Gabriel a Elias se u smrtelného lože svého otce dozví, že jsou adoptovaní. Jejich biologickým otcem je Evelio Thanatos, odborník na výzkum kmenových buněk. Po příjezdu na ostrov Ork bratři zjistí, že mají další tři sourozence – velmi neortodoxní sourozence. Jako zkultivovat trio neotesaných buranů, kteří chodí spát se slepicemi a pro ránu nejdou daleko? Uznávaný mistr černých severských komedií se po desetileté režijní pauze vrací s filmem o vejcích, která padla daleko od stromu. (Film Europe)

Zmiu

RIFF 2015. Hodně úchylný film, plný nechutností, které jsou ale podané tak, že se člověk musí smát. Jedna absurdita následuje druhou, a asi jsem se smála spíš tomu, co všechno si ti Dánové nejsou schopní vymyslet, než samotným situacím. ()

ibeh

Bizarní, absurdní, ujetý, černohumorný horůrek v podání nejlepších dánských herců, kteří si to opravdu užívali a donutili nás smát se i scénám, které byly často na hraně všeho, o čem se mi naštěstí ani nezdá. Originalita se seveřanům skutečně upřít nedá a Jensen se stává po několika filmech, které jsem od něj už viděla, mým dalším oblíbeným režisérem a scénaristou (do hlavy bych mu však radši nahlížet nechtěla). Jenom doufám, že v Dánsku podobné týpky jako ve filmu nepotkám, ale na druhou stranu zmutovaný čáp se mi moc líbil ;-) SCANDI festival 2017 ()

easaque

divil jsem se, že můj oblíbený režisér, už tak dlouho nic nenatočil a vida - už se něco objevilo. Čekal jsem znovu bombu jako ty předešlé filmy a proto není divu, že jsem byl po skončení jeho posledního díla poněkud zklamaný, i když vlastně to tak špatné zase nebylo. A.T.Jensen tu nepolevil v jeho typickém absurdním a zvráceném humoru, herecká squadra je v dobré formě, stejně jako námět i výprava je fajn. Přesto to tentokrát není ani na 4 hvězdy - a vlastně ani nevím proč - možná tím, že mi to přišlo až moc nereálné a chvilkami tomu chybělo potřebné tempo. [ PŘÍBĚH: 2 /// ATMOSFÉRA: 2 /// ORIGINALITA: 3 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

M.i.k.e

velmi dobře obsazený a zahraný dánský bizár,který mi ovšem nic nedal (ani nevzal).Originální to každopádně je a nemyslím si,že bych kdy viděl něco podobného.Z Jensenovek co sem zatím viděl jsou Muži a kuřata těsně nad Řezníky...60% ()

honajz2

Zvláštní je, že to vyniká ve věcech na pozadí, ale v tom, čím to chtělo být primárně, naopak selhává. Jestli mě na tomhle filmu něco obzvlášť bavilo, tak to byl příběh. Ten mi totiž přišel dostatečně zajímavý, dobře gradovaný a s dost zajímavou pointou, která se sice dala odhadovat dopředu, ale zase hezky vysvětlila, proč jsou ty postavy takové, jaké jsou. Jen bych sem teda ještě přidal mezi žánry mysteriózní a asi i sci-fi, obojí sem prostě patří. I ten, řekněme, darwinismus v praxi je v tom celkem zajímavý. Ale jako komedie to podle mě dost selhává. Snaží se to působit strašně absurdně, ale všechny ty vtipné scény jsou hrozně mdle podané, vůbec nevyniknou ani když samy o sobě nejsou špatné a některé jsou taky jenom trapné - třeba to neustálé Eliasovo onanování mě štvalo už když se tam objevilo poprvé a to jsem ještě netušil, že to Jensenovi asi přijde ohromně vtipné a že to tam strčí ještě několikrát. Navíc je to i rutinně natočené a u hereckých výkonů se mi líbil jak kdo - a Mikkelsen se tu zase snaží ukázat jako velký herec, který zvládne charismaticky jakoukoli roli, ale zase to skončilo jen u snahy a hlasově na to sice opět má, ale mimikou moc ne a ten svůj obvyklý výraz po celou dobu moc neměnil. Celkově tomu ale ty tři hvězdy dám. Něco do sebe to má, scénář je slušně napsaný a příběh se mi líbil, ale i tak to na víc jak průměrné hodnocení prostě nevidím. Ale tak aspoň to zatím vypadá, že Jensen je na tom líp než Bierová, protože O kuřatech a lidech se mi líbilo víc, než všechny mnou viděné filmy od této režisérky... 3* ()

ProNotor

Banda narušených bratrů, kteří zjistí, že jsou kříženci lidí a zvířat. Už jsem viděl leccos, ale tohle byla totálně bizarní záležitost v podání A. T. Jensena. Opravdu jsem nevěděl, co si do poslední chvíle myslet. Film mě pobavil v pasážích, kde se prostě řezali hlava nehlava úplně směšnými předměty. Zas na druhou stranu mě i dost nudil v dialozích. ()

BarryLyndon

WTF? My si to pustili jako severskou rozvernou dramedy s Mikkelsenem a Lie Kaasem a dostali jsme místy nechutnou variaci na Ostrov Dr. Moreaua WTF ještě jednou. 7/10 ()

C0r0ner

Když jsem u Řezníků psal o IQ postav, ještě jsem netušil, že v tomhle filmu bude intelekt scházet úplně. Samozřejmě to v kombinace se skvělými herci vyvolalo mnoho veselých situací. Myšlenka jako taková sice žádný zázrak není, ale pro jednorázové pobavení to je opět ideální materiál. 75% ()

Flynn

To bylo tak zvrhle úchylné, až jsem se u toho skvěle bavil a nasmál :) jako famózní herci v rolích naprostých trotlů a zahráli to prostě bezkonkurenčně .... fakt stylová magořina, ale už jsem psal, nasmál jsem se párkrát fakt jako hodně. Nic pro slabší povahy a fajnovky. ()

zette

Jeste absurdnejsi a ujetejsi nez starsi filmy Jensena, tenhle me ovsem zaujal nejmene. Dobre herecke slozeni a zajimavy namet, jinak celkem prumerna podivana... ()

Bush13

Dánsko je nudně plochá země, ale plodí rozhodně neploché filmy... O kuřatech a lidech je více než příjemná bizarnost parafrázující klasické dílo Ostrov doktora Moreaua, načernalá komedie, ve které to sekne Mikkelsenovi v roli další z řady podivínů, tentokrát se značně groteskním přesahem. Úžasná atmosféra a prostředí obydlené postavami pohybujícími se mezi genialitou a naprostou idiocií. Obsahuje parádní scény i dialogy, díky nimž je místy očekávatelný děj podružný. ()

laik_60

Celá plejáda škandinávskych hereckých osobností sa zišla v jednom zaujímavom, tak trochu bizarnom, filme. Priznávam mám radšej čiernu kávu ako čiernu komédiu. Bod nad priemer dávam za hercov najmä za Mikkelsena. ()

angel74

Naprosto bizarní černá tragikomedie! Dovedu si představit, že jednoho diváka nadchne a druhý si naopak řekne, co jsem to právě viděl za pitomost... Já jsem tak někde uprostřed cesty, na jednu stranu jsem se dobře bavila, ale na druhou stranu to byla místy zábava na hranici únosnosti, i mírné znechucení u mě proběhlo. Miska vah směrem nahoru však převážila díky čtveřici vynikajících dánských herců (Mads Mikkelsen, Nikolaj Lie Kaas, Søren Malling a Nicolas Bro), jejichž ztvárněním rolí totálně ujetých bratrů jsem byla doslova fascinovaná, přičemž někteří z nich šli tak trochu proti svému hereckému naturelu. (80%) ()

Radiq

Chch, chlámačky a nechápačky, prostě prdel, prostě ujetost. Černohumorné, bizarní. Neuvěřitelné, že někdo dokázal vymyslet něco takhle šíleného. Myslim, že pojem černej humor tímhle dostává úplně novej rozměr. K tomu dokonale zahrané všemi herci, kteří byli navíc dokonale namaskovaní. Ale ten příběh s tak absurdní pointou a celá cesta, po které se film šine, to je něco nevídaného. A pravda, často nechutného. Ale o to tady jde. Nečekal jsem, že mě ještě něco dokáže takhle překvapit. ()

SeanLSD

Ono to skoro vyzerá, že Jensen chcel natočiť ďalší OSTROV DR. MOREAUA alebo dokonca dramatickú variáciu na buranské horory o mutantoch, ale do tohoto čistého žánrového tela sa mu priplietli kmeňové bunky tej jeho rodinne-komunitnej aktivistickej inseminácie. Posypať hojne tým jeho obľúbeným retardovaným humorom a výsledkom je patvar ešte podivnejší ako sliepka kopýtkatá alebo pyskatý bocian s detskými nožičkami, ktoré sú k videniu ak už nie na ostrove Ork, tak aspoň v tomto diele tak akosi plytvajúcom hereckými schopnosťami zúčastnených. ()

octopuska

Bohnice by mohly závidět. Rozštěpový sourozenecký klan je ve velké formě. Ještě pořád přemýšlím, kdo z nich byl fakt nejvíc ujetej. Jensen šlape na pedál o sto šest. Fascinuje mě, jaké dokáže udělat trotly z jinak pohledných a sympatických Mikkelsena a Kaase. To mně hlava nebere. Ale je vidět, že si ty trotly hooooodně užili. Není to pro každého, ale kdo holduje bizarním lahůdkám, ten bude spokojen, jako já. ()

Helmutek

Doteď jsem si myslel, že sklepácká Kritika Bible je jediná svýho druhu, ale ta pětiminutovka u krbu, kde se Gabriel snaží naučit "základy slušnýho chování" (na Bibli) a kritický myšlení (pokus o diskuzi nad ní) lidi, který svoje konflikty normálně řešej na dvorku mlácením se do hlavy vycpanejma zvířatama nebo kusama nábytku, ta se teda Hřmění směle vyrovná. Jinak vymyslet smysluplnější komentář, než kterej je Ghoulmanův, to už asi ani nejde (včetně postřehu o třech patrech sanatoria jako třech rovinách nietzscheovskýho vědomí) - zakázaný horní patro s domnělym otcem dává bratrům jedinou vyšší hodnotu jejich života, kterej se jinak odehrává výhradně v přízemí - a stejně (nebo ještě víc) zakázanej sklep, kam nesmí už vůbec nikdo, se očividně přímo týká jejich nejnižších rovin. A ten prosluněnej konec snad nejde brát jinak než jako idovskou hyperbolu ve stylu "co by kdyby" (podle komentářů ho ale přesto někdo doslovně chápe a považuje to za pozitivum filmu ilustrující, že "každej život je krásnej", což by mě asi nenapadlo - ale přesně tohle je na filmech tak hezký). Ten film je zajímavej a mě osobně obrovsky bavil - třeba ten nepoměr mezi smečkovsky zvířecim chováním bratrů a častejma jejich filozofickejma úvahama nebo knižní mluvou, a taky samozřejmě ty scény, kdy se tam každou chvíli natvrdo a do prvního bezvědomí mydlej válečkama, kovovejma sudama nebo mrtvou drůbeží. // "Františku, nezlobim se, že jsi bratra bacil labutí velkou, to se může stát každýmu." "Vždyť nemůžu hejbat nohama. -Nic ti neni, to se ti jen v týle zpřetrhaly vazy, to se spraví." "Máte vy vůbec nějaký vzdělání? -Jednou jsme měli osla. Naše vzdělání se neslo v tomhle duchu, dá se říct." ()

Lachtaan

S tolika Jensenovými filmy po sobě jsem už začínal mít pocit, že koukám na jednu celistvou sérii, jako jsem měl u těch skutečných dříve zvykem. Tím, že si udržuje téměř stejné obsazení napříč svými díly a hlavně díky tomu, že se stále více a více posouvá za hranice divnosti a šílenosti, tím se člověku může více jevit, že sleduje skoro tytéž filmy. Doposud jsem ovšem u všech předešlých dokázal spatřit nějaký hlubší smysl nebo alespoň řádné pobavení. U kuřat a lidí jsem většinu času spíše jen kroutil hlavou a upřímně čekal na vzdálený konec. [viděno v Edisonline 13.9.2021] ()

Přehlídka Scandi v deseti českých městech

Přehlídka Scandi v deseti českých městech