Gabriel a Elias se u smrtelného lože svého otce dozví, že jsou adoptovaní. Jejich biologickým otcem je Evelio Thanatos, odborník na výzkum kmenových buněk. Po příjezdu na ostrov Ork bratři zjistí, že mají další tři sourozence – velmi neortodoxní sourozence. Jako zkultivovat trio neotesaných buranů, kteří chodí spát se slepicemi a pro ránu nejdou daleko? Uznávaný mistr černých severských komedií se po desetileté režijní pauze vrací s filmem o vejcích, která padla daleko od stromu. (Film Europe)

im8

A. T. Jensen natočil další ulítlý film se svojí starou dobrou partou – Mikkelsen, Kaas, Bro, Thestrup, Jørgensen, kterým tentokrát zdatně sekunduje David Dencik. Další bizarní záležitost, kterou korunuje pánská volenka v domově důchodců. Jet za holkama nikdy nebylo zábavnější. Holt rodina je rodina a sliby a pravidla se dodržovat musí, jinak jeden dostane vycpanou slepicí přes hubu. ()

alienable

Smích střídá šok, až mrazení. Dalo by se to nazvat takovou perverzní sociální pohádkou. Nemyslím, že bych to zařadila do sbírky mých oblíbených filmů, ale rozhodně se bude řadit mezi ty, který dlouho z hlavy nedostanu - a vlastně si nejsem jistá, jestli jsem ráda :) nepopiratelná je genialita hereckých výkonů, a to fakt všech představitelů. Celý je to hodně na hraně... a právě proto mě to tak bavilo. ()

McGuffin

O kuřatech a lidech, Mænd og høns, vypadá jako příběh o pěti bratrech, zvířatech a několika jiných lidech, ve skutečnosti je to zdařilý pokus po čase opět publiku předvést několik pozapomenutých surrealistických triků. Anders Thomas Jensen nechá na už téměř opuštěném ostrově v už téměř rozpadlém sanatoriu nejstaršího bratra vypátrat rodinné tajemství, které prostřední ví už dlouho, a není to nic hezkého. Ani pátrání, ani tajemství. Zkrátka nevěříte vlastním očím, co vidíte, a i to je ten trik. P.S. Tentokrát to nejsou řádky o příběhu, a o filmu z něj snad také ne. https://www.macguffin.cz/ ()

Amberjack

Nic podobnýho jsem ještě neviděl. Což je dobře. Tenhle kříženec (pun intended) absurdní komedie a skoro až filozofického dramatu by si k dokonalosti zasloužil jen zajít za hranu únosnosti. Chápu, že většina diváckého obecenstva by to nesla těžko, ale vidět Madse Mikkelsena natvrdo píchat slepici by asi vyloudilo úsměv na mé postižené tvářičce. ()

EBBE

Někdo v tom najde naléhavé etické otázky, pro nekho to bude šok, další to bude považovat za kravinu. Film jsem chtel vidět dlouho, ale zapomněl jsem o cem vlastně je. Takže za mě šok, komedie, horor, super prostředí, u takových filmů se neusíná. ()

Braenn.

No ty kokso. Tenhle film není snadné pochopit, uchopit, natož recenzovat. Místy jsem se velmi bavila, místy jsem zírala s otevřenou pusou a místy jsem nahlas vykřikovala "To ne! Tohle ne! To nemůžou udě... udělali." Místy všechno dohromady. Je to film, jehož režisér se nejspíš lépe bavil u představy diváků, kteří to sledují, než u sledování filmu samotného. Některé filmy by člověk označil za vzniklé "pod vlivem", tohle vypadá spíš na dílo, jehož scénárista se se prohulil až na opačnou stranu spektra reálnosti. Je to film, o kterém než řeknu, že má něco do sebe, tak se nejdřív opatrně ujistím, že mě nikdo neslyší, a potom vybuchnu smíchy. Je to film, který mě donutil vykopnout dlouholetého vítěze všech dobrých bizárů, které chcete pustit opilým kamarádům - Zabijáka lesbických upírek - z jeho prvenství a dosadit tam právě tento titul. Je to... je to něco, co jste ještě neviděli. Možná se vám to bude líbit, možná to budete nenávidět, ale vaše spadlá čelist bude na konci rozhodně potřebovat pomoct zpátky nahoru. ()

lineker

Jistota, že Jensen nedokáže natočit tuctový film se opět naplnila. I tato jeho farma zvířat, je od základu prošpikována postavami, které jsou cokoliv jen ne obyčejné. Z logiky věci a vědě zvané genetika. A takový lidé vám dokáží nabídnout fakt skvělou zábavu stavějící na ujetém humoru a bizárních situací. Co jiného také můžete čekat od bratrského kvintetu s krapet upraveným genetickým kódem. Morální přesah jsem vůbec nerešil. Myslím, že tak neuvažovali ani samotní tvůrci. ()

akni76

Síce druhý najnechutnejší film aký som kedy videl (po Zlatej rukavici Fatiha Akina), ale miestami som sa celkom dobre bavil. Zahrané a zamaskované vynikajúco. Záver a pointa dosť sklamali a bolo to silne prepálené do absurdity a nechutnosti, čo bol síce asi aj zámer, ale celkovo filmu skôr ublížil. Za seba by som sa radšej díval aj ďalej na ten alegorický humor a súperiacich buranov so skrytými zábleskami geniality, ktorí tvoria prvotnopospolnú spoločnosť ostrova Ork a nepotreboval by som k tomu vidieť rôzne nechutnosti vo formaldehyde a zistiť, kto bol pätnásťpercentná sliepka, či to, že sova je úplne najhoršia... V takom prípade by to síce zostalo temné, ale nebolo odporné a malo by šancu na 4,5 hviezdičky. Veľký obdiv aj za takéto vykreslenie vlastných ľudí. Keby sa na Slovensku vyskytol film s tretinovým obrazom tu stvárnenej demencie a incestu, vzbúrilo by sa hneď niekoľko regiónov, lebo by sa tam našli:)))... ()

Přehlídka Scandi v deseti českých městech

Přehlídka Scandi v deseti českých městech