Očista: Volební rok

• Česko Očista 3: Volební rok (více)

Senátorka Charlene Roanová (Elizabeth Mitchell) má k odporu vůči očistě pádný důvod, před lety jí padla za oběť celá její rodina. Od té doby je snaha o její zrušení hlavním motorem jejího tažení do Bílého domu. Ambiciózní soupeři vědí, že k její porážce vede jediná cesta, „legální" zabití během očisty. Senátorku naštěstí jistí šéf její ochranky (Frank Grillo), hrdina z druhého dílu Očisty, kterému tohle každoroční běsnění už taky pěkně leze krkem. Teď už je ale čas trhnout oponou, krvavé představení začíná. Perfektně zabezpečený dům, početná a skvěle vybavená ochranka, co by se tak mohlo stát, aby senátorka tuhle noc nepřežila? Asi byste se divili, alarmy ohlašující začátek očisty ještě nedozněly a už musí Roanová jen se svým strážcem po boku prchat nočními ulicemi ve snaze najít nějaké bezpečnější útočiště. Příštích dvanáct hodin bude velmi dlouhých. A krvavých. (Cinemart)

Johnny.ARN

Očista 3 sklamala na plnej čiare. Dialógy písal učeň prvej pomocnej chránenej dielne na južnom Slovensku, ale korene mal niekde v Afrike. Poriadnej akcie ako šafránu, vždy keď sa k niečomu schyľovalo, tak to stopli a podobne. Po nemastnom neslanom úvode som si povedal, hádam sa to rozbehne. Nerozbehne. Pri závere tvorcovia videli, že prestrelka v kostole je čistý trapas, tak tam nahádzali ešte ďalšie akože zvratové a nečakané scény, ktoré boli tak zbytočné, ako sneh v Dunajskej Strede. A to som si aj vravel, ako môže ešte natočiť niečo, čo má tak jasne preddefinovaný dej, ako sa im to podarí modifikovať a ozvláštniť? No žiaľ, nepodarilo. A nejaké interakcie medzi postavami alebo hlbší zámer poukázať na politickú scénu a konzumnú spoločnosť mi prišiel pri tomto žánri a pri predchádzajúcich dvoch dieloch ako silno rušivý element. Kľudne by sme vývoj tejto série mohli prirovnať ku Rallye smrti, lebo trojku tu a trojka tam sú na skoro podobnej úrovni. Ťažko dopozeratelné do konca. Slabučičké 2 z 5 ( Kino Dukla Svidník ) ()

Sfinkter

Nejlepší díl série, který sice stále předkládá hloupou pohádku, ale s takovým nábojem exploitationu, že jsme na hranici únosnosti v mainstreamu. A za tuto odvahu DeMonacovi fandím. ()

Avathar

Lepšie než jednotka, horšie než dvojka. Ale stále v pohode béčko. DeMonaco tu ale dosť prešľapuje na mieste a hrá to skôr na istotu. Potenciálny prequel by som si ale ešte dal. ()

ivan_drago

Moje první Očista... slušná zvrácenost... přesto se nevyhne zbytečným moralitám a příběhové strnulosti a rozvleklosti... Amosféra strachu a deviace tam byla, stejně tak jako celkem uvěřitelné reálie a okolnosti... ekonomický dopad takovéhoto "svátku" diskutabilní... v závěru zbytečná ztráta koncentrace a i dovysvětlení příběhu a "happy end" nebyli na místě... nejvíce mi bavili ty cosplaye... ()

Ryuuhei

Což o to, kouzlo Anarchie je pryč, atmosféra je pryč, nehraje se o čas a do popředí se dostává politika a záchranná mise senátorky. Hrdina minulého dílu se vrací, dochází i na nějaký ten nový civilní příběh, fajnové masky a standardní násilí. Taky se tu utváří můstek pro další díl. Ale jinak je to klasické dojení tématu. ()

ywo666

Prehnané, béčkové, vykráda to samo seba. ale aj tak som sa bavil. Akcia a násilie sa tiahnu celým filmom. Atmosféra je super. Psycho postavy občas trochu otravné ale dodávajú tomu správny šmrnc. Príde mi to ako nejaký béčkový old school s moderným vizuálom. Čo na začiatku bolo inovatívny horor/thriller je teraz otrepaný temný akčný film. A ja akčné filmy rád. Dávam slabé 4*. ()

elanius

(94/2016) / Slabučké pokračovanie, ktoré namiesto napätia a akcie ponúka nezáživné vykecávanie. Presne taký ten film na kludné zaspanie pri bedni. (4/10) ()

venison

Pamatuji si, že první díl "Očisty" mne nadchl svou nápaditostí a originalitou.. Pro změnu z dvojky si nepamatuji ani ťuk.. Trojka pro mne bude ztvárněním v duchu aktuálních USA voleb.. Úroveň neklesá, jedná se jen o omílání téhož tématu až do totálního vyčerpání.. ()

fefee

Neustále držiac svoju latku napätia nesklamala ani trojka a tak veľmi porovnateľná s dvojkou ostala v dobrom pozerateľnom nadpriemere, bavilo... ()

Skeksis

Volebný rok sa mi páčil viac ako jednotka, dvojku som nevidela. Pri jednotke mi prekážalo množstvo somarín, ktoré to celé odsudzovalo na nereálnosť, pri trojke mi to bolo už jedno. Možno preto, lebo som už bola pripravená na to, že je to celé blbosť. Navyše dej sa presúval kade-tade po meste, nie iba v dome ako v jednotke, kde za každou stenou robil niekto bu-bu-bu. Najviac od veci je tam ale to, že Rusi nemusia za vraždiacou turistikou chodiť do USA, tí si vystačia aj sami, prípadne s okolitými štátmi. ()

Moogwi

Totální sračka, kdy díky zajímavému nápadu z jedničky budou žít dalších 10 let a budou točit další sračky, který pokaždé překonají tu předchozí o 100 procent. ()

hroubek

Za mě asi nejlepší film o očistě. Nová Očista je takové neurážející béčko, u kterého se jde dobře bavit. Vizuálně je nápadité akce je dobře natočená, a když režisér chce tak dokáže několika záběry navodit tu správnou atmosféru. Dále režisér krásně využívá anarchie z dvojky a několika klaustrofobickými scénami připomene jedničku, což bylo dost příjemné. Největším problém tedy zůstává, jako v každém díle, logické uvažování postav. Je to film, ale proč se dané postavy musí chovat hloupě, a zvláště když jim jde o život. Na druhou stranu mě oproti minulému dílu nebylo jedno, kdo umře. Minulý díl táhnul herecky Frank Grillo a zde předvádí podobný výkon. Trojice Mykelti Williamson, Betty Gabriel a Joseph Julian Soria jsou svěžím osvěžením tohoto dílu a jsou to postavy, kterým lze fandit a navíc v jejich jednání, je cítit malinko logiky. Nejvíce mě ale překvapila Elizabeth Mitchell, kterou mám hodně rád od Lost, a její výkon mě bavil, i přestože měl dost chyb. Ve filmu funguje atmosféra a napětí a proto lze ocenit několik scéna, jako útok v bytě, likvidace puberťáků nebo závěr v kostele. Očista: Volební rok je fajn akční thriller, který pobaví, ale to je asi tak všechno. ()

VasaX

Purge ve druhém díle rozvedla nápad dílu prvního a ve třetím se normalizuje na jakýsi horor-thriller-akční film. Už to není "gritty", sociální kritika je v tom tak prvoplánová, že vlastně nemá žádný přesah ani v samotném filmu. Akční gore má sice grády, postavy až na senátorku Palinovou ( :-) ) nejsou proti srsti a celkově to dost šlape. Jedná se o hodně solidní Béčko, od kterého když člověk nečeká hollywoodskou slávu, tak zklamaný nebude a i ty klišé promine (já teda píši černý puntík za ten finální zbytečný kill). Home movie - OK. ()

Danny F.

Jde už o kopírování prvního dílu a na závěr se film změnil na akční přestřelku, kde se jen střílelo a nic víc. Velká změna. 55% ()

zdenny

Přes několik kýčovitých výstupů to zase nebylo tak špatné. V porovnání s prvními dvěma filmy to ale už není to pravé ořechové. V prvních dvou filmech jsme pod rouškou syrovosti mohli filosofovat. Zde je nabídnuto akční klišé v kýčovitém hávu bez možnosti uvažovat. Protože všechny úvahy nahlas vyřkne scénář. Z polohy morálně-sociologické jsme se dostali do polohy politické a navíc naservírované tak, že jiná možnost a jiný pohled než ten paní senátorky není možný a přípustný. Taky nejsem nakloněn formě elitářské společnosti, proč jsou ale jako ti dobří ukazováni jen lopaty z gangů, přistěhovalci a domácí černoši? Mám pocit, že nám tvůrci chtějí naznačit, že my bílí jsme ti zlí a že bychom se za sebe měli stydět. Pevně doufám, že je to jen náhoda. Velice by mě totiž zajímalo, jakou by si ti tmavší (ve filmu ti hodní) představovali společnost, když normálně jsou většinově živeni tím zlým bílým obyvatelstvem. ()

lykan9

Frank Grillo se vrátil a opět je badass jako sviň. Bohužel oproti dvojce to nebylo takové, jak bych očekával. Volební rok rozhodně není špatný, ale tak nějak jsem postrádal ducha Očisty - tedy zabíjení, jako takového. Z celku jsem měl spíš pocit, že se jedná o další díl Pádu .... a samotná Očista byla upozaděná a schovaná pod roušku politického převratu. Přesto se však i na tento díl příjemně dívá, svižně ubíhá a pár drasťáren tu taky je. Já už Očistu řadím mezi kulty a přesto, že každým dalším pokračováním to bude pravděpodobně čím dál tím horší, tak zůstanu příznivcem a budu se dívat dál. ()

VanTom

Jak druhé pokračování rozšiřuje měřítko do politiky, vytrácí se poněkud podstata očistné noci, zde redukovaná na vražedný halloweenský karneval v ulicích a zfanatizovanou americkou vládu – Otce zakladatele. Prostě se víc ukazuje, jaký je to celý hrozný nesmysl; který mě ani nebavil a ucházející (béčkový a průměrně natočený) spád nabral až s blížícím se finále. ()

stitch7

Svižná akce bez nějakých extra přesahů. Mnohem lepší než oba předchozí díly, našlo se i pár vyloženě luxusních scének. Na někoho to ale bude určitě až moc sluníčkové. Nicméně zemřít na ránu do ramene? No to mi posol sýr! ()

PF 2016

PF 2016