Gabriel a Elias se u smrtelného lože svého otce dozví, že jsou adoptovaní. Jejich biologickým otcem je Evelio Thanatos, odborník na výzkum kmenových buněk. Po příjezdu na ostrov Ork bratři zjistí, že mají další tři sourozence – velmi neortodoxní sourozence. Jako zkultivovat trio neotesaných buranů, kteří chodí spát se slepicemi a pro ránu nejdou daleko? Uznávaný mistr černých severských komedií se po desetileté režijní pauze vrací s filmem o vejcích, která padla daleko od stromu. (Film Europe)

iz67

Genialni sranda, uzasne vykony, taky trochu o jinakosti a schopnosti ji akceptovat, a jestli forma je dulezitejsi nez obsah. tohle je neskutecna grupa umělců! ()

ilclassico

Můj čtvrtý Jensen a vypadá to, že i poslední. Tvůrci nelze upřít určitou dávku originality (co už se dá ještě vymyslet, že jo?), jak promíchává ingredience, ale nutno přiznat, že točí stále ten samý film, a to časem začne nudit. Takhle to vypadá, že neví kam dál, a ani bych se mu nedivil. Uzavřený ve své vlastní pasti. V rámci žánru za 3. ()

a0001

Morbídna, čierna komédia, ktorá pôsobí autenticky zvráteným a narušeným dojmom priam dokonalo. (Kompliment) 70% ()

VanBradley89

Thomas Jensen je zpět a opět je to neskutečná šílenost. Není to tak skvělý jako Jablka, ale i tak další super počin tohohle bláznivého dána. ()

Gortyna

Poselství o tom, že každá bytost, která přišla na svět, ať už jakýmkoliv způsobem (jak naznačuje závěr) si zaslouží respekt a plnohodnotný život, anebo si Jensen z těchto postulátů dělá nehoráznou srandu? Těžko soudit. Každopádně ten film nepropluje mozkem jen tak, beze stopy. ()

blondboss

Toto bola akási pradivná dánska zlátanina, ktorej som fakt nerozumel. Ono to bolo podané takým priamym sedliackym čiernym humorom, ktorý je tak typický pre severské filmy. Ale ja akosi proste neviem prísť na chuť podobným filmom, je to asi tým, že ma láka trošku iný typ humoru, atmosféry a hlavne aj deja. Takže za mňa dosť slabé. 45 % ()

srolyma

Ostrov Dr. Moreaua po dánsku aneb pejsek, býček, myšina, všichni jedna rodina. Poměrně úchylná blbůstka, ale pobavila. ()

jemine

Báječně jitřivý film, absurdně bizarní variace na gotické horory a Ostrov doktora Moreaua a přehršel nikoliv zcela groteskních, leč absolutně neotřelých situací a gagů. Inteligentní a řemeslně skvěle zvládnutá podívaná, která se zaryje pod kůži; ale pozor, není to film pro každého. Citlivější duše mohou mít po konzumaci těchto dánských filmových „stoletých vajec“ neurčité potíže, zahrnující i apriorní nelásku k taxidermii, alergii na čmelíky a přechodný odpor k drůbežímu a hovězímu masu. ()

Gregor_Samsa

Weird. Velmi. Na začátku si lze snad chvíli myslet, že film bude mít alespoň pár příznaků sociálního dramatu – ale není tomu tak, je to řetězec absurdit, zvláštností, poťouchlého humoru, scének; vše na hranici vážného tak, aby to nemohla být zcela přiznaná komedie. Mads tu vyfásl zajímavou roli, vlastně stejně jako všichni ostatní. Svátek pro milovníky absurdního humoru; já se budu bát pořídit si domů více než jeden váleček na těsto. [80%; 2015-01-22 Kino Bio Oko]. ()

BoKo_CzT

Keď sme sa s manželkou účastnili Scandi Festu Film Europe v Bratislave, tak sme pravdu povediac nevedeli, do čoho v prípade tohto filmu ideme. Boli sme teda skutočne prekvapení z úplne ujetej komédie, ktorá dokáže ohroziť divákovu bránicu. Preto aj moje hodnotenie možno časom upravím. Ako komédia si to totižto 4 hviezdy určite zaslúži, veď na máločom sa toľko nasmejete. Problém je možno v tom, že sme od škandinávskeho filmu proste neočakávali "iba" tradičnú komédiu. Časom to možno na tie 4 hviezdy zvýšim. Každopádne bol scenáristický nápad originálny a najmä - fungoval! ()

punka27

Isac by mohol kopať a v kuratách je miesta dosť, nebude to bolieť, znášajú vajcia.. V spoločnosti sa veľa rozpráva o xenofóbii, títo ľudia majú úplne iné problémy.. inak kvalitná nádielka s príchuťou severskej bizarnosti. ()

Dacsus

Naozaj inteligentná a zároveň vtipná/nevtipná komédia/nekomédia - ale podaktorím to evidentne nestačí, a asi by radšej ako takýto skvost nejaký rádoby_artový dortík od psíka a mačičky. ()

kockodan

Člověk si řekne kde se vezme tolik ošklivých herců v Dánsku? Když se ale rozhlédneme v našich řadách a vynecháme všechny gay porno hezounkovské Dicky a Ko(ko)tky, jejichž vyžehlené ksichtíky na titulních stranách dobře prodávají Aha a Blesk, tak např Lábus s Mádlem, Roden i Táborský by mohli v tomhle flicku nastoupit před kameru rovnou a bez maskérny! Velmi dobře vygradovaná úchylárna, kdy se člověk baví a zároveň poznává odlehlá, ne zrovna na pohlednici vhodná zákoutí Dánského království, lidi a život v nich. Samozřejmě s nadsázkou, ale myslím si že život na odlehlém strůvku kdesi u pobřeží Dánska s vymírající, přestárlou populací asi nebude kdovíjaké terno, i když se tam zrovna v polorozpadlém baráku nedějí genetické cross-mutations mezi lidmi a drůbeží. Film je o síle lidskosti nad bestialitou a zlem, o tom, že to lidské, i když pohřbeno hodně hluboko a přehlušeno úchylností, mutacemi a genetickým kurvením se druhů, vždy nakonec zvítězí. I přes závažnost tématu a neutěšené psychycké, sociální i fyzické stavy všech zúčastněných a notnou dávku bezmyšlenkovitého a zbytečného násilí, jsem ale měl velmi odlehčený a pozitvní pocit z celého filmu a to nejen díky "hepyendu", kdy se všichni bratři zbratří a nasměrují na správnou životní dráhu díky dvěma civilizovanějším adoptovaým znovunalezencům z města, které po nesčetných ranách těžkými tupými i ostrými předměty do jejich hlav příjmou mezi sebe, ale taky díky poznání že i ten nejhorší lidský průser se dá přežít a nejakým způsobem i částečně napravit. Celý film je defacto o síle přežití, jelikož na to, co všem bratrům dal do vínku jejch zrůdný Mengele-fotr, si vedli společně v baráčku velice dobře a houževnatě se drželi nad vodou. Humor na téma sexu s důchodkyněmi v místním starobinci mi přišel laciný a pubertálně nevtivpný, na jejich místě bych spíš klidně uvítal animalistickou a pořádně realistickou scénu, či dvě análního prznění kuřat, což by bylo myslím divácky vděčnější a pro film přínosnější. Za mě 85%! ()

Přehlídka Scandi v deseti českých městech

Přehlídka Scandi v deseti českých městech