Danny Meehan býval fotbalovou superhvězdou a miláčkem Británie. Měl slávu, peníze, rychlá auta, krásnou přítelkyni. Jako kapitán anglické reprezentace však udělal osudovou chybu, když „prodal“ důležitý zápas Světového poháru s Německem, a zasloužil se tak o sestup národního týmu. Jeho kariéra se zhroutila, začal pít a na dno dopadl, když v opilosti napadl dva policisty a byl odsouzen na tři roky do věznice se zvýšenou ostrahou v Longmarshu. Je jasné, že to nebude mít lehké, protože i vězni a dozorci jsou fotbalovými fandy a dávají mu od začátku najevo, co si o něm myslí. Na druhou stranu tu má Danny i vlivného příznivce, vězeňského správce, který sestavil fotbalový tým z dozorců a dalších zaměstnanců a chce, aby ho Danny trénoval. On ale navrhne, že dá dohromady mužstvo z vězňů a mohou uspořádat zápas. Dannyho pomocníky se stanou silák Massive a starý vězeň Doc, který ho zasvětí do vězeňských tradic a praktik. Stále je tu ovšem otázka, zda dokáže změnit partu ztracených existencí a nepřizpůsobivých psychopatů v sehraný a úspěšný tým. Zejména když ho tvoří taková individua, jako svalnatý šílenec Mnich, děsivý, ale čestný Billy Limpit, pyroman Nitro či nadšenec Raj. Danny si uvědomuje, že když zklame, spoluvězně to pořádně naštve. Navíc se ocitá před stejným problémem jako kdysi, když ho správce nutí vydíráním k zahození zápasu. Zpočátku myslí především na své zájmy, jenže časem si mnohé uvědomí a rozhodne se neudělat stejnou chybu dvakrát. (TV Nova)

Mrkvič

Aby se to tu nepletlo, tak tohle je originál a trestná lavice je předělávka, nutno ale říct, že mnohem lepší, tady jsou vtioy nedotažený, mnohem lépe využitý v trestné lavici, herci... no tady opět horší a hlavně do svých rolí vůbec nepadnou. Nejhorší je ale závěr a fotbalové utkání, to se už nedá ani srovnávat --- ()

Mr.Bulanek

Film jsem si sehnal jen kvůli J. Stathama. I když jsem tak nějak čekal, že se tam asi moc často neobjeví. A když už tam je tak tam je jako frajer tak jak ho známe. No a musím říct, že kdyby vězni hráli naší 1. "cirkus" ligu tak by všem dali takový náklep, že by vedle naklepaného řízku vypadali jako sekaná. No a pokud by používali ty body 1-23 tak by ze soupeřů byla časem sekaná. Hlavně když Monk skočil na jednoho soupeře, au au. ()

lennyd

Danny Meehan (Vinnie Jones) je typickej fotbalovej hráč (trochu umění, hodně slávy, lehký holky, rychlá kola, drogy, chlast, nabídnutá penalta Německu v mezinárodním zápase). Není divu, že dřív nebo pozdějc skončí ve vězení (tentokrát za řízení v opilosti a napadení policistů). A jelikož ředitel vězení je velkej fotbalovej fanta, nabídne Meehanovi zápas vězňů proti týmu dozorců. A milej zlatej Meehan musí sehnat podporu osazenstva vězení (které mu nemůže kvůli zradě Anglie přijít na jméno), dát dohromady tým a nakopat dozorcům zadní části těla (to poslední je mimochodem věc, která většině vězňů jako argument stačí). A pak už jen splašit brankáře (šílenej sériovej vrah, kterýho se bojí ají když je spoutanej) a hurá do toho. A Meehan (nečekaně) musí během zápasu projít velkým rozhodováním, stojí osobní prospěch nad prospěchem týmu ? ... Remake 30 staršího Longest Yardu v anglickém podání s kapkou anglického humoru a anglickými herci. Vůbec to ale nedopadlo špatně, sice zápletka je velmi naivní, ve vězení je daleko slabší režim než jsme měli na internátě, ale což, o to tu vůbec nešlo. Perfektní byl ale hlavně Jason Stathman v roli šíleného mnicha - hlavně jeho "flashbacky" v zápase proti dozorcům :) Osobně se mi toto líbí víc než Trestná lavice s Adamem Sandlerem, což je také remake původního filmu.. ()

Nihlathak

Nechápu, jak někdo tady může napsat, že je to britská předělávka The Longest Yard, když to vzniklo o čtyři roky dříve. Jinak je to sympatická oddechovka. ()

drederik

Dějová linie, která tu byla asi už 100x, je hodně jednoduchá. Ale v hlavní roli je fotbal a navíc natočeno brity, což už samo o sobě je jistou zárukou, že věrohodnost a kvalita hry je na vysoké úrovni. Dalším plusem je Vinnie, který má ve skutečnosti za sebou kariéru profi fotbalisty, za niž by se nemuselo stydět 90% české ligové smetánky. Díky tomu Vinnie působí fotbalově, což nebývá u zvykem u herců v rolích sportovců (viz. Alessandro Nivola v Goal). Sečteno podtrženo příjemná, z velké části předvídatelná podívaná, jež potěší hlavně(jen) milovníky kopané. ()

MiCM

Dobrý film.. Šílené srovnání s Trestnou lavicí..v podstatě identické filmy.. A to sem měl Trestnou lavici tak rád.. ()

Bobik9

Ahá, takže takhle to bylo! Angličané to vymysleli a Amíci jim to po 4 letech ukradli, bohužel, americká verze byla lepší. Vinnie Jones se mi líbí v drsnějších rolích, kde hraje většího sviňáka. Jediným skutečným plusem anglické verze je Jason Statham. Ten je nutno říci naprosto dokonalý magor! V porovnání s americkým The Great Khalim to vyhrál na jasné čáře. Ovšem dozorci, ředitel, rozhodčí a většina hráčů byli vtipnější a lépe nasazení v Trestné lavici. Nicméně fotbalový konec byl skvělý, dokonce možná i lepší než americko-fotbalový. ()

Yoshimitsu

Originál největší yard jsem neviděl.Na tohle se dalo koukat jen mi do hlavní role moc neseděl Vinnie Jones měli to zkusit obsadit někým odvážnějším.Jason Statham (Mnich) mě velice pobavil vězeňskýho pošuka zahrál skvělé a na hřišti bych se mu radši nemotal pod nohy :D ()

ywo666

Pohodový film. De facto anglická verzia The Longest yard. Vinnie Jones v životnej úlohe. Mimo tohoto hral už asi iba drsňákov, gaunerov a vedlajšie postavy. Dosť ho tu kritizujú za herecký výkon, ale mne prišiel celkom solídny. Vo vedlajšej úlohe poteší aj Statham, ktorý keď si predstavuje veci tak zomieram od smiechu. Napriek tomu, že je to jednoduché, prehľadné a klišovité, ja som sa bavil. 70% a 4*. Vinnieho som mal celkom rád a týmto filmom získal u mňa ďalšie body. ()

dANo

Tak toto bolo dosť desnivé!!! Nechápem, komu je takýto film určený, ale športovým ani filmovým fanúšikom to asi nebude... ()

squader

A proč ne? Já sem se bavil dobře a to je hlavní. Nebudu zakrývat, že mám rád Vinnieho Jonese, takže sem mu to celé uvěřil. A když tomu přidáte ještě psychopatického Monka v podání Jasona Stathama, tak nemůžete trefit vedle. ()

Timak

Dobrá předloha pro budoucí Sandlarovo skvělý film. a za to přidávám jednu * navíc. Jinak to za moc nestálo ... ()

cross

Ač další, na první pohled vážný vězeňský film, Mean Machine je vskutku odpočinková záležitost. Zajímavě kombinuje drama, sportovní akci i komedii, do jednoho celku, což však ve výsledku přece jen trochu skřípe. Herecké výkony jsou spíše na úrovni, ale scénář je trošičku nedotažený. Nic naplat, většina filmu nepřesahuje laťku dobrého průměru... Závěrečný fotbalový souboj však nemá chybu a i kdyby film nenabízel nic jiného, už kvůli němu stojí za vidění! ()

Pupidyk

Přesně tohle v mé top 10 chybělo. Vyhecované patetické utkání, ve kterém se snoubí morální otázky se skvělým fotbalem. Bez uzardění přiznávám, že při gólech týmu "Mean Machine" jsem křičel jako na Anfield Road. Korunovační klenot ve svém oboru. ()

JohnSmith

Bohužel celkem průměrný snímek, který je zajímavý jen tím, že tu hraje Vinnie Jones, Jason Statham a pár dalších týpků od Guye Ritchieho. Jako remake amerického The Longest Yard z roku 1974 nemůžu hodnotit, jelikož jsem ten původní neviděl. Viděl jsem jen ten nový z roku 2005 a upřímně se mi líbil víc, než Mean Machine. ()

Roseinka

Ještě v polovině filmu jsem tomu chtěla dát tři hvězdy. Co to změnilo? Stathama znám jen jako "borce" ze spouuusty filmů, které jsem s ním viděla, a jestli byl někde bezkonkurenční, tak to bylo tady. Nepamatuju si, že bych se někdy při nějakém jeho filmu nějak zasmála. Tady jsem však smíchy doslova brečela. Šílená death metalová scéna u branky, vbíhání od brány mezi hráče... no to bylo božský. Ještě teď se směju a nějak nejde přestat. :D A abych nehodnotila jen tohle. Film měl i dost pěkné emotivní části a z většiny tam hráli samí dobří herci. Prostě se mi to fakticky dost líbilo. ()

m.a.t.o.

„Zabil 23 ľudí holými rukami... ešte predtým ako sa začal učiť karate." Škoda, že som najskôr videl sandlerovskú vykrádačku The Longest Yard. Značne ma to obralo o zážitok, ale aj tak si myslím, že Mean Machine je predsa len lepší film. Vinnie Jones sa do úlohy "rooneyovsého typu" hodí ako riť na šerbeľ (porovnávať ho s trapkom Sandlerom sa ani neodvážim) a aj zvyšok osadenstva basy bol vyskladaný zo zaujímavých týpkov - okrem vtipného wardena s brežnevovským obočím obsadeniu dominuje hlavne totálne vymletý „Škót, ktorého sa boja aj Škóti" Jason Statham. Pohodová športová komédia na jedno pozretie, ktorá pobaví aj tých, ktorý futbalu veľmi nefandia. 55 % ()