RYTMUS sídliskový sen

• Slovensko RYTMUS sídliskový sen

Film RYTMUS sídliskový sen vznikal 8 let a zblízka dokumentuje život jedné z nejznámějších osobností česko - slovenské hudební scény. Patrik „Rytmus" Vrbovský vyrůstal v obyčejné rodině na sídlišti v Piešťanech a kvůli romskému původu se nejednou potkal s předsudky okolí. Dnes vydává alba v desetitisícových nákladech, byl porotce Superstar a jeho videa vidělo na internetu víc než 200 milionů uživatelů. Film nabídne i exkluzivní záběry z rodinných archivů; videí a fotografií, doložené osobními výpověďmi lidí z nejbližšího okolí Rytmuse. (Falcon)

Gray Wolfman odpad!

Málo maminka řezala nevděčného fakana, málo. Jinak tahle dojemný příběh se viděl už ve filmu Aligator.... Něco zmutovalo a vylezlo z kanálu na povrch :-D ()

TERRORDROME odpad!

Tak to som bol teda náááramne zvedavý, čo môže z takéhoto dik more projektu vzísť. Nuž, viac-menej nič. Rytmusa opustil otec a keďže je podľa všetkého jediný takto postihnutý na svete, je dôležité nakrútiť o tom srdcervúci dokument odhaľujúci jeho brutálne utrpenie a prúdy sĺz rinúce sa spod značkových okulárov Luj Vutóň. Aj podľa archívnych domácich záberov je poznať že detstvo tohto mesiáša hip-hipu ( to nie je preklep, ako inak nazvať žáner založený na neustálom hypovaní samého seba? ) bolo naozaj tak neľudsky drsné že by ho s ním nemenili ani bezprízorný Somálsky feťáci s AIDS čo spávajú na hromade rozbitých fľašiek. Alebo, povedané dialektom z jeho rodného Ghetta -"také že normálne že fu"! Samozrejme si robím z Vŕbového Patrika kozy, chcem tým len povedať že ten film je dokonale o ničom. Najdrsnejší Rapper na svete čo jedáva na raňajky zlaté reťaze tu len fňuká nad svojim otcom a sotva dokáže dať dohromady normálnu vetu. Fakt, to jeho vyjadrovanie už spomínaným štýlom je príšerné. Aby boli emócie vybičované na maximum, uvidíme aj jeho bývalú učiteľku od ktorej sa dozvieme že - "to bol taký usmiaty chlapec". Boha, samé neskutočné informácie! No, potom sa Paťo ešte oblizne s Darou a odletí do indie pátrať po svojich predkoch, ktorý zrejme plávali v Gange ešte ako Trilobity. A samozrejme stretne aj svojho vytúženého Papá s husľovým oringlom v uchu. "RYTMUS, JA SOM TVOJ OTEC"! Šak hej, more. Čakal som teda naozaj málo, ale Sídliskový sen dal svojou absolútnou bezobsažnosťou nový význam pojmu vzduchoprázdno. Ba čo viac, dokonca som počas sledovania jasne počul ako protóny menia svoj elektrický náboj na záporný a všetka hmota vo vesmire sa začala vyparovať. Len aby bolo jasné, stále si robím kozy. ()

Shimargh odpad!

Ha, Rytmus vůbec není drsný a tvrdý rapper, jak se směle prezentuje v textech a klipech - je to jen vobyčejnej, přecitlivělej, zamindrákovanej uhrovatej kriplíček, kterýmu chybí tatínek a děti na něj byli tak mooooc moooocinky zlí, fňuky fňuk. PS: Klipy, muziku a jeho texty mám rád, ale jinak je to hroznej vocásek. ()

Paldiny

V jednom máš pravdu Patrik, nemáme právo hodnotiť tvoj život, ale z toho, čo si ukázal, som si ako nezasvätený moc nevzal. Vlastne len to, že máš nevlastného otca a toho pravého si dlho poznal iba z fotografie. Výpovedná hodnota dokumentu je mizivá a miesto zbytočných táranín učiteľky zo školy si radšej mohol vysvetliť prečo si utekal z domu. Nepochádzaš z kompletnej rodiny? Predstav si, to každý druhý. Nevychádzal si s rodičmi? Kto v puberte áno. Vysmievali sa ti v detstve? Hmm, asi si jediný. Zhodnoťme, že za sfilmovanie by viac stálo spracovanie vzostupu Kontrafaktu a vydania sa na sólovú dráhu, než hrabania v súkromí, ktoré dohromady aj tak nič nepovedalo. A ten záver s indickými predkami a obrátenie sa na hinduistickú vieru? Ako vážne? Ak áno, tak som potom rád, že si nenašiel pôvod v Rusku. A aby som len nerýpal, tak malé plus máš u mňa za nápad sledovať dokument s tvojou maličkosťou. ()

Ollie235

Jak jsem od toho nic moc nečekal, tak jsem ve výsledku docela spokojený. Nutno říct, že Sídliskový sen je především pro Rytmusovy fanoušky - zaměřuje se na hledání původu, vztah s rodiči a okolnosti vzniku některých songů, samotná cesta na vrchol showbusinessu či velké koncerty se tolik neřeší. Ale i když rozhodně hardcore fanda nejsem, vůbec jsem se nenudil. Líbila se mi forma, kde Rytmus sám komentuje skutečnosti zobrazené v dokumentu, u některých momentů jsem se dokonce i zasmál. Mohlo to být bez pochyby zpracované lépe, ale tak nízké hodnocení (v tomto okamžiku 27%) je těžce mimo. To se zas místní vznešení intelektuálové projevili... ()

Maura

Snobski kverulanti sa odbavili a ostatni, ktori su schopni povzniest sa nad trochou patosu, sa pobavili. Inak je dokument taky neutralny, ze si z neho kazdy vezme iba to, co vopred chce. Len skoda toho Rosalda, ten tam proste mal byt. ()

majo_svk

Dokument úprimný a hlboký ako radosť malého dieťaťa. Obrazy skutočné ako život sám. Dojímavé, emotívne, zo srdca vychádzajúce rozprávanie zasahujúce vnútro človeka. Sila ľudskej vôle a nekonečné chcenie niečo dosiahnuť. Opustenosť, smútok, hľadanie bytia a predkov. Odhodlanie, úspech a sláva. To je jeho život. Scenérie z Indie a Gangy nádherné, pôsobivé a duchovné. Obsahovo dobré. Formálne slabšie – vidieť to veľkom plátne nemá zmysel. Nie som Rytmusov fanúšik, ale bolo to fajn. ()

Brunky

Nebudem vypisovat všetko prečo si myslím že tento dokument nebol dobrý, iba jednu vec si nemôžem odpustiť. Celý názov filmu je zavádzajúci. Toto nieje žiaden film o ,,rytmusovi,, jeho začiatkoch, kariére a pesničkách. Je to film o Patrikovi, jeho osobnom živote, aký je, bez jeho mediálnej stránky. Pre to nechápem názov. 2* za časť z Indie :D ()

Sady26 odpad!

Pre tych čo to nevideli tak poviem len to že je plno lepších dokumentarnych filmov. Čiže ja by som na vašom mieste nestracal čas. Ako naozaj o ničom ()

nippa odpad!

Nemohol som uveriť, že to idem pozerať. Teraz nemôžem uveriť čo som videl. :D Krelo Rytmus sa original odtrepal do Indie, aby tam našiel svojich začmudených bratov. Ja sa normálne poserem. xD Čo ti jebe,čo ti jebe... tento príbeh je smutnýý. ()

Ozzy2 odpad!

Verbal mě dokonale pobavil, což není časté,ale někdy to trefí naprosto přesně.:))))Kdo tohle poslouchá, nebo obdivuje musí bet buď cigoš, fetka, primitiv, nebo někdo, kdo nerozezná Smetanu od AC/DC-prostě člověk, který nemá absolutně žádný hudební sluch. ()

ISAJ

Zraz závistlivých núl čo nikdy nič nedokázali a majú komplexy že nejaký polocigáň nemaká za 18000kč mesačne, auu to musí bolieť. Dokument doplňuje texty z bengora, tí čo to nepočuli ostanú značne neoslovení.. ()

Jolee

Přiznám se, že jsem na to šla z prdele, protože jsem ve své prudce inteligentní hlavince tušila, že to asi bude sračka. Byla. Hodina a půl snahy o přesvědčení, že Paťo měl těžké dětství. Vyrostl na sídlišti s mámou, která ho milovala a miluje, a svým otčímem. V 18 letech zjistil, že jeho otec je cikán. Toť vše. Žádnou sílu příběhu necejtim, protože je to jen nafouklá bublina vyčpělých emocí. Závěr snímku, tedy Paťova výprava do Indie, snad ani není třeba komentovat. Jedna hvězda za vtípek o Darince, pobavil. ()

TMNT

Videné, nehodnotené. Ak chcete pochopiť ako moc je tento film špatný, pustite si po ňom rovno Straight outta Compton. ()