RYTMUS sídliskový sen

• Slovensko RYTMUS sídliskový sen

Film RYTMUS sídliskový sen vznikal 8 let a zblízka dokumentuje život jedné z nejznámějších osobností česko - slovenské hudební scény. Patrik „Rytmus" Vrbovský vyrůstal v obyčejné rodině na sídlišti v Piešťanech a kvůli romskému původu se nejednou potkal s předsudky okolí. Dnes vydává alba v desetitisícových nákladech, byl porotce Superstar a jeho videa vidělo na internetu víc než 200 milionů uživatelů. Film nabídne i exkluzivní záběry z rodinných archivů; videí a fotografií, doložené osobními výpověďmi lidí z nejbližšího okolí Rytmuse. (Falcon)

ancientone

Išiel som sa do kina pobaviť. Nepobavil som sa. Maximálne sterilná, nudná a naprázdno tlachajúca, občas smokliaca záležitosť. Stokujeme vonku a šlofíka hádžeme v kine. Na druhú stranu, nie je to také zlo,ako som myslel. ()

Khalesi

Niekto vyrastá bez otca a niekto bez matky. Niekoho šikanujú, alebo ponižujú, či už pre národnosť, pre rasu, alebo aj kvoli akejkoľvek inej odlišnosti od stáda. Nie každý však preto zo seba potrebuje robiť hrdinu, alebo mučedníka, hlavne hrať to na efekt. Takýto je život drahý Rytmus, to si nevedel? Nie len tebe sa dostalo sklamaní, všetci sme na tom rovnako, keď skončí naše detstvo, pretože všetci žijeme v tejto degenerovanej civilizácii. Nie je tvoja chyba, že si tupý, že nemáš ani za mak vkusu, alebo súdnosti. Bohužiaľ, ale tvojou chybou je, že tieto komerčné, materialistické a prázdne nezmysly tlačíš do hláv už tak zblbnutým a ovplyvniteľným puberťákom. Kurvíš mi rodinu, pretože moja neter tieto tvoje sračky počúva a má z toho v hlave taký bordel, že nevie, kde je sever. Je fakt, že spoločnosť v ktorej je toľko vymletých jedincov, že z teba v podstate urobili milionára, je už totálne v najhlbšej žumpe. Nesmierne ma mrzí, že niečo tak primitívneho, ako si ty a tvoje texty, ovplyvňuje toľko mladých. Lepšie využitie by si našiel, ako chýbajúci článok v evolúcii človeka, aspoň by si potom nemusel vyvreskovať o Bohu, keby si sa lepšie pozrel do zrkadla, videl by si, že Boh neexistuje. ()

Kevin 3171

Nebylo to až zas taková bomba, pár věcí mě dostalo a docela i závěrečná scéna, že to celé povídání k tomu vlastně točili v Indii :-) Dalo se to.. ()

SaNcHeZ_cz odpad!

Ale proč ne, osobně proti panu Vrbovskému vlastně nic moc nemám. Vypracoval se nahoru, protože se u nás najde dostatek lidí, kteří jsou ochotní jeho texty poslouchat a jeho image akceptovat. Tohle ovšem ne. Něco co by možná objektivně bylo na jedno možná dvě hvězdy jako silně průměrný a nepříliš slušně konstruovaný dokument o jedné z výrazných hudebních tváří porozpadového československa, je tady podminován absencí směrodatných či významných momentů z raperova života a zredukován v prachsprostou repetici toho samého pořád dokola. Do toho ještě jakési meta vklady samotného interpreta který sleduje vlastní film a učiňuje na jeho adresu osobité komentáře a bezprostřední reakce. Ne nadarmo mi tenhle přístup připomněl meta segmenty z Zprávy TV Onion, kde ovšem alespoň sloužily slušné nadsázce, nikoliv osobním ambicím rádoby historicky podstatné superstar s krizí identity. Což jen dokazují momenty zaměřující se na jeho aktuální vztahovou stránku a hledání kořenů až kdesi v Indii. Chápu, proč tohle pro někoho může být hisotoricky významné či všeobecně poučné ale zároveň se přiznávám k tomu, že z mého pohledu je to nadmíru zbytečná snaha o další formu sebepropagace, která mě nechala ledově chladným. Ba naopak mě přesvědčila v tom, že nemá smysl podobným snahám přidávat na důležitosti vlastním, byť jen mizivým zájmem. Nemluvě o tom, že pan Miro Drobný je tak obratný a přirozený dokumentarista, e z toho jde až hlava kolem. A ano, to byl sarkazmus. ()

Baronne odpad!

Odpad už jen z principu. Asi mi ani tak nevadí, že to je cigán, co umí jenom flusat do mikrofonu, spíš mě štve ta jeho přiblblá nátura, a to, že je pravděpodobně velice hloupej. Vytetovaný Bentley/Breitling mi to jasně potvrzuje. To, že "rappuje" o jeho diamantových hodinkách, tím bohužel ukazuje, že bohatství Rytmuse není jeho osobnost, nýbrž jeho peníze. Navíc to neni žádná legenda, která si zaslouží takovej dokument. Kdyby to bylo o Majku Spiritovi, kterej je duševně absolutně na jiný úrovni než tenhle pračlověk, to by bylo jiný kafe. ()

dyfur odpad!

Dovoľujem si tu uviesť -nie moju- zaujímavosť: ** Počas natáčania vznikali veľmi vypäté situácie medzi Patrikom, rodinou a štábom. Patrik dokonca celý projekt stopol a film sa na pol roka ocitol na mŕtvom bode*** Môj názor:....no hrozné čosi ...čo všetko sa mohlo stať-ale nakoniec sa to natočilo jéééj ohromnéééé.To by sme prišli o tento skvost...ale ruku na srdce Rytmus -ty si to chcel natočiť a aj si vedel,že sa to natočí,natoľko investuješ do reklamy....Nepopieram,že má môj určitý obdiv-Rytmus,ked z hovna pletie bič - hlas nemá ,ale spieva,býval v bežnom domčeku v štvrti Lodenica v Piešťanoch-ale bavíme sa o vile,tvári sa na chudobného chlapčeka z Piešťan pritom jeho pomery boli nadštandartné-sidlisko Adama Trajana v Piešťanoch patrí medzi tie lepšie aspon v tých dobách o kt.hovorí... atd Ozaj reálne by mňa zaujímalo:kolko ks predal CD,DVD,kolko ročne zarobí,kolko tých vystúpení po 5000 eur má mesačne atd.....lebo naša zlata platna nie je medzinárodná zlatá platna - to su uplne iné počty atď ono sa to celé kamufluje - iste niečo je v ňom ale velakrát mi to pripadá ako taký "pušap" nemyslím tým nič sexistického a uražlivého , ale niečo čo sa hra na niečo čo nie je.... ()

TheDon

Zalubil sa pomaranč do Darinky mandarinky a natočil si dokument sám o sobě, jakej je hroznej Báro Gangstro z Petržalky. Nedá se mu ale upřít, že nějaký to ojro navíc vydělal a ukazuje ve velkým stylu, že si to po piči užívá a že ty potápěčský brejle z dílny Lojzy Vytóna nekoupil na vietnamské tržnici.Nejsem žádnej skalní fanda, takže mě to minulo o světelný roky a uniká mi smysl celýho tohohle časosběrnýho cigánskýho Boyhoodu. Ta jediná hvězda, kterou jsem si dovolil tomu nadělit je za to, jak Charlie Babbitt udělal vtip. "Patrik mi napsal smsku, slušnou, byl v tom cit " .(Darinka) "Rád som sa s Tebou stretol, ty kurva špinavá ". 19% P.s.:Opravdu na to někdo šel do kina? ()

zdenotvor odpad!

Naprosto zbytočný film. Jediný moment stál za to keď prečítal "romantickú" sms svojej polovičke. To som sa naozaj z chuti zasmial. ()

Azrael515

Jedna hviezda za dejovy zvrat, kde az DNA test odhalil, ze Pato nieje rom, ale hindu. Za vyvrcholenie, v ktorom mu je vysvetlene, ze i ked ''este nezarobil'', moze sa aspon chlacholit tym, ze pochadza z vatsej stoky, nez kedykolvek dufal.... Metatextualna odyssea neznamo kam, no staci verit, ze to dokazes a najdes tam zmysel.. BO NAJVATSE (sic) PRIBEHY PISE ZIVOT SAM, DOBOHA! PS: Nebudte Pata zo sidliskoveho sna, bo ho tata lyskal jak bol maly a on potom byva cely den nevrly a kludne sa vam vyjebe na X rocny projekt (Bo je Pan a profik)! :D ()

zette

Ac si o Rytmusovi divak muze myslet cokoliv, tenhle dokument je zajimave podany a konfrontace s nazory nejblizsich vubec neni spatna. Nevybudoval si uplne nejhorsi image, i kdyz nechapu, jak se takova a podobna hudba muze libit tolika lidem. ()

panMartin

Rytmusova muzika se mi líbí moc rád si ji poslechnu, nicméně tenhle dokument šlápl vedle. Cením si Rytma jako umělce a podnikatele, který se dokázal z nuly vytáhnout na TOP ZPĚVÁKA, to se každému nepovede. Respect. ()

StanislachKo odpad!

Myslím, že každý svojprávny človek s občianskym preukazom a nech je sebemenší Rytmusov fanúšik musí uznať, že ako film toto stojí skrátka zahovno. O to viac ako "vážne" sa to celé berie. Tržba bezmála pol mega chápem jedine tak, že trademark PATRIK VRBOVSKÝ dokáže premeniť na zlato hocičo. Jemu zato patrí rešpekt. Ale všetkým ostatným, počnúc filmovým štábom (najmä tými za písacími strojmi), za kamerou, pred kamerou a v neposlednom rade tým, ktorým stačí vidieť obludný kropaj tečúci bradou spod čávových cool čiernych sanglasou... Za demonštráciu, že za málo peňazí a ešte menej muziky sa dá trhnúť... Ehm... Veľa peňazí?? ()

COF_666

Pro fanoušky Rytmuse povinnost a pro ostatní minimálně zajímavý pohled na známého interpreta. Výběr skladeb v pořádku, dokument je pojatý velmi zajímavě (sledujeme ho "poprvé" spolu s hlavním protagonistou) a nenudí. Osobně mi trochu vadil snad jen závěrečný patos. 3,5* ()

wafc

Intelechtuální, Bacha poslouchající, elita, se tu sešla, trochu si zablunkala, rozházela pár odpadů a polechtala si EGO tím, že odsoudila primitivní negerskou hudbu a jakéhosi nezajímavého poloroma. Když vidim profily takových velikánů jako je Deryll, biergof atd., tak je mi jasné, že místní honimíři přes svou umělou aroganci nedokážou skousknout to, že někdo, kdo dělá hudbu (bez uvozovek, moulové), která jim nevoní, tak tu hudbu dělá úspěšně a absolutně ovládá trh. Holt, chlapci, musíte pochopit ten FAKT, že tady Rytmusek je nejen o několik levlů hudebně vyspělejší interpret než polovina těch wannabe posthardcorovejch mrdek, co posloucháte, ale taky hlavně poslouchanější. ()

SniperG1

Sice jsme fanouškem Hip-Hopu, ale tohle je pěkná břečka o ničem! Na konci v Indii i přes tu jeho namachrovanou a tupou hlavu ukázal, že dokáže být trochu člověkem...25% ()

Copacabana

Musím sa priznať, že ja patrím do tej generácie, ktorá vyrastala na Kontrafakte. To jest, bola som ich hudbou ovplyvnená, dokonca by som povedala že sú pre mňa srdcovou záležitosťou. Avšak, očakávala som že sa z tohto filmu dozviem viac ohľadom jeho umeleckej tvorby, napríklad ako začiatky s Egom a Kontrafaktom, viac záberov z koncertov, cez vysvetlenie niektorých textov ako vznikali a pod. Hudba ako taká tu bola prezentovaná mám pocit iba okrajovo a dosť útržkovito, pričom niektoré významné songy boli úplne opomenuté, čo je veľká škoda pre mňa hodnotím zo strany fanúšika. Na to, že sa točilo 8 rokov si myslím že ako celok to pôsobí nesúrodo, jednoducho a občas aj komicky, keď sa Patrik snaží celý film zistiť či je teda ten cigán alebo nie je. Aj napriek pár chybičkám sa to dalo pozerať, no hlavne si myslím že kvôli tomu že Patrik je sympatická, bezprostredná a charizmatická osoba, ktorá jednoducho baví v dobrom slova zmysle. ()