Hlavní hrdinkou seriálu televize Nova Policie Modrava je zkušená kriminalistka Jana Vinická, která z osobních důvodů přichází z většího města na venkov a přijme uvolněné místo velitele stanice na Šumavě. Musí se však vyrovnávat s počáteční nepřízní místních policistů, kteří se nemohou smířit s tím, že jim velí žena. Jana má optimistickou povahu se smyslem pro humor a společně se svým týmem řeší v každé epizodě nový kriminální případ. V seriálu Policie Modrava se mísí napětí a tajemství s lidskými osudy, a to vše v autentických reálech a exteriérech Národního parku Šumava. (Bontonfilm)

Kontryhelka

Modrava se mi líbí. Na Šumavu jezdíme pravidelně, Modravu dobře známe a tak jsme byli zvědaví na seriál z tohoto prostředí a opravdu nezklamal. Těšíme se na další pokračování. ()

Ben111

Jeden díl Četnických humoresek předčí celý tento film. Vydržel jsem u toho hodinu a jediný pocit z filmu je ospalost. Jedna hvězda za tu krajinu. ()

Karja

Průměrná, a tak trošku oddechová detektivka, ve které sice nejde ani tak o život, ale zato hlavu a patu to má... 50 %. ()

Hane

No.... taková pěkná rodinná "kriminálka". Absolutne me v tom iritovalo vetsina postav, snad jediní postižená Hanička a Vašek Kurva byli uvěřitelní. Jinak úplně prázdné dialogy. Kdyby tenhle film byl beze slov, tak by se mi to líbilo více. Soňka coby hlavni postava absolutne selhala. Hlavni hrdina ma nest na bedrech cele to Know-how serialu ci filmu, tady se nebylo vlastne čeho chytit. Měl jsem pocit, že příběh padá z útesu, marně se chce něčeho chytnout, ale stále padal a padal až spadl do velké koupele NUDY! Satoranský ne jako nadřízený, ale spíš jako hodný strejda, co dřív možná někdy dělal u policie a teď je už ve výslužbě a jezdí za kámošema na Šumavu. Kriminálka má něst jakési reálie a nedovedu si představit tak vysoce postaveneho policajta, že s podřizenými jedná jak v rukavičkách. A Boušková... pořád jenom vařila a sem tam prohodila nejakou, úplně zcestnou hlášku. Doufam ze serial bude lepší. Tohle byla taková "kláda ze štajgrajfu"! Můžu pokračovat v odůvodňování mého doslova rozhořčení, ale už se mi teda vůbec nechce. ?...Kriminálka...? Chácháá! ()

nicky.2000

Docela příjemné překvapení. V současné šedi, která pokrývá českou produkci, je to osvěžující vánek, bohužel zároveň říkám jen vánek. Ale jo, 3 hvězdy i za Soňu Norisovou, kterou mám stále radši. ()

Bránolog

Šumavu mám rád a záběry z ní byly pěkné. A když jsem viděl jméno režiséra, čekal jsem větší průser. Takže objektivně za 2, ale dávám subjektivní 3. ()

pan Spock

Taky jsem si myslel, že se z toho vyklube seriál. A asi je dobře, že jsem se spletl. Na kriminálku to bylo příliš decentní a umrlé. Než se postavy trochu rozkoukaly, tak byl konec. Na televizní tvorbu to ale docela ušlo. Tu Nováckou myslím. ()

mira99

Ať už tomuto pilotu fandíte nebo ne, chci jen vzkázat, že 27.5.2013 začalo natáčaní dalších dílů a natáčet se bude asi i za rok. Cca. 15 dílů. Ještě vzkaz pro "dopitaka" - Filip Tomsa v pilotu hrál, jen to Nova v premiéře nepustila celý, Tomsa původně na konci přicházel v doprovodu pana Satoranského jako nová posila, poté co byla pozastavena výroba dalších dílů, tak byl pilot zkrácen. V lednu 2015 uvidíš celý pilot plus 15 dalších. ()

Ceile

Vzhledem k tomu, že bylo natočeno daleko více horších věcí, na které národ na Nově s nadšením kouká.... musím říct, že toto bylo alespoň uvěřitelné. Hvězdička navíc za krásnou šumavskou přírodu. ()

misa kulicka

Jak pracuje policie - to je tady docela hezky ukázáno. Navíc jsou tu hezky vykresleny rázovité šumavské charaktery. Nemůžeme čekat českou Kobru 11 - navíc dokážete si představit, kolik aut by Simir na Šumavě odrovnal ? Takhle je to velmi příjemný seriál, navíc má pan scénarista a režisér veliké plus za šumavské prostředí - takže moje hodnocení je celkem 75 %. ()

charlie.sambora

Konečně seriál na který se dá na TV Nova dívat. Prostředí seriálu orientované na Šumavu je prostě nádherné. Co se týká herců, nikdo mi není nesympatický a k dílům - překvapivě poutavé. ()

dejf96 odpad!

chápu typ těchto kriminálek v USA, ale absolutně to nechápu v ČR s prolínajícímí se herci v různých TV.....myslím, že jsou to jen narychlovykvašené sračky, aby si "herci" vydělali a TV utratili peníze za nehoráznou reklamu... o televizni tvorbě nemůže být ani řeč! ()