Gabriel a Elias se u smrtelného lože svého otce dozví, že jsou adoptovaní. Jejich biologickým otcem je Evelio Thanatos, odborník na výzkum kmenových buněk. Po příjezdu na ostrov Ork bratři zjistí, že mají další tři sourozence – velmi neortodoxní sourozence. Jako zkultivovat trio neotesaných buranů, kteří chodí spát se slepicemi a pro ránu nejdou daleko? Uznávaný mistr černých severských komedií se po desetileté režijní pauze vrací s filmem o vejcích, která padla daleko od stromu. (Film Europe)

kukkik

Tak tohle byla jednoznačně jedna z největších bizarností, kterých jsem kdy viděl. Od jména Mads Mikkelsen jsem tedy opravdu naprosto nečekal.. tohle. Tahle bezesporu šílená bizarnost má jedno ale, a sice to, že po zhlédnutí jsem byl odhodlaný napařit jí odpad, nicméně po několika minutách zažívání tohoto opravdu těžkého sousta přichází takový podivný pocit, který postupně přerůstá v jistotu a usazuje se jako vědomí, že to co jsem právě viděl je ve skutečnosti mimořádně kvalitní film. Je to rozhodně zážitek a sledování je místy silně nepříjemné, přesto nic ve filmu není bezúčelné, vše se propojuje a celý děj mistrně a pečlivě pracuje s divákovými emocemi aby nakonec zanechal přesně ten prapodivně hřejivý pocit a zároveň, nikoli nežádoucí, myšlenkový zmatek. Kdo neviděl, neuvěří. Tohle je taková prapodivná divácká jízda, kterou si musí každý zažít sám a sám se s ní poprat a nějak se k ní postavit a pokud se mu to podaří alespoň tak, jako se to nakonec podařilo mě, určitým způsobem si tuhle totální úchylárnu zamiluje. 4/5 ()

DavidWebb

Vždy keď čumím na niečo dánske, tak mám pocit, že vo všetkom hrá tých istých päť (rôzne dobrých) hercov. Čakať ale od 5 miliónového národa viac, by bolo nefér, navyše sa tu ponúka zrovnávanie so Slovenskom a Dáni sú na tom v tomto ohľade omnoho lepšie. Ale k filmu, tých päť hercov je tu vynikajúco namaskovaných, nie tak, žeby ste ich nespoznali, ale určite na chvíľku zaváhate. To ma prekvapilo ako prvé. A druhé... dekadencia. Ten, kto vymyslel tento príbeh, no ako to povedať, to musel byť iný mentál. Ja viem, že to má byť čierna komédia, ale... Toto by mohli povinne premietať moslimským imigrantom ako "pravdivý" dokument o živote v Európe. Výborný námet, slabšie prevedenie. A pri žalúdku mi z toho zostal akýsi divný pocit nevoľnosti. Adamove jablká ma pobavili viac a navyše iným spôsobom. ()

BuchtiCZ

Hodně šílené hledání vlastních kořenů a identity. Maskérům bych dal Oskara za ty rozštěpy. ATJ v úchylnosti překonává sám sebe každým dalším filmem, i když ani tentokrát Adamova jablka, co do vtipu nepřekonal. ()

markyzgero

pořád je to nadprůměr, ale dánskej film byl v lepší formě. trochu to připomíná kriplizmus toho českýho a je to škoda, protože mads mikkelsen a nikolaj lie kaas... ()

elimS

40% - komentář 20ti slovy: Cože? :D Retardi, kteří se mlátí vycpanými zvířaty a s těmi živými prcají, vyrábí sýr a za trest sedí v kleci? Mno, vlastně proč ne :D ()

fandadofilmu

Tak tohle je jeden z filmů, po kterých už ve Vašem životě nikdy nebude nic stejné jako dřív... A mám naprosto jasno, čím chci být v příštím životě - dánským filmovým hercem. ()

boombang

Další severská černohumorná úchylárna. Mads jako vždycky výborný a ani ostatní z té rozštěpené (hehehe!) grupy za ním nezaostávají. Atmosféra místy až připomíná Se7en nebo Gone, Baby, Gone. Závěr tomu všemu nasadil korunu. Jenže já čekal něco s přesahem a ten se zde narozdíl od Adamových jablek neobjevil. A toho humoru zase tolik nebylo. Proto tři hvězdy. ()

Heyyy

Já myslím, že jsem nic prapodivnějšího (nebo alespoň nic na podobné téma) ještě neviděla... Hodně brutální, řekla bych i dost černého humoru, chvílema horor, chvílema drama, chvílema komedie,... a ten konec, to byla síla, i když pointa se začla rýsovat docela brzy... Jistý je jen to, že tenhle film by určitě doporučilo 9 z 10 zoofilů. ()

ozzman111

Keď odchádzate z preplneného kina s pohľadom ako slepé kura, s myšlienkou, aký dobrý film, ale tá zaverečná scéna tam nemala byť. Presne tak ako budete odchádzať po filme o Kuratách a luďoch. Geniálne , absurdné, parta severských hereckých umelcov, pointa za pointou, nečakané odhalenia a prekvapivý smiech. Ale čo tá záverečná scéna ? Pozrieš na hlavy odchádzajúcich pri závečných titulkách s úsmevom, doma si to dám znovu. ()

blowup

Pěkný horor - komůrky plné postýlek a pytlíků se sýrem, slepic a degenerace...v domovském státě jistě ocenili výkony známých tváří, sjednocených pysky. Tak malebné prostředí, ozářené světlem, aby člověk pohledal. ()

mojo

Tak nejak jsem cekal po jablkach dobrou zabavu, kde nejvetsi blazen je sam reznik. A prestoze uplne vichr z hor to nebyl.. letmy severni vanek me ofouk a kult kultu zustal zachovan. ()

morris22

Na to, že se mělo jednat o černou komedii, tak tam vtipných scén bylo poskrovnu. Nápad zajímavý, ale výsledkem je film, který už si znovu nikdy nepustím :( ()

mchlumak

V hlavě jsem si film zařadil jako "gotickou komedie" o bastardech, kteří se mlátí vycpanými zvířaty a nutně si potřebují zasouložit. ()

Přehlídka Scandi v deseti českých městech

Přehlídka Scandi v deseti českých městech