The Man in the High Castle (TV seriál)

Drama / Sci-Fi

USA, 2015, 10x60 min

• NinadeL

Můj oblíbený nápad, ale zpracování je liché, takže hlasuji pro: netřeba celou sérii. Otčina stačila.(27.1.2015)

• sskrblik

Hořké rozčarování, tak na mě působí The Man in the High Castle. Zejména pro to, že atmosféru alternativní historie utváří pouze rekvizity, herci nebo prostředí ve mě nevyvolovají pocit nacisty obsazené Ameriky. Největší slabinou je zřejmě rozpočet studia, které zjevně na víc nemá.(16.2.2015)

• johny89

Po pilotu: Tohle má atmosféru, úplně z toho mrazí. Jen trochu zatím trochu nerozumím ději, nicméně chápu, že seriál se teprve rozjíždí.(22.11.2015)

Tak tohle je pecka! Takhle dobré jsem to snad ani nečekal. Opravdu zajímavý nápad podle knihy Philipa Kindred Dicka. Tento seriál produkuje Ridley Scott a vysílá ho Amazon TV. Odehrává se v roce 1962 a ukazuje nám alternativní historii. Asi tak nějak by to vypadlo, kdyby Němci společně s Japonci vyhráli 2. světovou válku. Amerika je rozdělená na německou a japonskou část. Mezi nimi se nachází Neutrální zóna. Lidé s touto situací samozřejmě nejsou spokojení a tak vzniká odboj. Někdo produkuje filmy, ve kterých spojenci ukázáni jako vítězové války. Celý příběh se točí kolem Juliany, jejího přítele Franka a nacistického agenta Joea. Osud je svede dohromady a honba za zmíněnými filmy může začít. Chce je totiž získat opravdu každý. Plus Válka mezi Japonskem a Německem je na spadnutí. Končí to trochu otevřeně, tak jsem zvědavý na další sérii. :) "Věříte na osud?"(9.4.2015)

• ghatos

Hodnocení po 3. dílech: Alternativní realita tohoto typu je nesmírně atraktivní. Naneštěstí seriálové vaty je v každém díle po kokot. Únavné tlachání, páska filmu, rozvláčné tempo, pouhé náznaky nacisticko-japonského světa a jeho pravidel...schade. Mohlo to být hodně fajn. 46%.(1.12.2015)