Gabriel a Elias se u smrtelného lože svého otce dozví, že jsou adoptovaní. Jejich biologickým otcem je Evelio Thanatos, odborník na výzkum kmenových buněk. Po příjezdu na ostrov Ork bratři zjistí, že mají další tři sourozence – velmi neortodoxní sourozence. Jako zkultivovat trio neotesaných buranů, kteří chodí spát se slepicemi a pro ránu nejdou daleko? Uznávaný mistr černých severských komedií se po desetileté režijní pauze vrací s filmem o vejcích, která padla daleko od stromu. (Film Europe)

metztlimoon

Spoteny, spinavy, dementny film, ktory je vlastne len odrazom hlavnych postav. Nuz co uz, heavymetal si nevybera. U mna zialbohu strata casua rovno to z disku mazem. Dalsi tyzden zerem len salaty a ziadne maso. Radsej. A syr. ()

cirkulace

Dánská slátanina pro mě hodně na hraně. Obsazení špičkové navzdory bláznivému scénáři, který navíc končí opravdu zvrhle. Tváře přemaskované a postavy přehrávané do neúnosně hnusné míry. Za mě špatná podívaná a film, který opakovanou projekci opravdu nevyžaduje. ()

hony23

Ne jedné straně ten nejlepší herecký výkvět, který jen může Dánsko nabídnout. Na druhé straně na můj vkus až příliš bizarní postavy, přebujelá fantazie autorů a dosti zvláštní humor. Z těchto důvodů jsem si sledování až tak neužil, byť originalita se tomuto filmu upřít nedá. ()

Sunwheel

Škandinávsky bizár, ktorý sa podaril! Že uvidím Madsa, drsného elegána premeneného do takejto úlohy som nečakal. Uveriteľnosť absurdností udržujú skvelí herci zasadení do autentického prostredia. Verím, že prípadný americký remake by nedokázal udržať laťku komédie a drámy takto tenúčko. ()

Easykill

"I malý život je život." Tak jsem se konečně dokopal k těm "kuřatům". Opět naprostá dokonalost po všech stránkách. Specifický Jensenův rukopis jde znát od začátku a vždycky funguje přesně jak má. Dokáže správně přikovat k obrazovkám. A ne málo tomu pomáhá geniální scénář či hvězdné obsazení, které sebou přináší jako vždy skvělé herecké výkony celé této sebranky. Kombinace dramatu a komedie je opět, stejně jako u předchozích filmů, skloubena na výbornou! Prostě geniální panoptikum a jednoznačně must see movie! ()

doogiemus

Ty vole, tak to bolo riadne psycho. Za ten herecký výkon Mikkelsena dávam plný počet. Neskutočne zahrané. Ale inak čisto chorý film. ()

Dannyhell

Úchyláreň v dobrom slova zmysle. Freaky čierno - mystifikačný humor á la Zelenka. Nie je to typ filmu, ktorý sadne každému, ale správne nastavených divákov zaručene rozhodí ale pobaví. Najdivnejší film za véééľmi dlhú dobu. Za mňa 85% a rozhodne si to rád pozriem znovu. Mads Mikkelsen je živel ! ()

kaliakra

Je každý (akýkoľvek) život hodný oslavy a ochrany? Snúbi sa v človeku Boh so zvieraťom? Kde sú hranice etiky vo vede, ak nejaké vôbec sú? Treba v spoločnosti udržiavať status quo, t.j. overené životné istoty a hodnoty za každú cenu? To je len niekoľko z mnohých tém, ktoré film rozvíja. Hyperbola, metafora, symbol, filozofická úvaha - a zároveň nesmierne zábavná vedecko-fantastická tragikomédia, v ktorej sa s gustom prekračujú hranice politickej korektnosti, morálky i vkusu. Monty Python´s Flying Circus sa snúbi so škandinávskou surovou pochmúrnosťou. Kto má oči na pozeranie, rozum na premýšľanie a cit na prežívanie, ten si Jensenovu novinku určite vychutná. ()

Mates Hradecky

Mylně jsem se domníval, že po Řeznících už Jensen nic divnějšího stvořit nemůže. A ejhle - máme tu neuvěřitelný příběh dvou bratrů se zaječím pyskem, kteří se po smrti otce dozví, že jsou adoptovaní a vydají se hledat svého biologického otce a další sourozence. Kam se hrabe Pošta pro tebe! Český distribuční název filmu nevystihuje tolik zápletku, jako doslovný překlad Muži a kuřata, neboť nalezení osaměle žijící bratři se zabývají nejen chovem a "šlechtěním" slepic, ale nebohá zvířata zastupují v jejich intimních životech partnerky. Kdo se bojí, nesmí do kina! ()

thorax65

Tak tohle je parádní úlet, který by si ovšem žádný finesmecker neměl nechat fouknout mezi prsty. Černočerná komedie pro ty, co příjdou vytočený z kolbenky anebo z jiný podobný zábavy. Se závěrečnýma titulkama se však vytrácí úsměv na rtech a po zádech stíhá jedna kapka druhou. Co když je to v kopru tady a na bájném ostrově je svět ještě v pořádku...95% ()

bodo1

No total psycho osem. Ráštepníci v akcii. Nesklamali. Vedia tí severania robiť filmy a to, že né, žéné, kurva!! Ako sa mastili vycpanými hydinohybridmi, latami, válčekmi na mäso, totálne neuveriteľné, ale človek premýšľa ešte dlho po zhliadnutí filmu. Je tam odkaz, ktorý možno nie všetci chápu, ale je tam a je veľavravný. Na jednej strane je ničoho sa neštítiaci starosta, ktorý sa snaží čoj čo stoj udržať populáciu na určitom počte, aby mu nevymazali mesto z mapy a potom odkaz etický a morálny. Genetické pokusy na zvieratách a napokon na ľuďoch, to nemáme v rukách my, ale pani príroda a jej nikdy nekončiaci príbeh tvorenia. ()

Přehlídka Scandi v deseti českých městech

Přehlídka Scandi v deseti českých městech