Mr. Robot

• USA Mr. Robot
USA, (2015–2019), 36 h 52 min (Minutáž: 41–65 min)

Tvůrci:

Sam Esmail

Hudba:

Mac Quayle

Rami Malek, Carly Chaikin, Christian Slater, Portia Doubleday, Martin Wallström, Michael Cristofer, Stephanie Corneliussen, Michel Gill, Grace Gummer (více)

Série(4) / Epizody(45)

Seriál Mr. Robot, ověnčený Zlatým glóbem za nejlepší televizní drama, sleduje mladého programátora Elliota (Rami Malek), který zdokonalil umění počítačového hackerství. Elliot trpí vysilující sociální fobií. Má pocit, že se s okolním světem může bavit pouze tak, že hackuje jejich přístroje. Když zrovna nepracuje jako inženýr kybernetické bezpečnosti, používá své hackerské dovednosti k ochraně těch, na kterých mu záleží. Svět Elliota, rozčarovaného z moderní společnosti, se náhle změní poté, co potká Mr. Robota (Christian Slater), záhadného vůdce tajné hackerské organizace, která chce s jeho pomocí zničit nadvládu jednoho procenta nejmocnějších lidí světa a zažehnout celosvětovou revoluci. (HBO Europe)

iantomasik

Vyvíjí se to díl od dílu velmi divoce a vždy, když už se zdá, že se začne formovat nějaký vzorec, nějaká formulka podle které se teď pojede, prudce to uhne. Velmi agresivní, velmi nesmlouvávé a velmi živé. Uvidíme. ()

dinsdale

Premisa a první díl vypadaly docela nadějně, taková kyber - anarcho - antikapital - asocial atmosféra, hlavní hrdina něco jako mladší IT Dexter. Už mezi druhým a třetím dílem jsem se nudila a hlavně se začaly vršit wtf momenty, nesmyslné nebo nelogické jednání charakterů, kdy na jednu stranu šest lidí sundává světovou vládu, ale na druhou nepoužijí ani primitivní IT dovednosti v běžném životě. Christian Slater tam pronáší nějaká moudra a je děsně otravný. Hlavní hrdina by byl zajímavější, kdyby byl trochu konzistentní. Prostě si to na něco hraje, ale je to úplně hloupě napsané. Po šestém díle vyhodnocuji pokračování jako ztrátu času a odcházím. ()

3 AM Code

Naslapany pilot, ale zustavam opatrny. U serialu tohoto typu bude kvalitni dejova linka zcela zasadni a dil druhy moc neukazal. S hodnocenim cekam.. ()

Devilian

Pilot byl perfektní. Tak dobrý, že mě, zatvrzelého nekoukače na takovéhle seriály "na pokračování" (čestnou výjimkou budiž snad jen Breaking Bad) donutil začít! A to už je co říct. Druhý díl? Super! Třetí - hodně dobrý. Čtvrtý fajn... pátý, šestý... eh... wait, what? Splácaný guláš, ve kterém autoři nevěděli jak slepit dobré zápletky, postavy jsou chaotické a objevujou se v ději totálně random, situace vycucané z prstu, nic není pořádně osvětleno nebo mi nějak zvlášť nezapadá do děje (abych si o díl později řekla takové to - "Jooo tak protooo! To bylo hodně dobře promyšlený!"), plno věcí se smetlo pod koberec a už se k nim nikdo nevrací, všechno se to snaží kamuflovat pod "roušku záhadnosti" a nepůsobí to ani tajuplně, ani tak, že by to ve mě budilo zvědavost, jen mě to časem začalo srát. Kdyby se to drželo stylu úvodního dílů, bylo by to parádní, ale takhle mi to nepřijde jako nic jiného, než špatná změť dobrých nápadů, která není ve finále nic jiného, než jakýkoliv jiný moderní seroš - a ty mě těžce nebaví. Bohužel, nenadchlo, už se ani netěším na nové epizody... ()

LuciusWlk

Tohle je geniální. Je lepší sledovat všechny 3 řady po sobě, protože pak to vše krásně zapadne. Příběh, zpracování, vyprávění je dosti svérázné a originální. To je myslím nejsilnější stránka seriálu. Pořád vás udržuje v napětí, pozornosti, protože vše může být jinak, doslova v každé minutě. A to až do posledního dílu. ()

kenkaku

Serál co se snaží být hrozně chytrý, promakaný a plný šokujícich odhalení (jako třeba na konci Šestý smysl). Jenže mu to nefunguje. Nechává za sebou přiliš “volných konců”, momentů které prostě ani po hromadě zvratů do sebe nezapadajía a hlavně děj roztahaný do příliš velkého počtu linií. Kdyby se alespoň logicky propojily. Bohužel ale ne. Respektive ne tím “klik - zapadlo to” způsobem, ale stylem “jen tak mimochodem”. Na seriál jsem prostě buď přiliš chytrý, protože ty mezery prostě vidím a jiní ne nebo přiliš hloupý na to, abych v seriálu viděl to co ostatní (kteři chrochtají blahem). První dvě epizody byly zajímavé. Pak přišel guláš a vata a seriál je nekoukatelný (což potvrdil retardovaný závěr). Viz hodnocení po epizodách. ()

Mimesis

Mr. Robot je možná jeden z nejhorších seriálů, co jsem kdy viděl. Byl tak blbej, že mě paradoxně bavilo ho sledovat a pustil jsem si do mozku všechny čtyři řady naráz. Mr. Robot se snaží být hluboký, kritizuje systém, bankonivctví, kapitalismus, bohatí versus chudí, zkorumpované vlády. Prostě se snaží být deep, ale nic z toho mu vůbec nejde. Mr. Robot se snaží být něco jako komentář k současnému světovému dění, jako jsou různé akce anonymous a prakticky reaguje na komplexní události v kyberprostoru, ale moc mu to nejde. Mr. Robot se snaží být psychologický, rozpitvává duševní stránku hlavního hrdiny a jeho nitro, ale moc mu to nejde. Mr. Robot se snaží mít chytré a originální dějové zvraty, ale vůbec mu to nejde. A poslední věc - říká se, že Mr. Robot má plno realistických IT věcí a reálné hacking postupy, ale nenechte se zmýlit - spoustu věcí jsou celkem hovadiny a některé linuxové příkazy jsou docela mimo (třeba ten, kterým ověřoval, jestli nemá rootkit už je hodně outdated). Ve výsledku je celý seriál prakticky k smíchu. Ale jak říkám, bavil mě, takže jedna hvězda. ()

leon_id

Pilot mě docela nalákal a do první třetiny si mr robot držel velmi slušnou úroveň. Za půlkou se to ale dost nehezky zvrhlo a finále rozhodlo o tom, že se do další série už nejspíše nepustím. Celkově za 70% ()

hEmy_

Hlavní protagonista je schizofrenní feťák, kterého bolí sledovat déle než 5 sekund. Zajímavější, vedlejší dějová linka, točící se kolem Tyrella Wellicka vyšumí absolutně do prázdna, bez jakékoliv spojitosti s hlavním dějem, jenž by mimochodem nevystačil ani na celovečerní film, natož na 10x45 min. seriál. Ale dám tomu jednu hvězdu, protože zápletka se schizofrenií kopíruje jeden z mých oblíbených filmů. ()

honzii

Vlezlá novinka, která se vám dokáže zavrtat pod kůži a i když možná po chvíli zjistíte, že se jí chcete zbavit, nedovolí vám to. Nikdy si nejste jisti, co čekat, nikdy nejste schopni předpovědět další krok a to i za cenu toho, že se tvůrci pouštějí do naprostých bizarností. Paranoia a nečekané se na sebe vrství do výše a z docela sympaticky jednoduché premisy tu máme naprosto šílené psychodrama, kde jde hack kompletně stranou. Popravdě jsem se v tom natolik zamotal, že jsem vlastně zapomněl, o co tady jde. Většinou je to ohromný průser, ale když je vám to servírováno s takovým sebevědomím a originalitou, chytne vás to pod krkem a těžkou pouští. Mr. Robot se sice transformoval z Blackhat do Fight clubu, proměnil se v monstrum a věřím, že i v průběhu ztratil spoustu fanoušků, ale pro mě jde o natolik kvalitní filmařinu, že se s tím scénářem rád peru. Dechberoucí zážitek, kterej do sebe nezaklapl, nepochopil jsem ho, ale šíleně si ho užil. Bizarní věc. ()

Nassau

A bug is never just a mistake. It represents something bigger. An error of thinking that makes you who you are. Ať už vás na tom baví ta trefná sociální kritika, nebo máte rádi neotřelé nápady a chcete se jen bavit něčím netradičním v podobě seriálu...u Mr. Robot se prostě nespletete. Ať už jde o výborné herecké obsazení (Rami Malek po The Pacific opět výborný), skvěle se hodící hudební podkres, zajímavou kameru...(80%). ()

klukluka

Fakt se mi prakticky nestane, abych se na něčem shodl s Verbalem. Tentokrát mu ale musím dát za pravdu. V podstatě by se to celý dalo vměstnat do jednoho dílu/filmu. A pak by to třeba mohla být i pecka. Takhle to byl rozplizlej, blábolivej, nudnej a nezáživnej maglajz s předvídatelným koncem. Naprostá většina scén představovala nepodstatnou, nedůležitou vatu k natažení stopáže. Nejvíc mě to drásalo, když si před kriminálem 5 (?) minut povídali s uprchlým drogovým dealerem. To už zavánělo totální trapností. Několik posledních dílů jsem si pak přál, aby si vzal Elliot prášek, jeho halušky mi lezly krkem. Nechápu, že jsou uživatelé ČSFD k zahraniční seriálové tvorbě tak nekritičtí. Je to už několikátej seroš s 80-ti a víc procentama, kterej považuju za naprostou ztrátu času. ()

Sygi

Hello friend. S končící čtvrtou sérií tohoto fenomenálního díla si Mr. Robota řadím na úroveň Breaking Bad. Takto filmařsky kvalitní projekt jsem na televizních obrazovkách snad ještě neviděl. Stojí na špičkově propracovaném scénáři z pera Sama Esmaila, který s naprostou jistotou ví, kam chce seriál dovést. A daří se mu to. Příběh o tajné nadvládě nad světem, který nám skrze hlavní postavy předává, je totiž velice uvěřitelný. EDIT: Teprve po samotném finále celého seriálu můžu seriál plně ocenit jako celek. Sam Esmail to měl zkrátka promyšlené od samotného začátku a v průběhu čtyř sérií divákům zanechal tolik stop a náznaků, jak to všechno dopadne. Takovou integritu jsem na obrazovkách asi ještě nezažil. Zkrátka skvělé od začátku do konce. Goodbye friend. Hello Elliot. ()

RockChick

Jako by to bylo včera. Léto 2015, já zevluju na brigádě a v časáku se dočítám o novém seriálu Mr. Robot. Téma hackerství mě zase tolik nenadchlo, ale hlavní hrdina, "podivín", trpící úzkostí, depresí a dalšími život zpestřujícími srandičkami? Count me in! (A taky mě samozřejmě celkem nadchla vizáž tehdy ještě neznámého Maleka, co si budeme… :D) Tak jsem se vydala na cestu, o níž jsem neměla ani tušení, kam všude mě zanese. Jaké hloubi lidské (mé) duše mi dá prozkoumat. Ale, sakra, i kdybych to předem věděla, copak bych to nepodstoupila znovu? S největší sebedestruktivní radostí! Všechno to systematické ničení. Mentální zneužívání. Závěrečné mindfucky. Jestli jsem po konci některé epizody neměla hubu dokořán, panicky jsem se nerozhlížela po okolí, jako bych tam snad měla najít nějaké rozřešení, a neječela what the fuck!?, tak to byla výjimka. Mr. Robot ale samozřejmě nebyl jen naprostý scenáristický masterpiece (i když se už nějakej ten pátek taky věnuju vymýšlení příběhů a jejich proměňování do textové podoby, NIKDY nebudu ani z pětiny tak dobrá jako televizní Michelangelo Esmail! Všechna čest!), taky to bylo obří, do těch nejmenších detailů vypiplané audiovizuální Dílo s tím největším déčkem. Pro mě osobně byl pak důležitý hlavně vzhledem ke vzkazu, který předával. Nemluvím o jistých pravdách o naší společnosti, o tomhle věku atd., mluvím o upřímné výpovědi o lidech z trochu jiné strany barikády, if you know what I mean. O těch, kteří denně svádí úplně jiné boje… Tohle všechno vykrystalizovalo právě v poslední sérii, kterou ani nedokážu slovy popsat, jak moc mě dostala a jak jsem se ještě víc než kdy jindy v některých situacích viděla..., což je jako vlastně dost smutný, ale whatever. (Překvapivě to tentokrát byla třeba dost Darlene, obzvláště v s04e04.) Před velkým finále, na konci jedenáctého dílu, jsem už byla tak vydrážděná, že i když de facto neskončil nijak tragicky, měla jsem další nervový kolaps čistě jen proto, páč "on to zase udělal, zase zmuchlal mou naivní důvěru a odhodil ji někam do temné propasti, zase mě tady nechal bezbrannou s milionem otázek a já už nemůžu dál". Musela jsem dál. Šla jsem dál. A nyní můžu říct, že jsem dokončila asi ten největší seriálový počin mého života. Děkuji. ()

Dánek

Začátek super, ale s rozvíjejcím se příběhem člověk absolutně přestává chápat děj, motivy postav a proč se věci dějou. Dodíval jsem se 1. sérii, ale víc už nechci. Rozmýšlel jsem se mezi 2 a 3 hvězdama, vzhledem k vysokému hodnocení dávám 2*, protože současných 84% si seriál fakt nezaslouží. ()

Mistickzz

1.Séria: 85%, 2. Séria: 90%, 3. Séria: 95%, 4. Séria: 100% Nenápadný seriál, ktorý sa postupne sériami transformuje na delikátnu záležitosť. Sam Esmail sa prezentuje nie len precíznou réžiou a kompozíciou, ale aj geniálnym scenárom, ktorý v 4. sérii skvele vygraduje. Z Mr. Robota sa stala moja srdcovka. ()

divak84

první serie po ultimátním pilotu a trošku slabších dalších dílech se rozjela do fantastické jízdy plné halucinací, politiky, sociálních otázek... II. řada - rozjezd super, přesně tuhle látku já můžu... klasická inspirace Fight Clubem, Matrixem, a dalšími psychologicko/halucinogeními případy... Rami Malek zatím životní roli.. Slater konečně v něčem kvalitním.. Tvůrce Esmal se s ničím a nikým nesere, bodá do aktuálních témat a co umí skvěle je transformace postav.. ()

Prcek54

Mr. Robot je seriálem zobrazujícím anarchistu a hackera snažícího se pomáhat světu bojem proti velkým konglomerátům a kapitalistickým společnostem. Seriál zmiňující facebook, twiter, google nebo apple jako velké konglomeráty, které se podílejí na ničení společnosti i přes to, že se tváří opačně. Mr Robot také ukazuje častou naivitu lidí, kteří mnohdy online zpřístupňují veškeré informace o svém životě, aniž by tušili následky. To ovšem ukazuje i z druhé stránky, možnost si s těmito informacemi pohrát či zneužít. To vše v obalu kamery s netradičními úhly záběrů, s brilantí hudbou a velkým odkazem ke kultovnímu Klubu rváčů! ()

Matt Reeves natočí minisérii o Busteru Keatonovi

Matt Reeves natočí minisérii o Busteru Keatonovi

21.01.2023

Zatímco pokračuje v práci na sequelu k jeho komiksovému Batmanovi, rozhlíží se mezitím režisér Matt Reeves (Válka o planetu opic) i po dalších zajímavých projektech. A jeden takový mu nyní právě… (více)

Battlestar Galactica dostane pokračování

Battlestar Galactica dostane pokračování

18.09.2019

Freddie Mercury míří do kin

Freddie Mercury míří do kin

06.11.2016

Biografie největší hvězdy Queenů se chystá už řadu let. Freddieho Mercuryho si měl zahrát Sacha Baron Cohen (Borat, Diktátor), ten ale po neshodách se členy kapely z projektu odstoupil. Hudebníky… (více)

Po Hře o trůny přijdou Divoké karty

Po Hře o trůny přijdou Divoké karty