Materiálne zabezpečený muž menom Jack (Henry Rollins) má najradšej samotu a dlhý spánok. Jeho jediným koníčkom je hra Bingo a jedinou povinnosťou zaobstarať si potravu. Už dlhší čas si všíma, že ho sleduje skupina chlapov, ale vždy si s nimi dokáže poradiť, takže pre neho nepredstavujú hrozbu. Všetko sa však zmení vo chvíli, keď sa dozvie, že má dcéru Andreu (Jordan Todosey). Jeho život sa po jej príchode mení zo zabehnutého stereotypu na nezastaviteľnú jazdu. Skupina prenasledovateľov si totiž uvedomí, že Jackova dcéra by mohla poslúžiť ako dobrý spôsob, ktorým by sa k nemu mohli dostať a navždy ho odstrániť. (Marceloo)

JASON_X

Po vydařeném béčku Wrong Turn 2 další plnohodnotná herecká příležitost pro Henryho Rollinse, z čehož mám radost, protože tenhle podmračený pesimistický chlápek je mi hodně sympatický. Takže mi ani nevadilo že hraje trochu toporně, že toporný je i námět a scénář, a docela jsem si tuhle béčkovou blbůstku spokojeně užil. K ději sotva co říct bez spoilerování, snad jen, že se jedná o brakové pokračování jednoho známého starozákonního příběhu odehrávající se v současnosti. Jen nevím, proč měl Henry na zádech stopy po amputovaných křídlech, když synové Adamovi nebyli andělé. Ale Amerika je země neomezených možností i blbostí, takže... ()

Morholt

První polovina mě moc nebrala. Henry Rollins absentující na jakoukoliv mimiku byl sice výborný a pár fórků s béčkovými gangstery mělo něco do sebe, ale celkově se film až moc táhl a uspával. Vše se změnilo s únosem. Ne že by se tempo nějak výrazněji zvýšilo, ale Rollinsova postava Jack se vydá na krvavou cestu, která je v kontrastu s přetrvávající utahaností místy až dokonalá. Spokojený jsem byl nakonec i s vysvětlením, co je Jack vlastně zač, ačkoliv se nejedná o nic světoborného a někdo to dost možná i čekal. Sice bych si podobnou tématiku dokázal představit v jiném zpracování a první polovina hodně mrzí, ale ve finále jsem byl nakonec spokojen. 70% ()

FFilipCZ

Až překvapivě napínavý a strhující snímek, u kterého jsem si snad poprvé za svou "filmů-sledující kariéru" uvědomil, že je skoro konec filmu a já jsem ještě ani nehrábl do misky s brambůrkami. Tak moc jsem byl do filmu zakoukaný. Henry Rollins svou roli ztvárnil naprosto bezkonkurenčně a chladně, tak jak to mělo být. K tomu opravdu klobouk dolů. Snímek a především jeho nápaditost a oproštění se od stereotypu měli určitě na víc, ale já jsem i tak velice spokojen. ()

kaylin

Tohle mě dostalo. Nesmírně nenápadný film, který vypadá nenápadně celou dobu, ale přitom má skvělou myšlenku a skvělé, odtažité provedení, stejně jako je odtažitý hrdina filmu. Výborný nápad, který sice zapadá do biblických rozměrů, ale ani to moc nevadí. Henry Rollins je tu naprosto dokonalý a film je zábavný, krvavý a pořádně drsný. ()

fmash

Co se zpočátku zdá jako nuda, je nakonec docela nuda. Největší zábava je asi zajímavě pojatá nedbalost, s jakou hlavní hrdina ke všemu přistupuje, a musím říct, že jsem se párkrát zasmál, i když jsem ještě nevěděl, že to je komedie... K té nudě — on se hlavní postava po všech těch letech fakt krutě nudí, ale jak něco takového, má-li to být podstatou příběhu (ale možná mi to tak jen přišlo), ztvárnit jinak, než nudně? Oříšek. Vlastně se mi to líbilo, asi tak mezi jedničkou a pětkou. Takže dám zhruba dvojku s lehkým dojmem, že kdyby pod tou samou věcí byl podepsaný Jarmusch, pětky by jen padaly, včetně mé. ()

TheDon

Henry nám trochu zestárl, od dob kdy křepčil ve svým Rollins bandu už to nějakej pátek bude a protože se mu už asi křepčit nechce, tak hraje. A jde mu to. To je bez debat. Jen škoda toho plytkýho scénáře, mohl to být bezva film. Peytlžel nebyl. Tisíce let starej Kain co kdysi bodl svýho bráchu, ne a ne chcípnout. Enyvej slabší tři si to zaslouží, ať už za Henryho, nebo nápad. 50% P.s.: a ten frajer na konci byl jako kdo? 555 nebo 666 ? ()

honajz2

Tak dlouho jsem přemýšlel, proč dát silné 4*, až mi došlo, že nemám důvod pro to nedat slabých 5*. He Never Died mě fakt hodně mile překvapilo - a to i díky tomu, že jsem o něm dopředu nic nevěděl, kromě názvu nebo plakátu. A nutno uznat, že to bylo dobře, tudíž těžko se k tomu filmu nějak podrobněji vyjadřovat. Každopádně ten film skvěle funguje, hlavní hrdina je sympatický, i ostatní postavy jsou sympatické, má dost chytře vymyšlenou zápletku včetně drobností (akorát mi uniklo, jaký je vztah mezi Jackem a tím mladým klukem, ale třeba to tam je a jenom jsem to ve chvilce nepozornost přehlédl), je to skvěle zahrané, bere se to s nadhledem a dokáže to pobavit, ta troška gore je zde taky slušně udělaná a celkově se na to hodně dobře dívá. Vlastně napětí a atmosféra tu jsou hlavní předností, protože napínavější film jsem už hodně dlouho neviděl. Málokdy se stane, že mě film svojí atmosférou chytne už v první minutě a až do konce nepustí. A přesně jedním z těch mála filmů je i He Never Died. Má to sice své drobné chybky, ale nevidím důvod nedat slabých 5*. Fakt se mi to líbilo. A navíc je to po hooodně dlouhé době horor, kterému jsem dal bez nadhodnocování plný počet, ačkoli to není čistokrevný horor. Slabých 5* ()

PavelVanekArt

,,Nevím jak jsem starý, ale píše se o mně v Bibli, to mluví za vše." Trailer na He never died mě zaujal přesně touhle větou. Mám rád tyhle křesťanský (resp. náboženský) témata převedená do současného světa kinematografie. Když přidáte špetku hereckého umu, fajn casting, solidní hudbu, trochu gore a (ne)náročný vtip, tak máte mou plnou pozornost. Jack je zvláštní chlapík. Jen spí, chodí do oblíbeného bistra, kupuje si ,,něco" od praktikanta z nemocnice, je vegetarián, hraje v kostele bingo a má rád svůj klid. Mluví přímo, bez emocí. Jo, a ještě má v bedně milion dolarů, sbírku historických předmětů, slyší veškeré vraždy lidí a tak nějak je nesmrtelný. Jednoho dne se to ale podělá. Dostane se do konfliktu s druhořadou mafií, do toho se mu zaplete dcera a nenápadně ho pronásleduje další biblická postava. Po stránce zpracování je to lehce nad průměrem. Noirové prostředí (šetří se barvičkama), klasická kamera, praktické efekty, lehčí dávka solidního gore. Nic z toho neurazí. Co ale sedí naprosto přesně a je to polovinou úspěchu, tak představitel hlavního biblického ,,hrdiny" Jacka, Henry Rollins. Nulová mimika, perfektně přednesené repliky, stavy úzkosti, gesta, to vše ten chlap zvládl na 100% a ještě by to mohl učit. Druhou polovinou, pro mě příjemnější, byl ten náboženský podtext. Nemůžu říct o co přesně jde, vykecal bych jednu z point, ale na konci to začalo dávat smysl a já byl spokojenej. Na filmu mi vyloženě nic nevadilo, snad jen ten otevřený konec. Na pokračování to nevypadá, ale celkem bych další příběh uvítal a rozšířil to ohledně postav. Ten film není pro každého. Má hodně pomalé tempo, nic neříkající scény, mírné (ale solidní) gore a ještě méně informací o samotném světě prastarých postav. Mně ale nic z toho nevadilo. Užil jsem si to na plno a ještě mám chuť na další. 5* a.k.a 95% ()

Deyw

Ja sem se zesral smichy..postava henryho fungovala totalne skvele..skoda, ze film byl takovej - nic moc..ale na toho borce se divalo fakt skvele..ty hlasky kurva a jak mel vsechno vprdeli to nemelo chybu..chcipal sem! ()

TKKMR

Herecký potenciál Henryho Rollinsa je nesmierny a do hororového žánru sa tento svojský týpek obzvlášť hodí. Jedinečný druh humoru, ktorý tu bol použitý a v jeho podaní odprezentovaný v He Never Died mi strašne sedel a vyvolával vo mne salvy smiechu. ()

noriaki

Kdyby tenhle námět natočil kdokoliv trochu šikovný - naříkám zrovna S. Craig Zahler, ale při pomyšlení na to se mi podlamují kolena, tak by z toho mohl být kultovní film. Zápletka je totiž luxusní a Henry Rollins má přesně vyváženou směs charisma, zplustlosti a psychopatičnosti. Scénář pokulhává, jenže to není nic, co by se nedalo spravit. Bohužel režie je těžce podprůměrná a kamera dává filmu vzhled hluboce podfinancované televizní produkce. Já v tom vidím zmařený potenciál. ()

bizz_mjc

Ačkoli toho moc nenamluví, a když, vystačí si s nekolika frázemi, má Henry charismatu na rozdávání. Chlapík, se kterým byste na pivko nezašli, má však své "tajemství" a tuze zajímavý příběh ("píší o mě v 'té' knize"), z nějž bych si určitě rád vyslechl víc, než je odhaleno. Žánrově nejednoznačná a netuctová podívaná (krimi, drama, mystery s prvky hororu a gangsterky). ()

LukyHell

Henry Rollins je prostě frajer s drsnou vizáží a role padlého anděla je mu snad psaná přímo na tělo. Ve filmu se střídají akční scény a klidnými momenty, které se Jack (Rollins) zarputile snaží ignorovat, aby snad nakonec pochopil, že nemůže ignorat lidi okolo sebe, stejně tak jako okolní svět nebude ignorovat jeho. ()

Forsberg11

"So you are... - Don´t say it!" Zvláštny a veľmi zaujímavý film. Dlho som sa mu "vďaka" tunajšiemu hodnoteniu vyhýbal a urobil som chybu. Je to omnoho lepšie ako sa mohlo zdať. Henry Rollins je poriadne charizmatický badass so všetkým čo k tomu patrí. Najlepšie boli scény kde sa ho úbohí zloduchovia snažili zmlátiť alebo zabiť. Tak dobre som sa už dlho nenasmial. Trochu mrzí slaboduchá zápletka s únosom dcéry, tu som predsa len očakával niečo originálnejšie, ale inak väčšie výhrady nemám. Vysoko pozerateľný kúsok s určitou mistickou aurou a poctivo odvedenou filmarčinou. 75 %!! ()

Corpsegrinder

Suprová indie jízda kde je hlavním tahákem hlavně Rollins a celá jeho postava která jednak jako by vypadla z nějakýho komiksu (nebo Bible :-) a navíc má suprově napsaný repliky. Film je samozřejmě pomalejší ale díky tomu že Rollins prakticky nikdy nevypadne ze záběru se bavíte furt. Označení horor berte s hodně velkou rezervou, spíš to většinu času vypadá jako povedenej noir film. A jako bonus Trevor z GTA 5. P.S. kdo z vás nezná Black Flag je čuráček :)) ()

Gray Wolfman

Rollins už je dědek, o tom žádná... Ale právě proto mu tahle role sedla jak prdel na hrnec. Rollins nikdy ve filmech neprojevoval moc emoce a usmát se sem ho snad nikdy neviděl... Stejně jako Jack, kterej si žije svůj život ve vyjeté koleji. Co se ale stane, když vykolejí? Nezvedne ani obočí a vše bravurně vyřeší, třeba vytáhnout si kulku z čela a všem nakopat prdele. Rollins už je sice dědek, ale do starého železa rozhodně nepatří a osobně mu přeji víc takových rolí, pač do nich dozrál, jak víno ()

Disease

V momentě, kdy se ukáže "vo co gou", to celkem spadne, ale i tak v pohodě. Ta role je tak nějak "typicky rollinsovská". ()

Milky.

Pro mě jako neznalého předlohy to vyvolává víc otázek než odpovědí, ale film jako takový byl zábavný, sledovat hlavní postavu bylo zábavné a Steven Ogg mě překvapil, nevěděl jsem, že se kromě her věnuje i normálnímu herectví. Ale vzhledem k tomu, že neznám pozadí, je to pro mě jenom takový zajímavý kraťas, který mi moc nedal. Zábavné odpoledne, toť vše. ()