Gabriel a Elias se u smrtelného lože svého otce dozví, že jsou adoptovaní. Jejich biologickým otcem je Evelio Thanatos, odborník na výzkum kmenových buněk. Po příjezdu na ostrov Ork bratři zjistí, že mají další tři sourozence – velmi neortodoxní sourozence. Jako zkultivovat trio neotesaných buranů, kteří chodí spát se slepicemi a pro ránu nejdou daleko? Uznávaný mistr černých severských komedií se po desetileté režijní pauze vrací s filmem o vejcích, která padla daleko od stromu. (Film Europe)

JASON_X

Sice ještě nevím, nakolik divné filmy letos uvidím, ale můžu si směle tipnout, že tenhle bude nejspíš nejdivnější. A určitě je nejdivnější z těch, které jsem viděl loni. Vlastně ani nevím, kdy naposled jsem takhle divný film viděl... Nevadí mi ve filmech krev, vnitřnosti, zvratky, fekálie, ale u tohohle černohumorného a lehce filosofujícího bizáru mi bylo chvílemi krapet šoufl, ačkoliv v něm není nic "nepřístupného" vidět. Ale stačí si domýšlet a představovat... Bravo. ()

Morholt

Tak tohle je docela úlet. Text distributora sice naznačuje, že se bude jednat o klasickou komedii o střetu civilizovaného světa s tím křupanským, ale to je omyl, ze kterého mě film vyvedl krátce po úvodních minutách, protože postava Madse Mikkelsena je jakákoliv, jen ne kultivovaná a normální. No a když přijde na scénu trojice dalších bratrů, začne být film šílenější a šílenější a člověk má pocit, že Jensen nemohl být při psaní scénáře tak úplně smyslech. Nicméně ať byl či nebyl, mě pobavil. Sice ne na jedničku, ale na dobrou dvojku určitě a nebýt místy nesmyslné ukecanosti, bylo by i lépe. 75% ()

mm13

Fascinujúce, neuveriteľné. Nešlo oči odtrhnúť, pritom sa tu dejú iné... zvrátenosti? To už som si teraz nie taký istý. ;) ()

ScarPoul

Objektívne je to možno za tri, ale subjektívne tomu musím dať viacej. Výsledná pointa je síce jasná od prvého momentu, kedy sa naznačí, ale vo výsledku je to film, ktorý si vyžaduje obrovské množstvo vašej zhovievavosti a pochopenia, aby ste si ho vôbec mohli užiť. A to oceňujem. Pretože takéto nedivácke experimenty mi prišli vždy sympatické. Nie je to najlepší Jensen. Ale je to rozhodne ten najbizarnejší a to je u neho už čo povedať. Ostrov doktora Moreaua skĺbený so Zvieracou farmou s množstvom prostoduchých postavičiek, ktoré tvoria Dánsku hereckú elitu. Mikkelsen ako obvykle parádny. Ostatní Jensenovci ale skvelo sekundujú. O sliepkach a ľuďoch budem mať asi ešte pekne dlho v hlave. Scéna v domove dôchodcov parádna. ()

mirekem

Geniální Jensen snad vše, co napíše či zrežíruje je tady minimálně na čtyři hvězdičky. Dokonce mě mé zjištění skutečnosti, že jsem zhlédl sedm filmů podle jeho scénáře a všem udělil pět hvězd přimělo k jeho zařazení mezi top scenáristy. To je však pouze irelevantní omáčka dostatečně nevystihující jeho jedinečnost. Stal se jistotou a nemyslím, že pouze dle mého názoru. V této tragikomedii o jinakosti svoji originalitu opět potvrdil. Bravo, Anders Thomas! ()

Mr. Lobo

Když už nic, je tam rozhodně nejlepší interpretace Abrahamova příběhu. Kierkegaard i Derrida se můžou jít vycpat! ()

PanCitron

Na Jensenových komediích především miluju to, jakým způsobem dokáže vzít téma určené obvykle pro naprosto jiný žánr a natočit ho jinak. Z námětu tohoto filmu by se dal vytěžit celkem slušný horor, ale místo toho je to spíš takové hořkosladké rodinné drama, což ale i přes ony bizarní postavičky bratrů kolem vlastně působilo stále přirozeně. V jejich rolích se objevilo tradiční obsazení Kaas, Mikkelsen či Bro a rozhodně nelze říct, že by se na nich nevyřádili. Scéna s Josefovým výkladem Bible byla k nezaplacení. Rozhodně se podle mého tento režijní návrat povedl. ()

Padme_Anakin

Moje slabost pro divnověci opětovně potvrzena. A ač se jedná v tomto případě o mimořádnou kuriozitu, tj. bizár sám, sedlo mi to jako prdelka na nočník. Nedumám, nepřemýšlím a emotivně hodnotím. A Mads si mě může namazat na chleba. ()

curunir

,,ČO SOM JA?" ,,TY SI Z 9,5% MYŠ." __ Film mi odporučil kamarát ako bizarnú záležitosť, pri ktorej sa veľmi zasmial a Madsa Mikkelsena so zajačím pyskom v podobnej úlohe zatiaľ nevidel. Humor je tu predovšetkým veľmi fyzický, čo nemusí pasovať ,,intelektuálnejším" divákom. Avšak keď sa bratia začali tĺcť po hlavách hrncami, válčekmi a preparovanými zvieratami smial som sa tak až som si takmer cvrkol. Osobitnou kapitolou je odhaľovania rôznych mutácií zvierat v priebehu rozprávania a tiež ne/skúsenosti so ženami u pätice bratov. Na dobrej úrovni je aj formálne spracovanie filmu, predovšetkým masky, triky a taktiež hudba, ktorá mi v titulkoch nesmierne pripomínala záverečnú hudbu z ,,Preletu nad kukučím hniezdom." Čudujem sa, že tvorba Andersa Thomasa Jensena bola doteraz pre mňa úplne neznámou a ako zisťujem, podobne ladených kúskov je v jeho filmografii viac. Som rád, že som toto dielo mohol vidieť a teším sa na ďalšie filmy dánskeho režiséra. (2283. hodnotenie, 164. komentár k filmu) ()

kareen

Znáte takové ty srdce zahřívající filmy o lidech co náhle zjistí, že mají někde nikdy nepoznané příbuzné, vydají se je hledat a i když si ze začátku vůbec nerozumí, tak je postupně stmelí nastálé útrapy a oni si uvědomí, že krev přeci jen není voda? Tak to je přesně tento případ, tedy za předpokladu, že vám nevadí vycpaná labuť používaná jako zbraň, zmutovaná domácí zvířata a nebo Mads Mikkelsen v roli naprostého magora, pořád však ještě působícího nejnormálněji oproti zbytku nových sourozenců, proti nimž jsou i Addamsonovi nudnou středostavovskou famílií. Pro mě osobně jen další potvrzení obzvlášť drsného a ujetého severského smyslu pro humor. A mně se to k vlastnímu údivu docela i líbilo. ()

Korbitch

Tohle bylo hlavně divný. Dvě vtipné scény na celý film prostě nestačí. Nevím, co k tomu ani napsat. Snad jen, brácha, ty se na to ani nedívej. ()

kolda1990

No, tak co tohle zase bylo za ujetost. Dánských filmů jsme viděl nespočet a už sem si myslel, že mě jen tak něco nepřekvapí, pač snesu dost, ale tohle mě opět vyvedlo z omylu. Co se A.T.Jensenovi honí v hlavě to je neuvěřitelné. No a samozřejmě staří dobří známí herci tomu dodali korunu. Já se bavil! ()

zipper111

Opravdu nevím, co jsem to viděl... Co si o tom mám myslet. Proč? Co to jako mělo být? Napadá mě jediné slovo , a to je bizár. 2* ()

..Lucas..

Ty jo, vůbec jsem si neuvědomil, že to je Mads Mikkelsen! Jde vidět, že umí zahrát spoustu věcí. Jinak film velmi originální, absolutně jsem nečekal, že se z toho vyvrbí něco podobného. Bylo to až tak zvláštní, že asi nesedne každému, ale mně se líbil. i když nějaké výhrady by byly. Tento film možná Dánové pošlou do boje o Oscara, tak uvidíme. ()

italka63

Nejdříve jsem se na to dívala se zvednutým obočím, jakože co to proboha je, ale minuty přesto ubíhaly. Když z nádvoří zchátralého sanatoria vyběhla skupinka čehosi skoro retardovaného, vydržela jsem. Oni totiž všichni hráli jako o život a úplně poslední scéna filmu mě odrovnala. Absurdní hořkosladce, černočerně komediální snímek s podtónem toho, že všichni mají nárok na život, ať už jim šílený taťka, genetický inženýr, dal do vínku cokoliv. ()

topi

Další originální flák od režiséra Jensena, protkaný černočerným humorem. Evelio Thanatos (dobrý jméno :)) dělal různé genetické pokusy, jejichž výsledkem je nejen pět odlišných bratrů, z nichž každý má jinou matku, ale i jiné podivné bytosti, které bizarní atmosféru jen podtrhují. Těžko popisovat, zkrátka úlet. Herecké osazenstvo nemá chybu, zejména Mads Mikkelsen mě kolikrát vyloženě dostal na kolena :D. V závěrečných titulcích jsem vyčetl, že veškeré zvířectvo měli na starosti čeští odborníci a hudba se nahrávala ve studiu Smečky Pražskou filharmonií. ()

džanik

Od A. T. Jensena jsem viděl tři filmy, a tenhle mi zatím přijde nejslabší ("Rytíři" nej, "Jablka" hned za nimi). Rozjezd je slibný, vtipný, docela "realistický", potom se to podle mě trošku motá v kruhu a reakce "chovanců" neodpovídají místu a předpokládané osobní historii. Ale byl jsem zvědavý, to zas jo. ()

Duotone28

[Scandi 2016_BA] Ak ste si mysleli že dokonale poznáte Mikkelsenovu tvár, tak ste na omyle:D. V tejto pozícii ste ho ešte nevideli, a možno už ani neuvidíte hehe. Vedel som že to bude úlet, ale že až takýto, to som netušil. Určite nie film do každého počasia, ale ak vystihnete náladu, tak si ho užijete naplno, čo sa stalo aj mne. Nazdar:) ()

Lucjen

Asi tak trochu spoilery. Tento morbídny príbeh o jednej netradičnej rodinke vám odpovie na mnoho otázok, ktoré vám nedávali spať: Ako by vyzeral človek skrížený so psom, s býkom, s myšou, so sovou a so sliepkou. Ak sa po nociach zaoberáte ešte zaujímavejšími úvahami, tak vám odpovie aj na vašu otázku, či tieto zvieratká môžu v určitom smere nahradiť slečny. Dôležité vysvetlenia a základy všeobecného vzdelania Jensen zasadil do malého sveta piatich mužov, súrodencov. Ešte sa tu objaví aj ich otec, ale ten nie je zrovna v najlepšej kondičke. Každý z jeho synov je niečim charakteristický, zrejme si k nim nenájdete cestu (ak áno, tak je niečo zle) no vzbudia vo vás súcit a stihnú vás aj zabaviť. Po dlhšej dobe niečo skutočne originálne, svojským spôsobom vtipné a dosť nechutné, ani neviem presne povedať či v pozitívnom alebo negatívnom slova zmysle. Menej je niekedy viac a ku koncu už toho bolo naozaj veľa. Alebo som proste príliš puritánska. To bude ono. ()

Přehlídka Scandi v deseti českých městech

Přehlídka Scandi v deseti českých městech