Hlavní hrdinkou seriálu televize Nova Policie Modrava je zkušená kriminalistka Jana Vinická, která z osobních důvodů přichází z většího města na venkov a přijme uvolněné místo velitele stanice na Šumavě. Musí se však vyrovnávat s počáteční nepřízní místních policistů, kteří se nemohou smířit s tím, že jim velí žena. Jana má optimistickou povahu se smyslem pro humor a společně se svým týmem řeší v každé epizodě nový kriminální případ. V seriálu Policie Modrava se mísí napětí a tajemství s lidskými osudy, a to vše v autentických reálech a exteriérech Národního parku Šumava. (Bontonfilm)

Snake.Charmer

Tak to se tvůrci moc nepředvedli. Podprůměrná kriminálka bez jakékoliv režijní invence. Herecké výkony jsou rozmanité, od dobrých až po otřesné. Další slabinou filmu je do očí bijící televizní look a hudba jak z pořadu ČT Panorama. Navíc zde absolutně chybí napětí a zápletka je slušně řečeno velice primitivní. Druhá hvězdička patří Soně Norisové, která však ani svými smyslnými rtíky nezvládla odvrátit tuhle šumavskou pohromu. 30% ()

mh.mail

50% - Zase taková naše televizní „detektivka“. Spíš takový komorní příběh z šumavských hvozdů, kde k sobě mají lidi tak nějak blíž. Ale úplná hrůza to nebyla, dokoukat se to dalo. Nicméně napínavost byla někde kolem nulové hranice. Zajímalo by mě, jestli někdy dokáží čeští filmaři natočit zajímavou a napínavou detektivku, aby v tom nebyl nějaký pokus o trošku „specifický“ pohled. ()

tomashrabek

Ako zamaskovať nepodarený pilot k seriálu za televízny film? Takto, prosím, nie. Rozohraných je až príliš veľa línií na to, aby človek dokázal udržať pozornosť, prípadne aby mu na niektorej z nich i skutočne záležalo. Vďaka Norisovej sa však na to pozeralo dobre. CSI: Modrava! ()

DHDV

jestli náhodou tady tu kritiku nepíšou zastánci "Ordinace v růžové zahradě" a mají strach o svůj "nedokonalý seriál"! Jelikož je to asi jediné co dokážou během jediné hodiny pochopit, prostě lehký děj... A mají strach aby místo toho netočily Modravu. Nicméně, netvrdím že je to něco extra ale rozhodně je to natočeno "odlschool" stylem a to poslední dobou chybělo..... pomalé tempo... ()

Olík

Jarda „tančící drak“ Soukup žije – regulérním bijákům se po ukradených Dagmarách, upírských svatbách a opět zasahujících Majsnerech zatím zaplaťpánbůh úspěšně vyhýbá, ale televizní šumavská kriminálka mu celkem sluší. Sluší, ale…………. Modrava by se ještě lépe vyjímala jako seriál, kterým původně měla být (televizní film Policie Modrava měl být pilotním dílem šestnáctidílného seriálu, který Nova začala natáčet v roce 2008, ale kvůli ekonomické krizi nepokračovala a odvysílána je jeho zkrácená podoba z důvodu nevzbuzení dojmu následovného pokračování). ()

RedDuck

Pilot má nalákat na seriál - prostě by tam mělo být to nejlepší. V našich končinách tomu však bývá obvykle naopak. Doufám že je to i případ Modravy, kdy pilot byl zajímavý svým důrazem na postavy a na přírodu. Příběh, herecké výkony, hudba či kamera jsou rutinérské, za konkurencí z ČT. ()

anitae

Jednodušší detektivka, kde se řeší těhotná nesvéprávná a jeden mord. Nenadchne, neurazí a ani mi zde nevadí Norisová. Následující seriál už asi nebude ani materiál na vyčištění hlavy. 3* ()

FireTight

Dobře, možná se to vhledem k mému hodnocení nebude tak úplně zdát, ale vážně mě mrzí, že z tohohle televizního filmu nakonec nevznikl seriál (jak totiž původně měl). Více než kde jinde je totiž cítit doslova na každém kroku, že všechny tyhle spletité vztahy a otázky nelze vyřešit za 66 minut, ale minimálně za "několikrát 66 minut". Vážně mě mrzí, že Nova nakonec od tohohle projektu z důvodu vysoké ceny upustila, protože po dlouhé době tu mohl vzniknout kriminální seriál v příjemném prostředí, se sympatickou hrdinkou a co je na kriminálky posledních let neobvyklé, krom hlavního případu (vražda) se řeší i několik dalších věcí (třeba se hledá otec). ()

Zenithgirl

Jako pilot OK, když z toho bude seriál, ráda se podívám :) trochu mi to připomíná Doktora z hor, i když nevím, proč :D ale jinak příjemná oddychovka. Zajímavý komentář: FireTight ()

Psycho.R

Seriálům ČT to nesahá ani po paty, ale alespoň se Nově podařilo po mnoha letech od Okresního přeboru natočit něco, co má dejme tomu průměrnou úroveň. Pointu sice odhadnete celkem snadno a postava, která říká v každé druhé větě slovo "jasňačka" se hodí spíš do Discopříběhu, ale přežít se to v klidu dá. ()

Godhaj

,,Pěknej řízek.“ ,,Jen ho naklepat.“ Když jsem se dozvěděl, že tento televizní film měl být úvodním dílem připravovaného seriálu, byl jsem docela rád, že z něj sešlo. Kdyby se totiž tento seriál vydal stejnou cestou jako tento film, dopadl by prabídně. Tady se na malé ploše vystřídá velké množství špatně zahraných postav, při čemž každá má nějakou svou zápletku a u většiny jejich příběhy vyšumí do ztracena. Hlavní detektivní linie s postiženým děvčetem mi přišla divná, navíc byla hyzděna tradičními detektivními stereotypy. K tomu hrál příšerně nelibozvučný hlavní hudební motiv, který mi doslova lezl krkem. Jediné pozitivum jsem viděl v herečce Norisové, která svoji kapitánku zahrála se ctí a šarmem. ()

epoh

Nepřekvapí, nenapíná, ale docela dobře se na to kouká. Jen to věčný "to víš, tady na horách to chodí jinak", tím se mělo šetřit, potřetí už to působilo jako parodie... jo a soňa norisová je vážně dobrá ()

radaauer

jako pilot k české variaci na doktora z hor to nebylo špatný. vesnikcký zločin alá Jak napálit advokáta. Hudba pekelná, ale připomíná ten seriál, kde byl Růžek advokát na penzi. Jako seriál by to mělo úspěch. ()

Freza77

Natáčení v opravu úžasné krajině, kterou minuluji a rád se tam vracím. Spousta místních rádi vzpomínají na natáčení. Škoda je, že chata ve které bydlela teta Modravy je zbourané. Nějaky pražák prý koupil pozemek i s chatou, pak si pozval statika, který konstatoval zbourání chaty po tom co ji koupil a že si tam udělá biofarmu, tak uvidíme. ()