fight club + a beautiful mind + trainspotting + mechanicky pomeranc + matrix + under the skin ost + titanic = mr.robot. Temata v roce 2015 mozna uz vycerpana, ale kluk je nejvic sexy autista na svete, super soundtrack (viz spotify), ramovani zaberu je neco co by se na tomto serialu meli kameramani ucit. A kdyz uz nic jinyho, clovek jehoz znalosti hackerstvi konci tak u stranky jakpsatweb.cz, si u tohohle serialu pripada fakt drsne. Takze to stoji za to.(15.9.2015)

Už mě otravuje, jak je každej US seriál psanej dle stejnýho mustru, tzn: Hlavní postava postavená na protichůdnosti cílů (Dexter: masový vrah/policista, Knick: doktor/feťák). Jako kdyby se nedala napsat zajímavá postava jinak.. Nejen že zde je hlavní postava hacker a v normálním životě bezpečností IT technik, ale kromě toho to musí být social freak, feťák a na to ještě schizofrenik. Eklektický scénář nejvíc doplácí, že pořádně neví, jakým směrem se vydat. Po pilotu jsem byl nadšený a chtěl jsem víc to, v čem je Mr. Robot nejnápaditější, a to samotné hackování lidí, ale místo toho jde cestou, kdy se z Elliota stává druhej Michael Scofield či Walter White - geniální mozek, který dokáže vše jako je i hacknutí věznice a útěk věznů. Celá tahle Prison Break/Shayla linie se v kontextu jeví jako nejvíc zbytečná a nemá na kauzalitu žádnej vliv, ale i na psychologii postav. Nejúmornější je ale abstákový díl, kterej mi hodně připomněl vatovej díl Breaking Bad s mouchou. Pokud Dexter měl jako trofeje sklíčka s krví, tak Elliot má cdčka s hacklými daty, a takhle nějak funguje celý seriál, tedy koncetrát osvědčených postupů a přístupů, které už byly tolikrát viděný. Např. linie Wellicku až moc vykrádá Underwoodovi. Bohužel nepoučení diváci tenhle seriál zase budou vynášet do seriálových žebříčku podobně jako v loni True Detective, přitom se ale nejedná o nic převratného. Včetně tolik zmiňované obrazové stránky, neboť s podobnou vizuální koncepcí, kdy eyeliny jsou ve spodním kvadrantu, pracuje soustavně Tom Hooper. Nejlépe v King's Speech, kde tím ze standardního UK dramatu udělal něco mnohém víc. To nic nemění na tom, že miluji Bambul.(18.9.2015)

Malek ako mladý Elliot bol skvelá voľba ... aj zjavom a aj prejavom. Vo štvrtej epizóde sa aj Wallstrom parádne vyfarbil. Posledné časti boli naozaj skvelé, neskutočná mela, chaos, rozuzlenie, zauzlenie ... krásne si nás pripravili a nažhavili na novú sériu. Sama som riadne zvedavá. Nielen v poslednej časti prvej série fantastická muzika, hlavne keď vypukne ten chaos a do toho tá kolotočová. Fakt skvelé. Videné v rámci Season Challenge Tour (17.12.2015)

Pro levičáky v pubertě. Úvodní řeč hlavního hrdiny je sice skvělý teaser, Elliotovo shrnutí stavu světa se už ale dál nikdy neprohloubí. Jakkoliv sympatický je motiv F-Society, zůstává na úrovni prostého revolučního zvolání, po němž začíná vyprávění plné známých motivů z thrillerů, gangsterek nebo Amerického psycha, často hodně otravných klišé (hacker musí být autista závislý na drogách, kariérista z korporátu ve chvílích neúspěchu šílí jako Patrick Bateman, hlavním motivem Elliota je posta za smrt otce) a bezvýznamných řečí (We're all living in each other's paranoia.) Deziluze z dneška udává Robotovi styl, obsah je ale nakonec zaměnitelná koláž výpůjček z jiných dnešních seriálů, která jde proti duchu F Society. F Mr Robot.(2.11.2015)

Slater a cela fscociety s zda byt prestrel, ale jinak bezva a Malek je bozi, neco takoveho tu uz dlouho chybelo. Edit: Nechybelo. Vytecne prvni dva dily, az do pateho ok, pak je touha sokovat bohuzel prilis velka. Kdyby hacker zustal hackerem spehujicim lidi kolem sebe, byla bych mnohem spokojenejsi. Jedine, co zustava dobre je vypiplany vizual (Campbell ma plus bod), hudba a uvodnich nekolik vterin, nez zmizi me oblibene logo z detstvi. 7/10 Edit: s02 ospravedlnuje druhou pulku prvni sezony a je naprosto super.(10.7.2015)

• - Elliotova (Rami Malek) ryba se jmenuje Qwerty. Jméno vychází z prvních šesti písmen na klávesnici. (kiwi135)

• - Operační systém který Elliot (Rami Malek) nejvíce používá, je Linux/Unix, jeho domácí počítač používá Kali Linux s Gnome plochou. (Axarus)

• - Název každé epizody z 2. série končí zašifrovaným formátem souboru, v 1. sérii končí formátem videa. (Axarus)