Ďáblův advokát

• USA The Devil's Advocate (více)

Mladý úspěšný právník Kevin Lomax obhajuje učitele Gettyse obviněného ze sexuálního obtěžování své žačky Barbary. Přestože během přelíčení zjistí, že učitel je opravdu vinen, podaří se mu dosáhnout osvobozujícího rozsudku. Když pak Kevin se svou manželkou Mary Ann oslavuje v baru, neznámý muž mu nabídne práci za skvělých podmínek u prestižní právní firmy, kterou z New Yorku řídí John Milton. Manželé se přestěhují do Miltonova rodinného mrakodrapu. Kevin je fascinován bohatstvím svého nového prostředí a plnou silou se pustí do práce. Cosi se však změnilo. Vítězství není jenom cílem, stává se posedlostí. John Milton navíc, jak se zdá, nalezl v mladém právníkovi zvláštní zalíbení. Kevin se tak ocitá v osidlech samotného ďábla a čeká ho pekelně nebezpečná životní cesta. (TV Nova)

walecz

Tedy...je hezké že se nám ty komixy prosakují a vlínají do filmů, nuž potěš koště, že nějakou shodou náhod Keeanu hraje moje oblíbené hrdiny. Pro vás, co netušíte, tohle je taky takový obšleh Constatntina - komixové postavy ze série Hellblazer od Marvela - i když tady se jmenuje jinak etc. K filmu samotnýmu - exkluzivní. Atmosféra houstne od první scény, hříchy tíží, lež se neslušně producíruje a syn člověka čeká na zrození. doporučuji v zimním nečase s milou osobou schoulenou vedle tebe na gaučíku ;) ()

Marat

Film rozhodně z kategorie parádních. Svkělý Al Pacino i K. Reeves. Ač je to hřích že jsem film viděl až teď, tak snad jsem od něj očištěn:-)Ve filmu se mi krom jiného líbil pohled na New York, přišel mi z filmového pojetí netradičně zobrazen, ale tak, že se mi líbil. ()

Baki

Naprosto nezapomenutelným zážitkem se pro mě stal tento film. A hlavně Al Pacino. Kdysi dávno jsem jej viděl a ani jsem si již nepamatoval o čem byl, kdo tam hrál, ale na Ala jsem nezapoměl. Na ten jeho smích, výraz, všechno ... kdyby tam hrál někdo jiný,tak je to poloviční zábava. Proto plný počet ()

Boulderman

Začátek a konec filmu mě zklamaly. To, co se dělo uprostřed mě však nadchlo. Když tomu dám dobrých 80%, tak snad nikoho neurazím. ()

Bigfuckman

Nad tímto jinak velmi dobrým filmem mě po skončení vyvstalo v hlavě pár otázek. Proč když byl Keanu dítě satanovo nebyl taky imunní na kulky jako jeho tatka v podání Al Pacina?? Nebo kdyby přece uvažoval tak se nezastřelí a nezpůsobí si tak smrtelný hřích jenž ho vezme přímo zpět k satanovi. No a jak to tedy celé dopadlo?? Byl to jen sen co se Keanu zdál před zrcadlem nebo se vrátil v čase a aby změnil své životní rozhodnutí?? Opravdu z toho vyvstává noo otázek na které mi tvůrci uspokojivě neodpověděli a proto nemohu dát 5 hvězdiček. ()

atlee

Tak takéto filmy mám rád ! Mrazivé vykreslenie diabla podané Al Pacinom ma dostalo. Keanu podal slabší štandard, no Charlize Theron podľa mňa podala v tejto dráme (s výnimkou oskarového monštra) hádam najlepší výkon. Dusná atmosféra, až do konca sa stupňujúce napätie a zopár fakt efektných scén. Howardova hudba, úchvatné rámovanie. Dobrých 85 % ()

glide4ever

Herecké výkony netřeba komentovat, postaralo se zde o to spousta lidí. Asi každý vyzdvihlul ďábelského Al Pacina, nelze jinak :-) Byl prostě úžasnej! Ten smích? S otevřenou pusou jsem hltal všechny jeho scény. Jenže Al nebyl na film sám! Pomohla mu neodolatelná Charlize Theron a cílevědomý Keanu Reeves, který se držel v závěsu za nimi. Originální scénář byl doprovázen skvělou režií a vynikající hudbou. Nemám co vytknout, opravdu ne! 100% What are you? ... Oohh, i have so many names. ... Satan? ... Call me dad. ()

gidzitka

Mysteriózní thriller s mojí nejoblíbenější pointou. Kdo by mu odolal? Možná John Constantine, já však rozhodně ne. Od počátku jsem tušila boudu, a přesto jsem Alu Pacinovi podlehla a cítila takřka fyzickou radost z jeho postavy, která s přibývající stopáží gradovala až do nebeských (či spíš pekelných?) výšin... A ten nadupaný konec včetně nestárnoucích Stounů a jejich nesmrtelného vejvaru "Paint it black", omg, to nutí člověka k zamyšlení svého jednání a vztahu k druhým. Kolik takových filmů znáte? ()

DeaconMoss

Vynikající scénář, brilantně zahrané, spád, děj, smysluplnost. Na začátku se horská dráha rozjede přímo z kopce a divák už zůstane a jede obrovskou rychlostí ke konci, aniž by během jízdy ztratil přehled. Nádhera, Keanu Reeves, Al Pacino a Charlize Theron mě svými výkony chvílemi dostávali do kolen, jindy zase zvedali ze sedačky. Co dodat? Pět hvězd. ()

ratpile

Konečně už mi došlo, proč je Al Pacino tak dobrej herec a proč si ho nakonec Coppola prosadil do role Michaela Corleoneho a započal tak jeho hvězdnou karieru.... Al prostě zatahal za nitky.. Al je totiž ďábel.. o tom není sporu. Obsaďte skutečného ďábla do filmu o sobě samém a výsledek se dostaví sám - nezapomenutelný, uhrančivý,zlý, možná nejlepší Pacino. Ovšem, nenechte se mýlit, tenhle film není jen o něm, ačkoli, bez něj by se jednalo "jen" o nadprůměrný, velmi atmosférický, místy hororový a správně dusivě nepřijemný thriller se skvělým scénářem a výborným Reavesem a Theron..ehm, což rozhodně není málo, no ne? Inu s Al Pacinovým ďáblem navrch je to opravdu lahůdková podívaná. Delikatesa. Ješitnost je rozhodně můj nejoblíbenější hřích.. a Connie je kusanec ženský :-) ()

Uberlord

Horory nemám rád a moc je proto nesleduji, ale toto opravdu není špatná podívaná. Skvělý Al Pacino a neméně úžasný Keanu. Hodnotím třemi hvězdičkami, jelikož zřejmě nedokážu ocenit kvalitu hororového žánru, jež mi není blízký. ()

Nessos

Prostě nejde jinak. Opakovat se nemá smysl, takže pouze vyzdvihnu výkon Al Pacina a Keanu Reevese, kteří jsou prostě perfektní. Určitě nezůstanu u jedné projekce. ()

Týnidlo

Al Pacino byl skvělý, i když bych asi neměla sympatizovat s "ďáblem". Reeves byl klasicky matrixově mražený, ale vůbec mi to nevadilo a nerušilo mne to v dojmu z jeho role. Což je jen dobře. (Matrix mám ráda, takže pro mne dvojitá porce.) Theron byla nad moje mizivé očekávání - vskutku dobrá. A konec ukazující lidskou náturu byl mrazivý. ()

princesofpersia

Výborný thriller. Al Pacino, Theron i Reeves jsou vážně skvělí, perfektní Howardova hudba nastolí ještě lepší atmosféru a ten konec je senzační. Kdyby nebylo toho na mě trochu roztahaného prostředku, dala bych okamžitě 5* :) ()

rob_troy

Keanu Reeves je jeden z nejlepší amerických herců současnosti a k tomu všemu mu nahrávají takovéto role, kde se ukáže jeho pravý talent. Ve spojitosti s Al Pacinem (který je pro mě navždy Kmotr), se z filmu stane mrazivá hromádka nádhery se skvělými výkony, děsivými scény a vším, co to potřebuje. Ideální večerní podívaná, pokud hledáte něco lepšího. ()

Statham nahradí Gibsona v další Odplatě

Statham nahradí Gibsona v další Odplatě

26.04.2011

Slavný autor noirových kriminálek Donald Westlake napsal celkem 24 románů, v nichž vystupuje profesionální zločinec Parker (žádné křestní jméno). Je to jakýsi novodobý Robin Hood, který zásadně bere… (více)

Pokrok za prachy z prodeje drog

Pokrok za prachy z prodeje drog

22.10.2008

Po Weirovi a Annaudovi, jejichž nové projekty jsme probírali v uplynulých dnech, je tady další tvůrce, jehož jméno nevidíme na plátnech kin až tak často, ale když už, tak to obvykle stojí zato.… (více)