Gabriel a Elias se u smrtelného lože svého otce dozví, že jsou adoptovaní. Jejich biologickým otcem je Evelio Thanatos, odborník na výzkum kmenových buněk. Po příjezdu na ostrov Ork bratři zjistí, že mají další tři sourozence – velmi neortodoxní sourozence. Jako zkultivovat trio neotesaných buranů, kteří chodí spát se slepicemi a pro ránu nejdou daleko? Uznávaný mistr černých severských komedií se po desetileté režijní pauze vrací s filmem o vejcích, která padla daleko od stromu. (Film Europe)

sherpa

V počátku jsem měl chuť pc vypnout a vzít raději do ruky knihu a snažit se vypadat moudře, ale s postupem doby byla zvědavost, co se z toho vyklube, silnější a silnější. Jasné znamení je, že pokud u filmu neusnu, tak to nebude, alespoň pro mne, pouze bezduchá záležitost, ale bude obsahovat skrytá znamení. Což se jasně v tomto případě projevilo diskuzí po shlédnutí filmu, ale i u dnešní snídaně. To nebyla parodie na Ostrov doktora M..., ale dokonale promyšlená filozofická záležitost, jak to velice výstižně popsal Ghoulman. Je zajímavé číst, jaká "poselství" zdejší dopisovatelé ve filmu nacházejí. ()

hanca.uh

Šílené, nechutné a výborné v jednom! Podobně jako Adamova jablka:-) Tento dánský režisér se mi jeví jako velmi schopný ve své práci a jeho styl je neokoukaný a s jiným pohledem. I proto 5 hvězd. ()

Damnsinead

Tak to byla pořádná ptákovina. Doslova. O zmutovanou drůbež v tomhle filmu není nouze, a to je ten nejmenší bizár. Černého humoru tu najdete dost, ale za komedii se to označit nedá, pokud vám nepřijde vtipné trio blbů, kteří se mlátí po hlavě vycpanými zvířaty. Film šel hodně přes hranice dobrého vkusu, ale můžu říct, že jsem nikdy nic podobného neviděla. ()

futislav

Nechápu lidi, kteří píší v komentářích, že ten film nemá žádný přesah. Má a sakra velký ! Jen to chce používat mozek a kdo ho má jenom část, tomu napoví závěrečná scéna. Není to film pro každého, ale nasmál jsem se u něj víc, než u leckteré rádobykomedie s intelektuálně-sociálním přesahem. Famózní Mikkelsen i ostatní ! To se nedá vyprávět, to se prostě musí vidět ! Vykřičníky používám k smrti nerad. Ale sem patří. Plný počet bez výhrad. ()

vinducha

Pan Jensen bude mít občas v té své hlavě asi pořádnou bramboračku . No jako čáp s lidskýma nohama a ta poslední místnost v tatínkově sklepě , abych moc nespoiloval , to je teda sekec mazec.. ()

Peky

Dost dobrej film... akorát že vůbec! Na tomhle "skvostu" mě nezaujalo zhola nic, to jsem si zas jednou naběhl. Ta jedna hvězda je spíš za odměnu pro mě, že jsem to zvládl dokoukat do konce a neprostřelil si u toho hlavu brokovnicí. Sračka, která nemá v červených číslech co dělat. ()

peppita

Skvele!Takto dobre som sa nebavila pri filme uz velmi dlhu dobu.Napadity, vtipny, obcas trosku smutny pohlad na temu "rodina".Odporucam vsetkymi 10timi. ()

Pimburger

Musím říct, že je to fakt hnusný, ale zase pro někoho, kdo viděl Salo aneb 120 dní Sodomy a dokoukal to do konce, je to jen taková oddychovka. Dávám čtyři hvězdy, ale ne proto, že bych ten film chtěl znovu vidět, ale protože za 1) mám rád sýr a vím, že obézní vždycky dostanou nejlepší holky, za 2) si taky myslim, že sova je nejhorší, za 3) mám dobrej tip, jak a hlavně kde zaskórovat, i když se mi s ženskejma zrovna nevede a za 4) jsem konečně zjistil, k čemu jsou dobrý vycpaný zvířata. Prostě takový Můj brácha má príma bráchu na dánský způsob. Díky muži, díky kuřata, ale už nikdy více... ()

Takaru

Po shlédnutí filmu se cítím jako bych vyjedl celou popelnici. A cože taková popelnice povětšinou skrývá? No přeci odpad. A hodnotit tuto "filmovou odu patologie a hnusu" zcela subjektivně, jen dle emocí a pocitů, které ve mě film vyvolával - opravdu se mi během něj chtělo zvracet - bylo by hodnocení odpadem, tím jediným možným. Ale zkusím najít nějaké ty neoddiskutovatelné plusy: 1) prvních zhruba 30 minut to skutečně vypadalo na absurdní komedii jen s lehkými náznaky patologie, kterou jsem očekával. Prostě úlet, u kterého se báječně odreagujete, zasmějete nad cizím neštěstím, a s kina odejděte s dobrou náladou, no jo, chyba lávky. Dalších 70 minut filmu bylo všechno, jen ne vtipné. Dramatické prvky se střídaly s těmi hororovymi, a celé to bylo neskutečně bizarní, absurdní, daleko za hranou mého vkusu a toho, co jsem ochoten akceptovat. 2) Herecké výkony bez debat více než dobré. Opravdu Originální námět a zpracování by také mohlo být pro mnohé lákavé a líbivé. Já mám ale z tohoto dortíku, který jakoby upekli pejsek s kočičkou, jen bolení břicha a ošklivou hnisavou ranku na duši. Dvě hvězdy a nikdy více. ()

Chinoranyi

Do komedie má tento film dost daleko, alespoň pro mne. Možná jsem suchar, nebo nerozumím dánskému humoru ;-(. Nechápu těch 75%. Povedené bylo jen maskování Madse Mikkelsona. ()

danny79

Nevsedni, orignalni, bizarni to ano, vitpne, zabavne ani zajimave mi to ale neprislo. Jedine co se filmu neda uprit, jsou dobre herecke vykony. Men & Chicken je asi nejhorsi film, ktery jsem od Anders Thomas Jensea videl. ()

Kaylar

Seděla jsem v nymburském kině a ani jsem nedutala. Film považuji za mimořádně povedený, originálně zpracovaný a po herecké stránce jak výborně obsazený, tak i perfektně zahraný. Připadala jsem si opravdu jako na málo obydleném dánském ostrově, všechny postavy působily uvěřitelně a doslova "jako ze života". Je však nezbytné konstatovat, že z poněkud absurdní verze života, neboť zvolené téma není vhodné pro každého diváka. Bizarní detaily, bratři dodržující stanovené a neměnné rituály a pravidla určující běh jejich životů i závěrečné překvapivé zjištění o jejich původu řadí film mezi ty, u nichž nelze jednoznačně určit žánr. To však v tomto případě neshledávám jako důležité. ()

Soldier_666

Film jsem dohledal ze zvědavosti jakože v jakýžeto zhovadilosti Mikkelsen zase skončil. No a jsem překvapen, A.T.Jensen se "otírá" o citlivá témata jako jsou : genetické klonování a hokus pokusy, vyčlenění mentálně/fyzicky postižených z rádoby zdravé společnosti a příbuzných ožehavých témat, ale jde na to po svém, občas nechutně a jindy zase humorem sobě vlastním. První snímek od tohoto psychicky zmutovaného režiséra/scenáristy a určitě neposlední. Mads zase válí, po roli kněze trpícího psychickou chorobou se mu role podivínů očividně zalíbily - jedna je za jeho výkon - 4 ()

Přehlídka Scandi v deseti českých městech

Přehlídka Scandi v deseti českých městech