Hlavní hrdinkou seriálu televize Nova Policie Modrava je zkušená kriminalistka Jana Vinická, která z osobních důvodů přichází z většího města na venkov a přijme uvolněné místo velitele stanice na Šumavě. Musí se však vyrovnávat s počáteční nepřízní místních policistů, kteří se nemohou smířit s tím, že jim velí žena. Jana má optimistickou povahu se smyslem pro humor a společně se svým týmem řeší v každé epizodě nový kriminální případ. V seriálu Policie Modrava se mísí napětí a tajemství s lidskými osudy, a to vše v autentických reálech a exteriérech Národního parku Šumava. (Bontonfilm)

pesim

Super oddechovka. Těch, co v tom hledají umění, je mi líto. Vůbec nepochopili cílovou skupinu, anebo jsou zajímaví hejtováním? ()

ostravak30

Film se v podstatě odehrává v duchu seriálu. Jasně, že nejvíc zaujme nádherná krajina. Také jednotlivé zvláštní figury zaujmou a leckdy pobaví ženské drby či problémy, které postavy řeší. Na druhé straně herci text odříkávají téměř bez emocí jako stroje a trochu mi chybí právě herecké projevy jako takové. Jako by si každý prostě odehrál to své a o víc se nestaral. Celý film, stejně jako jednotlivé epizody, mi tak místy přijde trochu plytký a bez záživnosti. ()

chrustie odpad!

Stačilo mi prvních 15 minut nejspíš prvního dílu. Sračka typu "Doktor z hor". Tupí herci s ještě tupěšími dialogy, tvoří koncentrovanou zábavu pro hlupáky. ()

kolacky

A mně se to líbilo. Pěkná holka (celá Dáša Bláhová, všimli jste si?), nádherná krajina, ne docela hloupí P&CH, děj... no, viděla jsem horší. Slušný průměr, podle mě. ()

Lish84

Nebylo to špatné a je škoda, že další díly s největší pravděpodobností nevzniknou, protože bych se na ně klidně podíval - nicméně žádný zázrak to taky nebyl... ()

Marquis

Za komunistů byly jeřábnice a teď EU tlačí směrnice o nutnosti zaměstnávat ženy v středním a vyšším managementu atp. Vyložená objednávka a budeme se s podobnýma tajně emancipovanýma filmama setkávat častěji. Jde o to lidem vsugerovat přes telku novou realitu. Jak potom může dopadnout samotný film, když kvalita je až druhořadým úkolem. Soukup ale jistě zadání splnil, a tak má splněno. Uvidíme jestli v tom míní pokračovat- víc peněz, kšeftů, anebo dostane ještě svůj talent šanci uplatnit. Má na to a je zase čas než zestárne natočit pořádnej biják. No doba mu moc nepřeje. Tohle klidně vynechte. ()

PamelaJJK

Překrásná šumavská krajina orámovala uvěřitelný a inteligentní příběh z nevelkého policejního oddělení. I díky parádnímu obsazení působí opravdově. Hlavně mě zaujala Soňa Norisová a pánové Helšus, Palusga a Rous. Potěšil i pan Satoranský. Policie Modrava je civilní kriminálka, která mě zaujala už při premiéře a stejně tak i při včerejší repríze. Hudební doprovod je průměrný a nijak výrazný. Neurazí ani nenadchne. Jsem zvědav na navazující díly (seriál). ()

ESNYR

Další z řady obyčejných kriminálek které v našich končinách působí hodně zvláštně. V USA by to asi zapadlo do běžné praxe jakéhokoliv oddělení v největší prdeli uprostřed pouště ale v naší malé a ničím zajímavé zemičce je dost zvláštní řešit takové případy. No dost jsem odbočil od toho co jsem chtěl napsat. Je to nudná věc které mizí v zapomění v okamžiku co dojedou titulky. ()

koho13 odpad!

jakž takž to šlo, ale co je nová repríza od března 2020 a přemluvili po 9 letech " Vencu kurvu" na " Vencu kurňu" stalo se to absolutním odpadem. :( ()

Nerajohn

Šílenost. Hned v prvních deseti minutách se mihnou jednotlivé postavy a každá z nich je hned jasně profilově vydefinovaná. Zástupce Franc nejdřív velitelce škodí a shazuje jí autoritu, pak ale najednou pracuje v týmu poslušně jakoby nic. Člen policie, který pořád říká Jasnačka. Na co tam byl proboha ten polesnej nebo místní doktor? To se to mohlo jmenovat rovnou doktor z hor. Jednu otázku byl ale měl. Píše se tu (a v titulkách to bylo taky), že rok dokončení je 2011. Jiří Samek (hrál toho starého Cermana) ale zemřel už v září 2009. Policejní auta tu mají tu starou grafiku., Podle mě je to starší snímek, který Nova asi dokončila až letos. ()

Movie Maniak

Pokud by tento počin pokračoval jako seriál, nakonec i tak byl psaný scénář a nezkončil jako tzv. televizní film, byl by fajn. Základní kostra příběhu je klasická, postavičky jak samotných policajtů tak i vesničanů jsou zajímavé. Určitě by byl prostor kam je v dalších dílech rozvíjet. Scénárista sice mohl trochu přitlačit na pilu a vymyslet kriminální linku napínavější, ale budiž. Herecké obsazení také bez problémů. Jenom nechápu proč je Soňa Norisová předabovaná. Nevím jestli je na tom Nova tak špatně, že začíná vysílat pilotní díly neukončených seriálů a myslí si, že to diváci spolknou a že jim to stačí. Mě teda ne! Mohlo to být za víc hvězdiček, ale takhle...... ()

Horác

Na seriál takového ražení bych se klidně díval. Dyť seriál o lokálních policajtech je zaručený trhák. ()

Kozlowski8

Jeden z mnoha televizních filmů, které několik dnů po odvysílání upadnou do propadliště dějin. Tvůrci chtěli divákovi sdělit tak mnoho, až z toho vzniklo chaotické dílko o všem a o ničem. Možná v seriálovém provedení by celá snaha vyzněla příznivěji. ()

Miyamoto

Jako spousta jiných jsem i já myslel, že jde o seriál. Vypadalo to, jako klasické "béčko" s poměrně lacinou zápletkou a postavami, se kterými se bude "něco řešit" delší dobu (nepříjemný kolega, nevěrná policajtka, nápadník doktor x nápadník lesník či co to bylo...) = klasické schéma, kdy se člověk dívá na seriál ne kvůli jeho kvalitám, ale kvůli zvědavosti, jak že to s hrdiny bude dál... Bohužel, když je natočený jen tento filmek, jedná se spíše o filmovou povídku, kterou dokoukáte a víckrát si na ni nevzpomenete... ()

blekekeke

Lidem se nezavděčíte, když už se objeví nějaká pěkná detektivka, tak stejně všichni remcaj. Přitom to bylo pohodový, klidný, nikdo se na place neflákal, všechno sedělo, vše se s noblesou vyřešilo. No a šéfová body za charisma. Jedno však vytknout musím, že to bylo všechno v jednom jediném díle, přitom by jen tenhle jediný díl dal na 4 díly seriálu a myslím, že v klidu i na další. No, škoda, ale třeba někdy :o) ()