Když Thomas a jeho kamarádi dokázali uniknout z vražedného labyrintu, doufali, že se dokážou vrátit ke svým starým životům. Nemohli se ale splést víc. Místo svobody je čekal pouhý postup do druhé fáze zkoušky připravené organizací Z.L.S.N. Pro Thomase a ostatní přeživší Placery z labyrintu tak běhání zdaleka nekončí. Jejich další útěk je zavede na Spáleniště, nejvíce sežehnutou část planety, krajinu plnou nepředstavitelných překážek. Sluneční erupce sežehly Zemi na popel a proměnily ji v pustinu. Světové vlády se zhroutily – a s nimi i řád a právo. Rozpadajícími se troskami měst teď bloudí takzvaní „raplové", lidé pokrytí hnisajícími ranami, které nakažlivý virus dohnal za hranu příčetnosti. Jejich jediným cílem je najít cokoliv živého, aby se nasytili. Thomas a jeho přátelé musí rychle najít bezpečné útočiště a organizace Z.L.S.N. se stará o hlavně to, aby jim šance na přežití nastavila v jejich neprospěch. Placeři se ale dokáží spojit s bojovníky odporu, zasáhnout vrchní velení Z.L.S.N. a odhalit tak další šokující plány, které si pro ně společnost přichystala. Thomase čeká tvrdá zkouška ohněm. Skutečně se někde uvnitř v jeho hlavě skrývá tajemství, které je zachrání? (Cinemart)

hygienik

Paralela s HG: Drozdajka 1. časť, ako aj so Svetovou vojnou Z, je na snadě. Drozdajke som dal 3 hviezdy, pretože absenciu zaujímavého deja kompenzovala Jennifer Lawrence svojou charizmou. V Labyrinte 2 mi takýto herec chýbal. Najväčší potenciál tu nepochybne mal Aidan Gillen v roli záporáka, ale aj toho hravo predčil Donald Sutherland V HG. Labyrint 2 mal dej zložený zo zápletiek dôverne známych z iných filmov. Neschledal som na ňom nič, čo by stálo za lístok do kina. Škoda, že to vždy zistím, až keď z kina vychádzam. ()

Dexter1

Prvý Labyrint bol aj napriek svojmu teen zázemiu celkom zaujímavý a pre mňa aj prekvapivo drsný (vzhľadom na žáner). Druhý diel sa snaží o to, o čo všetky ďalšie pokračovania, byť lepší. Čiže už tu máme predstavený celý apokalyptický svet, pestrý kolorit bojujúcich frakcii a skutočne nezmyselné, banálne a miestami až hlúpe zápletky. Celková minutáž je prestrelená, pri počúvaní dialógov sa chcete prestreliť vy a od zhruba 20 minúty sa neviete zbaviť dojmu, že je to proste hlúposť. A hlúposť to bohužiaľ je. Z odpadových vôd ťahá tento film snáď len vizuálna stránka. Post-apo svet je pekný, atypický "zombieci" a scénky s nimi sú dobre spravené a bavia. Potešujúci je aj herecký ansámbel vyskladaný z GoT-ka. ()

Martpod

Nevhodný spíš pro každýho, kdo se před tím filmem najedl. Kde byla jednička lehce rozpačitá, dvojka překvapivě šlape jak hodinky a nenechá chvilku vydechnout. Odpusťme jim ten patetický závěr a trochu prkenný dialogy, ve výsledku je z Labyrintu celkem slušný zombíkový postapo. Tři hvězdy vinou tupý předlohy, nikoli Balla. ()

ilemas

Lepší než jednička, ale i přes spoustu akce na mě dost naivní. Výbornou akci a skvělé efekty střídá nuda, samé nesympatické tváře až na Thomase, přesto jsem si to v kině dost užil, že jsem se chvílemi blahem tetelil v křesle. Sci-fi prostě miluji, tak jsem holt musel zajít i na teenagerovský film. Kdyby mě bylo -náct tak bych rozhodně dal sto bodou. ()

j.bena

Kurňa to nebylo vůbec špatný... Jako ti zombíci byli dobře udělaní! Až z nich šel strach. A zase koukám na hodnocení a nechápu to, myslím si na 65% to rozhodně není a je to podhodnocené, ale každý ať si udělá názor sám.. Ne? ()

Havaj8

Tak po dlouhý době zas v kině a těšil jsem se, jak nám objasněj všechno co se dělo v jedničce. Odpovědi jsem dostal, proč ty labyrinty, co s mladejma měli v plánu. Ale oproti prvnímu dílu tomu chybělo to vzrušení a napětí, který se točilo kolem toho tajemna labyrintu. Tam jsme byli každým dnem zvědavější. V tomhle případě platilo tak akorát "Z bláta do louže". Co tomu dodalo šťávu byli v první hodince ty rychlý Zetka, ty nikdy nic nezkazej a o atmosféru bylo postaráno, ale ne na celej film. ZLSN byl oproti nim jenom slabej čajíček. Možná ta druhá knížka byla takle nudně napsaná, ale vážně se to nějak táhlo. A aby toho nebylo málo, opět se projevil syndrom novodobejch scífek. Z utíkání přejít na záchranu blízkejch a útok na ty nejvyšší. Víc jak jedničce a 3* tomu dát nemůžu. Očekávám vypadnutí z červený barvy. ()

rakovnik

Každý neřád si brání svůj řád, ať už je jakýkoli a z kterékoli pohnutky. Pak se může vydávat za hrdinu skoro každý. Labyrint zmizel, po nadějném úvodu napětí také, protože to nové, zajímavé, je pryč. Čili přišel další z řady post apokalyptických filmů, ale bez nových nápadů, skoro stejný, jako je Resident Evil. V nesmírně nezajímavém a klišoidním bombastickém závěru jsme se alespoň dozvěděli, že přijde pokračování, i když nevím, zda mě to potěšilo. ()

Vyhy

Jsem fanoušek knižní série. Proč se jen nedrží přesně dané předlohy? Kdo ví. Když odmyslím knihu, i tak mě film nebavil. Lehký podprůměr. ()

M.i.k.e

první díl příjemně překvapil i přesto,že jsem nějak nepobral pointu a nevyhnul se hluchým místů...druhý díl jde hodně podobnou cestou,ovšem bohužel s tím rozdílem,že hluchých míst je tentokrát víc než těch kdy se něco děje (myšleno zajímavého) a i když se prapodivná pointa z jedničky začala rozkrývat,pořád to nějak úplně nežeru a hodně mi to připomíná mix všeho možného co už tady bylo.Hunger Games počínaje,přes Ostrov pokračujíc a konče někde u Resident Evil.Když nad tím tak přemýšlím,tak úplně nejvíc mi druhý Labyrintový běžeč připomenul Rezistenci,která trpěla úplně stejnými neduhy a taky to byla víc nuda než zábava...60% ()

Figu

Nebýt konce, asi bych se snad ani nebavil! Druhej díl už ztratil to co první díl načal. Nebezpečí a tajemno. Je to prostě úplně jinej film. Není zlej, nějaký věci byly zvládnutý na jedničku, ovšem kde mohlo být líp, přišlo spousty keců. Ano, je to celkově upovídanej biják, kterej nenadchne ani neurazí. Musím pochválit alespoň obsazení trocha kvality v podání Barryho Pappera, díky němuž to dostalo (i za tu chvilinku) jinej náboj. 55% ()

Aljak odpad!

Preboha, to bola ale nehorázna chujovina. Jednotka bola ešte ako tak obstojná, teda aspoň čo sa tej labyrintovej mysterióznej časti týkalo, záver bol aj tam už dosť biedny - a to sa vlastne prenieslo aj do tohto "geniálneho" pokračovania. Naša skupinka odvážnych deciek uteká, najprv nevediac kam, potom už síce vedia, ale aj tak nič z toho. Do toho nejakí zombíci, oživené mŕtvoly, netvory, a ďalšie skupinky podivných ľudí, ktorí sú posadnutí svojimi záujmami. Tá posledná veta dáva na známosť, že Labyrint bude mať aj svoj III.diel (bohužiaľ) - možno nájdem odvahu sa pozrieť ešte aj na to... Ale za toto nič iné, jedine odpad. ()

Nach

Ta jednička se mi líbila přece jen více, protože po konci jsem nevěděl na čem jsi. Dvojka Labyrint: Zkoušky ohněm je žánrově stále kvalitní filmařina jako první film, ale kvůli odpovědím to začíná dostávat nádech ala post apo Hunger Games. Wes Ball je nicméně nadaný tvůrce, tak jsem se u snímku nenudil. Přesto však na obou stranách najdu podstatná pro a proti, které v mých očích drží toto akční sci-fi na mírném nadprůměru. Plusy filmu: akční první polovina, vykreslení postapokalyptickeho světa, hororové pasáže, casting, počítačové efekty, časté změny prostředí děje filmu. Mínusy filmu: slabší druhá polovina, hloupé dialogy a psychologie postav, některá stupidní ala hrdinská rozhodnutí hlavního hrdiny. 70% ()

BarryLyndon

Uf uf uf, už jednička mi přišla taková nějaká všelijaká a ve stínu Pána much neskutečně hloupá. Ale tohle s vynuceným twistování a převracením rolí hodný/zlý? Tragédie... Potěšíl Giancarlo Esposito který si roli evidentně užíval. Na young adult tvorbu jsem byl alergický už před tím, z tohoto mi bylo na zvracení. 4/10 ()

cariada

Pro mě docela zklamání, to kouzlo nevědomí je pryč, ten "labyrint" už tam není a tohle byla jen Road movie o putování z bodu A do bodu B ,velká nevýhoda je, že hodně se toho odehrává za tmy a ještě k tomu uvnitř, tak že toho moc vidět není. Ten zdecimovaný svět, hlavně ty města jsou pěkný, a i ty "zombi" či jak se jmenují taky docela ujdou. Jenže největší kámen úrazu je samotný příběh, který má až moc nezáživný děj. Jednotka vás nenechala vydechnout, dvojka naopak místy nudí a nebo i docela mate. Možná , že další projekce mě zajme víc líp se v tom budu orientovat, ale zatím jsem spíše zklamán. ()

bourec

Tak to mě poser.První Labyrint sem oznámkoval třema hvězdicema,a napsal ,že čekám jako vždy sestupnou kvalitu pokračování.A hele,vono je to lepší.Svižný,napínavý,akce,parádní kulisy,hnusný nakažený,prostě koktejl všeho,co kdo ráčí.že to má jen 62% mě ale absolutly nepřekvapuje,protože tady je to samej trotl.Zmotali tady všechny adaptace knih do jednoho klubka,a melou furt to samý.Nenechte se ale voblbnout,je to fakt v tomhle ranku filmů opravdu hodně kvalitní počin.90%. ()

Rocky88

Na to, že je to o náctiletých pro náctileté, je to docela stravitelné. Ale nečekejte nic v duchu předchozího filmu. Tajemno při objevování tu již chybí, děcka dělají jedno nelogické rozhodnutí za druhým, ale aspoň se při tom stále něco děje. Třetí film už bude naprosto zbytečný. ()

Rodriguez

Jednička mě provedla něčím novým a neokoukaným. U zkoušky ohněm si nejsem jistý a jsem celkem v rozpacích kam se bude ubírat díl následující, protože tohle žvanění mě osobně moc nebere. Převratný proto tento díl není a zvraty moc nečekejte, aby jste náhodou nehodily zvratky... Prostě a jednoduše furt se na to dá koukat. 70% ()

humanbeing

Jednička mi přišla mnohem lepší. Je tu pár akčních scén, ale celkově to vyznívá do ztracena. Gimmick bludiště tomu dával šťávu. Bez něj je to další nevýrazná sci-fi, kterou člověk za pár dni zapomene. ()

dubinak

Na druhý díl jsem se těšila jak dítě na Ježíška a nakonec musím říct, že jsem od toho až tolik čekat neměla. Bohužel musím naopak přiznat, že v pokračování pro mě nejlepšího blockbusteru za posledních let se nestalo téměř nic důležitého, v podstatě se skončilo tam, kde se začalo a slibný příběh se proměnil v bezduché putování apokalyptickým světem, kde dokázali překvapit leda tak raplové, kteří okořenili akci, jinak se mi při tišších scénách v kině dokonce zavíraly oči. Je s podivem, že má první díl horší hodnocení než Scorch Trials, protože tam kde jednička šlapala na sto procent ve všech ohledech, tam dvojka značně polevila a zaměřila se na zbytečnosti a rozpytvávání nedůležitých věcí. Vlastně byl tento Ballův slibný "trhák" jen takovou malou odyseou mezi prvním a slibovaným třetím dílem a nic vyloženě nepostradatelného nám neposkytl. Z kina jsem odcházela vcelku zklamaná. Snad to třetím dílem vylepší a řádně uzavře. ()

Cameron a Rodriguez našli Alitu

Cameron a Rodriguez našli Alitu

30.05.2016

James Cameron chtěl mnoho let natočit dvě velké sci-fi - Avatara a Alita: Battle Angel. Modrásky už stihnul, jeho výlet na Pandoru ale měl takový úspěch, že se záhy vrhnul na čtyři pokračování a… (více)