Trabantem do posledního dechu

• Slovensko Trabantom do posledného dychu (více)

Patrně nejznámější český cestovatel současnosti Dan Přibáň podnikl svou dosud nejnáročnější expedici. Posádky dvou žlutých trabantů, polského Fiatu neboli malucha, čezety, jawy a dokonce i dvou invalidních vozíků vyrazily z australského Perthu, a během půlroční dobrodružné výpravy projely Východní Timor, Indonésii, Malajsii a Thajsko. (Aerofilms)

markotter

Pocitově asi nejslabší ze všech Trabantů. Možná taky, že mi skladba osazenstva až tak moc nesedla a že Austrálie není zas až tak zajímavá (alespoň ne v tomhle filmu). Jakmile se účastníci přesunuli do Asie, tak už to bylo o dost lepší. Jsem zvědav, co dalšího Dan Přibáň zase vymyslí. Tipl bych to na Antarktidu :-) ()

bearmeedek

Moje první setkání s Trabanty (ve filmu), takže nemohu srovnat s předchozími, např. z hlediska cestopisného. Prostě jsem začal odzadu. Bylo to zábavné a místy i poučné. Jinak ne moje první setkání s trabantem. Ten můj kdysi i létal vzduchem a dala se jednorázově otevřít hlavou střecha pro nouzové opuštění vozidla. ()

Likan7

Najednou mám pocit, že téhle partě jde čím dál tím víc o čistý kalkul, než o tu čistou radost z cestování. Paradoxně se mi nejvíc líbily první díly v Austrálii, kde parta sice jede stále rovně, ale alespoň se co 100 metrů někdo někde vyseká. Určitě je to ale ze všech Trabantů nejslabší díl (první do toho moc nepočítám, tam se prostě jen zkoušelo) a jen doufám, že seriál ve mě zanechá pozitivnější dojmy. ()

Hannibal1913

Neustále a neuspořádaně pozorujeme a posloucháme, kterak nějaká Dominika je hrozitánsky unavená, bolavá z nesčetného množství pádů z její pidimotorečky (ono slečno jet 50km/den někde po Ruských asfaltech a lupat s Kyrgystáncama, to neni jako jet na krev po terénech pro čtyřkolky v jakýmkoli počasí, ryze cestovatelsky vzato) a s panem Danem už nechce chodit, jelikož ju brzo budí a ona by chtěla ještě spinkat... Nene, tahle reality šourek už neni ta správná trabantí jízda, jako byla Afrika nebo Amerika. Tu druhou hvězdu dávám hlavně za kameru a Slobodníka. ()

vladivostok

Zlty cirkus ani tentokrat nesklamal. Cele to bolo uuuuzasne, poucne a hlavne vtipne. Uz dlho (ani neviem ci vobec niekedy v takom rozsahu) som sa v kine tak nebavil... Toto si zasluzi siestu hviezdicku :-) ()

Maniik88

Myslím, že každý nový film od trabantov je lepšie a lepšie zostrihaný, sú použité kvalitnejšie kamery, viac onboard záberov, navyše zobrali drona a tak sú zábery ozaj špičkové. Je to ladené na humornú notu a tak prostredie ustupuje dozadu a naopak tu máme viac vtipných situácií a hlášok. Marek perlil jedna radosť, noví členovia posádky boli sympoši, najmä krásna Kristína, ktorej úsmev a chuť do života vôbec nezmizol ani po nehode (držím prsty nech to rozchodí). Ja som maximálne spokojný, bolo to vtipné, super zostrihané, s veľa dobrými a originálnymi nápadmi. No teším sa na seriál, pretože pol roka dostať do 1,5h je proste nemožné. Len tak ďalej trabanti, držím prsty nech sa podarí ďalšie dobrodrúžo. ()

haffen

Zatiaľ všetky filmy boli pre mňa menším zážitkom. Počkám si na seriál ktorý bude určite o poznanie lepší minimálne pre to, že sa pôjde viac do hĺbky. 4* ()

boo-boo

Nadšenie z celého projektu srší na všetky strany a je vo veľkej miere zodpovedné zato, že si bežný človek ani nevšimne, ako málo výpovedný tento dokument je. Je cítiť, že materiálu bolo veľa (točili pol roka preboha!), času pomenej a tak len dúfam, že seriálová podoba ponúkne ucelenejší a menej skratkovitý pohľad nato, čo na tej ceste títo blázni vlastne zažili. ()

elimS

60% - komentář 20ti slovy: Co se týče obsahu, tak bohužel zhoršení oproti předchozím filmům. Osekané a všechno takové hrrr. Trabantům fandím, takže se těším na seriál. ()

topi80 odpad!

Heléé, koukejte, já jezdím trabantem. To koukáte, co? No jistě, že koukáme, nikdo z nás asi nikdy nejel starým autem. A natočím o tom tunu materiálu, Sice by se to dalo shrnout do 5 minut a promítnout to nanejvýš příbuzným, kteří vydrží aspoň chvíli předstírat, že je to zajímá, byť je to zajímavé asi tak stejně jako desáté album vaší tchýně z letošní dovolené. Zbytečná sebeprezentace jednoho nesympatického narcise s názory uvědomělého svazáka. ()

Scraffy

Veľmi pekný dokumentárny road-movie. Ten koniec bol taký už viac odfláknutý, ale inak je to na našej scéne niečo, čo tu nikdy nebolo a stále ani nie je. Takže obrovská poklona chalani! Škoda len, že oproti seriálu je tento film omnoho rád horší... ()

Emjecko

Znáte ten pocit, když si přečtete knížku (třeba Harryho Pottera), následně jdete do kina na film (třeba na Harryho Pottera) a zjistíte, že filmaři spoustu věcí vynechali? Přesně takhle jsem se cítil, když jsem byl na přednášce Dana Přibáně a až pak jsem viděl jeho film. Nejvíc se drobné rozčarování z nevyřčených věcí projevilo v úvodní cca půlhodině, kdy se na plátně promítala především jízda žluté karavany, bez hlubšího pohledu za oponu či na místa, kterými projížděli, a ani prokládání uměleckými záběry z kamery tomu moc nepomohlo (ale musím uznat, že některé pohledy byly fakt úžasné). Společně s opuštěním Austrálie se však podařilo opustit i tento nezáživný způsob vyprávění a od Východního Timoru už to byl zase ten starý dobrý žlutý trabant. Pokud jste neviděli žádné z předchozích dílů a/nebo jste nebyli na přednášce, budete z filmu možná zklamaní. Zasvěcenější část publika však dostane dávku nefalšovaného nadšení z cestování v trabantech po světě se vším, co s sebou přiváží. ()

Renie42

Smála jsem se skoro až do posledního dechu. Jakožto pidi sponzor s napsaným jménem na maluchu jsem se tak v mém podvědomí dostala s nima na cestu. Mám ráda jejich humor a jsou to takový magoři v dobrém slova smyslu. Jejich cestu jsem sledovala na internetu, kde vkládali fotky a bylo toho více. Do hodiny a půl nevmáčknete půl roku od Austrálie do Bangkoku. A ty hlášky taky nemají chybu. Vzpomínám na Marka Slobodníka, že projezdil toho hodně, ale ne všechna místa jsou krajšie ako Bánská Bystrica. A když si Dominika Gawliczková párkrát odlétla mimo motorku a byla taková zmlácená a když se jí zeptali, zda je v pořádku a odpověď, že je v pořádku tak na půl, tak s černým humorem odpověděl vozíčkář Jakub Koucký, že je v pořádku taky na půl. Líbilo se mi, že prostě nic nevzdávají. Někdo jim řekne, že to neprojedou, jen s náhonem 4x4, ale oni to dokáží i s milionem potíží. Protože motto, které si vybrali, jim to pěkně vystihuje. Tak tedy: "Svět patří těm, co se neposerou." ()

luciebenadova

Je to vtipný, občas i trochu prvoplánově a všem se nám to líbí protože toužíme zažít něco podobného. Film narve půlroční cestu do 90 minuté stopáže a dává nám tak jasně najevo, že cestopisný seriál je pro tuhle partu lepší formát, jak nás vtáhnout do děje. Ale můj obdiv mají. ()

hepi_

Celých 96 minút som si to jednoducho užíval. Je veľmi obtiažne vpratať polročné putovanie do tak krátkeho filmu. Oto viacej sa teším na seriálovú podobu tohto putovania_95% ()

sniperjozef

Zajímavá změna oproti předchozíˇ dílům. Pro mě pozitivní. Dan s týmem se soustředí více na aspekty i mimo opravování trabantů a výborně to do sebe sedí, takže jsem spolojen a těším se na seriál. Což měl film pravdepodobne způsobit ()

Startuje letní přehlídka BEST FILM FEST

Startuje letní přehlídka BEST FILM FEST