Gabriel a Elias se u smrtelného lože svého otce dozví, že jsou adoptovaní. Jejich biologickým otcem je Evelio Thanatos, odborník na výzkum kmenových buněk. Po příjezdu na ostrov Ork bratři zjistí, že mají další tři sourozence – velmi neortodoxní sourozence. Jako zkultivovat trio neotesaných buranů, kteří chodí spát se slepicemi a pro ránu nejdou daleko? Uznávaný mistr černých severských komedií se po desetileté režijní pauze vrací s filmem o vejcích, která padla daleko od stromu. (Film Europe)

Pawlisman

Moc smutnej/veselej bizárek, který do sebe na závěr relativně pěkně zapadne. Prostě úlet, kde je třeba přimhouřit oči a otevřít mysl. ()

Saur.us

Dánská alternativa Ostrova Dr. Moreau v tom nejčernějším provedení. M. Mikkelsen a parta slavných dánských herců předvádí opravdu ujeté výkony přesně v Jensenově stylu. Bacha na rozštěp. ()

Alex

O ději nemá smysl psát - je tak absurdní, že v podstatě záleží jen na jeho "provedení" A to je dotažené dost blízko k dokonalosti ! Kdo zná předchozí Jensenovy filmy nebude asi překvapený... A to, myslím, ani v kladném smyslu. Adamova jablka ve mně zanechala hlubší dojem. Takže shrnuto : parádní severský úlet ! ()

Endavour

Podivná černá komedie, ve které Mads Mikkelsen hraje svou nejdivnější roli, jakou jsem s ním kdy viděl. Až příliš hodně černý ( nebo zda vůbec ještě) humor nabízí otázku, co lze definovat jako vtip, a co je už za hranicí nevkusu. Každopádně zajímavý počin z dánské dílny, který má své kouzlo. Moje hodnocení činí 70% ()

warrenur

Pre mna nevyslovne otravny gulas dialogov akoze "postihnutych" individui skrizenych so zvieratami. Prislo mi to dost nutene a skor sa to cele tvarilo vazne a vobec nie vtipne. Strateny cas. Neodporucam. ()

TaanStari

Po jablkách a zejména po rytířích jsem si Jensena zamiloval, jenomže tohle je prostě jen neskutečná píčovina. Na komedii málo komediální, na drama málo dramatické a na shock value totálně předvídatelné... ()

KNTRFKT

Chodit spát se slepicemi, nebo dělat to jako pejsek tady dostává rozhodně daleko větší rozměr, než jsem si dokázal představit. Ono trénovat na slípkách, aby byl našinec připravenej, až o jeho třetí nohu jednou omylem zakopne holka, má rozhodně větší logiku, než trénovat na roli teplýho vlkodlaka na bejkovi, který by se taky mohl postarat o to, že si potrénujete už výhradně jen při zavádění cévky. A tak to maj tihle bratři pěkně nalajnovaný, občas přefiknou nějakou tu pěkně rostlou krůtu, bez skrupulí si všechno vyříkají pomocí vycpaných zvířat a když už jde fakt do tuhýho, prostě si namelou huby. Prostě život, po kterym každý pokrytec touží, akorát si to nechce přiznat. Mænd og høns je přesně ten typ bizára, který mě baví-lehký závan humoru, tajemno kolem celého domu a života v něm a očekávání toho, co se skrývá v další místnosti. Plus je tu ten sklep, který vás nutí představovat si různé věci, které by se za jeho dveřmi mohly skrývat. ()

anatheman

Očekávat normální rodinný film od tvůrců Adamových jablek a Blikajících světel? Nemožné. Ale tohle je opravdu síla. Trochu mám ze sebe i špatný pocit, jelikož se mi tato dekadentní podivnost líbila. Dlouho jsem se u žádného filmu nenasmál tak hystericky jako zde. Konkrétně na jeho extrémním začátku. Trošku zamrzí, že se zbytek stopáže drží „pouze“ v ujetém duchu. Potenciál absurdit by se mohl ve druhé polovině využít možná i bohatěji, ale rozhodně si nemůžu stěžovat na to, že bych si oněch hyperbol užil málo. Také jsem si vzpomněl na Tropickou bouři, kde Downey tvrdil, že retarda zahrát nejde. Hypoteticky bych mu doporučil tento film, a aby se zaměřil především na Mikkelsena. Jsem přesvědčen, že takového obrovského a slizkého magora dlouho nikde neuvidím. Nutno podotknout, že i ti zbylí mentálové nikterak za ním „nezaostávají“. ()

Ombak▼Penari

Anders Thomas Jensen už po několikáté využívá služeb skvělých skandinávských herců, aby díky jejich proměně v nejrůznější bizarní členy společnosti v kontrastu s jedním "normálním" žasnoucím člověkem vyjádřil ideu, že každý život a každý člověk, i ten sebedivnější a nepoužitelnější, je ve skutečnosti poklad a to, co se jeví jako neskutečné a nestravitelné, má vždycky nějaký smysl. Jensenovi hrdinové jsou pokaždé nejprve k smíchu a vy se škodolibě bavíte na jejich účet, pak byste je nejradši poslali do kytek a nakonec si je upřímně zamilujete. Nejinak je tomu i zde v téhle sbírce ujetých a retardovaných sourozenců, neschopných se zapojit do normální společnosti a pokládaných všemi za obtížné a nepotřebné, aby se nakonec ukázalo, že štěstí a radost mají někdy křivolaké cesty a zaslouží si je každý. O kuřatech a lidech není nejlepší z Jensenových snímků, ale pořád dostatečně bizarně vtipný a přitom nakonec hřejivě lidský, aby naplno zaujal. Zatím se to Jensenovi stále daří s každým novým snímkem. ()

dhejbal

Velmi dobře zpracovaná komedie, která nabízí zajímavé vysvětlení, odkud se berou ti nejdivnější divnolidé. ()

Ben Nevis

Měla jsem pocit, jako bych se měla smát na návštěvě v Jedličkově ústavu. Smát se bandě dementů může jenom ten, který si myslí, že takoví lidé neexistují (ale existují) nebo ten, kdo je o trošku chytřejší a má z toho náramnou radost. Nápad je to ale neotřelý a vyústění vtipné. Humor je možná černý, ale nepříliš odvážný, protože se drží v bezpečné vzdálenosti od všech aktuálních společenských témat. ()

brumbrum odpad!

Vyrazne hnusny ODPAD: uz ked si retardovany tipek prvy raz honil v restike na WC kvoli babe na voziku, bolo mi jasne, ze to nebude len "o nicom", ale ze to bude paradna sracka. A bola, paradne hnusnaaaa: retardaci, genove manipulacie, nasilie - smiesne na tom je asi len to, ze Mads Mikkelsen mal fuzy. Nedopozerane, zmazane; skoda. ()

veronica 01

Dámy, pokud je pro vás Mads Mikkelsen ztělesněním dokonalého muže, tak se na tenhle film nekoukejte! Naprostá šílenost. Naprostá! ()

Rockerman

Opět absurdita pana Jensena, která už jde možná až za hranici, kterou lze ještě tolerovat. Přesto si myslím, že je to zas téměř geniální a je možné, že do rána změním názor a přidám i tu pátou hvězdu. Jde totiž o velmi originální černou komedii a to se musí ocenit. Takové množství bláznů, dementů a jinak postižených postav jen tak ve filmu neuvidíte. Skvostné byly pohádky na dobrou noc i vlastní interpretace biblického příběhu. A nejen to, těch zábavných scén je tu tolik, že je jich možná až moc. Takže uvidíme, ráno je moudřejší večera. ()

kilobyte

Na začátku zjistíte, že jedna hlavní postava je moudrá jako sova a druhá je nadržená jako bejk a na konci pak zjistíte proč. Jeden z mála filmů kde pochopím hodnocení od odpadu až po 5 hvězd. ()

sehe

Bratská zhovadilá zostava fantastickych severskych hercov.Neda sa take čosi vidieť určite nikde inde. ()

Veronica27

Tak tady jsem s hodnocením byla dost na zmutovaných vážkách, protože ono to zlé vůbec nebylo.Bylo to zvláštní, podivné..zvláštní děj.Mads tady měl opravdu pecku, ale zahrál to super jako vždy. ()

Maximilianus

Mads hrá opäť výborne, ale vlastne všetci bratia hrajú kvalitne a vierohodne. Je to dosť bizarnosť, ale zaujímavá a zábavná. 7,1/10. ()

Přehlídka Scandi v deseti českých městech

Přehlídka Scandi v deseti českých městech