Ďáblův advokát

• USA The Devil's Advocate (více)

Mladý úspěšný právník Kevin Lomax obhajuje učitele Gettyse obviněného ze sexuálního obtěžování své žačky Barbary. Přestože během přelíčení zjistí, že učitel je opravdu vinen, podaří se mu dosáhnout osvobozujícího rozsudku. Když pak Kevin se svou manželkou Mary Ann oslavuje v baru, neznámý muž mu nabídne práci za skvělých podmínek u prestižní právní firmy, kterou z New Yorku řídí John Milton. Manželé se přestěhují do Miltonova rodinného mrakodrapu. Kevin je fascinován bohatstvím svého nového prostředí a plnou silou se pustí do práce. Cosi se však změnilo. Vítězství není jenom cílem, stává se posedlostí. John Milton navíc, jak se zdá, nalezl v mladém právníkovi zvláštní zalíbení. Kevin se tak ocitá v osidlech samotného ďábla a čeká ho pekelně nebezpečná životní cesta. (TV Nova)

RISOvonVODKA

Opäť som sa vrátil ku tejto klasike, keďže som momentálne nemal čo pozerať a musím povedať, že toto je jeden z najlepších filmov 20. storočia. Je to umenie, divadelná hra, kniha, symfónia, je to všetko, čo to má byť. Tak dokonalé zahratý film sa dnes už jednoducho nevidí a presne kvôli takémuto veľdielu existuje hodnotenie piatich hviezd. ()

Corek

Ten chlap je ďábel a víc není třeba dodávat. Napínavý mystický thriller se skvělými výkony všech zúčastněných. ()

XpointCZ

Proslov Al Pacina ke konci filmu o bohu je dokonalost sama! Herecky koncert Al Pacina! Jestli existuje dabel, tak si rika "AL DIABLO" ! ***** ()

petrasninja

Jo jo, všichni hrajou moc dobře. Jsou to dobrý herci, ostatně, jsou za to dobře placení. Ale to nemění nic na tom že je to celkem blbost. Celou dobu se to dost nezáživně a dost pomalu vleče k "velkému" finále, kde zřejmě producentům došli nápady, splácali všechno dohromady a bylo vymalováno. ()

chemik11

Chvilkami zdlouhavé. Každopádně dobrý nápad, mystika a duchařství spojená s právničinou a touze po vzestupu v kariéře. ()

cmeldova

Opravdu skvělý filmový zážitek. Výkony všech hlavních postav byli úžasné. Už scénář nahrává celému zážitku a herci to nezkazili. Jsou zde krásně vidět lidské hříchy a jak funguje lidské svědomí. Klobouk dolů! ()

momii

Aspoň že jsem přečetla recenzi po shlídnutí filmu, je to jeden velkej spoiler, v podstatě pak máte asi desetiminutový překvapení a to počítám i titulky.Film mě bavil od začátku dokonce, příjemně graduje, herecký osazenstvo vybráno perfektně, nelze než doporučit. ()

tykew4

Tak tohle je naprostá bomba! Kdyby nám o něm nepovídal ve škole ředitel, asi bych se o tomhle filmu nedověděla.. tak ještě ten samý den jsem shlédla a vážně super.. ! Člověka donutí se nad sebou zamyslet, ale ne takovým tím poučným způsobem a to se mi moc líbí. A závěr nejlepší! (Vanity..definitely my favourite sin!) ()

Toro8

Jeden z mojich najoblubenejších filmov vôbec. Al pacino ako satan dokonalý. Keanu Reeves ako fackovací panák brilantný a Charlize Theron ako manželka fascinujúca. Taký nápad "akože" pán zla ovládal svet pomocou právnikov a teraz sa chystá na zvrhnutie boha splodením antikrista, a do toho všetkého vám zamiešajú humor v podobe "milénium se blíži, zápas o titul synu". Tento snímok by mal mať jednoznačne 90% a už vôbec nepochopím ľudí čo tu dali 3*. ()

AmericanX

whow, smekám, opět smekám před geniem Al Pacinem, on musí být ďábel, to jinak nelze, žádný člověk by to takhle nezahrál!!! Zejména jeho strhující monolog na konci snímku... Absolutních 5*, dala bych i 10, kdyby to šlo.. Jedna z nejlepších rolí Keanu Reevese.. JEŠITNOST. MUJ NEJMILEJŠÍ HŘÍCH... ()

Gafro007

S klidným svědomím mohu konstatovat, že se u mě tento film umístil v TOP 10 BEST OF THE BEST... Al pacino má vždy svůj velmi vysoký herecký standard, ale tohle...tohle je něco neuvěřitelného. A přitom roli několikrát odmítnul, protože nevěřil, že dokáže zahrát věrohodně dábla... Opět dal do role kus sebe a prožívá jí až na krev. Kdo zná jeho řečnické výstupy, může mít menší deja vu. (viz. řeč ve filmu Vůně ženy).... A Finální scénka je skvostnou třešničkou na tomto kultovním dortu. Nikdo by nedokázal ďábla zahrát lépe než on, p. Schizofrenická jednička kinematografie. Nejprve jsme tento film viděl v dabingu, nehledal jsem v něm hloubku. Po pár letech jsem to shlédnul v originále, protože Al Pacino, musí být obdivován v originále. A hle...stojí to za to. Slov chvály by nebylo nikdy dost....Každopádně tento film doporučuju výslovně v originale s titulkami..... Sice bez Al Pacina, by film byl "jen" skvělý... Ale Nadčasovost lidských hříchů a jejich aplikace do dnešní doby, ďáblovi hrátky a to, jak film skončí. ( Převtělený Al Pacino, opět dostane Kevina tím, že ten se nechá přesvědčit o tom, že on je jednička a že jeho příběh advokáta s černým svědomím bude trhák -> JEŠITNOST).... Tenhle film dělají něčím vyjímečným! ()

Danny727

Kam se hrabou ďáblové, kteří jsou rudí a mají rohy? Al Pacino ukázal, jak vypadá pravý ďábel. Hrůzné, napínavé a dechberoucí. ()

Danny71

Skvělý film, který lze rozhodně vidět vícekrát. Zpočátku pozvolné tempo může odradit, ale toto se stupňuje a posledních 20 minut filmu jest nadmíru hodnotnou odměnou, která pozorného diváka rozhodně odvěčí. Herecký koncert Al Pacina je doprovázen opravdu povedeným dabingem pana Heřmánka, osobně jak vůbec nemusím současný český dabing cizích filmu, tak tento považuji za velmi kvatliní. ()

pekos

Film Diablov advokát je hereckým koncertom dvoch hercov - skúseného Al Pacina a charizmatického Keanu Reevsa. Obsah filmu a jeho dej nie je príliš zložitý, film je však scenáristický dotiahnutý tak, aby plynule držal diváka v napätí, a aby ho v závere prekvapil svojou pointou. Diablov advokát určite patrí k tým lepším produktom Hollywoodu, ktoré sa nenápadne, bez bombastických reklám, objavili v ponuke kín a DVD, a až časom získali uznanie a rešpekt. ()

Martazoe

Tohle je pro mě naprostá mňamka, film jsem viděla několikrát. Al Pacino jako okouzlující ďábel a Reeves jako sexy právník, no kdo by to nebral. Příběh je poutavý a pěkně temný ale s dobrým koncem a to mě na tom baví. ()

karelondatra

Ďáblův advokát mě bavil celou dobu projekce a pak i dlouho po ní. Docházely mi nuance, hlubší významy scén a symbolik, které se ve filmu objevily. Keanu Reeves perfektně ladí se svou postavou a Al Pacino snad ještě víc, až se zdá, že ďábla ani nemohl hrát nikdo jiný. Mistrovsky zpracovaná konfrontace hlavního hrdiny - ambiciózního "neporazitelného" advokáta - s jeho egem, s rafinovanými pokušeními. Myslím, že každý divák tam kousek sebe najde, uvědomí si svá vlastní egíčka i to, jak s nimi zachází. A to beru jako další plus tohoto filmu. ()

Statham nahradí Gibsona v další Odplatě

Statham nahradí Gibsona v další Odplatě

26.04.2011

Slavný autor noirových kriminálek Donald Westlake napsal celkem 24 románů, v nichž vystupuje profesionální zločinec Parker (žádné křestní jméno). Je to jakýsi novodobý Robin Hood, který zásadně bere… (více)

Pokrok za prachy z prodeje drog

Pokrok za prachy z prodeje drog

22.10.2008

Po Weirovi a Annaudovi, jejichž nové projekty jsme probírali v uplynulých dnech, je tady další tvůrce, jehož jméno nevidíme na plátnech kin až tak často, ale když už, tak to obvykle stojí zato.… (více)