Ďáblův advokát

• USA The Devil's Advocate (více)

Mladý úspěšný právník Kevin Lomax obhajuje učitele Gettyse obviněného ze sexuálního obtěžování své žačky Barbary. Přestože během přelíčení zjistí, že učitel je opravdu vinen, podaří se mu dosáhnout osvobozujícího rozsudku. Když pak Kevin se svou manželkou Mary Ann oslavuje v baru, neznámý muž mu nabídne práci za skvělých podmínek u prestižní právní firmy, kterou z New Yorku řídí John Milton. Manželé se přestěhují do Miltonova rodinného mrakodrapu. Kevin je fascinován bohatstvím svého nového prostředí a plnou silou se pustí do práce. Cosi se však změnilo. Vítězství není jenom cílem, stává se posedlostí. John Milton navíc, jak se zdá, nalezl v mladém právníkovi zvláštní zalíbení. Kevin se tak ocitá v osidlech samotného ďábla a čeká ho pekelně nebezpečná životní cesta. (TV Nova)

Revolver

Zbytečně dlouhá stopáž, nezáživný Keanu Reeves a ďábelský Al Pacino. Dostat film do rukou zkušenější filmař mohlo to být mnohem lepší, ale i tak se jedná o solidní kousek, kterému by ovšem pomohl rázný střih. ()

joshula

Nyní už klasika americké filmografie konce dvacátého století. Velmi pěkně rozehraná hra, mezi mladým a ctižádostivým advokátem a jeho ředitelem... Scéna s dlouhým monologem "ředitele" na konci stojí za zhlednutí. ()

Pussycat18

"Ješitnost je rozhodně můj nejmilejší hřích!" Al Pacino je stejně přesvědčivý ďábel, jako Morgan Freeman bůh! Advocatus Diaboli (jak zní oblíbená fráze) je naprosto perfektní počin. Pacino, Reeves, Theron...jsou dokonalí! U filmu se ani na chvilku nezanudíte, pokud přijde volnější pasáž, je vyplněna ďábelským efektem (zkoušení šatů a změna tváře Miltonovy ženy), nebo vtipnou a trefnou hláškou ("Pulíruješ mu ho 3x týdně a nevíš, jestli má obřízku?"). Navíc efekty dýchajících, mizejících běžců, pohybující se freska nad Miltonovým stolem...atd. jsou tak...přesvědčivé...fakt. Jeden z nejlepších filmů! 95% ()

Honzick

I přez bezesporu vynikající herecké výkony Al Pacina Reevese, mě ten konec natolik zaskočil že nemůžu jinak než ,,pouze´´ tři hvězdy.... ()

Sgt.Pepper

Víte, co znamená 100 právníků svázaných na mořském dně? Dobrý skutek..Al Pacino a jeden z mých nejoblíbenějších monologů, co jsem od něj slyšel - There's this beautiful girl just fucked me forty ways from Sunday... we're done, she's walking to the bathroom, she's trying to walk, she turns... she looks... it's me. Not the Trojan army just fucked her. Little ol' me. She has this look on her face like: "How the hell did that happen?" ()

Pretender

''Look but don't touch. Touch, but don't taste. Taste, don't swallow. Ahaha. And while you're jumpin' from one foot to the next, what is he doing? He's laughin' His sick, fuckin' ass off! He's a tight-ass! He's a SADIST! He's an absentee landlord! Worship that? NEVER! '' ()

Tydlidáš

No pěkný to bylo. Jak herecký výkony, tak celkový průběh i závěr se mi velice líbili. Akorát nevim jestli to ten Al Pacino vůbec hrál.? Dyť von se jako ďábel musel narodit. Jemu to prostě kouká z vočí....=) ()

Ricattatore

Nejdříve jsem měl pocit že sedím jen před další příjemnou povinností, kterých stále přibývá, ale po vcelku krátké chvíli ve mě film vzbudil pocit do detailu promyšleného a naprosto brilantně zpracovaného veledíla které dosud nemělo, a podle mě nikdy nebude mít v žánru konkurence. Konečně jsem našel reprezentativního zástupce, donedávna mnou nesmyslně zavrhovaného žánru, jako jsou horory. Nejedná se ani tak o film, který by člověka donutil se bát o nastávající situaci, vžívat se hluboko do postav, nebo film vypnout s tim že bych se po něm bál dojít si na hajzlík. Pro mě je to pořád víc sranda než něco myšlenkově zasahujícího do mě samotného, a to se mi na tom zatraceně líbí. Upřímně jsem čekal, že snímek bude trochu osobitěji zpracován, abych nad ním přemýšlel a odkryl mi nějaký hlubší smysl, což se nestalo ale to ve výsledku vůbec nevadí. Ďáblův advokát mě rozesmál, a donutil spíš než přemýšlet nad skrytou pointou, jen kroutit hlavou nad genialitou tvůrců, kteří dokázali zplodit naprosto originální dějovou linku, a zpracovat ji tak, aby se divák za více než dvě hodiny ani na chvíli nenudil. Směrem jakým se vydal "The Devil´s advocate" by se podle mě měla ubírat všechna díla, která zastupují hororový žánr. Brilantní hudba, zaujímavý scénář, skvělá režie a herecké výkony, které mě přesvědčily o tom, že Keanu Reeves není vůbec špatný herec, a že Al Pacino je nejen nejlepší Satan jakého kdy filmový svět poznal, ale i jeden z nejlepších herců své doby. - to vše zapříčinilo vznik výjmečného zážitku, který si mile rád zopakuji, a myslím, že nejednou. Film jsem měl možnost vidět napodruhé s českým dabingem a musim říct že je to naprosto strašný. Dabing Pacina v závěrečné části filmu je podle mě dost dobře přirovnatelný k dabingu Jokera z Temného rytíře. ()

HArna

Vynikající thriller, Keanu Reeves v hlaní roli. Al Pacino v roli Satana nebo-li taťky Keana. K tomu Charlize Theron, do party ještě jedna kráska jménem Connie Nielsen. Nedokážu si představit přesvědčivější roli Satana než kterou ztvárnil veliký Al Pacino. Mistrovské dílo. Od začátku jsem věděl, že tento film bude špička. Velmi dobrý příběh s mistrovským koncem, kde závěrečný rozhovor donutí téměř každého strnule hledět na obrazovku.100% ()

Orthank

Keanu Reeves si nábožensko-filozofické scenáre vyberá akosi často. Asi sám dobre vie v čom sa cíti doma. Podobné postavy mu idú jednoducho bravúrne. Diablov advokát je pravdepodobne tým najvýraznejším čo sa tomuto sympatickému smoliarovi pritrafilo. Záver je síce tradičný "happy end" s jedným žmurknutím na diváka, no Pacinov satan dokázal aj toto klišé pretransformovať na strhujúcu hereckú symfóniu v parádnej atmosférickej dráme. Pozerateľné a nadčasové v akomkoľvek období. Začínam mať pocit, že v posledných rokoch čím ďalej, tým viac... ()

Paity

Samozřejmě, samozřejmě, Keanu Reeves je skvělý a sedla mu role právníka. Ale bez Al Pacina by šlo jen o tuctový thriller. Kdo mě ale na filmu vyloženě rozčiluje je Charlize Theron, ta je tam jak osina v z.... ()

Hanys_

Dneska už klasický právnický thriller. Perfektní scénář a hlavně herci (Theron, Reeves a hlavně Pacino, který je doslova ďábelský a jeho monology by zasloužily tesat do kamene) z tohohle snímku dělají opravdu libovou podívanou, kterou je možno dostávat párkrát za rok bez nějakých úbytků na kvalitě. 9.5/10 ()

bloodline

Existuje taká povera, že ten kto si pamätá 90-te roky, tak ich nežil. Našťastie si 90-te roky pamätajú životnú hereckú formu génia menom Al Pacino. Čo film s jeho ksichtom to národný poklad, pri ktorom ide roztrhať aj Tutanchámonovu hrobku. O jazyku nehovoriac, ten mal gloriolu dotyku kráľa Midasa a premenil geniálne scenáre na zlaté bane prednesu plné perverzie, štipľavých slovných zoskupení a zasrane pravdivými hláškami o živote, vzťahoch, (viero)vyznaniach, o všetkom... Už len nech Al Pacino zarecituje Hviezdoslava a budem spokojný :) The Devil's Advocate zapadá do tohto súhvezdia tak dokonale, že aj v pekle bili na poplach pri čertovsky masakrujúcom Johnovi Miltonovi. Kvarteto Reeves-Theron-Nielsen-Tunie dotvárali dokonalý pentagram hereckého plesu príšer s výpravovo chladnou industriálno-klaustrofobickou New Yorskou atmosférou. Howardov hudobný doprovod hypnotizoval sťa dupot Luciferových kopýt... Partitúra v čiernom maestro! A scenár, ten mrazil, čo mrazil, horel v "zádech" každou vetou, súvetím, myšlienkou a dúfam, že je zaradený ako ďalšia kapitola v LaVeyovej Satanskej biblii. Nemôžem si pomôcť, ale v područí sloganového manifestu Miltonovho Paradise Lost "Better to reign in Hell than serve in Heaven", kapitulujem na ďalšie superlatívy. Moja filmová viera je pevne a neoddeliteľne spätá s The Devil's Advocate a v nebi budú musieť urobiť výnimku, lebo bez tohto dva a pol hodinového základného kameňa môjho kinematografického vierovyznania tam hore nejdem! Ale, čo ak tam hore nepôjdem vôbec? Belzebub teš sa! "Vanity, definitely my favorite sin." ]:) ()

Krystalion

Právníci jsou taková sorta lidí, která vždycky poškodí jednu stranu toho daného sporu a bez sebemenší empatie sbalí balík prachů a jdou škodit o dům dál, hlavně v americkým soudní  systému nejde o pravdu, ale o to, jak co nejvíc oškubat druhou stranu a nejlépe to jít ještě tentýž večer oslavit se stejně zkaženými kolegy. Proto si tvůrci tohoto snímku vybrali právě toto prostředí, protože to má ke zlu hodně blízko. Skvělé výkony hlavních představitelů tomu dodávají větší věrohodnost. ()

Arach.No

Vynikajici film! Al Pacino ja jako Dabel opravdy dokonaly a ostatni mu velmi zdatne sekunduji. Nastesti to nedopadlo tak, ze by si Al vzal cely film pro sebe, dava dostatek prilezitosti i ostatnim hercum, aby ukazali, co v nich je. Ty dve a ctvrt hodiny ubehnout jako nic a clovek jenom muze kroutit hlavou nad naprosto uzasnym koncem. Skvele! PS: Jesitnost je muj nejoblibenejsi hrich. ()

jasiska

Tento film vo mne dlhodobo evokuje zmiešané pocity - na jednej strane sa mi niektoré myšlienky zdajú geniálne, na strane druhej mi veľa vecí pripadá ako príliš veľká haluz. Veľmi, veľmi nemám rada Charlize Theron, ale zase ten koniec bol awesome. Ale treba povedať, že rozpoltenosť je jeden z tých lepších pocitov, ktoré filmy v divákoch zanechávajú:-) ()

VonoXX

První půle je zdlouhavá a nic skvělého nepřináší, ale pak ďábelsky vynikajícím Al Pacinem,skvělým Keanu Reevesem a výbornou Charlize Theron tento thriller vynášejí hodně vysoko. Po tomto filmu si budu pamatovat jen ty skvělé herecké výkony, ale nic víc. Bohužel. [79%] ()

Statham nahradí Gibsona v další Odplatě

Statham nahradí Gibsona v další Odplatě

26.04.2011

Slavný autor noirových kriminálek Donald Westlake napsal celkem 24 románů, v nichž vystupuje profesionální zločinec Parker (žádné křestní jméno). Je to jakýsi novodobý Robin Hood, který zásadně bere… (více)

Pokrok za prachy z prodeje drog

Pokrok za prachy z prodeje drog

22.10.2008

Po Weirovi a Annaudovi, jejichž nové projekty jsme probírali v uplynulých dnech, je tady další tvůrce, jehož jméno nevidíme na plátnech kin až tak často, ale když už, tak to obvykle stojí zato.… (více)