dýchal klasikou, poctili si Hollywood ako taký... Veľmi chválim Emmu, bola fakt úžasná. Všetko som jej to verila, zahrala to bravúrne. ()

Vierka135

Podľa traileru som očakávala niečo romantické, čarovné, osudová láska a podobné báchorky, čo film spočiatku aj splňoval. Prekvapil ma ale koniec, a neviem sa rozhodnúť, či sa mi to páčilo alebo nie. Skôr podľa celého scenára a atmosféry filmu by sa mi viac hodil sladký koniec. Tvorcovia tam hodili realitu života a nedá sa povedať, že by spravili zle. Bolo to také oživenie? Divákom dali ochutnať, ako by to mohlo byť v záverečnej scéne, ktorá mi prišla smutnejšia a dojímavejšia ako väčšina filmov, kde niekto má rakovinu a zomrie. ()

universal

Kupodivu ta hudba byla sragora, což mě docela překvapilo. Podbízivý kýč v pár variantách. Příběh je stejný jako hudba. Ne. Alespoň pro mě. 4/10 Kýč. ()

john986

Prvni hodinu se nedeje nic. Druha hodina je zajimavejsi, mezilidsky vztahy, cesta za vysnenym cilem.... tlak na art apod. Konec je okopirovanej z Prime (2005). Proste nemastnej, neslanej film, pocet nominaci je pro me zahadou ()

Tomas_PO

Taak 14 nominacií na oskara, to se jenom tak nevidí. V každom prípade, za mňa úplne obyčajný muzikál a rozhodne nie určujúci v histórii muzikálov, ako napríklad Hair. Celý čas som namiesto sledovania skôr rozmýšlal prečo toľko nominácií. Jediné, čo ma napadlo, že akadémii je tento príbeh skrátka blízky. Je to o nich. O hercoch, o spievaní aj keď sú herci, o neustálom hraní vo všetkých slova zmysloch.. ()

ProfChudak

(Possible spoiler) Bez akýchkoľvek výhrad a okolkov jedna z najlepších vecí čo som kedy videl. Ale - prečo ten koniec? Why? Why? Whyyy? Nezvyknem byť sentimentálny, ale toto si zaslúžilo ukončenie v štýle prvej polovičky filmu, ktorá je pre mňa neprekonateľná. Druhá časť sa len melodramaticky vlečie. Asi existuje dôvod prečo má toľko filmov len 90 min. Ale stále - hudba, atmosféra, lyrika toho filmu je out of this world. Možno i hlavná myšlienka - že snívať sa oplatí. Len pri tom netreba stratiť samého seba. ()

Jimmy Kimmel bude zachraňovat Oscary

Jimmy Kimmel bude zachraňovat Oscary