Danny DeVito prokázal mistrovství v žánru černé komedie již před patnácti lety snímkem Válka Roseových. Rozvádějící se manželský pár (Michael Douglas a Kathleen Turnerová) v něm svedl nelítostný zápas o to, komu po rozvodu připadne jejich společný dům. Také v jeho novém filmu Baba na zabití je předmětem sporu vytoužená nemovitost. Tentokrát se jedná o starobylý dům v Brooklynu se třemi krby, vitrážovými okny a majestátní knihovnou. Mladí manželé Alex a Nancy se do něj nastěhují v domnění, že našli svůj vysněný domov. Splněný sen má ovšem malý háček: první poschodí obývá za regulované nájemné na první pohled roztomilá stará dáma, paní Connellyová, která, jak je ujišťuje realitní agent, se netěší dobrému zdraví, takže dům bude novým majitelům brzy patřit celý. Jak záhy vyjde najevo, opak je pravdou. Paní Connellyová se rozhodně zemřít nechystá a svou ďábelskou vitalitu vynakládá zejména na vynalézání nových a nových způsobů, jak novým sousedům znepříjemnit život. Od televize puštěné na plné pecky, přes permanentní žádosti o drobnou pomoc až po pozorování jejich milostných hrátek. (Filmbox)

AxelWers

Čierna komédia, ktorá s ničím nevyčnieva, ale ani nespadá do hlbokého podpriemeru. Ak chcete zabiť sobotné poobedie, tak si ju pozrite. ()

geek.ondra

Stiller, Barrymore, Essell - neskutečná kombinace ve skvělé černé komedii Dennyho DeVitta a jeden z nejlepších zástupců žánru posledních dekád ()

Solly

Pointa je sice poněkud přitažená za vlůasy, ale člověk se u tohoto filmu dobře pobaví. A o to šlo asi především. ()

Patrik200s

Fajn komédia s vtipnými scénami a námetom. Táto nesmrteľná babička ešte podvedie niekoľko naivných párov kým zomrie. ()

josieaddms

Tak je to DeVito. To co jsme čekali, to jsme i dostali. Film si alespoň nehraje na nic víc než na to co je. Trocha vtipu, trochu nevkusu. Celkem originální nápad, žádný světoborný snímek to není, ale ani si na nic takového ani nehraje. Prostě pro ty co mají rádi tento humor ideální, pro ty co to nemusí nedoporučuji. ()

Boris.

Černá komedie o hrozný babě, kterou po shlédnutí filmu by zabil snad každý. Film je ale plný trapností a nechutnejch scén, který celý hodnocení dost snižujou. Osobně bych to asi hodnotil tak 1,5* ()

Kritik.

Jednoducho nemám rád takýto námet - dlhodobý neúspech hlavného hrdinu (v akejkoľvek forme) vo mne burcuje stále väčšie nervy. A to aj v prípade, že hlavným hrdinom je Stiller, ktorého mimochodom tiež nemám rád. ()

Nocturno culto

Námět dobrý ale potenciál nebyl úplně naplněn. Místy dojde k vtipnému momentu ale je to spíš taková prvoplánová křeč a kdyby vynechali závěrečnou scénu, efekt by byl mnohem lepší. ()

Sammy.Boy

Dost dobrá komedie plná černého humoru o jedné nenápadné postarší nájemnici, která tak trochu překáží a otravuje život mladému páru. . .:-D ()

DjMetal

A neda pokoj a neda pokoj......Naj sceny napr. babka tancujuca pred telkou a sprcha s tou erotišnou hudbou....No nemohol som.Uplne super komedia. A hlavne ten romanticky vecer. Ja ju chcem tiez zabit,utopit,rozkrajat na malinkaty kousky:D:D....super ()

MRPitivier

Černá komedie o tom, jak nejlépe zabít postarší paní, která má své místnosti v bytě na prodej, který si zakoupí pár Barrymore a Stiller! Nejdříve si mysleli, že nebude problém bydlet s paní, která se zdála býti milá! Díky bohu se děj trochu rozběhne kvůli naschválům této dámy, ale pořád to není směšné a už vůbec nevidím tu pointu, co režisér chtěl, když se mu nepovedla vtipnost! Film pokračuje stroze s plno intrikami, ale bohužel špatně podchycenými, takže z toho nevyjde nic vtipného! Konec je zamotaný a dovíme se něco, co jsme předpokládali! Čitelné, nevtipné, banální dílo pana režiséra a herce v jedné roli, Dannyho DeVita! ()

LukH

Z mnoha podobných komedií mne tato "verze" bavila, hlavně komediální konfrontace Bena Stillera s nevinně vyhlížející postarší piraňou byly fajn. ()

Tiiso

Film prohrává svůj boj o přízeň diváka na všech frontách. Komedie takového typu nesmí míchat pocit reálná ze ztřeštěností scén a humorných gagů. Při sledování totiž vzniká u člověka konfrontace s vlastní životní představou a já jsem si pořád říkal, udělal bych to přece jinak. Tudíž děj mě nedokázal strhnout natolik abych se mohl ponořit do fantazie příběhu a od srdce se zasmát. Asi jen pětkrát jsem zaznamenal natolik humorný okamžik, který stál za označení komediální. A to že jsem se musel dočkat zvracení či pšouku to přece nemá režisér takového formátu zapotřebí. Dokázal tím pouze, že asi nějak dochází nápady. Situaci nemohli zachránit ani žádné herecké výkony všech zúčastněných seč by se snažili jak to jenom mohlo jít. ()

Rodin

Strašně moc jsem se snažil bavit a marně. Od půlky filmu jsem navíc začal fandit babičce. Snad mně ta Drew s tím Benem nesedli dohromady, nebo ta atmosféra, kterou chtěl Danny vytvořit, prostě fungovala uspávacím dojmem... nevím. Ale tohle u mě zabralo tak s bídou za 25%. ()

movemat

Super komédia s jednoduchým dejom (čo pri komédiach oceňujem) a intezívnym občas morbídnym humorom, v ktorej sa plne stotožníte s hrdinami filmu. ()