Ďáblův advokát

• USA The Devil's Advocate (více)

Mladý úspěšný právník Kevin Lomax obhajuje učitele Gettyse obviněného ze sexuálního obtěžování své žačky Barbary. Přestože během přelíčení zjistí, že učitel je opravdu vinen, podaří se mu dosáhnout osvobozujícího rozsudku. Když pak Kevin se svou manželkou Mary Ann oslavuje v baru, neznámý muž mu nabídne práci za skvělých podmínek u prestižní právní firmy, kterou z New Yorku řídí John Milton. Manželé se přestěhují do Miltonova rodinného mrakodrapu. Kevin je fascinován bohatstvím svého nového prostředí a plnou silou se pustí do práce. Cosi se však změnilo. Vítězství není jenom cílem, stává se posedlostí. John Milton navíc, jak se zdá, nalezl v mladém právníkovi zvláštní zalíbení. Kevin se tak ocitá v osidlech samotného ďábla a čeká ho pekelně nebezpečná životní cesta. (TV Nova)

Werrona

Al Pacinovi ďábel sluší, o tom žádná. Ač malý, tak všechny zastiňuje. I když i Keanu Reeves se vcelku snaží celkově film šlape. nemá hluchá místa a některé myšlenky jako ta o ješitnosti dávají filmu přidanou hodnotu. Za mě plnej počet. ()

Snakefinger

Svého času jeden z mých nejoblíbenějších filmů s démonickým Al Pacinem, který hraje věru jako ďáblem posedlý. Výborný, nápaditý scénář Bohužel mám silné obavy, že něco takového dneska už tak někdo nenapíše. Famozni. ()

mahatma

Mně film musí dát, byť jen jednu věc. Prostě nemám rád plytké věci pouze pro zaměstnání smyslů. Tři dávám jen za výkony a techniku. ()

james11

Dost dobrý film. Nevím jestli je to úplně na plný počet hvězdiček, protože konec mě trochu zklamal. Ale plusové body za mladou a nahou Charlize hodně pomáhají. ()

CheeseFigure

Skvelý film so skvelými hercami a skvelou atmosférou. Jediná chyba je posledná minúta, ktorá mi pokazila dobrý pocit a skoro strhla hodnotenie na štyri hviezdy. Nakoniec som ale ostal u piatich, tú minútu by som ale rád z filmu vystrihol. ()

Evee04

Nedokážem nájst správne slová na okomentovanie tohoto filmu.Mýslím,že herci,príbeh,scenár,začiatok,stred a koniec filmu hovoria za všetko!___88% ()

Pythonator

Velice poučný film, který nám odhalí starou známou pravdu. Ano, dnešní konzumentský kapitalismus je semeništěm Satana a skryté peklo na Zemi. A ano, právníci jsou Satanovi pohůnci (resp. děti). Keanu zde hraje svoji snad nejhnusnější postavu vůbec - právníka. Charlize je zde jako vždy krásná, mladá, a sic má hnusný účes, ukáže kozy a nejednou. No a starý Al je prostě božský, ačkoli je to Ďábel. ()

agentkenny

Po druhém zhlédnutí (po několika letech) a tentokrát v originálním znění, dávám za 5 hvězd. Al Pacino je vtipný, přesvědčivý a děsivý ďábel, zkrátka zrozen pro tuto roli. Jinak co týče děje, jsem rád, že šlo jen o psychologickou stránku věci. Protože kdyby byl Kevin opravdu synem ďábla, nemohlo by to skončit tak, jak to skončilo, že? Právo by se nemělo dělat jako byznys, nemělo by se chodit i přes mrtvoly, ať už jsou lidé ješitní, jak chtějí. Tenhle film je toho skvělou ukázkou. ()

gizi

U tohoto filmu jsem schopen tolerovat americké zjednodušování a nelogičnosti, zvlášť když to i konec zcela omluví sám. Opravdu dobře udělané, nejen vizuálně, prostě to sedí. 80%. ()

P@\/EL

Dosti netradiční film ze soudního prostředí, jehož originalita je dána zejména tím mysteriózním nádechem a atmosférou, která neustále graduje. Rovněž se mi líbilo, jak děj postupně odkrývá různá tajemství a obsahuje několik nečekaných zvratů. Al Pacino jako ďábel byl vynikající a některé ďábelské scény byly opravdu skvělé. ()

JB001

Viděno poprvé v životě a vůbec nechápu, jak mi takový skvělý film mohl uniknout. Stopáž možná poněkud přemrštěná, ale díky skvělému scénáři, hereckým výkonům a hudbě zaokrouhluji na plný počet. ()

soukyd33

Proniknout do duše člověka a zničit ji? Vážně je tohle jediný cíl? Ďábel umí pokoušet různými způsoby, ale také umí učit. Doporučuji. Poznámka: Film je velmi psychologický. Hvězdiček 5 Aktualizace: 1. Soud je TOP! 👍 2. To bude už oříšek, i pro nejlepšího advokáta. Je to velmi temná atmosféra, a až později, i děsivý příběh. Herecké výkony výborné. Atmosféra, děsivá. Herecké obsazení, dobré. Hudba, dobrá. Závěr je silný. Doporučuji. Hvězdiček 5 ()

kodwin

Tenhle výborný film mi dlouho unikal. Za mě téměř plné hodnocení. Prospěla by mu jen kratší stopáž a mně osobně úplně nesedělo finále. Každopádně ten typ chytrého filmu, které mám rád, s výbornými hereckými výkony a krásnými herečkami. ()

Bogrant

Al Pacino si charizmu a rešpekt vybudoval už dávno pred týmto ťažko znesiteľným filmovým peklom, ktorý zaťaží myseľ každého diváka, no po ňom sa ešte o kus navýšila. Ďaľší obdivuhodný výkon v ďalšom originálnom filme. ()

I.ball

Dobrý thriller s napínavým gradujícím dějem a skvělými hereckými výkony. Ovšem konec je dost slabý - ono procitnutí ze sna je totiž vždy známkou toho, že scénáristům došla invence. I tak je film i po letech svižný a až na přítomnost kuřáků na každém rohu a genderově nevyvážené postavy stále aktuální. Zajímalo by mě, kolikrát padlo ve snímku slovo "fuck". ()

cist

Až z odstupem času jsem si uvědomil, jak je tenhle film hrozně polopatický a jak se mě pořád snaží přesvědčit o tom co je dobro a co zlo. Začíná to šablonovýma postava, z nichž nejvíc trčí Keanuova matka, coby dobrá americká křesťanka bránící ty správné hodnoty. Celý se to přesouvá do "pohádkova" od chvíle, kdy matka varuje svého syna před Novým Jorkem, coby městem neřesti. Úchylák vypadá jako úchylák, ďábel AlPacina vypadá jako ďábel, nic není ponecháno náhodě, abychom si náhodou nechtěli myslet něco jiného. Zbytek filmu je natočený optikou chudé spodní třídy na tu zhýralou, zbohatlou a zpustlou vyšší třídu. Takže, když si při koukání na tenhle film, budu pořád opakovat: je to pohádka pro dospělý...dá se ten film snést, protože technicky je to natočený famózně. ()

oskiii

Démonický Al Pacino jehož herecký výkon postupně  graduje v průběhu celého filmu. Finální scéna v jeho podání je pak naprosto dechberoucí. R ()

Updated_Cake

Pravděpodobně nejsem cílovka pro tento film, i tak se mi dost líbil. Keanu Reeves a Al Pacino v 1 filmu tvoří zajímavou hereckou dvojici, která se mi vryla pod kůži. Co je na filmu škoda, je téměř šnečí rozjezd na začátku. Film jsem viděl asi po 3. ale k recenzi jsem se dostal až teď. Každopádně z námětu Devil´s Advocate čerpají inspiraci už řadu let další filmy a seriály, dokonce i knihy, to samo značí úspěch této značky. Není to pro mě ale zrovna něco, co bych si musel znovu pustit několikrát za rok nebo na to nostalgicky vzpomínal. Je to spíš dobrá jednorázovka jednou za čas, zase ale z toho nemá cenu dělat něco víc, než to ve skutečnosti je. ()

Kritickej

8/10 Viděl jsem kdysi dávno a pamatoval jsem si jen dokonalého Al Pacina. Po letech znovu zhlédnuto a ten film je ještě lepší, než co si pamatuji. Al Pacino je fakt dokonalej. Takže pět hvězd musí bejt. ()

Statham nahradí Gibsona v další Odplatě

Statham nahradí Gibsona v další Odplatě

26.04.2011

Slavný autor noirových kriminálek Donald Westlake napsal celkem 24 románů, v nichž vystupuje profesionální zločinec Parker (žádné křestní jméno). Je to jakýsi novodobý Robin Hood, který zásadně bere… (více)

Pokrok za prachy z prodeje drog

Pokrok za prachy z prodeje drog

22.10.2008

Po Weirovi a Annaudovi, jejichž nové projekty jsme probírali v uplynulých dnech, je tady další tvůrce, jehož jméno nevidíme na plátnech kin až tak často, ale když už, tak to obvykle stojí zato.… (více)