Ďáblův advokát

• USA The Devil's Advocate (více)

Mladý úspěšný právník Kevin Lomax obhajuje učitele Gettyse obviněného ze sexuálního obtěžování své žačky Barbary. Přestože během přelíčení zjistí, že učitel je opravdu vinen, podaří se mu dosáhnout osvobozujícího rozsudku. Když pak Kevin se svou manželkou Mary Ann oslavuje v baru, neznámý muž mu nabídne práci za skvělých podmínek u prestižní právní firmy, kterou z New Yorku řídí John Milton. Manželé se přestěhují do Miltonova rodinného mrakodrapu. Kevin je fascinován bohatstvím svého nového prostředí a plnou silou se pustí do práce. Cosi se však změnilo. Vítězství není jenom cílem, stává se posedlostí. John Milton navíc, jak se zdá, nalezl v mladém právníkovi zvláštní zalíbení. Kevin se tak ocitá v osidlech samotného ďábla a čeká ho pekelně nebezpečná životní cesta. (TV Nova)

Marius_ss

Na tomto filme je užasne všetko, takže to tu nebudem rozpisovať, no vyzdvihol by som čertovský bohovského Al Pacina - hlavne ku konci som z neho mal až zimomriavky.... a skvele zvládnutý scenár - napriek všetkému tomu "mysterióznu" to bolo neskutočne uveriteľné a reálne. A scéna, s rozbitým sklom a prerezaným hrdlom mi privodila jeden z najintenzívnejších pocitov, aký som kedy pri sledovaní filmu cítil...a aj po 3, 4, 5 atď zhliadnutí ma vždy dostane. ()

Oralfabet

"Where does he sleep?" "Who said that he sleeps?" "Where does he fuck?" "EWERYWHERE!!!" V některých filmech je hlavní postavou totální hajzl a funguje to skvěle. Tohle není ten případ. Celý Lomaxův příběh mi byl dost ukradený, přičemž Keanův výkon této skutečnosti nijak zvlášť nepomáhá. Fakt mě tady bavily jen části s Pacinem v roli nejnadrženějšího satana, co kdy poctil svou přítomností filmové plátno. Podivná CGI část těsně před koncem byla... podivná. Naopak zase ale musím vyzdvihnout ten plottwist v posledním záběru. 85% mi přijde absolutně nepochopitelně přehnaných. 5/10 ()

Renfield

Nebýt Kevinovi profese, které k tomu, aby mohla být označena za ďábelskou, stačí několik vět a záběrů z prvního případu, byla by úvodní část až idylkou mladého zamilovaného páru. Ten je zde velmi dobře představen, přesně tak, aby se ihned po přesunu do New Yorku mohl stát figurkami, s nimiž se dál bude hrát. Tedy takhle, s nimiž si dál bude hrát jistý John Milton. New Yorské exteriéry filmu sednou, Andrzej Bartkowiak se v nich činí, čímž atmosféru filmu ještě prohlubuje. Podobně však fungují i interiéry, obzvlášť pokud jde o Miltonovu kancelář (nebo bydlení), ve finální scéně! Souhra Bartkowiak, Newton Howard a Pacino tady nebývale funguje. Obzvlášť Pacino, jenž byl dosud pouze lehce zvláštním šéfem, se zde stává skutečným ďáblem a já mám pocit, že bych si tento dlouhý vrchol klidně ještě nějakou dobu užíval, i když řekl vše podstatné... záchodový dovětek ani být nemusel. Ještě se vrátím k figurkám, více a více temný Keanu Reeves byl velmi fajn. Mary Ann v podání výborné Charlize Theron mi potom nejednou vnukla vzpomínku na Rosemary, nakonec nejen ona. 90% ()

thunnus

Působivý thriller, kde nic není, jak se zdá. Al Pacino hraje Ďábla/Satana skvěle a Reeves mu celkem obratně sekunduje. Celý film má dobrý příběh, slušné dialogy a již zmiňované herecké výkony. K pěti hvězdám však přecejen něco chybí, ale asi to je můj ateistický pohled na věc a odpor k peklu a pekelnosti :-) PS: Jen mě zaráží, proč je v popisu filmu napsán celý jeho děj skoro až do konce.. ()

crozet

Výborná režie, výborné herecké výkony, dramatická hudba, špičkový casting a masky. Reeves je sice nejslabší, ano, ale zvládl to. Jinak je třeba pochválit autory za úroveň a originalitu zpracování poměrně zprofanovaného klasického příběhového námětu. ()

Strike

Geniální Al Pacino, výbornej Reeves a všichni ostatní herci, výborná atmosféra a geniální závěrečné titulky s ,,Paint It Black" od Stounů. ()

memoman

Skvělý mix mystery thrilleru a právnického dramatu s prvotřídním obsazením. Al Pacino jako Satan se svým uhrančivým pohledem a děsivými fylozofickými proslovy nahání více hrůzy než jakýkoli čert s rohy a trojzubcem. Keanu Reeves výborně ztvárnil dvě polohy své postavy,chladnokrevného advokáta i milujícího manžela toužícího po rodině a klidném životě společně s křehkou i temperamentní Charlize Theron. To vše zasazeno do kulis New Yorku,ukázaného jako dekadentní velkoměsto a hororového příběhu se zlem jako takovým,se kterým si nelze zahrávat a před kterým nelze utéct. ()

dezert

Dokonalý scénář s perfektním vypointováním, Alpův snad nejlepší výkon, co kdy předvedl, stejně jako Keanu Reeves, stejně jako perfektní hudba a perfektní režie Talyora Hackforda dělá z tohohle filmu mistrovský dilo po všech směrech. ()

Dzarule

Je to dobrý film ale ten začátek je fakt slabé. Jenže jak se oběví Al Pacino, začne to nabírat otáčky a nepřestane až do konce filmu. ()

Greg25

Al Pacino je ďábelsky zahraný ďábel a Reeves a Theron výborní herci, abyste jim jejich role věřili. Obrovskou předností je scénář a dějová linka, které stojí na pořádně bytelných pilířích a konec je jeden z nejvydařenějších v amerických filmech. Jako "bonus" navíc tísnivá atmosféra, lidské hříchy a psychologická studie úspěchu a ochoty za něj zaplatit. 100% "Ješitnost je můj nejoblíbenější hřích." ()

M.E.K.Y

Dlouho jsem otálel se shlédnutím toho filmu a radím Vám, nedělejte stejnou chybu jako já, protože Ďáblův advokát je fakt skvělý snímek! Úspěch tkví v týmové spolupráci celého štábu, který namíchal opravdu ďábelský koktejl! Nikde není díra, každý odvedl skvělou práci! Scénáristi se vážně vytáhli a hlavně díky jejich "mozkovnám" je snímek originální a neopakovatelný! Hudba Howarda nijak neexceluje, ale nebyla špatná! A konečně představitelé hlavních roli... to je vážně chuťovka! Keanu Reeves předvádí jeden ze svých nejlepších výkonů, Charlize Theron taktéž a to byla teprve na začátku své kariéry! A nakonec ten největší z největších! Al Pacino! V té době byl na vrcholu a každá role, ve které se objevil na sebe strhla veškerou pozornost! Skutečně excelentní, až ďábelský výkon!! Tohle všechno dokázal ukočírovat docela neznámý režisér Taylor Hackford a odvedl dobrou práci! Atmosféra místy opravdu budila dojem samotného pekla a některé momenty doslova braly dech! Napětí mělo stoupající tendenci, takže vše vygradovalo na konci a troufnu si říct, že hodně stylově! Závěr? Samozřejmě, že nějaké chybičky film má, jako každý jiný, ale v žádném případě to nemůže ubrat na kráse tomuto ďábelskému thrilleru! ()

ursinko

26.5.1998 Kino Strojár v Martine. Úžasne diabolský Al Pacino, skvelý Keanu Reeves a Charlize. Vynikajúci záver. Fim, ktorý stojí za pozretie a utkvie v pamäti. ()

panmroz

The best of Polanski feat. the best of Hitchcock. parádní devadesátkovej oldschool, mobilní telefony s anténama, Pacino v nejlepších letech, Keanu...mno...i Keanu tam hraje... ()

Statham nahradí Gibsona v další Odplatě

Statham nahradí Gibsona v další Odplatě

26.04.2011

Slavný autor noirových kriminálek Donald Westlake napsal celkem 24 románů, v nichž vystupuje profesionální zločinec Parker (žádné křestní jméno). Je to jakýsi novodobý Robin Hood, který zásadně bere… (více)

Pokrok za prachy z prodeje drog

Pokrok za prachy z prodeje drog

22.10.2008

Po Weirovi a Annaudovi, jejichž nové projekty jsme probírali v uplynulých dnech, je tady další tvůrce, jehož jméno nevidíme na plátnech kin až tak často, ale když už, tak to obvykle stojí zato.… (více)