Nezvěstní

Drama / Krimi / Mysteriózní
USA / Velká Británie, (2014–2016), 15 h 40 min (Minutáž: 56–60 min)

James Nesbitt, Frances O'Connor, Tchéky Karyo, Jason Flemyng, Émilie Dequenne, Saïd Taghmaoui, Eric Godon, Arsher Ali, Anastasia Hille, Astrid Whettnall (více)

Série(2) / Epizody(16)

Keď sa päť ročný syn Oliver stratil počas dovolenky vo Francúzsku, nikoho vtedy ani nenapadlo, že prípad bude trvať ešte mnoho rokov. Seriál Stratený, je citlivý príbeh zobrazený prostredníctvom otca rodiny, ktorý sa nevie zmieriť so stratou svojho syna a aj po rokoch sa vracia na miesto činu a hľadá minimálnu nádej na jeho nájdenie. Príbeh je vyrozprávaný striedaním dvoch časových ôs. Jedna spätne rekonštruuje dobu, kedy Oliver zmizol a druhá sleduje príbeh Oliverovho otca Tonyho, ktorý stále, aj po ôsmych rokoch, nestráca nádej a neúnavne pátra po svojom synovi. Spolu s pomocou detektíva Juliena, chce dostať povolenie na znovuotvorenie prípadu. Je to mrazivý, srdcervúci príbeh o strate, živený nádejou a presvedčením, že na konci všetkého príde úľava. (STV)

Charlie84

Zhmotněná noční můra každého, kdo má děti, chce děti nebo si z nějakého důvodu myslí, že o dětech to v životě tak trochu je. Takže všech. Leccos by se dalo vytknout, ale dopad osmého dílu, včetně cca pětiminutového epilogu…trumfuje nejen po emocionální stránce i Killing. Za pět. A šestou si přičmárám ve sklepě na stěnu. ()

Franc1s

Drsné... Co vše se může přihodit rodičům zmizelého dítěte a kam až jsou nejen oni schopni zajít pro jeho nalezení? Velice povedené krimi-drama s časovými skoky minulost-přítomnost, vynikajícím otcem Tonym a hl.detektivem, zvraty u kterých čumím jak puk a finále co opravdu dostalo...Jediná námitka, že určo to šlo o hodinku zkrátit, toť vše. The Killing jsem neviděl a True Detective je True Detective :) 8,5/10 A na nový případ v další sérii určitě kouknu!!! ()

vozralec

Hodnocení první série: Výborný seriál. Nakonec vše do sebe poměrně slušně zapadalo. Závěr na sněhu překvapil. Zajímavé postavy: Tony Hughes, Julien Baptiste, Khalid Ziane a zejména Vincent Bourg. Hodnocení druhé série: Vynikající pokračování. Skvělý Baptiste. Téměř pět hvězd! ()

ervina

Napínavé, depresivní, skvěle natočené a zahrané. Poslední minuty na konci první série jsou zvláštní, asi si mám domyslet sama. Druhá série je zamotanější, měla jsem v tom guláš tak pět dílů. ()

oasismanik

1 Séria: Podľa komentárov som čakal úplnu megapecku na škandinávsky spôsob, ale tú som nedostal. Tažívá a dusná atmosféra nie je ani zdaleka taká ako pri podobných seriáloch /napríklad aj podobne ladená česká Pustina je minimálne o level lepšia v každom smere /. Prvá séria Missing je, bohužial pre mna, viac dráma ako krimi. Ale je to natočené šikovne, bohužial rozdelenie deja na minulost a prítomnost je po čase viac na škodu ako na úžitok, dej sa celkom zbytočne tiahne a fakt sa často absolútne nič nedeje. Také pekné, slabšie 4, keby to malo menej časti a menej vaty, mohla to byť jedna z najlepších serii v danom žánri, teším sa na dvojku. !!!SPOILER!!! k prvej sérií: čo tu melete o otvorenom konci? Ten záver z Ruska nám skrátka mal ukázať, že sa Tony hladania svojho mrtveho syna nevzdal, aj keď pravdu už vedel, len si ju nechcel priznať, že sa skrátka k akému-takému životu už nikdy nevrátil, narozdiel od jeho bývalej ženy. 2.Séria: Lepšie ako prvá, ale zasa to je niečo úplne iné, iný príbeh, iné postavy /okrem Babista/ a v podstate aj úplne iný žáner. Perfektne premyslené a postupne servírované. Také pekné silné 4. edit: Po opatovnom zvážení dvihnem na 5, pretože som celkom prekvapený ako tu je málo komentárov a že vlastne tento seriál skoro nikto nepozná, ani z môjho okolia, pritom ide o fakt kvalitnú prácu. A Baptiste mi dost utkvel v mysli, zaujímavá, charizmatická postava, ktorú by som prirovnal k dalšiemu krívajucemu, staršiemu pánovi zo seriálov. A má tu najlepšiu ženu na svete :) ()

DonBraso

Parádní minisérie.Režisérky pod jedním jménem,jedním ztraceným dítětem a jedním nádechem dokoukáno.Nechápu,proč nebyl ani nominován James Nesbitt na Zlaté Glóby,protože hrál neskutečně,přitom u Frances mě ta role přišla normální,ale budiž,konkurence byla veliká.Obával jsem se kopie The Killing,ale vůbec se zde o tom nedalo ani uvažovat.Jediný je fakt,že je ztracen kluk od rodiny,ale to je tak vše,co je stejného. Ostatní je hotový křišťál a jestli někdo vychvaluje The Affair za výbornou práci časování děje,tak tedy je to přímo královský majstrštyk,to se Affair může jít zahrabat.Tady scenáristé klobouk dolů a všechno je krásně poznat a divák se neztrácí v orientaci.Naprosto jsem si závěr vydedukoval po svém,ale tak,že Olly vážně může žít,což mám osobně chuť vidět čisté rozuzlení.Bohužel v druhé série,to bude zas všechno jinak,trochu se bojím s čím přijdou dalším,ale po vzoru The Killing a dalších britských počinů,nemám obavy,snad to bude herecky tak zajímavé jako tady. ()

nemer

Výborná je podle mne zejména druhá série, první byla trochu zbytečně protrahovaná a předvídatelná. Každopádně Julien Baptiste mi bude chybět. Nesrovnatelně lepší než rozvleklejší Broadchurch a spol. Nezvěstní jsou dramatičtější a zajímavější podívaná, postavy propracovanější. V rámci žánru nelze než doporučit. ()

OmarLittle

Myslím, že se tu rýsuje něco, co má potenciál být minimálně druhým True Detectivem. Pokud pilotní díl nebyl jen náhodou tak mrazivou podívanou, tak nás čeká ohromná thrillerová lahůdka. Nevim sice, jak to ti angličani dělaj, ale dělaj to zatraceně dobře, protože dlouho mě nic nedostalo tak jako poslední scéna pilotu. (S01E05: po druhém/třetím díle jsem přemýšlel, že bych šel s hvězdičkou dolů, ale konec třetího dílu sliboval stejně mrazivou scénu jako pilot a po pátém díle bych snad s hodnocením šel ještě nahoru! Střípky začínají zapadat. Jen tak dál!) ()

pepca72

Viděn 1. díl. Zatím nehodnotím, to ale neznamená, že to není dobré. Ba naopak, je to parádní drama přesně tak, jak ho BBC umí natočit. Nevím jak to dělají, ale po dramatické stránce, vykreslenmí postav, nemají konkurenci. Atmosféra houstne každou minutou filmu. Po ukončení série ohodnotím, a dopíšu komentář. ()

Wartord

Na tohle se člověk může podívat nanejvýš v době, kdy ještě není rodičem nebo neuvažuje mít rodinu. Taková surovost a psychické deptání diváka snad muselo odstřelit i ty herce, co tam hráli. Závěrečný OMG a WTF efekt ve finále každé série je zaručen. Málokdy se podaří napsat tak svěle detektiva, jakým Julien Baptiste bezesporu je. Koneckonců žádná postava není černobílá. Když se nám jeví jako totální nehápavý blbec, postupem sezóny se začne vybarvovat jeho pravá povaha. Sice i těch osm dílů na sérii je moc (stačilo by třeba 3x90 minut), ale jinak vynikající! ()

kotrlak

Je to zdlouhavý, takže jen pro hodně trpělivý povahy. Zápletka druhý série je vykalkulovaná nepřesvědčivá hovadina. ()

Anubiska

Jsem ohromená. James Nesbitt ve své roli otce,kterému se ztratilo dítě a jemu nezbylo nic než posedlost jeho hledáním,je famózní,jiné slovo mě nenapadá. Seriál dává víc otázek než odpovědí,což je jen dobře. V poslední době se urodilo víc dobrých seriálů,ale tento vyčnívá. Příběh o noční můře každého rodiče + zajímavé herecké obsazení vám nedovolí vydechnout. ()

vnimat_Krasu

Jestli jste viděli loňský filmový hit Zmizení (Prisoners), a užívali jste si, jak na vás tvůrci konstantně lejou kýble s depresí, tak si dávejte majzla. Britská BBC totiž uchopila podobnou premisu, ohlodala jí na kost a vyplivla zdrceného diváka. The Missing je minisérie o osmi hodinách, uzavřená, vypointovaná, překvapivá, a přitom držící se v sympatické, civilní rovině. Démonický James Nesbitt ztratí na dovolené ve Francii svého syna, a po osmi letech se vrací s novou stopou na místo činu. Značka: zoufalost. A naprostá. Když už pro nic jiného, tak pro skvostnou závěrečnou pětiminutovku a ponurý remix jinak vcelku veselého cajdáku od Amatorski. Meh, husí kůže. ()