Christian Wolff (Affleck) je matematický génius, který má lepší vztah k číslům než k lidem. Pod zástěrkou maloměstské účetní kanceláře pracuje jako nezávislý účetní pro několik nejnebezpečnějších zločineckých organizací na světě. S postupným stahováním smyčky ze strany oddělení pro boj s organizovaným zločinem ministerstva financí, v jehož čele stojí Ray King (J. K. Simmons), Christian přijme legálního klienta: dobře zavedenou společnost zabývající se robotikou, ve které účetní (Anna Kendrick) zjistila účetní nesrovnalosti ve výši miliónů dolarů. Ale s tím, jak Christian rozkrývá účetní záznamy a přibližuje se k odhalení pravdy, začíná v jeho okolí stoupat počet mrtvých. (Freeman Ent.)

ScarPoul

Celé to pôsobí veľmi komplexne a zaujímavo. A práve túto high class úroveň filmu neupieram. Má atmosféru, má dobré vzťahové väzby medzi postavami. Affleck je tu skvelý a celé sa to nesie vo veľmi inom duchu, než aké by ste od podobne ladených filmov čakali. V zásade to nie je zlý film a úplne rozumiem hodnoteniam, ale aj napriek tomu je pre mňa film chladným a odťažitým. Všetko je tam tak presne nakalkulované, že to skrátka postráda výraznejší emocionálny impulz na stotožnenie. Vzťahy sa tam neriešia, prienik do postáv je minimálny, celá tá hra dobra so zlom tiež nie je úplne funkčná. Remeselne skvelé. Ale myšlienkovo a významovo veľmi povrchné. ()

malylada

Ben Affleck jako účetní zabiják, který je od dětství autista a kterého tatík naučil fungovat a zapadat do všedního života jako Dextera Morgana. Sledovat osobnost hlavního hrdiny od začátku je velmi výživná a Affleckovi role neskutečně sedla. Celé to má vynikající spad do doby, než do scénáře zapracovali dámskou polovičku, která totálně nabourává linku. Děj nabírá zbytečně složité obrátky, které si stejně člověk dokáže sám domyslet od začátku. Filmu by více vyhovoval styl Johna Wicka nebo Equalizera a postava k tomu vyloženě vybízela. Akční scény jsou perfektní, závěrečná akce v baráku super, tak jak jsem si představoval. Už už se těším na závěrečný souboj se záporákem a nakonec přijde tak dementní náhoda? WTF..... Příliš velká překombinovanost prostě tomuto filmu škodí, tohle mělo být kule rvoucí béčko !!!!! .......6/10 ()

Tommassi3

"Každý něco skrývá.." Nemám rád účetní, mimo těch mafiánských filmových, zato mě fascinují podivnosti, což ovšem neskrývám..;) Opravdu skvostná filmová skládačka a za mě rozhodně překvapení roku.. Mirka Nepáčilosamiová opět mimo mísu, což jen tradičně potvrzuje, jak je tenhle biják vlastně dobrý.. ()

BoPo

Konečne niekto naplno využil medvedie herectvo Bena Afflecka. Mimický minimalizmus obohatil presvedčivo pôsobiaci akčnými momentami (naposledy ma takto potešil Liam Neeson v 96 hodin). Príbeh je zaujímavý a odsejpá bez zbytočných kecov a odbočiek. Nechýbajú momenty prekvapenia a všetko nakoniec do seba pekne zapadne. K 5* hodnoteniu mi chýbali dve celkom zásadné veci. Nevytvoril som si k žiadnej postave sympatie či obdiv a finále zaostávalo za cestou k nemu. ()

GeusX

Osamělý nenápadný chlápek co nakope zadek padouchům. Trochu klišé, ale když se povede, funguje to. A tady se to povedlo! Povedený akční thriller! (Viděl jsem: 2x cz) ()

Silence

Starosvětsky vyprávěná, v moderním kabátku prezentovaná, atmosférická, svižná a zábavná (i když poměrně předvídatelná) psychologicko-investigativně-akční jednohubka. Poctivá práce, plnotučná žánrovka, kterých se bohužel už tolik netočí, a která ve mě tedy zanechala až nečekaně silný dojezd. 8.5/10 ()

Johny_fork

Konečně někdo našel způsob, jak dokonale využít potenciál hereckého výrazu Bena Afflecka - obsadit ho do role chladnokrevného vraždícího autistického účetního! Zní to šíleně, ale u mě to fungovalo maximálně. Jediné co bych snímku vytkl, je možná překombinovanost děje, ale vše jednoduše vynahrazuje fakt, že to celé graduje jak hovado, od přemýšlivého úvodu ke krutoakčnímu finále. ()

corpsy

Brilantný scenár a Affleckove minimalistické herectvo ( v tomto prípade ale rovnako brilantné ) mi pripravili jedno veľké filmové prekvapenie. Z nenápadného filmu ( myslené nepropagovaného agresívne pol roka, rok pred premiérou, viď komiksové a iné veľkorozpočtové blokbástre ), vzišlo dielo ktoré si zaslúži veľkú pozornosť a ktoré má veľkú šancu stať sa TÝM VEĽKÝM FILMOM v Benovej filmografii. ()

Marsik

Benovi role sedla jak prdel na hrnec a musím říct, že si mi v ní hodně líbil, Po nástupu Anny Kendrick, která mi naopak zde krajně neseděla, jsem měl trochu obavy, kam se bude film ubírat. Naštěstí se ubíral správným směrem a Anna nedostala tolik prostoru. Všechny 4 deklarované žánry (Akční / Krimi / Drama / Thriller) Zúčtování splňuje a já byl tak plně spokojen. Dávám velmi silné 4 hvězdy s možností navýšení po příští projekci. 80% (with J.) ()

PauloZ

Byť k tomu mám výhrady po stránce (lehce zmatečného) scénáře, tak musím pálit plnou nálož. Protože je to velmi přísné, postavené na velmi kvalitní myšlence s překvapením a skvěle obsazené! J.K. Simmons je pan herec, ale Ben hraje jako po elixíru herectví! Rozdává charisma, headshoty a do toho všeho počítá finanční podfucky a účtuje jak najatý. ()

agentmiky

Ben Affleck v roli účetního, kterého byste prostě naštvat nechtěli. Daleko drsnější a promyšlenější než letošní Bourne. Zpočátku jsem opravdu v Afflecka nevěřil, ale po pár minutách jsem byl jasně vyveden z omylu. Jeho postavu jsem si za celý film oblíbil, moc toho nenamluví, ale zase to vynahrazuje bezchybným zacházením se zbraněmi, charakterem génia s uměním vás sejmout holýma rukama. Po celou stopáž jsem se bavil, přestřelky jsou zde opravdu skvělé a bitky se se svojí choreografií a realističností ve všem vyrovnávají již předem zmíněnému Jasonovi. Příběh zde není na vedlejší úrovni, nýbrž táhne film směrem vzhůru. Zápletka měla opravdu něco do sebe. Těžko říct, jestli bych našel nějaké výraznější zápory. Možná bych trochu zkritizoval fakt, že jsem očekával nějaký mega super závěrečný souboj s Bernthalem, ale na konci se ukáže, že to je jeho bratr. V tu chvíli mi došla slova. Posledních pár minut je asi nejslabším článkem tohoto filmu, ale i tak nesmírně dobrá zábava s nesmírně sympatickým Benem Affleckem s pouhopouhým jedním kamenným výrazem. Fanoušci Jasona Bournea, třeste se, možná tady máme nového nástupce, který se o trůn rozhodně dělit nechce. Za mě dávám 85 % ()

NinonL

SPOILERY! Film je z jedné strany zajímavý, protože odhaluje některá kouzla oboru zvaného účetnictví. Na druhou stranu je v něm spousta podivností nebo až nesmyslů. Jako to autismem těžce postižené dítě, kterému najednou všechno jde a dokonce ho k tomu ani nemusí nikdo nutit. To mi přijde málo pravděpodobné, nakonec jsme všichni viděli Rain Mana. Taky se mi nelíbí neprůstřelný hrdina, který kosí davy protivníků, aby si nakonec srdečně pokecal s tím posledním, svým bráchou. To je postavené na hlavu. Takže za mě celkově podprůměr. ()

SaNcHeZ_cz

Gavin O'Connor natočil poměrně zajímavý mix žánrů, který byť má své docela nepřehlédnutelné nedostatky a v mnoha ohledech si myslí že je přesvědčivější a uvěřitelnější, než ve skutečnosti je, přesto se jedná o jedno z těch pozitivních překvapení letošní jinak zklamavší filmové sezony. Ben Affleck je hodně fajn (i když jeho role trochu svádí k parodii, nikdy k ní nesklouzne), Jon Bernthal v omezeném prostoru také a nebýt poněkud nadbytečné sekundární linky o vyšetřování hlavního hrdiny (ve které úřaduje nepříliš působivá Cynthia Addai-Robinson se svojí variací na Kriminálku Las Vegas) možná až příliš vyumělkovaný a vykonstruovaný závěr, mohl film pomýšlet na vavříny. I tak se ovšem jedná o hodně fajn podívanou, která rozhodně v záplavě konkurenčních jednolitých žánrovek nezapadne. [75%] ()

MartinezZ

Moc dobrá akčňárna, by´t bych jí dokázal pár dějových linek vytknout (tedy i coby odstranění ze scénáře), ale vem to ďas, prostě se to dalo a nenudilo se a odsýpalo to a stálo to za ten čas a i závěrečná bitka byla fajn - díky ní jsem si vzpomněl na Equalizer. V crossoveru by mohl Ben dělat Denzelovi daně :) Dubuque, tebe si pohlídám. ()

katasta

The Accountant je dobrý film, má to tempo, dobré obsazení, zajímavé téma. Pro mě má ale jedno velké mínus - totálně jsem to nepochopila :-D Motivy některých postav a některé události ve filmu jsou vysvětleny jen tak sporadicky a z půlky. Doknonce jsem po skončení filmu další půl hodinu trávila tím, že jsem si pouštěla úryvky obsahující alespoň nějaké vysvětlení, aby se mi všechny informace ucelily. Popravdě to ale pomohlo jen zčásti a motivy některých postav se mi tím moc neosvětlily. Tím pro mě film celkem ztrácí na hodnotě. ()

Praxis

Až na těch pár vcelku zbytečných vysvětlovaček, které by tam být možná nemusely, možná by mohly být trošku jinak podány, je to ukrutná pecka s naprosto excelentním, luxusním, aspergerem postiženým, Affleckem (už vím, kde Batman do BvS bral svůj kamenný pohled). A některé scény jsou opravdu dokonalé a připraví nemalá překvapení (ten konec s Justine jsem vážně asi nečekal). Po hooodně dlouhé době jedna nevšední žánrová klasika, která určitě vejde do zlatého fondu chytrých akčních thrillerů. 92% ()

Ben Affleck a Matt Damon míří na Netflix

Ben Affleck a Matt Damon míří na Netflix

26.01.2024

Akční thriller Zúčtování dostane sequel

Akční thriller Zúčtování dostane sequel

05.09.2021

Sebevražedný oddíl se utká s Rockem?

Sebevražedný oddíl se utká s Rockem?

11.11.2017

Sebevražedný oddíl 2 má režiséra

Sebevražedný oddíl 2 má režiséra

07.09.2017

Loňský Sebevražedný oddíl se díky famózní marketingové kampani proměnil v hit. Studio Warner Bros. se tudíž vykašlalo na slabší přijetí a začalo chystat dvojku, k níž se však rozhodl nevrátit David… (více)