Série(2) / Epizody(12)

Jonathan Pine (Tom Hiddleston) je hotelový recepční, který dříve sloužil v armádě. Důstojnice britské tajné služby, agentka Burrová (Olivia Colman) ho přiměje ke spolupráci. Má za úkol zjistit, co má anglická a americká tajná služba společného s ilegálním obchodem se zbraněmi. Jako krytý agent se musí dostat do co nejtěsnější blízkosti mocného obchodníka se zbraněmi Richarda Onslowa Ropera (Hugh Laurie), jeho přítelkyně Jed (Elizabeth Debicki) a jeho společníka Corcorana (Tom Hollander). (AMC Czech)

HAL

"Bondovka bez akce" je u tohoto asi to nejnesmyslnější označení vůbec, s agentem 007 má Tomík společného jen to že si v jednom momentu objedná martini s vodkou. Špion je jen omylem, povolení zabíjet nemá a povede se mu to jen párkrát skoro omylem, a ani v kadenci počtu sbalených holek na minutu stopáže zrovna nevyniká. Vyniká jen tím že je hezoun a sympaťák, a že doplňuje Dr. House v jejich společném hereckém koncertu dostatečně dobře na to, aby se na to těch šest hodin dalo dívat i v tak strašně unylém tempu. Night Manager je totiž typická La Carreovka, ale na rozdíl od geniálního Tinker Taylor Soldier Spy, i od nedávného Most Wanted Man, je mnohem pomalejší, a mnohem bezvýraznější. Nic než ukecaná šachová partie bez velkých překvapení. 7/10 ()

liskam

Už jsem za polovinou a né a né se do tohoto seriálu položit. Nějak těm hercům ty jejich role nevěřím,celé mi to přijde umělé, hrané hlavně na efekt. Uvidíme až tuto miniserii dokoukam jestli se to nezlepší , v tuhle chvíli ale jen nějakých 57% Souběžně s touto 6dílnou jednohubkou sleduji seriál Taboo a to je úplně jiná káva. :) ()

HoneyBunny

Hlavně ze začátku poměrně náročné za zorientování (např. jmenování hned několika britských organizací, u kterých vůbec netušíte k čemu jsou). Hlavním lákadlem je tu Hiddleston, ale popravdě, jeho postava není moc zajímavá, ani nijak extrémně dobře zahraná. Stále jsem viděla jen hrajícího Hiddlese, ne jeho postavu. To Hugh Laurie jako "nejhorší muž na světě", zbraňový baron Ropper, exceluje. Jeho nebezpečného a inteligentního asociála mu věříte. A pak tu máte krásné exotické lokace, na televizní minisérii až neslýchané. V podstatě se jedná o pomalý, pozvolna budovaný špionážní film rozdělení do šesti hodinových dílů. A vyplatilo se to. Ač já osobně bych klidně o hodinu krátila, i tak se jedná o kvalitní podívanou. ()

DwayneJohnson

Nejvíc mi asi vadila ta hrozná naivita. A teď mám na mysli hlavně scenáristická. Všechno ostatní bylo v cajku, včetně herců, dabingu, ale když jsem viděl nelogické chování mnoha postav, nemůžu dát víc, i kdyby mi někdo mával kilovým stejkem před nosem. A to mám hovězí k smrti rád. ()

nascendi

Nevidel som všetky epizódy a ani sa nebudem snažiť ich niekedy vidieť. Ale ako nenáročná zábava v nočných hodinách to funguje celkom dobre. Nakoniec v konkurencii MS v hokeji nemôže divák od televízií očakávať výnimočné zážitky. ()

silentname

Ja nie som až takým veľkým fanúšikom seriálov, ako som filmovým nadšencom, no občas sa pritrafí niečo, čo ma zaujme a rozhodnem sa na to pozrieť. A presne do tejto kategórie spadal seriál "The Night Manager". Veľmi dobrá thrillerová atmosféra, fantastický výber hercov do týchto rol a vynikajúca charizma, ktorú majú tak ako Laurie, rovnako aj Hiddleston. Okrem toho vedia perfektne spolupracovať a veľmi dobre fungujú spolu. Je radosť ich oboch sledovať. Má to vynikajúce otvorenie, ktoré človeka navnadí a absolútne dokonalý záver, ktorý si užijete podľa mňa náramne a budete od radosti kričať - "Paráda!" Atmosféra seriálu je skvelá a neustále človeka fascinuje. Titulky sú podľa mňa jedny z najlepších, čo som mal možnosť vidieť a to je čo povedať. Plus veľmi dobrý thriller s príbehom, ktorý sa neustále posúva dopredu a dopredu a len človek čaká ako to dopadne. Pretože stať sa môže čokoľvek. A máme tu aj skutočne efektnú šou plnú výbuchov, ktoré pôsobia oveľa lepšie, než väčšina výbuchov, ktoré je vidno v seriáloch. Ak ste fanúšikom krimi a thrillerov, tento seriál náležite oceníte a rovnako ho tak oceňujem aj ja. Hodnotenie: A+ ()

Slarque

John le Carré jako vymalovaný. A do šesti hodin už se převod jeho románu vejde. Tom Hiddleston a Hugh Laurie jsou báječná dvojka, a v minisérii se toho děje dost i na začátku, než druhý jmenovaný vstoupí do děje, takže nuda nemá šanci. Od Susanne Bier jsem zrovna takovouto variaci na bondovky nečekal, ale zvládla ji bravurně. ()

Chrustyn

Miniseriál o infiltraci nenápadného manažera s pohnutou minulostí, do "rodiny" surovější a cyničtější verze Tonyho Starka. Film zpracovává klasické téma seznamování a následné zrady a přestože jsem se slušně bavil, seriál nikdy nedokáže přijít s nějakým překvapením, nebo něčím, co by v divákovi zanechalo výraznější zážitek. Je to docela škoda, protože se z daného tématu dal vykřesat skutečně napínavý projekt a ne jen příběh o tom, že se vše nakonec může pokazit, když se chlap zamiluje do nesprávný ženský. ()

Arsenal83

Veľmi podarený seriál, ktorý nie je zbytočne naťahovaný, prináša kvalitných hercov všetkých perfektne dosadených do svojich rolí a čo je najlepšie, napätie tu nechýba ani chvíľku. Možno prvá časť bola taká rozbehová, ale odvtedy sa to výborne vezie. Maličkou chybičkou je len, že stredové časti sú najatraktívnejšie, čakal som, že to finále bude vygradované ešte viac. Hugh Laurie je tu špičkou, ale príjemne ma prekvapil aj Hiddleston. Ten keby pribral zo 15 kíl na svaloch, mohol byť novým Jamesom Bondom. Samozrejme len vo svete, kedy to bolo ešte normálne, keďže predpokladám, že v súčasnosti bude najväčším kandidátom na túto pozíciu nejaká obtlstlá černoška, najlepšie homosexuálneho smerovania. ()

sharky

Myslím, že John le Carré by byl s tímto zpracováním spokojen.Jeho knihy jsou plné dialogů a není v nich skoro žádná akce a taková je i tato minisérie. Atmosféra, napětí i elegance fungují na výbornou a hlavnímu hereckému triu není co vytknout. ()

hrona

Za mě velice podařená minisérie, občas pravda s malinko pomalejším dějem, ale přes to neztrácející svojí rozmanitost. Skvělé lokace ala James Bond, podtrhují náročnost a finance, které do tohoto projektu byly vložené, co díl, jiná krajina, a to mě moc bavilo.. O obsazení zde není absolutně vůbec o čem diskutovat. Lauriemu padouch slušel, velice překvapil v roli nemilosrdného obchodníka se zbraněmi a Loki ala Hiddleston zdárným protihráčem za stranu dobra. Ve skrytu duše doufám, že se dočkáme nějakého volného pokračování. Stanice AMC rozhodně zabodovala. ()

rikitiki

Kdybych byla kamarádka Toma Hiddlestona, tak bych se ho někdy tak u čtvrtýho piva zeptala: "Hele, jak jsi snášel, že z tebe v tomhle seriálu udělali ženskou?" Protože tou on tady jednoznačně je. Romantický, podléhající emocím, neohlížející se na racionálno, jednající z náhlých popudů. I zobrazovaný je jako žena, jasný sexuální objekt. Leží v posteli malebně rozhozený jen s prostěradlem přes bedra, nebo ho muži nechají oblékat do krásných šatů, aby ohromil a slušelo mu to. Taky o něm mluví, jak krásný je a jak je žádoucí. ___ Tom Hiddleston je vynikající herec, ale tady je především za krasoně. Došlo mu to při čtení scénáře, nevadilo mu to? Ať tak či onak, tahle poloha seriálu mě bavila. Otočení rolí, slušný zásek feminismu!___ Seriál jako takový jsem rozdívala s nadšením a dosledovala v utrpení. Nebýt Hiddlestona (jo, na mě jeho role sexuální hračky zapůsobila), tak dám jen dvě hvězdy a možná se ani nedodívám. Slušně načaté špionážní drama se změnilo v pseudoromantický špionážní kýč velmi rychle. Špionské pasti jsou na úrovni filmu pro děti, hrdina se chová tak naivně a okatě, že by ho prokoukla i městská policie Brno, hlavní záporák (Laurie mě v téhle roli nepřesvědčil) se projevuje neskutečnou důvěřivostí a nabubřelými teatrálními řečmi. Je to nepřesvědčivé a prostinké. ___ Myslím, že se v tomhle seriálu utkávají ženská a mužská podstata a boj o nadřazenost. Zatímco žena-režisérka se docela úspěšně snaží o zobrazení hlavního hrdiny, děsně cool, tvrdýho chlapíka, co všechno zvládne - jako křehké ženy, tak předloha a scénář - obojí dílo mužů - ji tlačí k tradičnímu pojetí, tedy mužské dominanci a ženské submisivitě. Asi právě proto je hlavní hrdina vlastně zvrhlík, který se miluje jen se zraněnými ženami. Pouze, když na sobě nesou stopy násilí, tak v něm vzbudí opravdovou vášeň. Užívá si milování se zbitými ženami, nebo ho vzrušuje, že jsou to ženy, které před pár chvilkami patřily jinému muži? ____ Sexuální zvrhlost tohoto seriálu je jediné k přemýšlení, předstíraný špionážní příběh je jen ubohá kamufláž, která nestojí za nic. ()

Jinny

Night Manager má skvělou zápletku, kterou kazí fakt, že postavám jsou vnucovaná rozhodnutí ne na základě logického vývoje, ale opravdu jen proto, že to zápletka přesně takhle vyžaduje. Příkladem budiž chování Roperovy metresy Jed, která dlouhé roky žije ve vztahu, ze kterého se snaží dost zoufale utéct ve stylu týrané manželky (což není), nebo zásadní rozhodnutí hlavní postavy se do celé akce zapojit. Ano, dostanete jakási vysvětlení, ale příliš realistická nejsou. A přitom tohle téma propojení politiky a špinavého byznysu by si realističtější zpracování tolik zasloužilo... Nepřidá tomu ani fakt, že je zbytečně primitivně dál potvrzovaná divácká averze vůči obchodníkovi se zbraněmi Roperovi (je rasista, třeba), čímž tvůrci zbytečně couvají z šedých odstínu postavy do černé. Jako celek je ale tenhle seriál lepší než soubor mých výtek, už díky pomalu budované atmosféře a skvělému Lauriemu, jehož obsazení byl vynikající castingový tah. ()

Roman.Ticka

První dva díly nic moc, jelikož nejsem zarytá fanynka "bond" žánru, další dva díly si prakticky uzmulo charisma Toma Hiddlestona, poslední díl byl tak trochu spletitou zákrutou než vytříbenou zápletkou k podivnému, dost oškubanému konci. Přesto všechno psí pohled hlavního hrdiny dokázal uhranout natolik, že vše popsané v podstatě ztrácí na významu...😆😚 ()

honajz

Naprosto promarněných šest hodin mého času na jedno klišé za druhým, naprosto průhlednou, prvoplánovou a předvídatelnou historku, která by sotva vystačila na jeden celovečerák, ale tady je natahovaní až neúnosně. A ten závěr, ufff, největší a nejchytřejší mafián fakt celou dobu nic netušil, jo? Come on! Postava Jonathana nesympatická až na půdu (A marně přemýšlím, co vlastně tak světoborného špionážního udělal?). Hodně slabý seriál. ()

anderson

ČESKOSLOVENSKÁ Pay-TV PREMIÉRA: AMC = 22.2.2016, réžia českého znenia (AMC 2016) = - Z hľadiska českého dabingu sa stal zázrak a na AMC zohnali na Laurieho Stránského. Tomuto ich ťahu jednoznačne tlieskam! (23.2.2016) ()

AlfaNumerO

Hodně natahovaná bondovka, které by zkrácení o několik dílů neublížilo. Ničím nepřekvapí, průměrné ve všech ohledech. 67% ()

Necrotongue

Na seriál jsem se začal dívat jen proto, že v něm hraje Hugh Laurie, jinak jsem vůbec nevěděl, do čeho jdu. Špionážní hra plná intrik a pochopitelné paranoie mě od začátku bavila, i když mi některé momenty přišly dost naivní a mohutně mě zklamal úplný závěr, čekal jsem více reality a méně pohádkového příběhu. Celkově jsem byl každopádně spokojen, líbilo se mi, jak se tvůrcům průběžně dařilo stupňovat napětí. ()

Koruna našla princeznu Dianu

Koruna našla princeznu Dianu

17.08.2020

Tvůrci seriálu Koruna od Netflixu pokračují v obsazování budoucí páté a šesté série a po oznámení Jonathana Pryce v roli prince Filipa nyní přichází pravděpodobně ta nejzásadnější castingová novinka.… (více)

Režisérka Susanne Bier a Nicole Kidman spojí síly

Režisérka Susanne Bier a Nicole Kidman spojí síly

08.11.2018

Susanne Bier (Druhá šance, Bird Box) naposledy vyhrála Emmy za režii všech dílů oceňované televizní minisérie Noční recepční. Po dvou letech a celovečerním filmu pro Netflix se teď vrací, aby spolu s… (více)

Noční manažer má následovníka

Noční manažer má následovníka

17.01.2017

Loňská špiónská minisérie The Night Manager si odnesla domů tři Zlaté glóby. Televizní stanice AMC a BBC proto neváhaly a oznámily adaptaci dalšího románu Johna le Carré. Tentokrát se bude točit… (více)

74. Zlaté glóby - výsledky

74. Zlaté glóby - výsledky

09.01.2017

Bezkonkurenčním vítězem letošních Zlatých glóbů se stal muzikál La La Land. Asociace zahraničních novinářů v Hollywoodu film sedmkrát nominovala a sedmkrát ocenila. Nejlepší film - komedie nebo… (více)