1. sezóna - 90%(8.9.2015)

1. SEZÓNA: Jasně, takže dělám si poznámky: konzumní společnost je banda vypatlanců, moderní technologie jsou zlo, peníze nám vlastně jen ztrpčují život a nejlíp bylo všem zuboženým lidičkám před desetitisícama let v jeskyních bez hypoték a baráků, který by vlastnily nenažraný banky. Mr. Robot zkouší být novodobým "IT Dexterem" a přichází s docela obstojnými nápady v rámci thrillerového žánru. Naneštěstí mu ale citelně ubližuje skutečnost, že jej dle všeho napsal tak trochu zakomplexovaný extrémní levičák. A to jinak vážně nesnáším, cpát do komentů podobná rádoby (ryze subjektivní) moudra. Zajímavé téma a poutavý děj jsou zde poměrně rušivě shazovány násilně zobrazovanými názory tvůrčího týmu na problematiku rozbujelého kapitalismu. Místo toho, abych se bavil, rotovalo mi spíš v hlavě hrozně moc otázek na všechna možná i nemožná sociální témata. Pakliže to byl záměr, tak super, pošlapal mi ale plnohodnotný divácký zážitek. Až si budu chtít zapolemizovat nad světovou ekonomikou, koupím si raději vysokoškolská skripta.(10.1.2016)

• verbal

Taxem na to dneska přišel. Klíčem k nové, moderní a necenzurovatelné filmové publicistice jsou uvozovky! Když si i vrchní pokrytec ve své erudované kritice dovolí pro něj zcela abstraktní „vylízané pičky“ i jemu daleko srozumitelnější „vyfajčené ftáky“, aniž by se velkohubě nepozastavoval nad tím, jak se tu pak věřící matky hystericky křižují a ubozí školáci končí s doživotními psychickými újmami ve svěracích kazajkách, považuji to okamžitě za etalon zdejší inkvizice a jdu do toho naprudko, uklidněn HOMOujištěním, že co je v uvozovkách, to se vlastně vůbec nestalo. *** „Jo, kurva!!!“, zvolal jsem nadšeně po zhlédnutí prvního dílu … „A do piče, napsal jsem na seriózním filmově-publicistickém serveru „kurva“!“ … „Kurva, řekl jsem v předchozí větě „do piče“!“ … Ups, trochu jsem se zamotal v pekelném kruhu, no nic jste naštěstí přes samé uvozovky neviděli, tak pojďme znovu: „Jo, kurva!!! “, zvolal jsem nadšeně po zhlédnutí prvního dílu, „konečně něco alespoň trochu reálného o opravdovém hákování, a ne jako obvykle, když nějaký homodebil naboří čínským tabletem bez internetu během pěti vteřin Pentagon, zadáním všemi těmi Anonymousy přísně utajovaného příkazu „Hekni Pentagon“ do ukrutně profesionálně rutnutého, nejnovějšího Androidu 6.0 Dželyšit.“ „A do piče!“, prohlásil jsem po přetrpění následujících devíti epizod, ve kterých se ta počáteční naděje nekompromisně odebrala směrem k „prdeli“ a já osm a půl hodiny čuměl, namísto pronikání do vysoce zabezpečených serverů, na deliktické pronikání do duševních pochodů nějaké nesympatické psychosmažky. K tomu všemu byla hlavní postava opravdový hnusák s vizáží přišlápnuté ropuchy, jehož jediným hereckým počinem bylo valit bulvy v jednotvárné etudě „snažím se urputně „vysrat“, tudíž jsem neměl ani možnost k němu jakkoliv přilnout. Ale jak se tak dívám na ta zdejší červená čísla, byla to asi děsně kůl píce pro všechny ty iluminátskými báchorkami vypláchlé „šulínky“, co když zrovna nečumí na pomatené „pičoviny“, postávají s hadrem přes xicht před Mekdonaldem, kde v rámci úplně vlastního, „hlubokého a zcela opodstatněného antikorporačního a antiglobalizačního přesvědčení“ demonstrativně potěžkávají dlažební kostky.(8.10.2015)

Od prelomu storočia sa vyrojilo kvantum filmov / seriálov o tom, ako sme všetci otrokmi technológií, ako sa otravujeme vlastným jedlom, stávame sa nezávislejšími od ľudského kontaktu. Často som to bral ako hippie bludy do vetra ľudí, ktorí sa chcú prechádzať po lúke v batikovanom tričku. No realita dnešných dní ukazuje, že Slaterov posledný prejav na Time Sq. je bližšie pravde, než sme si ochotní pripustiť. Po pozretí celej série musím zmeniť z 3* na 4*. Veľká škoda tých hluchých miest zo začiatku. Prvý a posledný diel sú TOP.(15.9.2015)

První díl by dal za samostantný film, ale bohužel pokud mám hodnotit první sérii jako celek, tak to kvalitativně klesá na 80%. I tak jsem si to moc užil a těším se na pokračování.(2.6.2015)